Chomutov – Liberec 1:4 (kon.) | Jihlava – Jungadler Mannheim 2:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Jungadler Mannheim
Neděle 17.12.2017, 16:45 • KV Arena, Karlovy Vary • Memoriál Václava Šinágla • Finále

Konec zápasu. (19:10:25)

62:39
    Jungadler Mannheim právě vstřelili branku!
    O vítězi turnaje je rozhodnuto! Zbraranski nabil na modrou čáru ARKADIUZI DZIAMBOROVI a ten dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Dominik Zbraranski.

62:04
    Mannheim může rozhodnout v přesilové hře, Matouš Menšík (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

60:01

Šedesát minut o vítězi turnaje nerozhodlo, následuje pětiminutové prodloužení se třemi hráči v poli na obou stranách.

60:00

59:12
    Střelu Samanského od modré tečoval jeden z jihlavských beků, kotouč končí v ochranné síti.

58:00
    Dvě minuty chybí do konce základní hrací doby, pomalu se schyluje k prodloužení.

55:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    A je znovu vyrovnáno! Dukla využívá přesilovku, Polodna našel přesnou křižnou přihrávkou na pravém kruhu volného JIŘÍHO KRATOCHVÍLA, který z první tvrdou ranou nedal šanci Vogtovi! Asistence: David Polodna.

55:00
    Mannheim mohl navýšit skóre při oslabení, přečíslení dvou proti jednomu ale Němci nezakončili dobře.

54:43
    Šance pro Jihlavu na vyrovnání, Julius Ramoser (JMA) zahrál nedovoleně vysokou holí.

53:40
    Strowasser dvakrát pálil tvrdě od modré, ani jednou však netrefil jihlavskou branku.

52:35
    Obrovský závar před jihlavskou brankou končí gólem, Mannheim jde do vedení díky FLORIANU ELIASOVI! Bez asistence.

51:52
    Velká šance pro Mannheim, Jihlava jde po faulu Patrika Čermáka do tří!

51:11
    Další přesilovka pro Mannheim, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Mikeš Revin (JIH).

51:00
    Tvrdá rána z voleje v podání Revina od modré čáry končí mimo německou klec.

50:05
    Patrik Čermák krásně projel s pukem od vlastní branky až před Vogta, ten si však poradil s jeho backhandovou střelou.

48:51
    Propagační pokus z hole Menšíka kousek za modrou chytil Vogt pohodlně do lapačky, Jihlava však získala útočné pásmo.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 41. Menšík (Kravec), 56. Kratochvíl (Polodna) – 41. Elias (Zbraranski), 53. Elias, 63. Dziambor (Zbraranski)

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Chvátal, Sapík, Moravec, Kratochvíl, Brož "C", Revin, Čermák "A", Kochrda, Mihulka, Machovský, Polodna, Zdarsa, Menšík, Havel, Augusta, Kravec.
    Jungadler Mannheim: Vogt (Natterer) – Gutjahr, Tuchel, Pllu, Dziambor, Schmid, Stowasser, Schuster, Elias "C", Kälble "A", Pronin "A", Ramoser, Zbraranski, Säftel, Haasel, Samanski, Stork.