Chomutov – Liberec 1:4 (kon.) | Jihlava – Jungadler Mannheim 2:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Jungadler Mannheim
Neděle 17.12.2017, 16:45 • KV Arena, Karlovy Vary • Memoriál Václava Šinágla • Finále

Konec zápasu. (19:10:25)

62:39
    Jungadler Mannheim právě vstřelili branku!
    O vítězi turnaje je rozhodnuto! Zbraranski nabil na modrou čáru ARKADIUZI DZIAMBOROVI a ten dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Dominik Zbraranski.

62:04
    Mannheim může rozhodnout v přesilové hře, Matouš Menšík (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

60:01

Šedesát minut o vítězi turnaje nerozhodlo, následuje pětiminutové prodloužení se třemi hráči v poli na obou stranách.

60:00

59:12
    Střelu Samanského od modré tečoval jeden z jihlavských beků, kotouč končí v ochranné síti.

58:00
    Dvě minuty chybí do konce základní hrací doby, pomalu se schyluje k prodloužení.

55:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    A je znovu vyrovnáno! Dukla využívá přesilovku, Polodna našel přesnou křižnou přihrávkou na pravém kruhu volného JIŘÍHO KRATOCHVÍLA, který z první tvrdou ranou nedal šanci Vogtovi! Asistence: David Polodna.

55:00
    Mannheim mohl navýšit skóre při oslabení, přečíslení dvou proti jednomu ale Němci nezakončili dobře.

54:43
    Šance pro Jihlavu na vyrovnání, Julius Ramoser (JMA) zahrál nedovoleně vysokou holí.

53:40
    Strowasser dvakrát pálil tvrdě od modré, ani jednou však netrefil jihlavskou branku.

52:35
    Obrovský závar před jihlavskou brankou končí gólem, Mannheim jde do vedení díky FLORIANU ELIASOVI! Bez asistence.

51:52
    Velká šance pro Mannheim, Jihlava jde po faulu Patrika Čermáka do tří!

51:11
    Další přesilovka pro Mannheim, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Mikeš Revin (JIH).

51:00
    Tvrdá rána z voleje v podání Revina od modré čáry končí mimo německou klec.

50:05
    Patrik Čermák krásně projel s pukem od vlastní branky až před Vogta, ten si však poradil s jeho backhandovou střelou.

48:51
    Propagační pokus z hole Menšíka kousek za modrou chytil Vogt pohodlně do lapačky, Jihlava však získala útočné pásmo.

48:14
    Jihlava je kompletní.

47:20
    Dziambor vyslal bombu od modré, Krejčí pouze vyrazil, jenže dorážka Eliase mířila mimo jihlavskou klec.

46:54
    Tuchel pálil od modré čáry, Krejčí sice puk neudržel, nakonec ale dokázal pokrýt o pokus Zbraranského.

46:14
    Příležitost pro Mannheim, za sekání dostává menší trest Patrik Čermák (JIH).

45:00
    Po úvodní minutě, kdy se hned dvakrát měnilo skóre, se nyní žádný z týmů nedokáže dostat do vážnější šance. Hra je vyrovnaná a hraje se nahoru-dolů.

41:00
    Německá radost ale neměla dlouhého trvání. Dukla se po chybě německé obrany dostala ve dvou hráčích před Vogta, MATOUŠ MENŠÍK si narazil puk s Patrikem Kravcem a pohodlně zakončil do odkryté branky! Asistence: Patrik Kravec.

40:11
    Úvod do třetí třetiny vyšel Mannheimu náramně! FLORIAN ELIAS projel sám s pukem mezi beky Jihlavy a poslal puk přímo pod víko jihlavské branky! Asistence: Dominik Zbraranski.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Na jednu bránu, tak to vypadalo ve druhé třetině finálového duelu. Němci měli několik obrovských šancí, vždy si však vylámali zuby na skvělém jihlavském brankáři Krejčím. Po čtyřiceti minutách tak stále platí stav 0:0.

40:00

39:50
    Jihlava mohla udeřit v samém závěru třetiny, přečíslení tří proti dvěma vyřešil střelou zpoza levého kruhu Chvátal, trefil však pouze hruď brankáře Vogta.

38:30
    Ani tohle není gól! Dominik Zbraranski tváří v tvář Krejčímu neuspěl, ten přečetl jeho pokus o backhandovou kličku a vytasil skvělý zákrok!

37:59
    Bude se hrát ve čtyřech, za sekání vyloučen jihlavský Čermák, za následné oplácení ze strany Němců je také menší trest, dvě minuty za hrubost obdržel Samanski.

37:08
    Jihlava v plném počtu, Němci se však stále drží v pásmu a doslova drtí svého soupeře.

36:50
    Po jedné ze střel se k dorážce dostal Ramoser, jenže skvělý Krejčí vychytal i jeho pokus mířící do odkryté branky!

35:41
    Kratochvíl zpátky na ledě, krátce poté žlutočervení vyhazují puk daleko od své branky.

35:08
    Jihlava jde znovu do tří, Mikeš Revin (JIH) se provinil podražením.

35:08
    Po tvrdé ráně Dziambora se Němci cpali k dorážce, bude se však vylučovat.

34:19
    Krejčí i nadále drží svůj tým, když pokryl střelu od modré čáry a následně dokázal udržet touš pod svou výstrojí i pod tlakem dorážejících protihráčů.

33:41
    Mannheim může jít do vedení v přesilové hře, za sekání je vyloučen Jiří Kratochvíl (JIH).

32:41
    Další pokus Samanského, tentokrát od modré čáry, skončil pouze v rukavici gólmana jihlavské Dukly.

31:54
    Němci měli další obrovskou šanci, jenže ne a ne ji proměnit, Přečíslení dvou proti jednomu táhl Elias, který našel před zcela odkrytou brankou Samanskiho, ten však nedokázal poslat puk do sítě!

31:17
    Dukla se dostala po delší době do útočného pásmu, tvrdou střelu Kratochvíla od modré ale kryl brankář Vogt.

28:45
    Ojedinělá šance Jihlavy, Vogt však střelu z nulového úhlu vykryl a v pohodě vyrazil puk mimo.

27:30
    Další velká šance Mannheimu! Ramoser se s pukem protlačil až před Krejčího a ač tísněn obráncem Jihlavy, přesto dokázal zakončit. Jeho střelu však vyrazil Krejčí pohotovým zákrokem vyrážečkou!

26:00
    Další nebezpečný závar před jihlavskou brankou musel řešit brankář Krejčí, ten zatím drží naděje žlutých na vítězství v zápase.

23:25
    Mannheim i nadále okupuje útočné pásmo, jihlavští hráči se brání zuby nehty a často jen za cenu zakázaného uvolnění.,

21:10
    Němci vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně a hned si vypracovali obrovskou šanci, střelu Tuchela zpoza kruhů ale zastavilo břevno jihlavské branky!

20:01

Úvodní třetina finálového souboje branku nenabídla, ale k vidění byl zajímavý hokej. Němci měli trochu více ze hry než jejich soupeř, častěji se drželi na puku, Dukla však hrozila nebezpečnými protiútoky. Na obou stranách však vládli brankáři a proto po 20 minutách platí bezbrankový stav.

20:00

08:11
    Mannheim nejprve vstřelil branku, ta však nebyla uznaná pro hru vysokou holí. Dukla následně ubránila i zbytek oslabení a pokračuje se tak se všemi hráči na obou stranách.

07:11
    Nejhorší mají žlutočervení za sebou, Augusta je zpátky na ledě a Jihlava ve čtyřech.

06:42
    A může být pro Jihlavu ještě hůře, Matouš Menšík (JIH) vyfasoval menší trest za krosček a Dukla bude hrát ve třech.

05:11
    V početní převaze si nyní zahrají i hráči Jungadleru, Patrik Augusta (JIH) dostává menší trest za podražení.

04:22
    Jihlavští se nedokázali usadit v útočném pásmu Němců, ti už hrají v plném počtu.

02:22
    První přesilová hra pro Jihlavu, Paul Säftel (JMA) sevřel kotouč nedovoleně v rukavici a dostává za tento prohřešek dvouminutový trest.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 41. Menšík (Kravec), 56. Kratochvíl (Polodna) – 41. Elias (Zbraranski), 53. Elias, 63. Dziambor (Zbraranski)

HC Dukla Jihlava: Krejčí (Maláč) – Chvátal, Sapík, Moravec, Kratochvíl, Brož "C", Revin, Čermák "A", Kochrda, Mihulka, Machovský, Polodna, Zdarsa, Menšík, Havel, Augusta, Kravec.
    Jungadler Mannheim: Vogt (Natterer) – Gutjahr, Tuchel, Pllu, Dziambor, Schmid, Stowasser, Schuster, Elias "C", Kälble "A", Pronin "A", Ramoser, Zbraranski, Säftel, Haasel, Samanski, Stork.