Vladivostok – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Kunlun – Riga 3:1 (kon.) | Omsk – Chanty-Mansijsk 1:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:1 (kon.) | Jokerit – Toljatti 4:3 (3:2 po s.n.) | Soči – Nižněkamsk 0:2 (kon.)
HC Slovan – Barys 0:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 18.12.2017, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:25:30)

Vyhrané buly: 29:26

Je konec! Kazaň nakonec vyhrála 2:1 a připsala si další tři body do tabulky. V osmé minutě prosadil Rob Klinkhammer, který vstřelil puk do levé šibenice. Ve 27. minutě srovnal Teemu Hartikainen, když vystřelil z jedné po přihrávce Omarka. Už to vypadalo, že se do šaten před třetí třetinou půjde za nerozhodného stavu, ale po vyražení puku hostujícím brankářem se k němu dostal Danis Zaripov, který se otočil a střelu umístil k levé tyči. Ve třetí třetině byli domácí lepší a pohlídali si i konec utkání.

59:37
    Domácí ukradli puk, ale ke střele na prázdnou bránu se nedostali.

59:24
    Další zakázané uvolnění domácích.

59:10
    Ofsajd hostů.

59:00
    Zbývá poslední minuta hry! Ufa potřebuje dát branku.

58:57
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., podražení).

58:39
    Hosté hrají bez brankáře!

57:44
    Ovšem poté domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.

57:26
    Domácí hráč si nezpracoval puk nejlépe a dopředu jde Ufa.

57:06
    Skvělý zákrok předvedl Emil Garipov, když se Teemu Hartikainen uvolnil a vystřelil, ovšem domácí brankář chytil puk do lapačky.

56:12
    Zakázané uvolnění Ufy a hra se přesune před bránu Andreje Karejeva.

55:42
    Hosté už u brány Garipova napadají rozehrávku Kazaně, ale k puku se stále nemohou dostat.

54:46
    Po levé straně se řítil dopředu Soloduchin, ale obránce domácích ho zastavil.

53:59
    I další střelu chytil do své moci Emil Garipov, který je dnes ve velmi dobré formě.

53:40
    Další zakázané uvolnění domácí Kazaně.

52:50
    Domácí se zatím skvěle brání a hostům se velmi rychle krátí čas.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Klinkhammer (Manuchov, Tkačov), 40. Zaripov (Markov, Lander) – 27. Hartikainen (Omark)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (C), D. Musin, Ljamkin, Ohtamaa, Manuchov – Galijev, Lander, Zaripov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Obuchov, M. Gluchov (A), Glinkin.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Loginov (C), M. Osipov, Kuzmin – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Lisin, Juňkov, I. Makarov – Burdasov, Korotkov, Fjodorov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin.

Rozhodčí: Maxim Sidorenko, Antonín Jeřábek – Ivan Sazonov, Alexander Sadovnikov