Vladivostok – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Kunlun – Riga 3:1 (kon.) | Omsk – Chanty-Mansijsk 1:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:1 (kon.) | Jokerit – Toljatti 4:3 (3:2 po s.n.) | Soči – Nižněkamsk 0:2 (kon.)
HC Slovan – Barys 0:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 18.12.2017, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Ak Bars Kazaň a Salavat Julajev Ufa. Tato mužstva se spolu utkala naposled před třemi týdny, kdy hrála v domácím prostředí Kazaň. Ovšem o jedinou branku utkání se postaral ve 23. minutě hostující Burdasov a Ufa tak vyhrála 1:0. Nyní se bude hrát v TatNeft Aréně. Tato hala nabídne kapacitu pro 10 000 diváků.

Ak Bars Kazaň:

Kazaň momentálně vede Východní konferenci se sedmdesáti šesti body a skóre 114:83. Poslední zápasy se Kazani moc nedaří a z posledních pěti utkání vyhráli pouze dvakrát. V posledním utkání přivítali v domácím prostředí Dyn. Moskva. V první třetině se 4 934 diváků branky nedočkalo. Ovšem ve druhé už ano a před třetí dvacetiminutovkou vedla Kazaň 3:1. Do 50. minuty i díky brance Sekáče domácí vedli už 6:1. V posledním minutě hosté vstřelili branku a Kazaň tak vyhrála 6:2. Nejlepším střelcem Kazaně je se sedmnácti góly Vladimir Tkachyov. Hlavním trenérem je Zinetula Bilyaletdinov.

Salavat Julajev Ufa:

Ufa se momentálně nachází na sedmém místě s šedesáti jedna body a vyrovnaným skóre 101:103. V posledním zápase přivítala na svém ledě Jaroslavl. Ovšem po první třetině hosté vedli už 2:0 a pro Ufu to nevypadalo nejlépe. Ve druhé periodě, ale srovnali a v 47. minutě vstřelil vítěznou branku fin Kemppainen. Ufa tak vyhrála 3:2. Nejlepším střelcem je se pastnácti góly Joonas Kemppainen. Hlavním trenérem je Erkka Westerlund.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (C), D. Musin, Ljamkin, Ohtamaa – Galijev, Lander, Zaripov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Obuchov, M. Gluchov (A), Glinkin.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Loginov (C), M. Osipov, Kuzmin – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Lisin, Juňkov, I. Makarov – Burdasov, Korotkov, Fjodorov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin..

Rozhodčí: Maxim Sidorenko, Antonín Jeřábek – Ivan Sazonov, Alexander Sadovnikov

00:01

00:19
    Úvodní buly vyhráli domácí a okamžitě se tlačili dopředu, ovšem do zakončení se nedostali.

00:38
    Následně hostující Ufa pouze odevzdala puk a domácí rozjíždějí novou akci do své brány.

01:38
    Nához domácích šel vedle brány Karejeve.

01:52
    Ufa se dostala po levé straně ke střele, ale ta skončila pouze vedle brány Garipova.

02:25
    Anton Glinkin pouze odevzdal puk hostům a jel střídat.

02:55
    Nyní získali kotouč za vlastní bránou hosté z Ufy, ale poté o něj přišli.

03:20
    K puku se poté sice dostali domácí, ale střela na bránu Karejeva nepřišla.

03:30
    Až nyní po tří a pul minutách od prvního vhození buly se hra přerušila, jelikož se domácí hráč provinil ofsajdem.

04:05
    Emil Garipov si poradil s náhozem na jeho bránu a puk chytil do své moci.

05:08
    Nyní se žádné mužstvo nedostalo ke střele a bojuje se především ve středu hrací plochy.

05:46
    Hosté nyní drží kotouč v pásmu Kazaně, ale ani tentokrát neohrozili bránu Garipova.

06:15
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Makarov – 2 min., hákování).

06:15
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

07:02
    Kazaň vstřelila branku!
    ROB KLINKHAMMER dostal skvělou přihrávku od Manuchova, následně se dostal přes obránce a střelou do levé šibenice poslal Kazaň do vedení 1:0! Asistence: Roman Manuchov, Vladimir Tkačov.
    07:02 Rob KLINKHAMMER - 1:0

08:15

08:15

08:35
    Domácí se dostali ke střele, ale tu chytil dobrým zákrokem Andrej Karejev.

10:02
    Další střela domácích skončila pouze v moci brankáře Andreje Karejeva.

11:40
    Hosté se snaží získat kotouč na půlce Kazaně, ale domácí jsou dnes skvěle připraveni a následně se dostali opět ke střele, kterou ale Karejev za svá záda nepustil.

13:25
    Nyní se bojuje za bránou Garipova. Poté se hráč Ufy dostal ke střele, ale ta skončila zblokována.

14:07
    Nyní puk skončil v lapačce domácího brankáře a hra je přerušena.

14:48
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).

15:09
    Další střela hostů opět skončila pouze v moci domácího brankáře.

16:38
    Hosté zatím přesilovou hru nehrají zrovna nejlépe a opět se s pukem dostali až k vlastní bráně.

16:48

17:36
    K puku se dostali domácí, ale střela na bránu Karejeva tentokrát nepřišla.

18:10
    Andrej Markov poslal puk na pravou stranu, ale tam se ho opět ujali hosté.

19:32
    Do šance se dostali domácí, ale domácí hráč se následně ke střele nedostal, jelikož skvělý zákrok předvedl hostující obránce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u konce. Kazaň zatím vede 1:0, když se v osmé minutě prosadil Rob Klinkhammer, který vstřelil puk do levé šibenice. Hra je poměrně vyrovnaná, ale o něco lepší jsou přece jenom domácí.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

20:01

20:46
    Hosté dál pokračují v tempu z první třetiny a další střelu musel zlikvidovat Emil Garipov.

21:43
    Nyní se puk dostal za bránou hostů, ale následně ho hráči Ufy vyhodili do pásma Kazaně.

22:39
    Anton Glinkin se dostal ke střele, ale Andrej Karejev si s jeho pokusem poradil a chytil kotouč do lapačky.

23:22
    Domácí vyvezli puk ze svého pásma, ale přes obranu Ufy se nedostali a tak rozjíždějí novou akci opět od své brány.

24:56
    Další střela domácích, ale opět skončila pouze na dobrém zákroku Karejeva.

25:31
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Jazkov.

25:40
    Emil Gripov krátce po začátku oslabení musel likvidovat střelu Philipa Larsena.

26:16
    Ufa právě vstřelila branku!
    Linus Omark to udělal skvěle a z levé strany poslal parádní přihrávku TEEMU HARTIKAINENOVI, který z jedné vypálil a střelu umístil nad lapačku Garipova. Ufa tak využívá přesilovou hru a srovnává stav na 1:1. Asistence: Linus Omark.
    26:16 Teemu HARTIKAINEN - 1:1

27:15
    Hosté se opět dostali ke střele, ale Garipov jejich střelu vyrazil.

27:50
    Tlak Ufy stále trvá a drží kotouč v pásmu domácích.

28:26
    Po velkém zmatku v brankovišti Garipova jsou stále u puku hosté.

29:05
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Linus Omark.

29:30
    Nyní se dopustili příliš mnoho hráčů na ledě i hosté a Kazaň tak má přesilovou hru.

30:24
    Domácí Anton Lander se skvěle otočil a vypálil, ale jeho rána skončila pouze o zákroku Karejeva. Následně se domácí snažili ohrozit bránu hostů, ale poté rozhodčí pískl postavení v brankovišti.

31:05

32:22
    Hosté se ubránili v oslabení, ale následná akce skončila pouze u odevzdání puku.

33:20
    Andrej Karejev musel vytáhnout zákrok, ale Kazaň je stále u puku.

34:10
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., nedovolené bránění).

34:56
    Ufa má tak opět další přesilovou hru.

35:25
    Ovšem domácí se zatím skvěle brání a nyní vyhodili puk do bezpečí.

36:10

36:15
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Anton Lander – 2 min., nedovolené bránění).

36:28
    Další přesilová hra hostů, kteří se ale zatím nedostali ke střele.

37:15
    Ufa sice drží puk, ale zatím se z levé strany nedostala do zakončení.

37:59
    Další ránu musel zlikvidovat Emil Garipov.

38:15

38:38
    Nyní se dopředu chtěli dostat domácí, ale byl jim odpískán ofsajd.

39:23
    Dnes můžeme sledovat velmi vyrovnaný zápas. Nyní se chtěl ke střele dostat Alexandr Svitov, ale obránce Ufy mu vystavil důraznou stopku.

39:57
    Tři vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky jde Kazaň opět do vedení! Po střele Landera a následné teči Markova se k puku dostal DANIS ZARIPOV a z otočky poslal ránu k levé tyči! Asistence: Andrej Markov, Anton Lander.
    39:57 Danis ZARIPOV - 2:1

Ovšem rozhodčí se ještě radí s video rozhodčím, jelikož se hostující trenér stěžoval na postavení v brankovišti!

Branka je uznaná a Kazaň tak půjde do šaten před třetí periodou s náskokem jediné branky!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je minulostí a Kazaň vede 2:1. Ve 27. minutě srovnal Teemu Hartikainen, když vystřelil z jedné po přihrávce Omarka. Už to vypadalo, že se do šaten před třetí třetinou půjde za nerozhodného stavu, ale po vyražení puku hostujícím brankářem se k němu dostal Danis Zaripov, který se otočil a střelu umístil k levé tyči.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

40:01

40:52
    Hosté z Ufy musí ve třetí třetině vstřelil alespoň branku, jestli chtějí pomýšlet na bodový zisk.

41:11
    Domácí hráč nyní zblokoval tvrdou ránu hostujícího hráče a následně odjel vystřídat.

42:39
    Hráči Ufy se snaží s pukem něco vymyslet, ale zatím ho pouze drží ve středním pásmu.

43:39
    Alexandr Loginov se dostal ke střele z levé strany, ale jeho rána šla pouze do ochranné sítě.

44:08
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., vysoká hůl).

44:37
    Střela domácích v přesilové hře skončila vedle brány, ale Kazaň je stále u kotouče.

45:57
    Domácí jsou stále u puku, ale ke střele se nedostali.

46:08

47:35
    Ufa drží puk v pásmu Kazaně, následně se s ním dostala za bránu, ale střela nepřišla.

48:06
    Nyní se hra přerušila po ofsajdu domácích.

48:42
    Důležitý dvojitý zákrok předvedl Emil Garipov, když nejprve vyrazil střelu betonem a poté chytil dorážku hostujícího hráče.

49:06
    I když se domácí dostali až k bráně Karejeva, střela nepřišla.

49:24
    Nyní se na ledě strhla potyčka obou mužstev a hra je přerušena.

49:58
    Rozhodčí nakonec nikoho nevyloučili a hra tak pokračuje dál.

50:50
    Další střela hostujícího hráče skončila pouze zblokována domácím hráčem.

51:57
    Zakázané uvolnění domácí Kazaně a hra se opět přesune před bránu Garipova.

52:50
    Domácí se zatím skvěle brání a hostům se velmi rychle krátí čas.

53:40
    Další zakázané uvolnění domácí Kazaně.

53:59
    I další střelu chytil do své moci Emil Garipov, který je dnes ve velmi dobré formě.

54:46
    Po levé straně se řítil dopředu Soloduchin, ale obránce domácích ho zastavil.

55:42
    Hosté už u brány Garipova napadají rozehrávku Kazaně, ale k puku se stále nemohou dostat.

56:12
    Zakázané uvolnění Ufy a hra se přesune před bránu Andreje Karejeva.

57:06
    Skvělý zákrok předvedl Emil Garipov, když se Teemu Hartikainen uvolnil a vystřelil, ovšem domácí brankář chytil puk do lapačky.

57:26
    Domácí hráč si nezpracoval puk nejlépe a dopředu jde Ufa.

57:44
    Ovšem poté domácí vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.

58:39
    Hosté hrají bez brankáře!

58:57
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., podražení).

59:00
    Zbývá poslední minuta hry! Ufa potřebuje dát branku.

59:10
    Ofsajd hostů.

59:24
    Další zakázané uvolnění domácích.

59:37
    Domácí ukradli puk, ale ke střele na prázdnou bránu se nedostali.

Je konec! Kazaň nakonec vyhrála 2:1 a připsala si další tři body do tabulky. V osmé minutě prosadil Rob Klinkhammer, který vstřelil puk do levé šibenice. Ve 27. minutě srovnal Teemu Hartikainen, když vystřelil z jedné po přihrávce Omarka. Už to vypadalo, že se do šaten před třetí třetinou půjde za nerozhodného stavu, ale po vyražení puku hostujícím brankářem se k němu dostal Danis Zaripov, který se otočil a střelu umístil k levé tyči. Ve třetí třetině byli domácí lepší a pohlídali si i konec utkání.

Vyhrané buly: 29:26

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:25:30)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Klinkhammer (Manuchov, Tkačov), 40. Zaripov (Markov, Lander) – 27. Hartikainen (Omark)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov (C), D. Musin, Ljamkin, Ohtamaa, Manuchov – Galijev, Lander, Zaripov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Obuchov, M. Gluchov (A), Glinkin.