Vladivostok – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Kunlun – Riga 3:1 (kon.) | Omsk – Chanty-Mansijsk 1:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:1 (kon.) | Jokerit – Toljatti 4:3 (3:2 po s.n.) | Soči – Nižněkamsk 0:2 (kon.)
HC Slovan – Barys 0:2 (kon.)
po s.n. (3:2)
Jokerit Helsinky
4:3 (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Lada Toljatti
Pondělí 18.12.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
    Autorem vítězné branky je OLLI PALOLA.

63:02
    Jiří Novotný zcela mimo hru zasáhl hokejkou obličej protihráče a za vysokou hůl míří na trestnou lavici. Helsinky si tak zahrají přesilovku čtyři na tři.

59:36
    Reginovo vyrovnání platí a přes deset tisíc diváků se tak může těšit na prodloužení!

59:36
    Všemu může být ještě jinak. Na popud hostující lavičky se rozhodčí jeli přesvědčit o regulérnosti branky k videu!
    59:36 Peter REGIN - 3:3

59:36
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Čtyřiadvacet sekund před koncem třetí třetiny domácí vyrovnávají a zřejmě posílají zápas do prodloužení. Dorážející Joenssu se po tečované střele z pravého křídla u brankoviště ještě neprosadil, což se ale povedlo dostatečně důraznému PETERU REGINOVI. Padajícímu Krasotkinovi bekhendem vystřelený kotouč proletěl pod tělem. Asistence: Jesse Joensuu, Nicklas Jensen.

58:30
    Zapolski už odjel na hráčskou lavici a pustil do hry šestého hráče!
    52:50 Denis ZERNOV - 2:3

52:50
    Lada právě vstřelila branku!
    Toljatti dovršilo obrat z 0:2 na 3:2! Stanislav Bočarov na pravé straně přenechal puk Genowayovi, jenž výtečně načasoval přihrávku do mezikruží. Do něj si najel DENIS ZERNOV a přesně zamířil nad levou ruku brankáře Jokeritu. Asistence: Charles Genoway, Stanislav Bočarov.
    48:57 Vladimir ŽURAVLJOV - 2:2

48:57
    Před polovinou třetí třetiny začínáme prakticky od začátku! Mastrjukov nabral rychlost na pravém křídle, kde ho nedokázal zastavit Lepistö. Hostující útočník se natlačil až do brankoviště, kde odražený kotouč uklidil do brány VLADIMIR ŽURAVLJOV. Asistence: Alexej Mastrjukov.
    40:22 Denis ZERNOV - 2:1

40:22
    Hosté po neuznaném gólu na regulérní branku moc dlouho čekat nemuseli! Bělousov rukavicí zastavil rozehrávku Zapolského a přihrál do pravého kruhu. Z něj DENIS ZERNOV ještě neprosadil, avšak po stříleném pasu od Genowaye již protečoval kotouč za záda domácího gólmana. Asistence: Charles Genoway.

39:55
    Bělousov vletěl do brankoviště, kde se puk odrazil od Zapolského do vzduchu. Ve velké tlačenici se nejlépe zorientoval Jiří Novotný a hokejkou sklepl kotouč do sítě. Radost Lady ale byla předčasná, arbitři se po dlouhé kontrole u videa rozhodli branku neznat.

33:33
    Rissanenův golfák z levého kruhu Kraskotkin vyrazil před sebe. Marjamäki se z dorážky ale neprosadil a navíc vyfasoval menší trest za sekání.

20:39
    Sami Lepistö u mantinelu zbytečně podrazil Harpera a daroval hostům padesátivteřinovou přesilovku 5 na 3!

19:29
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., faul kolenem).

14:24
    Novotný zakončil svůj výpad hodně nepřesnou střelou. Na druhé straně Nicklas Jensen vypálil do tyče!
    Sami LEPISTÖ - 2:0

10:44
    Domácí navyšují náskok! Jormakka vrátil kotouč k modré čáře, u které Gilroy přihrál před pravý kruh. Tam stál SAMI LEPISTÖ a parádní dělovkou propálil všechny překážky mezi ním a sítí za zády Krasotkina. Asistence: Matthew Gilroy a Pekka Jormakka.

07:57
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Alexandr Něstěrov – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., hrubost).
    Nicklas JENSEN - 1:0

00:14
    Tak to je snový start pro Helsinky, které už po čtrnácti sekundách vedou! Rissanenova střela zpoza levého kruhu se zastavila o několik clonících těl, kotouč si jako první našel NICKLAS JENSEN a z mezikruží ho poslal za rozhozeného Krasotkina. Asistence: Rasmus Rissanen.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 1. N Jensen (Rissanen), 11. Lepistö (Gilroy, Jormakka), 60. Regin (Joensuu, N Jensen), rozh. náj. Palola – 41. Zernov (Ch. Genoway), 49. Žuravljov (Mastrjukov), 53. Zernov (Ch. Genoway, Bočarov)