Winnipeg – St. Louis 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Florida 5:2 (kon.)
Vancouver – Calgary 1:6 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Minnesota Wild
Pondělí 18.12.2017, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Přeji vám příjemný večer při sledování online utkání ze souboje dvou sousedů západní konference mezi Chicagem Blackhawks a Minnesotou Wild. Dnes uvidíme přímý souboj o osmou pozici v konferenci. Lépe na tom jsou o skóre hráči Minnesoty, ale vše se může dnes změnit.

V akci uvidíme pouze jednoho českého hráče, kterým je Michal Kempný v domácím dresu. Chybět budou Jan Rutta a slovenský útočník Richard Pánik.

Utkáním vás provede Igor Mainka.

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Oesterle, Keith (A), C. Murphy, Forsling, Seabrook (A), Kempný – DeBrincat, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Anisimov, Schmaltz – Hartman, Hinostroza, Sharp – Hayden, Wingels, Bouma.

Minnesota Wild: Stalock (Michalek) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Reilly – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Niederreiter – Coyle, E. Staal (A), Zucker – Eriksson Ek, Cullen, Z. Mitchell – Stewart, Winnik, Ennis.

Rozhodčí: Kozari, O Rourke – Rody, Nagy.

United Center už zní hymna USA. Pomalu se blíží začátek utkání.

00:01

00:56
    Staal jako první prověřil Crawforda střelou z pravého kruhu. Gólman Chicaga se nedal.

01:27
    Crawford opět v akci, když musel řešit závar před svou brankou. Uspěl s první střelou i s dorážkou Cullena.

02:31
    Po křížné přihrávce vypálil z voleje Hartman a jen o fous minul pravou tyčku Stalockovy branky!

02:31
    Koivu sekl Hinostrozu při průniku před branku a jde sedět na dvě minuty za sekání. Chicago bude mít první přesilovou hru.

04:30
    Minnesota první oslabení brání s přehledem a Chicago nepouští do vážnější šance.

04:56
    Koivu je zpátky na ledě a Minnesota v plném počtu.

06:01
    Střelu Erikssona gólman Stalock vyrazil.

08:11
    DeBrincat prudce vypálil z levé strany, gólman Stolack kotouč vyrazil ke spoluhráčům.

09:21
    Hartmanovo nahození od červené čáry zkrotil Stalock, na druhé straně si Crawford dal práci s pokusem Niederreitera od pravého mantinelu. Nepříjemně letící puk chytil do lapačky.

10:02
    Nahození Boumy od pravého mantinelu Stalock kontroloval očima, hosté se vzápětí dostali z obranného pásma.

10:56
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté sevřeli Chicago v útočném pásmu, jenže pak přišla nepřesná přihrávka a rychlý brejk domácích, kteří využili akci čtyři na dva v první gól. Po přihrávce Schmaltze vypálil z první z pravého kruhu PATRICK KANE a tvrdou střelou nedal Stalockovi šanci! Asistence: Nick Schmaltz, Arťom Anisimov – 1:0.
    10:56 Patrick KANE - 1:0

12:09
    Seabrookovu střelu od modré hráč Wild zblokoval do středního pásma.

12:42
    Puk po odrazu od Mitchella končí pod lapačkou brankáře Crawforda.

13:06
    Ou! Crawford si nepohlídal odraz od mantinelu, puk se odrazil ke Cullenovi, který měl před sebou odkrytou bránu, jenže po jeho bekhendové střele ještě stihl skočit Crawford a gólovou šanci zneškodnil!

13:39
    Koivu se snažil dostat zpoza branky k levé tyči a při svém pokusu byl zahákován Anisimovem. Minnesota bude hrát první přesilovku.

13:59
    Nepříjemný skákavý kotouč chytil před dojíždějícími hráči brankář Crawford.

14:20
    Chicago vyhodilo puk až k brankáři Stalockovi.

14:35
    A znovu je puk u Stalocka. Minnesota má problém zavést puk do útočného pásma.

15:04
    Tak teď se jim to povedlo. Zámek hostů vyvrcholil střelou Niederreitera, kterou se snažil ještě za Crawfordova záda dorazit Koivu. Brankář Chicaga byl při obou pokusech úspěšný.

15:46
    Hosté znovu zamkli červené v jejich pásmu, ale trojice Granlund – Niederreiter – Koivu se ke střele nedostala. Chicago je v plném počtu.

16:31
    Kane hledal zpoza branky před Stalockem číhajícího Anisimova, ale k tomu se puk nedostal.

17:30
    Plácaná v útočném pásmu Chicaga ke střele nevedla. Šanci na útok dostanou hosté.

17:56
    Minnesota ale brzo přišla o kotouč. Vidíme spoustu nepřesností na obou stranách. Zatím to není pohledný hokej.

19:10
    Probíhá poslední minuta. Uvidíme, co nám hoši ještě do sirény předvedou.

19:50
    Už jsem chtěl napsat, že nic, ale pak z pravého rohu vyslal přihrávku před branku Niederreiter a Crawford se musel vyznamenat proti rychlé střele Coyla.

19:50
    Závěr první třetiny bude dohrán se čtyřmi hráči na každé straně. Na dvě minuty za hrubost odjel na trestnou lavici Nino Niederreiter a dvě minuty za nesportovní chování inkasoval také domácí John Hayden.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina toho moc pohledného nenabídla. K vidění je hokej nahoru dolů, ale vyložené šance aby člověk pohledal. Viděli jsme však jeden gól, poté co přečíslení čtyři na dva proměnil Patrick Kane.

Uvidíme, co nám hráči předvedou v následující třetině. Udělejte si kávu, nebo si dejte krátký spánek a zhruba za nějakých 10 minut se znovu ozvu.

Hráči už se nám chystají na úvodní buly druhé třetiny. Za chvíli jdeme na to!

20:01

20:05
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

21:06
    Saad se neprotáhl po levém mantinelu do střelecké pozice.

21:22
    Nepovedlo se to ani Toewsovi.

21:55
    Anisimov s DeBrincatem si najeli mezi kruhy, Anisimovu střelu vyrazil jeden z clonících obránců před DeBrincata, proti střele druhého jmenovaného musel zasáhnout Stalock.

22:19
    Hinostrozův pokus Stalock cyrazil na druhou stranu, odkud přišla další střela, kterou se snažili dorazit Hartman se Sharpem, ale Stalock odolal.

22:55
    Nahození Reillyho od modré se před brankou Chicaga odrazilo ke Cullenovi, ten rychle zareagoval a vystřelil na Crawforda, domácí gólman puk vyrazil vedle brány!

24:11
    Nepříjemná střela Erikssona bekhendovou stranou hole z pravého kruhu, Ceawford kotouč tělem vyrazil zpět do hry, kde se puku zmocnili domácí.

24:33
    Toews vybojoval kotouč v pravém rohu, zpětnou přihrávkou vybídl do šance Saada, který však střelou z voleje neprostřelil Stalocka.

25:08
    Domácí při signalizovaném vyloučení přestěhovali hru do útočného pásma, ale tam přišli o puk.

25:08
    Vyloučení: Jason Zucker (MNS), 2 min. – podražení.

26:08
    Dvě obrovské šance Chicaga! Spolupráce Kanea s Toewsem mohla přinést Chicagu druhý gól, ale fantastickými zákroky se předvedl Stalock, který vyrazil střelu i dorážku z předbrankového prostoru!

27:13
    Puk se po střele Oesterleho od modré odrazil od tyče, diváci se začali radovat, ale pokračuje se ve hře.

27:42
    Minnesota hraje v plném počtu.

28:13
    Suterova střela z hranice levého kruhu byla nepřesná.

28:37
    Stejně tak byl i pokus Zuckera z podobné pozice.

29:04
    Seabrookova tečovaná střela proletěla kolem minnesotské branky, jeho druhý pokus už skončil ve výstroji gólmana Stalocka.

29:28
    Oesterle se napřáhl od modré a tvrdě vypálil na minnesotskou branku, Stalock puk lapačkou pouze vyrazil, naštěstí pro něj ke svým spoluhráčům.

30:06
    Chicago si zahraje další přesilovku, neboť v jednu chvíli bylo hostů na ledě šest. Dvouminutový trest odsedí Chris Steward.

31:55
    Seabrook několikrát nebezpečně vypálil od modré, před brankou se snažili úřadovat Kane, Toews a Anisimov, zvláště Toews míchal s pukem před Stalockem, ale brankář Minnesoty natáhl své betony tak, že puk za brankovou čáru nepustil.

32:50
    Na druhé straně dostal přihrávku mezi kruhy Granlund, ale rychlou tečí přestřelil domácí branku.

33:55
    Koivu jen co vjel do útočného pásma, už přišel o puk.

34:47
    Zucker zachytil nahození od modré a poslal puk na branku Chicaga. Pohotový Crawford stihl na změnu směru kotouče zareagovat a střelu minnesotského hráče zneškodnil.

35:36
    Tak to byla paráda! Oesterle přihrávkou přes modré čáry vyslal do brejku PATRICKA KANEA, kapitán Chicaga si najel před gólmana, rozhýbal ramena a přesnou střelou přidal druhý gól zápasu! Asistence: Jordan Oesterle, Duncan Keith – 2:0!
    35:36 Patrick KANE - 2:0

36:01
    Cullen zbytečně podrazil v útočném pásmu Murphyho a nabízí Chicagu další přesilovou hru.

38:01
    Chicago přesilovou hru nevyužilo, Cullen je zpátky na ledě.

38:41
    Bouma vjel s pukem do útočného pásma a vystřelil, Stalock byl pozorný a puk chytil

39:53
    V závěru druhé třetiny zaváhal Toews před vlastní brankou, puku se zmocnil Stewart, ale Crawforda nedokázal překonat!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nabídla o něco svižnější hokej, ale i v této části padl pouze jeden gól. O ten se postaral po brejkové akci Kane a před poslední dvacetiminutovkou zdvojnásobil domácí vedení.

Vše je připraveno ke startu třetí třetiny.

40:01

40:22
    Střelu Toewse z pravého kruhu lapil do lapačky Stalock.

40:46
    Ennis zabrzdil u levé tyče a poté se snažil bekdendem prostřelit Crawforda, jenže tělo chicagského brankáře bylo velké na průstřel.

41:16
    Na druhé straně střílel Hartman, ale Stalock měl lapačku na svém místě.

41:41
    A už je to 3:0! Brankář Stalock vyhodil puk po mantinelu, tam se ho zmocnil RYAN HARTMAN, najel si před gólmana Minnesoty a poslal puk do sítě! Bez asistence.
    41:41 Ryan HARTMAN - 3:0

42:34
    Domácí po gólu čeká další přesilovka. Na dvě minuty za vražení na hrazení odjel na trestnou lavici Ryan Suter.

43:10
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

44:05
    Nahození DeBrincata minulo branku, puk následně vycestoval do středního pásma.

44:37
    Suter na ledě, Minnesota kompletní.

45:10
    Hinostrozovu střelu z vrcholu levého kruhu Stalock vyrazil do rohu, tam se puku zmocnili hosté.

45:56
    Minnesota právě vstřelila branku!
    MATT DUMBA vypálil od modré a vymetl pavučinu v levém horním růžku Crawfordovy branky! Asistence: Ryan Suter, Charlie Coyle – 3:1!
    45:56 Matt DUMBA - 3:1

47:33
    Schmaltz dostal přihrávku před kruhy, ale střelou švihem k levé tyči minul branku.

48:18
    Niederreiter si nahodil puk do útočného pásma, dojel si ho a pak o něj i přišel.

48:45
    Na druhé straně Hinostroza po překročení modré čáry zkusil vystřelit na minnesotskou branku, ale netrefil.

49:33
    Tečovaná střela Dumby od modré skončila pouze v ochranné síti za brankou Chicaga.

50:04
    Crawford se vyznamenal proti střele Erikssona. Ten z levého kruhu vypálil zápěstím neskutečně rychlou střelu mířící do pravého horního růžku, ale Crawford na poslední chvíli vytáhl lapačku a puk chytil.

50:16
    Po krátké komerční přestávce a vyhraném vhazování si najel do útočného pásma Saad a střelou do pravé poloviny branky donutil Stalocka k zákroku.

51:02
    Anisimov vzrušil diváky v United Center. Ti si po jeho zmařené příležitosti z bezprostřední blízkosti pouze povzdychli.

52:04
    Eriksson dojel po souboji Hinostrozu a čeká ho dvouminutový trest za nedovolené bránění.

53:02
    Seabrookova střela z vrcholu levého kruhu byla sražena vedle brány.

53:26
    Hosté vyhazují puk k brance Crawforda.

53:59
    Prudká rána Forslinga zaměstnala Stalocka, ten měl co dělat, aby puk vyrazil.

54:31
    Coyle si nabruslil mezi kruhy a prudce vypálil, jenže vedle.

54:35
    Přesilovka pro Minnesotu. Na dvě minuty je vyloučen Vinnie Hinostroza za sekání.

55:00
    Chicago vyhodilo puk do obranného pásma Minnesoty.

55:35
    Nahození Staala od modré přikryl lapačkou po odrazu od zadního mantinelu brankář Crawford.

56:00
    Hosté zkusili hru bez brankáře, ale ta rychle končí. Suterovi nesedla přihrávka k pravému mantinelu, puku se zmocnil TOMMY WINGELS a střelou do prázdné branky pravděpodobně rozhodl o vítězi zápasu!
    56:00 Tommy WINGELS - 4:1

56:48
    Nahození Wingelse na branku Minnesoty zneškodnil Stalock.

57:58
    Murphyho nahození od modré čáry končí v lapačce brankáře Wild.

59:00
    Rozběhla se poslední minuta zápasu. Diváci začínají slavit, hosté zkoušejí ještě něco z výsledkem udělat.

59:30
    Bez střely to bohužel nejde. Chicago hraje v pásmu soupeře.

Hotovo, vyřízeno. To si mohou říct hokejisté Chicaga, kteří v dnešním utkání zdolali po velmi náročném boji Minnesotu rozdílem tří branek 4:1, když každou třetinu vyhráli jednou brankou.

Hned dvakrát se do střelecké listiny zapsal Patrick Kane, po jedné brance přidali Ryan Hartman a Tommy Wingels. Jediný gól hostů zaznamenal Matt Dumba.

Nejlepší hráči utkání

1. Patrick Kane (CHI) - 2+0, +2, čas na ledě 20:18
    2. Corey Crawford (CHI) - 1 inkasovaný gól z 28 střel
    3. Ryan Hartman (CHI) - 1+0, +1, čas na ledě 10:48

Československá stopa

Michal Kempný (CHI) – účast na ledě -1, čas 14:41, 1 střela

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek noci, popřípadě příjemný vstup do nového týdne. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (03:48:13)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 11. P. Kane (Schmaltz, Anisimov), 36. P. Kane (Oesterle, Keith), 42. Hartman, 56. Wingels – 46. Dumba (Suter, Coyle)

Rozhodčí: Kozari, O Rourke – Rody, Nagy