Winnipeg – St. Louis 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Florida 5:2 (kon.)
Vancouver – Calgary 1:6 (kon.)
Vancouver Canucks
1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
Calgary Flames
Pondělí 18.12.2017, 02:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:52:44)

Trestné minuty: 14:14

Zápas je u konce a Calgary se může radovat z vysoké výhry. Do třetí třetiny nastoupil v brance Vancouveru Anders Nilsson a během dvaceti minut předvedl několik skvělých zákroků. Možná i to nakoplo jeho spoluhráče a ti se dočkali gólu. Ve 47. minutě se nadvakrát prosadil Markus Granlund a umazal Rittichovi čisté konto. Poslední gól utkání pak na začátku 52. minuty dal hostující Micheal Ferland a upravil tak na konečných 1:6. Pro domácí je to krutý výsledek a nedokázali tak navázat na výhru proti San Jose. Calgary naopak ukončilo sérii tří porážek v řadě.

59:54
    Puk je ve středním pásmu, kde jej hosté také chtějí udržet.

59:21
    Zakázané uvolnění Vancouveru, ještě jednou se bude vhazovat u Nilssona.

58:41
    Od modré vypálil Stone a jeho dalekonosný pokus zacinkal o o obě tyčky. Teď měl Nilsson velké štěstí.

58:17
    Goldobin nahazoval před branku, Rittich nenechal nic náhodě, rychle vystartoval z brankové čáry a vrhl se po puku. Skryl jej a opět přerušil hru.

57:48
    Hamonic byl sice trochu pod tlakem, přesto se mu ve vlastním pásmu podařilo rozehrát.

56:55
    Nahození na branku Calgary pro jistotu přikryl připravený Rittich a přerušil hru.

55:58
    Další spolupráce mezi Jágrem a Brouwerem, nyní český útočník vyslal spoluhráče před branku, kde se snažil o bekhendové zakončení. Puk skončil těsně vedle branky.

54:53
    Do akce se hrnul Jágr, přihrávkou vybízel ke skórování Brouwera, ten se zblízka proti Nilssonovi neprosadil a puk skončil v rohu.

54:05
    Gaudreau ohrozil Nilssona, ten se ale docela rozchytal a svými zákroky zabraňuje ještě většímu náskoku Calgary.

53:16
    Opět tak máme více prostoru na ledě a hosté toho využívají k útočným výpadům po křídlech.

52:01
    Vylučuje se na obou stranách. Na domácí straně to je Sam Gagner, na té hostující Michael Frolík. Oba dostali dvě minuty za sekání.
    51:09 Micheal FERLAND - 1:6

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 47. M. Granlund (Edler, H. Sedin) – 6. Jankowski (S. Bennett, Hathaway), 24. Giordano (J. Gaudreau, D. Hamilton), 36. Tkachuk (S. Bennett, Jankowski), 39. Giordano (Stajan, Brouwer), 40. S. Bennett (Hamonic, Jankowski), 52. Ferland (S. Bennett, D. Hamilton)

Vancouver Canucks: Markström (41. A. Nilsson) – D. Pouliot, Edler (A), Biega, Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Vanek, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boeser, Gagner, Eriksson – Virtanen, Burmistrov, Goldobin – M. Granlund, Dowd, B. Gaunce.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Jágr, Stajan, Brouwer (A).

Rozhodčí: Pollock, Luxmore – Heyer, Murchison

Diváci: 18 236