Vladivostok – Riga 1:3 (kon.) | Kunlun – N.Novgorod 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 6:1 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 5:3 (kon.) | Soči – Ufa 2:1 (kon.)
HC Slovan – Toljatti 2:4 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Středa 20.12.2017, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:22:57)

Sledovali jsme utkání mezi domácím Nižněkamskem a Kazaní, které končí naprosto zaslouženou výhrou domácích 3:0. Za ně se prosadili Everberg a dvakrát Dan Sexton. Na obě branky Američana přihrával český útočník Andrej Nestrašil. Kazaň nebyla vůbec konkurenceschopná, navíc měla štěstí, že měla brankáře Garipova, který zachránil spoustu branek. Domácí stahují náskok Kazaně na tři body a mají západ k dobru.

59:37
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., sekání).

59:03
    Zápas se již pouze dohrává, oba celky si pomalu přihrávají ve své obranné třetině.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:01
    Nižněkamsk kontroluje utkání a zaslouženě vyhraje.
    56:22 Dan SEXTON - 3:0

56:22
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DAN SEXTON., který dnes vstřelil již druhou branku. Navíc je i první hokejista dnešního utkání, který využívá přesilovou hru. Branku vstřelil díky nezištné přihrávce od Andreje Nestrašila, který si připisuje druhou asistenci. Asistence: Andrej Nestrašil a Erik Gustafsson.

55:20
    Velká šance Nižněkamsku! K bezprostřednímu zakončení se dostal český útočník Andrej Nestrašil, nicméně ten pouze míjí bránu Emila Garipova.

55:09
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hrubost).

54:26
    Už to vypadá, že domácí Nižněkamsk si připíše tři body a zmenší náskok na dnešního soupeře pouze na tři body a to mají zápas k dobru.

53:51
    U domácího brankáře se strhla menší potyčka. Vše je ale vyřešené a dokonce se to obešlo i bez vyloučení.

53:11
    Kazaň v posledních sekundách tlačí, jenže ani tentokrát se nedočkali sladké odměny v podobě vstřelené branky.

52:47
    K zakončení se dostal Andrej Markov. jenže jeho pokus jde do ochranné sítě, ale vhazovat se bude po levé ruce Ježova, protože někdo skočil do trajektorie puku.

52:26
    Hosté v plném počtu.Ani jeden z celků v dnešním zápase nedokázal vstřelit branku v přesilové hře.

51:42
    Atte Ohtamaa se ve svém vlastním oslabení dostal na útočný výlet, vystřelil, jenže Ilja Ježov potvrzuje své vysoké kvality.

51:00
    K zakončení se dostal domácí Emil Galimov, jenže jeho střela zápěstím trefuje pouze střed brány.

50:50
    AK Bars Kazaň se vysvobodila díky skvělé obranné práci útočníka Danise Zaripova, který dobře napadal domácího obránce Olega Piganoviče, který stál na modré čáře.

50:26
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Tkačov – 2 min., podražení).

50:04
    Dennis Everberg se bil u mantinelu u puk, jenže nakonec v obležení dvou obránců ho ztrácí.

49:45
    Kazaň se sice snaží, jenže to je tak jediné, za co je dnes můžeme pochválit.

48:12
    Ilja Ježov si připisuje již dvacátý druhý zákrok a táhne Nižněkamsk k další výhře.

47:47
    Před brankou dobře stínil Andrej Nestrašil, Dan Sexton vystřelil, jenže i tak brankář Emil Garipov chytá. Následuje komerční pauza.

47:00
    Po střele Andreje Markova si připisuje domácí brankář další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

46:39
    Bogdan Jakimov se hnal po mantinelu, nicméně nepohlídal si svůj vlastní pohyb a padá na ledovou plochu.

45:59
    Hra je hodně nudná, neboť jedna nezdařilá kombinace střídá druhou.

45:23
    Hosté si přihrávají kolem středu hřiště, protože se jim nedaří smysluplně dostat do útočného pásma.

44:10
    Domácí v plném počtu, kteří ubránili všechny čtyři oslabení.

43:42
    Nižněkamsk se opět osvobodila. Hosté jsou dnes zkrátka nuloví.

42:20
    K zakončení se dostal český útočník Andrej Nestrašil, nicméně ten trefuje pouze hruď Emila Garipova.

42:11
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., nedovolené bránění).

41:09
    Nižněkamsk je opět na puku a krouží v útočném pásmu, kde hledá cestičku k třetí, zřejmě rozhodující brance.

40:59
    K zakončení se dostal ruský útočník Vladimir Tkačov. jenže domácí brankář Ilja Ježov je dnes opravdu skvělý.

40:01
    Poslední zahajovací buly v řádné hrací době vyhrál hostující Anton Lander.

40:01

Sledovali jsme druhou třetinu, která nabídla opět jednu branku a opět na domácí straně, když se v 33.minutě prosadil po přihrávce Nestrašila Dan Sexton. Nižněkamsk dominuje v tomto utkání a jde si pro důležité tři body do tabulky. Uvidíme, zda se dokáže Kazaň srovnat nebo uvidíme poklidný konec s domácí radostí.

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:08
    Hosté v plném počtu. Nižněkamsk se sice dostal k zakončení, jenže většinu střel blokovali hostující obránci nebo Garipov předvedl kvalitní zákrok.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:00
    Kazaň se dokázala ubránit a může vystřídat.

37:30
    Dan Sexton se pokusil o střelu z první, nicméně do ní se vmotal Roman Manuchov, který puk odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce Garipova.

37:08
    Rob Klinkhammer již podruhé v dnešním utkání sedí na trestné lavici a opět dává domácímu Nižněkamsku zvýšit vedení.

37:08
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., vysoká hůl).

36:24
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující člen třetí útočné řady Alexej Potapov.

35:51
    Domácí mužstvo opět dobře ubránilo, Oleg Piganovič, který čeká na své spoluhráče, kteří kvapně střídají.

34:13
    AK Bars Kazaň je dnes v útočné fázi hry téměř nulová, zřejmě je vyčerpaná z pondělního utkání, které s velkým štěstím zvládli nad Ufou v poměru 2.1.

33:42
    Nižněkamsk utíká do vedení 2:0 a začíná se důslednou hrou přibližovat k tříbodovému úspěchu.
    32:18 Dan SEXTON - 2:0

32:18
    Autorem branky je DAN SEXTON. Prosazuje se první domácí útočná formace, kdy český útočník Andrej Nestrašil přesně našel amerického útočníka Dana Sextona, který v pohodě zavěsil. Asistence: Andrej Nestrašil.

31:11
    Nepřesnou přihrávku v útočném pásmu vymyslel Pavel Porjadin. Hosté střídají a vymýšlí plán, jak vyrovnat toto utkání.

30:58
    Hra stále postrádá spád a vůbec to nevypadá jako souboj prvního s třetím ve Východní konferenci.

30:00
    V polovině utkání stále vede domácí Nižněkamsk 1:0, když se v 6.minutě prosadil útočník Everberg.

29:51
    Dmitrij Obuchov jel do zajímavého útoku, chtěl už vystřelit, jenže komicky netrefil puk, který doklouzal až k domácímu brankáři.

28:49
    Další zakázané uvolnění domácích, kterým se v posledních okamžicích vůbec nedaří kombinace.

28:18
    Dnešní utkání sleduje 5700 diváků.

27:49
    Po nepovedené střele Emila Galimova se bude vhazovat ve středním pásmu, protože puk skončil v ochranné síti.

27:16
    Domácí v plném počtu. Nižněkamsk úspěšně ubránil i třetí oslabení a stále drží svoji stoprocentní bilanci.

26:07
    Hostům se nedaří ani třetí přesilová hra v utkání a stále se jim nedaří překonat brankáře Ježova.

25:30
    K zakončení od modré se dostal Andrej Markov, nicméně jeho zakončení jde těsně vedle brány Ilja Ježova.

25:16
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Erik Gustafsson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

24:37
    Hra je v posledních sekundách hodně rozkouskovaná díky častým ofsajdům, zakázaných uvolnění nebo nepřesných střel do ochranné sítě.

23:49
    Dmitrij Ogurcov si nedokázal pohlídat modrou čáru a tak se dostal do zbytečného ofsajdu.

23:14
    Zakázané uvolnění po nepřesném nahození Damira Musina.

23:08
    Střela Vladimira Tkačova končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:58
    Nižněkamsk je po oslabení ještě rozházený a stále se mu nedaří kompletně vystřídat. Mají štěstí, že Kazaň je dnes jalová.

21:47
    Dan Sexton se dostal na levém křídle k zakončení. Emil Garipov včas včas vytasil svoji lapačku, kde přesně spadl letící kotouč.

21:21
    Hosté i po přesilovce jsou naskládaní v útoku a domácí se nemůžou dostat z obrany. Hráči jsou na ledě už dlouho a tak mají velké potíže s bruslením.

20:42
    Domácí v plném počtu opět díky důsledné a aktivní obraně.

20:01
    Kazaň vyhrála buly a ihned spěchá do svého útočného pásma, kde odehrají zhruba třicet vteřin v přesilové hře.

20:01

Sledovali jsme první třetinu mezi Nižněkamskem a Kazaní, která skončily výhrou domácích 1:0, když se v 6.minutě prosadil švédský útočník Everberg. První třetina nabídla spoustu střel a tři přesilovky, ale ani jedna nebyla využita, nicméně hosté budou v druhé třetině dohrávat přesilovou hru po vyloučení Sergejeva.

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:42
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., podražení).

18:40
    Domácí v plném počtu. Nižněkamsk se ubránil díky skvělé aktivní obraně,

17:11
    Hostující Kazani se tato přesilovka vůbec nedaří, Erik Gustafsson v pohodě vyhazuje až k hostujícímu brankáři.

16:40
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., faul kolenem).

15:41
    Hosté v plném počtu. Domácí Nižněkamsk se sice dostal k pár střelám, ovšem brankář Garipov odvádí svoji práci excelentně.

14:40
    Andrej Nestrašil vypálil kolem levého kruhu, nicméně Garipov předvedl další povedený zákrok, poté vyhodil Roman Manuchov puk přes celé kluziště.

14:15
    Hra je přerušena díky střele Marat Chajrullina, po které na se na hostujícího brankáře naskládala hromada těl.

14:00
    Nižněkamsk příliš dobře nezačal, neboť Albert Jarullin dlouho držel puk za svou bránou.

13:41
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., podražení).

12:09
    Hra se opět vyrovnala, většina útoků se zakládá po dlouhých nahozeních, které obránci skvěle řeší.

11:51
    Andrej Markov, který dlouhá léta hrál v kanadském Montrealu Canadiens, vystřelil od modré, nicméně jeho rána končí pouze na betonech Ilja Ježova.

10:41
    Hostující hráči se dostali do tří zakončení, nicméně domácí brankář Ilja Ježov se vyznamenal a stále drží domácí vedení 1:0.

9:36
    Po střele Andreje Nestrašila se píská první komerční přestávka.

8:55
    Domácí se opět dostali do zakončení. Aktuálně vedoucí celek Východní konference vůbec nezachytil vstup do utkání.

7:11
    Ildar Šiksatdarov se pokusil o střelu z pravého křídla, nicméně brankář Emil Garipov předvedl jistý zákrok.

6:42
    Kazaň se snaží rychle odpovědět, nicméně zatím se nedostali k ohrožení brány, protože obrana domácích funguje skvěle.
    5:36 Dennis EVERBERG - 1:0

5:36
    Autorem branky je DENNIS EVERBERG, který se dostal k zakončení a nadvakrát dokázal překonat brankáře Garipova a posílá domácí do vedení 1:0! Asistence: Damir Šaripzjanov.

4:58
    Domácí Neftěchimik se dokázal probít přes střední pásmo a opět nebezpečně bruslí kolem brány Garipova.

4:01
    Hra se teď soustřeďuje ve středním pásmu, kde oba celky postavili skvělou obrannou tvrz.

3:38
    Do prvního velkého zakončení se dostal Pavel Porjadin, jenže jeho rána příklepem letí těsně vedle pravé tyče.

2:25
    Ildar Šiksatdarov kroužil kolem levé ruky Emila Garipova, jenže nakonec se k zakončení nedostal, protože Atte Ohtamaa včas zakročil.

1:07
    Kazaň poprvé kombinovala ve své útočné třetině, nicméně domácí obrana v čele s Gustafssonem v pohodě zasáhla.

00:04
    Buly se bude opakovat, protože hostující centr Lander špatně postavil svou hůl.

00:01
    Nižněkamsk oblékl modré dresy, Kazaň zelené.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Gustafsson, Piganovič (C), Bryncev, Ogurcov, An. Sergejev, Šaripzjanov (A), Fazylzjanov – Sexton (A), Nestrašil, E. Galimov – Everberg, Jeglič, Chajrullin – Zdunov, Šiksatdarov, Jakimov – Porjadin, Arkalov, P. Kulikov – Šafigullin.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Jarullin, Markov, Manuchov, D. Musin, Ljamkin, Ohtamaa – Galijev, Lander, Zaripov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Obuchov, M. Gluchov, Glinkin.

Rozhodčí: Juri Oskirko, Konstantin Olenin.

Posledních pět vzájemných utkání:
    02.12.17 Kazaň-Nižněkamsk 1 : 2
    28.07.17 Kazaň-Nižněkamsk 3 : 4 (3 : 3)
    31.01.17 Nižněkamsk-Kazaň 8 : 2
    13.12.16 Nižněkamsk-Kazaň 1 : 2
    22.10.16 Kazaň-Nižněkamsk 3 : 1

Bars Kazaň se momentálně nachází na vrcholu celé Východní konference. Na svého dnešního soka mají náskok šesti bodů. Mají tedy 79 bodů za 23 výher, dvě výhry v prodloužení a šest proher v prodloužení. Skóre mají kladné 116:8. Z posledních pěti utkání dokázali získat 10 bodů za tři výhry a prohru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 33 body Jiří Sekáč.

Neftěchimik Nižněkamsk se momentálně nachází na třetím místě Východní konference. Na svém kontě mají za 41 utkání 73 bodů za 21 výher, dvě výhry v prodloužení a šest proher v prodloužení. Skóre mají kladné 99:98. z posledních pěti utkání dokázali získat 9 bodů za tři výhry. Nejproduktivnějším hráčem je s 35 body Sexton.

Hezký den u sledování dalšího hracího dne z ruské KHL! V dnešním utkání se střetne domácí Nižněkamsk, který vyzve Kazaň. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 6. Everberg (Šaripzjanov), 33. Sexton (Nestrašil), 57. Sexton (Nestrašil, Gustafsson)

Rozhodčí: Juri Oskirko, Konstantin Olenin