NY Islanders – Detroit 3:6 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 4:6 (kon.) | Dallas – Washington 3:4 (po pr.)
Arizona – Florida 2:3 (kon.) | Vancouver – Montreal 5:7 (kon.) | Vegas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona Coyotes
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Florida Panthers
Středa 20.12.2017, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítám všechny příznivce nejlepší hokejové ligy světa. Dnes se společně podíváme na zápas National Hockey League. V dnešním utkání proti sobě nastoupí týmy Arizona Coyotes, která hostí pantery z Floridy. Zápasem Vás provede Martin Pištora

Arizona v letošním ročníku zatím neprožívá vůbec dobrou sezónu. Bilance kojotů, je opravdu velmi bídná a z 35 zápasů činní 3-4-5-23, které nám dává dohromady pouze 19 bodů. Díky tomuto výsledku uzavírá tabulku západní konference a posledních pět zápasů nedokázala Arizona zvítězit. Nejvíce bodů v týmu má Clayton Keller s dvanácti trefami a třinácti asistencemi.

Panteři jsou na tom velice podobně jako jejich dnešní soupeř. Odehráno 33 zápasů s bilancí 9-3-5-16 což nám dává dohromady 29 bodů. Z posledních zápasů mají panteři bilanci tří proher a jedné výhry a prohry v prodloužení. Nejvíce bodujícím hráčem Floridy je Victor Trocheck se svými 13 brankami a 20 asistencemi.

Česká účast

V zápase můžeme vidět také českého hráče Radima Vrbatu v dresu Floridy Panthers, který do týmu panterů přestoupil před letošní sezónou právě z Arizony. Bilance českého útočníka v letošní sezóně je 27 zápasů 4 góly 8 asistencí což znamená 12 bodů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Arizona Coyotes: Wedgewood (Raanta) – Ekman-Larsson (A), Demers, Chychrun, Goligoski, Connauton, L. Schenn – Perlini, Stepan (A), Keller – Domi, Fischer, Rinaldo – Dvorak, Martinook, Rieder – Richardson (A), Cousins, Merkley.

Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Ekblad (A), Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Malgin, Trocheck (A), J. McGinn – Bjugstad, McCann, Brickley – Vrbata, MacKenzie (C), Sceviour.

Rozhodčí: Skilliter, Jackson – Gibbons, Murphy
    Vše je připraveno. Gila River Arena se plní

Do utkání zbývá pár minut a v Arizoně se zdá být vše připraveno na klasický úvodní ceremoniál. Otázkou dnešního zápasu také bude zda se dokáží prosadit bývalé opory kojotů Keith Yandle a Radim Vrbata nyní nastupujících v týmu Floridy.

Do prvního zápasu NHL dnes nastoupí dvacetiletý Nick Merkley, který se zařadí do třetí útočné formace Arizony.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování utkání vyhrál domácí tým, který do dnešního utkání nastoupil v dresech červených. Hosté z Floridy mají dresy bíle barvy.

00:26
    První útok Arizony končí postavením mimo hru.

01:03
    Start dnešního utkání je velice klidný. Nyní vidíme zakázané uvolnění Floridy.

01:20
    První střelu na branku poslal domácí Rinaldo, ale brankáře Reimera neohrozil.

01:57
    Čárový rozhodčí Brian Murphy se musí nechat ošetřit poté co ho pukem nastřelil domácí Richardson.
    01:57 Čárový rozhodčí Brian Murphy dostal pukem do hlavy

02:04
    Po krátké pauze se znovu pokračuje. Hráčům Floridy však nevyšlo založení útoku a dopustili se dalšího zakázaného uvolnění.

02:13
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Derek MacKenzie – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

02:30
    První přesilovku zahajuje domácí první formace, ale má poměrně problém se udržet v útočném pásmu.

02:40
    Přesilovkovou střelu vyslal Derek Stepan, ale vyprášil pouze pravý beton brankáře Reimera. Dorážka Domiho se navíc také neuchytila.

03:26
    Max Domi se dostal i do další šance, ale tentokrát se nedokázal prosadit z bezprostřední blízkosti před hostující brankou.

03:53
    Dobrá střela z pravého kruhu přišla z hokejky Perliniho, ale třefila dobře postaveného brankáře panterů.

04:13
    Florida hraje v plném počtu a přečkala tak první oslabení v zápase.

04:28
    Icing Florida Pantehers.

04:28
    McCann se pokusil vystřídat, ale hlavní rozhodčí mu to při zakázaném uvolnění nepovolil.

05:01
    Fischer vyslal již desátou střelu Arizony v zápase. Florida má zatím pouze jedinou.

05:30
    Arizona brání skvěle střední pásmo a nepouští své soupeře do útočné akce. Florida tak musí začínat útok až za vlastní brankou.

06:17
    Střelou od modré prozkoušel brankáře Raantu obránce Petrovic.

07:00
    Florida se snaží vyrovnat hru, ale nedaří se ji udržet kotouč v útočném pásmu.

07:30
    Další zakázané uvolnění Floridy po vyhození brankáře Reimera.

07:33
    Max Domi zakončoval v pádu, ale svou střelu vyslal pouze nad branku brankáře Floridy. Při své šanci navíc přišel k drobnému úrazu po krosčeku od Petrovice.

08:11
    Založení útoku Floridě dnes poněkud vázne. Další nepřesná přihrávka směřující na zakázané uvolnění.

08:21
    Na ledě je čtvrtá formace Floridy, ale ani ta se v útočném pásmu nedokázala usadit.

08:57
    James Reimer předvedl klidný zákrok proti střele Steopana a přikryl kotouč pod svou lapačkou.

09:12
    Ekman – Larson také prozkoušel brankáře Reimera, ale anic střela švédského obránce nebyla nic složitého.

09:58
    Na druhé straně se ke střela dostal Aron Ekblad. Jeho střelu však Raanta pokryl a stav je stále vyrovnaný.

10:11
    Nebezpečný útok předvádí hráči Arizony. Clayton Keller se dostal do střely z levé strany kluziště a více než protáhl brankáře Reimera. Po reklamní přestávce budeme pokračovat vhazováním v útočném pásmu Arizony.

10:58
    Krásný zákrok proti nájezdu Dvoraka z pravé strany předvádí Reimer. Christian Dvorak se poněkud unáhlil a sám před brankářem střílel místo aby šel do kličky.

11:14
    Zakázané uvolnění Floridy.

12:22
    Arizona je v první třetině zatím lepším týmem. Poměr střel je 15:5 ve prospěch domácích, ale brankář Reimer je zatím bezchybný.

13:02
    V útoku jsou znovu domácí, ale puk v poslední chvíli utekl z hokejky Shenna a nebezpečí se nekoná.

13:27
    Anti Raanta po delší době předvedl zákrok, když posunul střelu Dadonova do ochranné sítě.

13:47
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., nedovolené bránění).

13:51
    Druhé oslabení začíná Florida skvěle a vyhazuje přes všechny čáry.

14:05
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Max Domi – 2 min., podražení).

14:05
    A je po přesilovce. Pokračujeme ve hře čtyři na čtyři.

14:15
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., podražení).

14:15
    Hra se nám začíná na konci třetiny přiostřovat. Další vyloučení na straně Floridy znamená hru 4 na 3 a spoustu místa pro hráče na ledě.

14:25
    Arizona drží útoční pásmo a točí trojici panterů. Do střely se dostává zatím nejvíce Keller.

15:30
    Další střely v přesilové hře přidává Ekman – Larsson, ale brankář Reimer drží bezbrankový stav.

15:51
    Arizona právě vstřelila branku!
    Skvěle sehraná přesilovková situace 4 na 3. Po střele Claytona Kellera se k teči dokázal dostat před brankou stojící CHRISTIAN FISCHER a brankář Reimer neměl šanci puku zabránit v cestě do branky. Bohužel pro Floridu branka padla ve chvíli kdy se na led vracel vyloučený Yandle a panteři tak již byly ve čtyřech na ledě, ale ne v obraném pásmu. Asistence: Clayton Keller a Oliver Ekman-Larsson.
    15:51 Christian FISCHER - 1:0

16:10
    Arizona vstřelila úvodní branku utkání a pokračuje ve své přesilové hře.

17:14
    Postavení mimo hru Arizony.

18:10
    Zákrok musel předvést i domácí brankář Anti Raanta, ale jeho zákrok proti střele Barkova obtížný nebyl.

18:33
    Vhazovaní po pravé ruce brankáře Reimera, když skvěle zachytil střelu Maxe Domiho.

18:47
    Florida se pokusila založit útočnou akci, ale Radim Vrbata byl rychlejší než měl, a proto se píská postavení mimo hru.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:18
    Florida to ještě na konci třetiny zkouší, ale s pukem v rohu kluziště odkud nebezpečí nehrozí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina zápasu je za námi. Domácí Arizona se dostala do vedení po přesilovkové brance Christiana Fischera, který využil svého postavení před brankou a skvěle tečoval kotouč za záda brankáře. Domácí celek ovšem vede zaslouženě, když na střely vede 22:7. Můžeme se těšit na druhou třetinu, která nám začne zhruba za 15 minut.

Vše je připraveno a druhá třetina co nevidět začne.

20:01

20:05
    Druhou třetinu začala vítězným vhazováním Florida a do šance se ihned dostával Barkov, který vyslal osmou střelu na branku domácí Arizony.

20:41
    Na druhé straně poslal nebezpečnější střelu Keller a strážce hostující branky musel kotouč přikrýt.

21:05
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., hrubost).
    21:05 Keith Yandle neunesl své vyloučení

21:20
    Další přesilovou hru začíná Arizona šancí Fischera, který se dostal k dorážce sám před brankovištěm. Skvěle se však vytáhle Reimer, který skokem pod nohy útočníku puk přikryl.

21:36
    Puk skončil na střídačce Floridy poté co ho vyhodil Matheson.

22:21
    Obraná čtveřice Floridy šetří čas v rohu obraného pásma, kde se daří držet kotouč a hráči Arizony nemohou vymýšlet žádné útočné akce.

23:05
    Hráči Floridy přečkali oslabení, ale vhazovat se bude v jejich obraném pásmu poté co Matheson poslal puk na svého spoluhráče rukou.

23:42
    Aktivní druhá formace Arizony vymýšlela další útok, když Keller hledal Fischera před brankou, ale puk na svého spoluhráče poslal velice nepřesně.

24:07
    Útok 2 na 1 předvedla dvojice Barkov – Huberdeau, ale první jmenovaný nedokázal přihrát přesně a puk od hokejky Shenna směřuje do ocharné sítě.

25:14
    Obrovská šance domácí Arizony. Christian Dvorak vybojoval kotouč v levém rohu útočného pásma a předložil kotouč na skvěle najíždějícího Rinalda, který sám před brankářem trefil jen Reimerovu lapačku. Toto byla šance na navýšení vedení.

25:28
    Vhazovaní v útočném pásmu domácí Arizony po drobné šarvátce Domiho a Petrovice.

25:55
    Zpětnou přihrávku vymýšlel Dadonov, ale trefil pouze konstrukci branky.

26:41
    I ve druhé třetině zůstává domácí Arizona lepším týmem. Do další střely již dvacáté sedmé v zápase se dostal nováček v NHL Nick Merkley, ale jeho zakončení bylo příliš slabé na to, aby ho brankář Reimer nedokázal schovat pod svou lapačku.

26:58
    Zajímavou střelu vyslal na branku Aron Ekblad, ale o pár centimetrů minul tři tyče.

27:39
    Na druhé straně se do dvojitého zakončení dostala čtvrtá formace. Nejprve se pokusil zakončovat Cousins, aby po něm mohl dorážet Richardson. Ani jeden z útočníků však brankáře příliš neohrozil.

28:16
    Po vyhození puku na střídačku se vhazuje po pravici brankáře Raanty.

28:50
    Nedorozumění hráčů Arizony znamená zakázané uvolnění.

29:03
    Ihned po vhazování vyvážel kotouč Dvorak, ale svou přihrávku na Rinalda nedokázal načasovat přesně a domácímu útočníkovi kotouč utekl.

29:48
    Hra je v posledních chvílích velice klidná a prakticky bez šancí na obou stranách.

30:18
    Do šance se pokusil dostat Perlini, ale obránce Yandle dokázal kotouč získat a poslat ho přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

30:55
    Ani jeden z týmu se nedokáže usadit v útočném pásmu, a proto sledujeme spíše hru z rohu do rohu, ale bez střel od obou celků.

31:59
    Prosadit se nedokázal ani Derek MacKenzie, který dostal dobrou příhrávku od Radima Vrbaty.

32:30
    První útočná formace Floridy získala na delší čas útočné pásmo, ale střela nepřichází.

33:02
    Ospalý hokej na ledě probouzí fanoušky na stadionu, kteří si prosí ještě jednu branku od svých oblíbenců na ledě.
    33:02 Představení válečného hrdiny americké armády

33:55
    Icing Floridy.

34:10
    Do střely se dostal Cousins, ale svou střelu poslal jen do ochranní sítě.

34:32
    Po vhazování se do útočného pásma hnal Dadonov, ale ani tento ruský útočník nevymyslel nebezpečnou střelu pro brankáře Raantu.

34:40
    Po reklamní přestávce se znovu pokračuje ve hře, ale ani tentokrát se domácí Arizoně nedaří založit dobrý útok a puk končí na zakázaném uvolnění.

35:10
    Obrovská šance Arizony číslo dvě. Přes celé hřiště se do šance hnal Clayton Keller, který udělal kličku brankáře Reimerovi, ale již nedokázal zvednout puk přes ležícího brankáře.

35:40
    Aktivitu na svých hokejkách mají domácí. Další střelu na Reimera vyslal Domi, ale tečující Fischer tentokrát před brankou nebyl úspěšný.

36:16
    Icing Floridy Panthers.

36:38
    Třicátou střelu Arizony v zápase vyslal na brankáře Reimera domácí Derek Stepan, ale trefil jen nastavenou lapačku brankáře hostí.

37:18
    Florida hraje v útočném pásmu poměrně aktivně, ale obrana domácích ještě lépe a drží kotouč na svých hokejkách.

38:00
    Postavení mimo hru od hráčů Arizony.

38:14
    Dobrou bojovnost nám předvedl Tobias Rieder, který dokázal vybojovat kotouč za brankou a posunot ho na Perliniho, který dokázal vystřelit od modré čáry. Brankář Reimer však střelu jen vyrazil a DEREK STEPAN neměl složitou dorážku, protože před sebou měl jen prázdnou branku. Arizona se tak ujímá dvoubrankového vedení. Asistence: Tobias Rieder a Brendan Perlini.
    38:14 Derek STEPAN - 2:0

38:27
    Po poměrně nezajímavé druhé třetině jsme se dočkali druhé branky a teď je čas, aby začala hrát Florida.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:09
    Aron Ekblad se pokusil snížit střelou od modré, ale brankář Raanta puk dobře viděl a zastavil svou lapačkou.

39:19
    Arizona v dalším ofsajdu.

39:45
    Před koncem druhé třetiny se pokusil ještě zakončit McGinn, ale s jeho střelou neměl brankář Raanta problémy a tečoval ho do ochranné sítě.

39:50
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté se dočkávají snížení ještě v druhé třetině. Derek MacKenzie vyhrál vhazování v útočném pásmu přímo na NICK BJUGSTADA, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Derek MacKenzie.
    39:50 Nick BJUGSTAD - 2:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se hrál poměrně nezajímavý hokej bez velkých šancí, když oba týmy spíše zodpovědně bránili, abychom viděli dvě branky těsně před koncem třetiny. Nejprve své vedení navýšil domácí celek, když se po dorážce prosadil Stepan. Hosté však nechtěli do kabin jít s dvoubrankovou ztrátou, a tak se na konci třetiny dokázal prosadit Nick Bjugstad svou střelou ihned po vhazování. Brankový rozdíl tak zůstává stále stejný a můžeme se těšit na třetí třetinu, která začne za nedlouho.

40:01

40:20
    Třetí třetinu začala vyhraným vhazováním Florida.

40:55
    Hráči v bílích dresech se posilněni brankou před koncem druhé třetiny dostávají do tlaku v útočném pásmu.

41:10
    Ke střele se dostal Bjugstad a krátce po něm Barkov. Tentokrát si však brankář Raanta cestu puku pohlídal.

41:30
    Šanci si vypracoval také Malgin, ale ani tentokrát puk za zády Raanty nekončí.

41:37
    Vhazovat se bude znovu před Raantou, když si střelu připsal Dadonov.

42:14
    Jonathan Huberdeau byl brance opravdu blízko, ale bohužel pro něj nedokázal dotáhnout svou bekhendovou kličku okolo brankáře.

42:58
    Florida začala třetí třetinu opravdu aktivně a nepouští domácí Arizonu z vlastního obraného pásma.

43:37
    A je vyrovnáno. Druhá formace hostí předvádí skvělou akci na jeden dotek na jejímž konci je DENIS MALGIN, který posílá puk pod horní tyč domácí branky.Asistence: Jevgenij Dadonov a Vincent Trocheck.
    43:37 Denis MALGIN - 2:2

43:54
    Ihned po vyrovnání se do další velké šance dostával Bjugstad, ale tentokrát Raanta měl rychlou lapačku.

44:58
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Merkley – 2 min., vysoká hůl).

44:58
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ian McCoshen – 2 min., nedovolené bránění).

45:46
    Autorem branky je MICHAEL MATHESON. který vystihl kotouč na modré čáře a dojel s ním až do branky, když se dokázal poprat i s faulem od dojíždějícího Demerse. Asistence: Jevgenij Dadonov.
    45:46 Michael MATHESON - 2:3

46:14
    Florida zužitkoval svůj tlak na začátku třetí třetiny a zaslouženě otočila skóre ve svůj prospěch. Teď je znovu řada na domácích.

46:55
    Icing Arizony.

47:20
    Na střely vede domácí tým 32:20.

47:45
    Další střelu na konto svého týmu přidává Max Domi, ale příliš nebezpečná není.

48:22
    Florida se spokojila s vedením a šance začínají znovu přicházet i na domácí straně. Další střelu se pokusil vyslat Dvorak, ale branku minul.

49:05
    Icing Florida Panthers.

49:48
    Podobnou akci po které se podařilo skórovat Floridě nyní předvádí také domácí celek. Střela po buly však končí jen v rukavici brankáře Reimera.

50:40
    Po úvodním tlaku se hra ve třetí třetině znovu vyrovnala a vše je otevřené.

52:30
    Do postavení mimo hru se znovu dostal Radim Vrbata.

53:10
    Na střely je to aktuálně 35:25 pro domácí, ale tento poměr se začíná vyrovnávat.

53:35
    Florida se provinila vyhozením puku přes všechny čáry a vhazovat se bude před jejich brankou.

53:52
    Střelu si připisuje i nováček v NHL Nick Merkley, ale svůj projektil nasměroval doprostřed branky.

53:58
    Kojoti se snaží vyrovnat a obstřelují branku Jamese Reimera ze všech možných pozic. Ovšem i střela Ekmana – Larssona končí jen v prostředku branky.

54:44
    Dadonov střelou z pravého kruhu trefil brankáře Raantu do masky, ale střela to nebyla vůbec špatná.

55:05
    Domácí Arizona zápas nevzdává a stále se snaží vyrovnat. Střelecky aktivní je hlavně obránce Ekman – Larsson, který střílí ze všech pozic.

56:00
    Tvrdý zákrok předvedl Malgin, který poslal na hrazení domácího Goligoského. Rozhodčí však vylučovat nehodlají.

56:10
    Florida se začíná soustředit na obranu a hlídá si střední pásmo. Hráči Arizony tak nemají příliš místa k zaútočení.

57:20
    Pokus o založení útoku přes celé hřiště nevyšel a znovu tu máme zakázané uvolnění od hráčů Arizony.

57:45
    Dnes již čtyřicátou první střelu na branku Floridy vyslal Keller, ale bez úspěchu.

58:18
    Time Out Arizony.

58:18
    Domácí jsou v šesti a budou se snažit o vyrovnání při hře bez brankáře.

58:45
    Bohužel pro domácí fanoušky se nedaří udržet útočné pásmo a nepřesnou přihrávkou se vyhnali až ke své opuštěné brance.

59:09
    Floridě se podařilo vyhodit přes celé hřiště, ale Aron Ekblad opuštěnou branku netrefuje.

59:30
    Arizona má puk na svých hokejkách, ale žádná střela nepřichází.

59:51
    Demers se navíc dostal s kotoučem do středního pásma a vhazovat se bude právě tam.

59:51
    Arizona však stále zůstává bez brankáře.

59:55
    Vhazování sice domácí vyhráli, ale čas na útok nemají, a tak Ekman – Larsson zkouší nahodit na branku, ale to se mu bohužel nedaří.

Utkání je u konce. Domácí Arizona, která ho měla velice dobře rozehraný nezvládla třetí třetinu a ze zápasu s Floridou si připíše prohru. Domácí sice vedli již o dvě branky, ale nejprve Bjugstad dokázal snížit, aby Malgin a Matheson utkání otočili. Kojoti z Arizony již pak v sobě nenašli sílu vyrovnat a to i přesto že na střely zvítězili jasně 41:26.

Tři hvězdy utkání

1. Michael Matheson (FLA) 1+0
    2. Derek Stepan (ARI) 1+0
    3. Jack Reimer (FLA) 39 zák., 2 góly 95,12%

Československá stopa v utkání:

Radim Vrbata (FLA) 0+0 0 střel čas na ledě 6:06

Tímto se s vámi loučím a zvu Vás na sledování dalších zápasů nejlepší ligy světa. (06:05:30)

Martin Pištora

Branky a nahrávky: 16. Fischer (Keller, Ekman-Larsson), 39. Stepan (Rieder, Perlini) – 40. Bjugstad (MacKenzie), 44. Malgin (Dadonov, Trocheck), 46. Matheson (Dadonov)

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Ekman-Larsson (A), Demers, Chychrun, Goligoski, Connauton, L. Schenn – Merkley, Perlini (A), Stepan – Keller, Domi, Fischer – Rinaldo, Dvorak, Martinook – Rieder (A), Richardson, Cousins.
    Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Ekblad (A), Yandle, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar, McCoshen – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Malgin (A), Trocheck, J. McGinn – Bjugstad, Brickley, Vrbata (C) – MacKenzie, Sceviour, McCann.

Diváci: 10203