Poprad – Žilina 2:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:2 (kon.)
Detva – Košice 3:5 (kon.) | Zvolen – Nové Zámky 4:2 (kon.)
HK Detva
3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
HC Košice
sk Středa 20.12.2017, 18:00 • Zimný štadión, Detva • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

HC 07 Detva

Nováčik sa stále nachádza na poslednom mieste tabuľky, ale tesne pred Vianocami by si Detva rada pripísala ďalšie body, ale sa sviatkovali lepšie. Proti Košiciam to však bude veľmi ťažké aj vzhľadom na to, že klub získal v posledných siedmich zápasoch len jeden bod za prehru po predĺžení s HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Do Štedrého dňa ešte Detva cestuje do Nových Zámkov. Najproduktívnejším hráčom klubu je Michal Murček, ktorý strelil tri góly a pridal desať asistencií.

HC Košice

Východoslovenský tím sa drží na treťom mieste, tri body pred Banskou Bystricou a dva za Zvolenom. Na prvý Trenčín momentálne zverenci Milan Jančušku strácajú bodov deväť. Tri povinné by mali prísť v tomto zápase. "Oceliari" by radi odčinili prehru v poslednom kole, práve vo Zvolene a nadviazali na sériu štyroch výhier v rade, počas ktorej zdolali aj Trenčín č Nitru. Najproduktívnejším hráčom klubu je Marek Hovorka (10+20), najviac gólov strelil Ladislav Nagy, štrnásť.

Úvodné zostavy:

HC 07 Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, D. Jendroľ – Tibenský, Ščurko, Surovka – Utkin, Matúš Chovan, Milý – Žilka, Murček, Videlka – Abramov, R. Gašpar, Piačka

HC Košice: Habal – Kessel, Matejka, Dudáš, Šedivý, Pulli, Michalčin, Čížek – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Vrábeľ, Šoltés – Hričina, Boltun, Jenčík – Klíma, P. Koch, Š. Petráš

Rozhodca: Štefik, M. Novák – Junek, Rojík – Beniač.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:11
    Prvé buly stretnutia vyhrali domáci, ktorí aj prišli do útočnej tretiny, lenže pokus neprešiel cez obrancov.

00:24
    Na druhej strane veľká šanca. Po strele Hovorku Hackett zasahovať síce nemusel, ale pokus to bol nebezpečný. Vzápätí neprišla dorážka, aj keď možnosť na to bola.

01:08
    Košice sa znova dostali k bráne Detvy, tam o puk prišli a domáci hráči preto môžu založiť ďalšiu akciu.

01:29
    Michal Murček strieľal z dobrej pozície, pokus šikovného útočníka, ktorý mal dosť veľa priestoru, nemieril medzi tri žrde.

02:03
    Hackett musel byť opäť v permanencii, pretože prišlo hneď k niekoľkým strelám, lenže tie sa za kanadského brankára nedostali. Najväčšiu možnosť mal zblízka Šoltés, trafil gólmana súpera.

02:28
    Zakázané uvoľnenie Košíc.

02:42
    Ofsajd Detvy.

03:17
    Kafka s Hovorkom sa v útočnej tretine dlho nezdržali, ich kombinácia bola nepresná. K puku sa preto dostala Detva.

03:55
    Utkin sa dobre vrátil, puk vo vlastnej tretine získal, čím zastavil rodiacu sa akciu Košíc.

04:21
    Od modrej čiary to skúsil jeden z obrancov Košíc. Matt Hackett na všetko videl a bez problémov zasiahol.

04:41
    Nepresná kombinácia Košíc sa asi mala skončiť zakázaným uvoľnením, rozhodcovia hru aj napriek nevôli fanúšikov neprerušili.

05:18
    Petráš takmer našiel v ideálnej streleckej pozícii Kocha, prihrávku včas zastavili domáci hokejisti.

05:35
    Marek Hovorka bol na konci rýchlej akcie hostí. Dostal prihrávku pred bránu. jej prázdnu časť z prvej netrafil.
    05:35

06:29
    Hostia sa pokúsili dostať do pásma súpera po ľavom krídle, čo sa síce aj podarilo, avšak nahodený puk získali domáci hokejisti.

06:53
    Videlka sa prekľučkoval k bráne súpera, tam stroskotal na poslednom obrancovi Košíc.

07:14
    Murček sa snažil tečovať puk pred bránou, no tento úmysel mu nevyšiel podľa predstáv.

07:50
    Habal sa rozhodol ísť rozohrať za bránu, pretože k puku z oboch strán smerovali hráči Detvy. Český gólman to zvládol.

08:36
    Detvania sa do útočného pásma dostali po dobrých kľučkách Tibenského, ešte pred ním do tretiny vletel aj Surovka. Bol z toho ofsajd.

08:57
    Jenčík vyskúšal samostatný prienik, proti dvom hráčom Detvy sa nedokázal dostať veľmi ďaleko.

09:23
    Milý naviezol puk do útočnej tretiny, kde cez obrancu aj vystrelil. Puk až k Habalovi neprešiel.

09:46
    Ofsajd Košíc.

10:18
    Abramov dostal puk po krídle do útočnej tretiny, kde oň skoro prišiel, ale útočník Detvy aj tak prihral pred bránu na voľného Gašpara, ktorý sa ocitol sám pred Habalom, lenže český brankár ani sám nevie ako zasiahol. Pomohla mu aj tyč!

10:43
    Pulli pálil na druhej strane od modrej čiary, Hackett aj napriek tomu, že mal pred sebou niekoľko hráčov, zasiahol.

10:51
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., nedovolené bránenie).

11:38
    Detve veľmi dlho trvalo, kým sa dostala do útočného pásma. Tam sa jej nakoniec podarilo usadiť. Strela Surovku presná nebola.

12:21
    Fekiač si ako obranca našiel miesto medzi kruhmi, jeho pokus z prvej neprešiel cez prvého hráča Košíc pred ním.

12:51
    Hostia v plnom počte.

13:08
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

13:41
    Košice rýchlym prechodom dopredu nedokázali vymyslieť nič zaujímavé, na opačnej strane išiel proti presile Utkin. Tiež sa mu nepodarilo zakončiť.

14:11
    Macejko poslal poriadne tvrdú strelu od modrej čiary, našiel dobre postavených spoluhráčov Vladislava Habala.

14:42
    Marek Hovorka si našiel puk v strednom pásme, odkiaľ sa rútil proti poslednému obrancovi Macejkovi. Cez neho vystrelil priamo do Hacketta.

15:05
    Ščurko si našiel miesto medzi kruhmi, dostal presnú prihrávku, rýchlo zamieril... a minul priestor Habalovej brány.

15:45
    Detva hrá proti veľkému favoritovi veľmi dobre, pretože si vytvárala šance. Zatiaľ si ale nepotykala so zakončením.

16:41
    Videlka dlho manévroval vedľa brány Habala. Nakoniec rozhodol nestrieľať, ale našiel voľného Murčeka. Český brankár sa rýchlo presunul a zasiahol.

17:11
    Po dlhšom čase sa aj Košice na istý čas usadili v útočnom pásme. Gašpar zbytočne prišiel o puk, Hovorka spomedzi kruhov našiel len Hacketta.

17:18
    Po buly prišla strela od modrej. Šedivý trafil hráča Detvy, ktorý puk síce tečoval, ale Hackett aj tak dokázal zasiahnuť.

17:28
    Tibenský sa rútil sám na brankára Habala, backhand ale tomuto útočníkovi nevyšiel, pretože hráč Detvy bol faulovaný. Trestné strieľanie to nebude.

17:32
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Michalčin – 2 min., hákovanie).

17:59
    Detva dala gól!

Veľmi dobrý výkon domáceho outsidera stretnutia je korunovaný presným zásahom FILIPA SUROVKU počas presilovej hry. Pred bránou ho našiel Jozef Tibenský a člen prvej formácie puk upratal za Habala.
    17:59 SUROVKA - 1:0

18:31
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Utkin – 2 min., hákovanie).

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:12
    Košice dali gól!

MARTIN DUDÁŠ si ako obranca nakorčuľoval pred bránu, kde sa mu podarilo tečovať puk po nahodení Šedivého od modrej nechytateľne za Matta Hacketta.
    19:12 DUDÁŠ - 1:1

19:33
    Ščurko chcel vrátiť vedenie na domácu stranu, lenže strelou z uhlu sa mu to nepodarilo. Habal veľa práce nemal.

19:54

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina priniesla vzhľadom na postavenie v tabuľke vzácne vyrovnaný hokej. Detva horšia nebola a dokonca išla do vedenia, Dudáš však v presilovke vyrovnal.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:19

20:41
    Matt Hackett si pripísal prvý zákrok v druhej tretine, pokus z uhlu bez problémov vyrazil a rýchlo rozohral.

21:07
    Michal Murček mal veľkú príležitosť, zblízka trafil Habala a ten vzápätí krásnym semaforom chytil bombu od Gachulinca.

21:50
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šoltés – 2 min., držanie).

22:05
    Sčurko vyslal dobrý pokus od modrej čiary, ktorý sa ešte podarilo tečovať Surovkovi, avšak tento puk letel vedľa Habalovej brány.

22:54
    Detva pokračuje v aktivite počas presilovej hry, zakončenie od modrej čiary skončilo v lapačke Habala.

23:06
    Ďalšia nebezpečná strela. Habal vyrazil na chvíľu pred seba, dvojica hráčov Detvy nakoniec nezakončila, nakoľko si český brankár ten puk našiel.

23:50

24:33

25:14
    Videlka si našiel puk pri mantineli, odkiaľ okamžite strieľal smer brána, no brankár Habal puk chytil tou rukou, kde má vyrážačku.

25:52
    Piačka vykorčuľoval z rohu ihriska, odkiaľ pred bránou našiel voľného Matúša Chovana, avšak ten ani na dvakrát nedokázal dostať puk za Habala.

26:06
    Jedna šanca Detvy strieda druhú. Tibenský pálil spomedzi kruhov, Habal naďalej potvrdzuje svoj perfektný výkon!

26:39
    Habal zasiahol proti backhandu Ščurka. Puk síce vyrazil len pred seba, ale ani následná dorážka Surovku sa nedostala do siete. Opäť zasiahol brankár hostí.

27:08
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., držanie).

28:08
    Detva v prvej minúte presilovky nepotvrdila svoju veľmi dobrú hru. Košice domácim hráčom zatiaľ nedovolili vôbec nič.

28:43
    Hričina vo vlastnom oslabení dokonca zaútočil, jeho strela od mantinelu Hacketta poriadne neohrozila.

29:08

29:38
    Utkin veľmi nemal čo s pukom, nakoľko mu chýbala podpora spoluhráčov. Preto vystrelil, brankár Habal nemal veľký problém.

30:18
    Hovorka bol za bránou Hacketta prvý, okamžite ho súper pritlačil na mantinel. Vzápätí Suja neprihrával presne.

30:29
    Kafka sa pohral s hráčmi súpera, prihral pred bránu na Hovorku, jeho zakončenie fantasticky chytil Hackett.

30:32
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Gašpar – 2 min., držanie).

31:46
    Dudáš vystrelil od modrej čiary, Suja sa k droážke nedostal. Košice zatiaľ v tejto presilovke nehrajú dobre.

31:54
    Nahodenie na bránu Detvy nebolo z najlepších, Matt Hackett puk bez problémov prikryl.

31:58
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Chovan – 2 min., podrazenie).

32:29
    Dudáš a Kuklev zhodili rukavice! Súboj vyhral ruský obranca, ale nebola to nejaká veľká bitka. Uvidíme, ako budú udelené tresty.

32:29
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).

32:32
    Krátka presilovka o dvoch hráčov sa skončila a priniesla jednu strelu. Hovorkov pokus Hackett vytesnil.

33:20
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Sládok – 2 min., sekanie).

33:24
    Košice znova hrajú presilovu o dvoch hráčov. Po krásnej kombinácii streiľal spred prázdnej brány Kessel, jeho pokus smeroval aj vďaka teču nad bránu.

34:05
    Skvelá kombinácia Košíc pokračuje. Opäť zakončoval Kessel, tentoraz bol sám pred bránkoviskom, namieril pod brvno a Matt Hackett vytiahol neskutočný zákrok! Niektorí Košičania už dvíhali ruky nad hlavu!

34:34

Detva v úvodnej desaťminútovke druhej tretiny bola lepšia, avšak gól nedala, preto prišiel trest. V presilovke našiel Hričina JEREHO PULLIHO, ten zamieril a trafil presne.
    34:36 PULLI - 1:2

34:50

35:02
    Košice sa tlačili do ďalšieho zakončenia, ich prechod do ofenzívy zastavil ofsajd.

35:43
    Tentoraz bol prechod Košíc cez modrú bezproblémový. Strela z krídla od Kafku skončila na Hackettovi, vzápätí Hovorka pred bránou nedokázal tečovať prihrávku do brány.

36:26
    Po dlhšom čase chcela niečo vpredu vymyslieť i Detva, domácich hráčov zastavilo ofsajdové postavenie.

36:32

Ďalšie prepadnutie defenzívy Detvy znamená tretí gól za Mattom Hackettom. RICHARD JENČÍK si našiel odrazený puk pred bránou a dorazil aj napriek tomu, že okolo neho boli štyria súperi.
    36:32 JENČÍK - 1:3

37:24
    Matejka si takmer zrazil puk do vlastnej brány, pretože zmenil smer rozohrávky. Habal reflexívne po vyhodení Dudáša zasiahol.

38:21

38:40
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Pulli – 2 min., nedovolené bránenie).

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:37
    Detva sa v presilovke nevie dostať do útočného pásma, takže hrať ju bude aj na začiatku tretieho dejstva.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Fantastická bola druhá tretina. Detva v prvej polovici dominovala, ale nevedela prekonať skvele chytajúceho Habala ani z veľkých šancí. Košice preto trestali v presilovkách, kedy sa trafil Pulli a skóre zvýšil Jenčík.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:26
    Ščurko vyslal dobrú strelu z kruhu na vhadzovanie, Habal nechať znova vyniknúť svoju lapačku.

40:40

41:21
    Puk sa dostal vedľa brány Detvy, kde ho Matt Hackett hokejkou pritlačil o svoju svätyňu a hra sa prerušila.

41:45
    Šoltésovi ukradol puk spred hokejky Spilar, strela na Hacketta preto nemohla prísť.

42:15

42:53
    Marek Hovorka sa síce dostal k zakončeniu spred Hacketta, ale to prišlo až po prerušení hry, keďže sa pískal ofsajd.

43:25
    Milý to skúsil z dosť veľkého uhlu, jeho pokus smeroval iba za bránu Habala.

43:51
    Gachulinec si našiel miesto v útočnej tretine, na strelu tohto obrancu však Habal videl a bez problémov vyrazil.

44:12
    Rýchla kombinácia domácich síce priniesla zakončenie, na Habala to zas bolo veľmi málo.

45:02
    Na konci veľmi peknej kombinácii bol Kafka. Pokus českého útočníka mieril do rýchlo sa premiestňujúceho Matta Hacketta.

45:29
    Košice vstúpili do tretej tretiny aktívnejšie, v podstate sa ale ako keby len snažia kontrolovať vývoj hry.

46:09
    Milý dostal puk dopredu, kde nabil Gachulincovi, avšak strela tohto obrancu skončila na Habalovi.

46:49
    Martin Chovan pálil od mantinelu, trafil vyrážačku Habala.

47:11
    Matt Hackett má nejaké problémy s výstrojom, odchádza preto k lavičke, kde sa vyriešia.

47:11
    Problémy Matta Hacketta sú však väčšia a úprava bude dlhšia, takže na nejaký čas príde do brány Adam Nagy.

47:11
    Striedanie v tíme HC 07 Detva: z ihriska odchádza Hackett, prichádza Nagy.

47:40
    Ščurko v útočnej tretine o puk veľmi rýchlo prišiel, Chovan zachránil rodiacu sa šancu Košíc.

48:08
    Strela Tibenského spoza obrancu súpera bola dobrá, medzi tri žrde sa nedostala.

48:16

Protiútok Košíc prináša gól v sieti Adama Nagya, ktorý si na puk nesiahol ani raz a inkasoval. Jenčík prihral na PETRA BOLTUNA a ten zvyšuje skóre.
    48:16 BOLTUN - 1:4

48:16
    Striedanie v tíme HC 07 Detva: z ihriska odchádza Nagy, prichádza Hackett.

49:11

LADISLAV ŠČURKO veľmi rýchlo opäť znižuje vedenie súpera, pretože sa k nemu dostal puk medzi kruhmi a nasmeroval ho nechytateľne do siete. Ideálne mu nabil Kessel.
    49:11 ŠČURKO - 2:4

50:15

Gólové hody v tejto fáze stretnutia pokračujú. Šedivý vystrelil od modrej. Hackett len vyrazil pred seba, puk si našiel voľný GABRIEL SPILAR a upratal ho do siete. Ďalšie prepadnutie defenzívy Detvy.
    50:15 SPILAR - 2:5

51:04
    Detva sa po piatom inkasovanom góle trápi, smerom dopredu to domácim hráčom vôbec nejde.

51:37

52:06
    Prihrávka od mantinelu mala nájsť Boltuna, ten sa k puku pred bránou súpera nedostal.

52:33

52:45
    Chovan to skúsi od modrej čiary, jeho tečovaná strela skončila na ochrannej sieti.

53:34
    Hovorka vyslal zaujímavé prudšie nahodenie, defenzíva Detvy puk pred Hackettom zrazila do bezpečia.

54:21
    Naďalej pokračuje neúspešná snaha Detvy. Domáci môžu ľutovať, že v druhej tretine nestrelili ani jeden gól...

55:09
    Teraz sa už Detva do útočného pásma dostala, ale kombinácia v tejto časti ihriska úspešná nie je. Abramov sa k puku nedostal, ten skončil na ochrannej sieti.

55:42
    Minúty pomaly plynú v neprospech Detvy. Videlka to skúsil individuálne, ďaleko neprešiel.

56:11
    Asi štyri tvrdé strely v rade vyslali hráči Košíc. Hackett robil čo mohol a keď už nemohol, tak jeho obrancovia zrazili puk pred prázdnou časťou brány.

57:14
    Fekiač síce zakončil od modrej čiary, avšak takýto ľahký pokus nebol pre Habala žiadnym veľkým sústom.

57:19
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Vrábeľ – 2 min., podrazenie). Je to vôbec prvý dvojminútový trest v tretej tretine.

57:39
    Kuklev poslal poriadnu bombu, ktorú Habal vyrazil. Český brankár si poradil aj s ďalšou strelou, aj keď asi ani sám nevedel ako.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:21

Domáci ešte využívajú presilovú hru, takže šanca na body stále žije, no je veľmi malá. JOZEF TIBENSKÝ si krásne poradil s obrancom súpera a aj brankárom Habalom. Puk následne zasunul do prázdnej brány.
    58:21 TIBENSKÝ - 3:5

58:37

59:11
    Detva sa ešte snaží niečo urobiť. Hackett však ostáva v bráne. Na body pre domácich to už nevyzerá.

59:36

Domáci celok HC 07 Detva si môže spytovať svedomie, pretože hlavne na začiatku druhej tretiny bol oveľa lepším tímom, lenže nedokázal využiť veľké šance. Košice preto trestali ešte na konci prostrednej časti a v tej tretej si vedenie "oceliari" postrážili. (20:30:20)

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 18. Surovka (Tibenský, Ščurko), 50. Ščurko, 59. Tibenský (Kuklev, Chovan) – 20. Dudáš (Šedivý, Hovorka), 35. Pulli (Hričina, Spilar), 37. Jenčík (Boltun), 49. Boltun (Jenčík), 51. Spilar (Šedivý, Vrábeľ)

HK Detva: Hackett (48. – 49. Nagy) – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, D. Jendroľ – Tibenský, Ščurko, Surovka – Utkin, Matúš Chovan, Milý – Žilka, Murček, Videlka – Abramov, R. Gašpar, Piačka

Rozhodčí: Štefik, M. Novák – Junek, Rojík – Beniač