Poprad – Žilina 2:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:2 (kon.)
Detva – Košice 3:5 (kon.) | Zvolen – Nové Zámky 4:2 (kon.)
HK Detva
3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
HC Košice
sk Středa 20.12.2017, 18:00 • Zimný štadión, Detva • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Domáci celok HC 07 Detva si môže spytovať svedomie, pretože hlavne na začiatku druhej tretiny bol oveľa lepším tímom, lenže nedokázal využiť veľké šance. Košice preto trestali ešte na konci prostrednej časti a v tej tretej si vedenie "oceliari" postrážili. (20:30:20)

59:36
    Zakázané uvoľnenie Košíc.

59:11
    Detva sa ešte snaží niečo urobiť. Hackett však ostáva v bráne. Na body pre domácich to už nevyzerá.

58:37
    Ofsajd Košíc.
    58:21 TIBENSKÝ - 3:5

58:21
    Detva dala gól!

Domáci ešte využívajú presilovú hru, takže šanca na body stále žije, no je veľmi malá. JOZEF TIBENSKÝ si krásne poradil s obrancom súpera a aj brankárom Habalom. Puk následne zasunul do prázdnej brány.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:39
    Kuklev poslal poriadnu bombu, ktorú Habal vyrazil. Český brankár si poradil aj s ďalšou strelou, aj keď asi ani sám nevedel ako.

57:19
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Vrábeľ – 2 min., podrazenie). Je to vôbec prvý dvojminútový trest v tretej tretine.

57:14
    Fekiač síce zakončil od modrej čiary, avšak takýto ľahký pokus nebol pre Habala žiadnym veľkým sústom.

56:11
    Asi štyri tvrdé strely v rade vyslali hráči Košíc. Hackett robil čo mohol a keď už nemohol, tak jeho obrancovia zrazili puk pred prázdnou časťou brány.

55:42
    Minúty pomaly plynú v neprospech Detvy. Videlka to skúsil individuálne, ďaleko neprešiel.

55:09
    Teraz sa už Detva do útočného pásma dostala, ale kombinácia v tejto časti ihriska úspešná nie je. Abramov sa k puku nedostal, ten skončil na ochrannej sieti.

54:21
    Naďalej pokračuje neúspešná snaha Detvy. Domáci môžu ľutovať, že v druhej tretine nestrelili ani jeden gól...

53:34
    Hovorka vyslal zaujímavé prudšie nahodenie, defenzíva Detvy puk pred Hackettom zrazila do bezpečia.

52:45
    Chovan to skúsi od modrej čiary, jeho tečovaná strela skončila na ochrannej sieti.

52:33

52:06
    Prihrávka od mantinelu mala nájsť Boltuna, ten sa k puku pred bránou súpera nedostal.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 18. Surovka (Tibenský, Ščurko), 50. Ščurko, 59. Tibenský (Kuklev, Chovan) – 20. Dudáš (Šedivý, Hovorka), 35. Pulli (Hričina, Spilar), 37. Jenčík (Boltun), 49. Boltun (Jenčík), 51. Spilar (Šedivý, Vrábeľ)

HK Detva: Hackett (48. – 49. Nagy) – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, D. Jendroľ – Tibenský, Ščurko, Surovka – Utkin, Matúš Chovan, Milý – Žilka, Murček, Videlka – Abramov, R. Gašpar, Piačka
    HC Košice: Habal – Kessel, Matejka, Dudáš, Šedivý, Pulli, Michalčin, Čížek – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Vrábeľ, Šoltés – Hričina, Boltun, Jenčík – Klíma, P. Koch, Š. Petráš

Rozhodčí: Štefik, M. Novák – Junek, Rojík – Beniač