Boston – Winnipeg 2:1 (2:1 po s.n.) | New Jersey – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – Anaheim 4:5 (po pr.)
Pittsburgh – Columbus 3:2 (2:1 po s.n.) | Tampa – Ottawa 4:3 (2:0 po s.n.) | Nashville – Carolina 1:4 (kon.)
Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Edmonton – St. Louis 3:2 (kon.) | Los Angeles – Colorado 2:1 (po pr.)

Vhazování: 32-42 (04:18:04)

V první třetině jsme branku sice neviděli, ale o gólových šancích nebyla nouze. První tah na branku zkusili domácí hráči už ve druhé minutě, kdy skákavý kotouč v brankovišti nemohl nikdo doklepnout za brankovou čáru. V sedmé minutě to Panarin zkusil ihned po buly, ale Murray byl pozorný a střelu srazil. O pár minut později se projevil opět Panarin. Ovšem tentokrát v roli asistenta, když naservíroval puk na najíždějícího Duboise, který z první mířil do protipohybu brankáře Pens. Asi největší příležitost Pittsburghu přišla na začátku třinácté minuty, kdy Bobrovskij čelil několika dorážkám a hned na to také vychytal zcela volného Shearyho před brankovištěm. Vzplanuté emoce vyšly na povrch v podobě rvačky Sedláka s Reavesem. V samotném závěru prvního dějství se před domácí brankou blýskl Atkinson, kterému se u levé tyče nepodařilo dostat puk do branky Pens.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a hned v úvodu si vytvořil dobrou šanci Jenner, který se snažil zakončit zpoza levé tyče. O pár minut později už ale skóroval Perre-Luc Dubois, když mu bekhendem přihrál Panarin, ke kterému se puk dostal po zákroku Murraye. Tak jako byly emoce v první třetině byly i ve druhé. V samotném závěru se pustil Malkin do Foligna a po skončení druhé dvacetiminutovky se Crosby chytl s Jonesnem. Tři vteřiny před koncem měl obrovskou šanci kapitán Pens, když perfektně tečoval střelu od modré.

Hned v začátku závěrečné části srovnal stav utkání skvělou tečí Patric Hörnqvist. Tučňákům se pět minut do konce podařilo převzít iniciativu a v přesilové hře poslal Pens do vedení baseballovým úderem Jevgenij Malkin. Hosté se však nevzdali a Artěmij Panarin přesným zásahem do pravé spojnice využil přesilovou hru a poslal vyrovnané utkání do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení měly oba týmy řadu obrovských šancí. Johnson nastřelil tyč, Crosby sklepl puk těsně vedle odkryté branky.

Samostatné nájezdy rozhodl pohledným zakončením Kris Letang.

Kris LETANG - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Autorem vítězné branky je KRIS LETANG.
    Oliver BJORKSTRAND

4. série
    2:1
    Bjkostrandovi se chystal do bekhendové kličky, ale kotouč mu sjel z čepele.
    Kris LETANG

4. série
    2:1
    Letang ukličkoval Bobrovskijho a trefil místo mezi ramenem a lapačkou.
    Jack JOHNSON

3. série
    1:1
    Johnson forhendovým zakončením nedokázal přizvednout puk nad betony Murraye.
    Phil KESSEL

3. série
    1:1
    Kessel nabral velkou rychlost a střelou mezi betony neuspěl.
    Artěmij PANARIN

2. série
    1:1
    Panarin zkusil bekhendové zakončení, ale přes betony puk nedostal.
    Sidney CROSBY

2. série
    1:1
    Sidney CROSBY neproměňuje.

1. série
    1:1
    Také Atkinson skóruje. Rozpohyboval Murraye a zakončil u pravé tyče.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 43. Hörnqvist (Kessel, Letang), 56. Malkin (Crosby), rozh. náj. Letang – 28. Dubois (Panarin, G. Carlsson), 57. Panarin (S. Jones, Dubois)