Třinec – Liberec 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:1 (3:2 po s.n.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:5 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Pátek 22.12.2017, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 32. kolo

Reprezentační přestávka je u konce a Tipsport extraliga opět pomalu roztáčí turbíny. V dnešním online přenosu se budeme věnovat 32. kolu, konkrétně potom zápasu mezi domácím Dynamem Pardubice a Duklou Jihlava. Začínáme v 18:00!

Nováček z Vysočiny se krčí na posledním místě extraligové tabulky. Jihlavští hokejisté sice před nedávnem získali cenné dva body proti Třinci, který porazili 1:0 v prodloužení, v posledním zápase před pauzou ovšem nestačili na trápící se Chomutov a za kratší konec tahali i v prvním utkání po repre pauze, když doma prohráli 1:2 se Zlínem. Celkem má Jihlava na kontě dvaatřicet bodů a ztrácí čtyři body na předposlední Litvínov.

V našlapaných spodních patrech tabulky Dynamo s aktuálním ziskem třiceti devíti bodů drží poslední postupovou příčku do předkola play off. Poslední dvě utkání ovšem Východočeši prohráli. Před pauzou ztratili takřka vyhraný zápas v Mladé Boleslavi, když šest vteřin před koncem na 2:2 vyrovnával Kotvan a v prodloužení obrat dokonal Lenc. V úterý potom Dynamo prohrálo ve Vítkovicích 0:2. Svůj první zápas v novém dresu po půl roce sehrál Josef Hrabal. "Byl to z mé strany hodně opatrný zápas, své výkony chci stupňovat," měl jasno po utkání.

Vzájemné zápasy

V letošním ročníku v obou vzájemných partiích zvítězilo Dynamo. Poprvé na sebe oba týmy narazily v šestém kole v Pardubicích, kde domácí zvládli přestřelku a brali tři body za vítězství 7:5. Podruhé Východočeši vybojovali dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Dukly.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava (A), Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Poulíček, J. Sýkora – Vondráček, Dušek, Bojko.

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Volden) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych – Hamill, Čachotský (C), F. Seman (A) – Skořepa (A), Žálčík, Anděl – Zeman, T. Kubalík, M. Hlinka – R. Hubáček, Rys, Rabbit.

Rozhodčí: Bejček, Lacina – Jindra, Zíka.

Ještě než začne dnešní utkání, obdrží obránce Dynama Petr Čáslava na památku dres s číslem 600. Toto číslo značí počet odehraných zápasů domácího matadora v nejvyšší soutěži.

00:01

00:52
    Perret posílal dopředu Tomáška, ten ale ve středním pásmu na kotouč nedosáhl a dostala se k němu Jihlava, která následně vyhodila na zakázané uvolnění.

01:18
    Dynamo kombinovalo v útočném pásmu, ale hra je přerušena pro přihrávku rukou,

01:37
    Patrik Poulíček šikovně projel střední pásmo a dostal se až do zakončení. Jeho střela byla ovšem tečována a kotouč vylétl mimo mantinely.

02:08
    V útočném pásmu operovala také jihlavská Dukla a došla si pro faul. Dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Tomáš Vondráček a posílá svůj tým do čtyř.

02:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    A hostující hokejisté tuto nabídku bleskurychle využívají! Wacey Rabbit poslal kotouč ROBERTU HAMILLOVI, a ten po pěkné svižné kombinaci překonal Ondřeje Kacetla, čímž posílá svůj tým do vedení! Asistence: Wacey Rabbit.
    02:31 Zach HAMILL - 0:1

03:28
    Další pokus Jihlavy má Ondřej Kacetl pod kontrolou.

04:03
    Jihlava využívá svého vedení a nadále drží svého soupeře pod tlakem kombinací v útočném pásmu.

04:39
    Od modré pálil David Kajínek, ale jeho pokus byl tečován mimo tři tyče.

05:17
    Dynamo pouze vyhodilo kotouč ke Karlu Vejmelkovi a Jihlava ta může zahájit další útočnou akci.

05:56
    V rohu hřiště za Vejmelkou byl nepříjemně atakován Sacha Treille a ihned se začal bránit. Svého soupeře zpacifikoval hodně rychle a poslal jel k ledu.

05:56
    Oba hráči ovšem putují na trestnou lavici. Nicolai Bryhnisveen na dvě minuty + dvě minuty za hrubost, Treille inkasuje dvě minuty jen jednou. Máme tu tedy přesilovku pro Dynamo.

06:55
    Jihlava se ale zatím brání dobře a vyhazuje kotouč.

07:31
    Dynamu se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu.

07:47
    Až teď Ján Sýkora posílal přihrávku přímo před branku volnému Beranovi, ale ten z první netrefil kotouč!

07:56
    Jihlava hraje v plném počtu.

09:48
    Od modré čáry pálil jihlavský Petr Ulrych, ale branku netrefil.

10:06
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

10:15
    Od modré čáry posílal kotouč na teč Josef Hrabal a Vejmelka skákavý kus černé gumy zastavil na poslední chvíli!

11:26
    Dynamo drželo útočné pásmo, ale po souboji u mantinelu musí Marek Trončinský spěchat za pukem zpět ke Kacetlovi.

12:01
    Perret posílal od mantinelu bekhendovou přihrávku před branku Beranovi, ten si kotouč chtěl zpracovat, ale odskočil mu do rohu a zde o něj přišel.

12:34
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nakonec je ale přece jen vyrovnáno! DAVID TOMÁŠEK vyléčil své nepřijemné zranění a ihned v prvním utkání se prosazuje, když před Vejmelkou šikovně tečoval střelu Mojžíše. Asistence: Tomáš Mojžíš.
    12:34 David TOMÁŠEK - 1:1

14:13
    Jihlava se snaží proklouznout do útočného pásma, ale Dynamo si na obranné modré počíná dobře.

14:41
    Teď je tu ovšem zakázané uvolnění domácích a vhazovat se bude před Kacetlem.

15:04
    Vhazování získali domácí a Rostislav Marosz ihned vyrazil dopředu. Projel takřka celé hřiště a dostal se až ke střele. Kotouč ale spíše na Vejmelku nahodil a jihlavský gólman tak s tímto pokusem neměl problém.

16:24
    Patrik Poulíček se dobře uvolnil v útočném pásmu a poslal do šance Jána Sýkoru, který trefil Vejmelku přímo do masky!

16:30
    Dynamo si zahraje další přesilovku, na trestnou lavici totiž odjíždí jihlavský David Kajínek na dvě minuty za držení protihráče.

16:51
    Petr Sýkora nezpracoval dlouhou přihrávku napříč útočným pásmem a kotouč se od něj odrazil až na jihlavskou střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:25
    Po dobré kombinaci domácích pálil z první Jacob Cardwell, Vejmelka ale jeho pokus zkrotil.

17:44
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

18:13
    Další střelu Dynama od modré Vejmelka zastavil svým betonem a Jihlava následně vyhodila kotouč ven ze třetiny.

18:30

19:20
    Dopředu se sanžil dostat Zach Hamill, ale byl zastaven těsně před přechodem do útočného pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina končí. Jako první dnes šla do vedení Jihlava, když po třiadvaceti vteřinách Zachary Hamill využil přesilovku. Dynamo ale poté zabralo a ve svém prvním zápase po vyléčení zranění se prosadil David Tomášek, když ve třinácté minutě šikovně tečoval střelu Mojžíše a vyrovnal tak na aktuálních 1:1. Druhá třetina začne zhruba v 18:53.

20:01

20:32
    Po svižné akci hned v úvodu třetiny se Jihlava raduje z gólu! Střela ovšem byla tak prudká, že se kotouč ihned odrazil od tyče ven z brány a rozhodčí tak odjíždí zkoumat videozáznam!

20:32
    Branka neplatí, rozhodčí ji po poradě s videem neuznal!

20:56
    Ihned po vhazování se Dynamo tlačí dopředu, Perret se snažil dorážet střílenou přihrávku, ale neuspěl.

21:15
    Na druhé straně hřiště je to ofsajd Jihlavy.

21:50
    Jordann Perret byl v další šanci, když drze projel podél mantinelu a nakonec se procpal až před Vejmelku, zakončit ale nedokázal.

22:36
    Vondráček čekal na útočné modré na dlouhou přihrávku, která by jej poslala do brejku, ale nezpracoval kotouč.

23:12
    Petr Sýkora byl úplně sám před Vejmelkou a dostal exkluzivní přihrávku, trefil však pouze brankářův beton!

23:58
    V další obrovské šanci pohořel Matěj Beran, když mu Patrik Poulíček poslal přihrávku před úplně prázdnou branku, ale domácí útočník nedokázal zakončit.

24:08
    Tlak Dynama ale přece jen vyústil ve vedoucí branku! MATĚJ BERAN napravil své předchozí zaváhání, když si vybruslil zpoza branky a bekhendem procpal kotouč za Vejmelku. Asistence: David Tomášek.
    24:08 Matěj BERAN - 2:1

25:13
    Další přečíslení domácích. Jacob Cardwell pálil z mezikruží, ale Vejmelka si kotouč pohlídal.

25:42
    Teď se pro změnu krásným zákrokem lapačkou blýskl Ondřej Kacetl, když se k volnému kotouči dostal v útočném pásmu Matěj Stříteský a střelou bez přípravy nechal vyniknout domácího brankáře.

26:06
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za hákování odjíždí na trestnou lavici Petr Čáslava.

26:17
    Dynamo vyhazuje kotouč do středního pásma.

26:43
    Na výlet se vydal Jacob Cardwell a našetřil pro domácí pár cenných vteřinek za Vejmelkovou brankou.

27:09
    Jihlava je ale ihned zpět v útočném pásmu. Kacetl betonem vyřešil dvě střely od modré čáry, třetí byla tečována mimo.

28:06

28:43
    Jihlava se nadále drží v útočném pásmu ale hned dvě střely byly tečovány do ochranné sítě.

29:44
    Přesilovku si vyzkouší také domácí Dynamo. Dvě minuty za držení si odpyká David Kajínek.

30:06
    V oslabení se do zakončení dostal jihlavský kapitán Tomáš Čachotský, ale jeho pokus netrefil branku.

30:17
    Dynamu se v přesilovce vůbec nedaří usadit se před Vejmelkou.

30:57
    Po Hrabalově přihrávce pálil Petr Čáslava, ale kotouč byl sražen mimo.

31:19
    Příklepem to zkoušel také Sacha Treille, ale trefil pouze bránícího hráče a kotouč se odrazil do bezpečí.

31:44

32:17
    Bojko operoval před Vejmelkou a bývalý brankář Pardubic raději přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.

33:03
    David Tomášek se podél mantinelu svižně protáhl až před Vejmelku, ale se svým zakončením neuspěl. Neujala se ani dorážka jednoho z jeho spoluhráčů.

33:56
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

34:24
    Ke střele se dostal rozjetý Poulíček, ale Vejmelka jeho pokus vyrazil.

34:42
    Na druhé straně rozhodčí píská Jihlavě ofsajd.

35:07
    K samostatnému úniku měl našlápnuto Lukáš Anděl, ale naštěstí pro domácí jej včas zastavil rychle se vracející obránce.

36:16
    Další obrovská šance hostů! Jakub Suchánek udělal tři rychlé kroky od mantinelu a dostal se až před Kacetla. S prvním pokusem neuspěl, ale poté měl před sebou možnost dorážky a poloodrkytou branku, Kacetl ale jeho pokus zastavil!

36:45
    Na další šanci hostů už byl ale domácí brankář krátký. U levé tyče stál dobře postavený MATĚJ STŘÍTESKÝ, který také dostal přihrávku a nebylo pro něj těžké trefil volný prostor domácí klece! Asistence: Zachary Hamill a Tomáš Čachotský.
    36:45 Matěj STŘÍTESKÝ - 2:2

38:29
    Jihlava výrazně přidala na tempu a drží svého soupeře pod zámkem v obranné třetině.

38:55
    Dynamo se ale nakonec přece jen uvolnilo do středního pásma a nakonec je z toho zakázané uvolnění hostů.

39:23
    Rhett Holland se snažil dostat ke střele v prostoru mězi kruhy, měl ale kotouč příliš daleko a tak jej k Vejmelkovi bekhendem pouze přistrčil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Končící druhá třetina měla odlišný průběh od té první. Do vedení šlo Dynamo, když se ve dvacáté páte minutě bekhendem prosadil Matěj Beran po obkroužení branky a na 2:2 vyrovnával ve třicáté sedmé minutě přesně mířenou střelou Matěj Stříteský. Jihlava v závěru třetiny měla navrch, ale do vedení se dostat nedokázala. Třetí třetina začne zhruba v 19:52.

40:01

40:15
    Hned na úvod třetí třetiny tu máme zakázané uvolnění Dynama.

40:23
    Po vhazování od modré čáry střílel Erik de la Rose, ale Kacetl si jeho pokus pohlídal.

41:38
    Ján Sýkora viděl ve středním pásmu volný kotouč, šlápl do kroku a vyrazil na Vejmelku. S jeho střelou i následnou dorážkou Berana si ale jihlavský gólman poradil.

41:55
    Nahození domácích ze středního pásma znamená zakázané uvolnění.

42:31
    Ofsajd Dukly Jihlava.

44:10
    Dynamo se poměrně dlouho drželo v útočném pásmu, ale na gól to alespoň prozatím nestačí.

44:39
    Na druhé straně před Kacetlem operoval Zachary Hamill a už to vypadalo, že překonal domácího brankáře, rozhodčí ale rozpažil!

46:08
    Na pravé straně se v útočném pásmu Dynama dostal ke střele Petr Sýkora a chvíli po něm to zkoušel od modré také Petr Čáslava. První střelu Vejmelka vyrazil, druhá skončila v ochranné síti.

46:31
    Dynamo ze všech sil bojuje v útočném pásmu, ale hostující obrana odolává.

46:58
    Dopředu navíc vyrazili Filip Seman a Jakub Suchánek, střelu druhého jmenovaného vyrazil Ondřej Kacetl.

48:32
    Ve středním pásmu vybojoval kotouč domácí Tomáš Vondráček a už vyrážel dopředu, nakonec byl ale zastaven jihlavským obráncem.

49:17
    Před pardubickou brankou nebezpečně dorážel Jiří Rys, ale Kacetl jeho pokus zastavil.

50:36
    Na modré čáře napřáhl David Kajínek, ale netrefil branku.

50:51
    Na druhé straně to od modré čáry zkoušel zase Marek Trončinský, kotouč se ale od Vejmelkovy masky odrazil jihlavskému brankáři do lapačky.

51:46
    Z mezikruží nadvakrát pálil David Tomášek, ale ani jeden pokus nedošel do Vejmelkova brankoviště.

52:38
    Domácí trenéři přesunuli Vondráčka do první lajny k Maroszovi a pardubický útočník vyrážel dopředu, byl ale příliš rychlý a je z toho ofsajd.

53:07
    Další ofsajd domácích.

53:41
    Zachary Hamill byl v dobré pozici a vyslal na Kacetla svižnou střelu zápěstím, domácí gólman ji ale vyrazil.

53:57
    Dynamo bude hrát přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Radek Hubáček.

54:17
    Od modré střílel Cardwell, Jihlava následně vyhazuje kotouč ven ze třetiny.

54:39
    Jihlava jde do tří a je tu pro Dynamo velice zajímavá příležitost! Tentokráte dvě minuty za podražení inkasuje Tomáš Čachotský.

54:46
    Hned po vhazování z první pálil Sýkora, ale trefil pouze obránce před sebou.

55:35
    Dynamo kombinuje v útočné třetině. Vejmelka v tuto chvíli drží kotouč v lapačce.

55:35
    Trenérský štáb Dynama si vyžádal oddechový čas.

55:57
    Jihlava je ve čtyřech a vyhazuje kotouč.

56:18
    Další střelu domácích kryje Karel Vejmelka a hra je přerušena.

56:39

58:01
    Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:34
    Čachotský vyrážel do útoku, ale rozhodčí píská ofsajd.

58:46
    Na druhé straně si kotoč vybojoval SACHA TREILLE, najel si před Vejmelkou do dobré pozice a trefil se přesně do horního růžku, čímž možná rozhoduje celé utkání v jeho samém závěru! Bez asistence.
    58:46 Sacha TREILLE - 3:2

59:11
    Jihlava to zkouší bez brankáře.

59:43
    Kotouč už se klouzal do odkryté branky, ale neměl potřebnou rychlost a hostující obránci jej zastavili.

Skóre se dnes již měnit nebude, utkání končí! Dlouho vyrovnanou bitvu rozsekl až v předposlední minutě Sacha Treille, když vymetl pravý horní růžek Vejmelkovy branky a poslal svůj tým do vedení 3:2. Jihlava ihned reagovala hrou bez brankáře, ale na vyrovnání to nestačilo. Tři body tak zůstávají v Pardubicích, odkud se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke. Veselé Vánoce! (20:34:52)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 13. Tomášek (Mojžíš), 25. Beran (Tomášek), 59. Treille – 3. Hamill (Rabbit), 37. Stříteský (Hamill, Čachotský)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Beran – Bojko, Dušek, Vondráček.
    HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Volden) – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Kajínek, Bryhnisveen, Šidlík, Ulrych – F. Seman, Čachotský, Hamill – Anděl, Žálčík, Skořepa – M. Hlinka, T. Kubalík, Zeman – Rys, R. Hubáček, Rabbit.

Rozhodčí: Bejček, Lacina – Jindra, Zíka

Diváci: 8 011