Třinec – Liberec 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:1 (3:2 po s.n.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:5 (kon.)
    Jakub ORSAVA - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Domácí nakonec zvítězili. Rozhodující samostatný nájezd si připsal JAKUB ORSAVA.

Sudí rokují s hráči na obou stranách, následně se samostatný nájezd Kadlece opakuje!

Domácí kapitán Jan Hanzlík mluví s hlavními rozhodčími, ti se radí. Něco nejspíš u předchozího nájezdu nebylo v pořádku.

Petr Kadlec zamířil chladnokrevně pod víko. Nájezd ale nebyl uznán!
    59:55 Lukáš ŽEJDL - 1:1

59:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Mnozí se už možná viděli doma nebo v restauraci, jenže LUKÁŠ ŽEJDL dokázal pět sekund před koncem třetí třetiny při power play vyrovnat, když našel místo u levé tyče. Asistence: Jakub Orsava.

58:20
    Jan Růžička zůstal na střídačce, Bruslařský klub hraje šest na pět.

58:20
    Oddechový čas pro domácí.
    57:43 Milan GULAŠ - 0:1

57:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Ačkoliv má Bruslařský klub jasnou střeleckou převahu, zápas nejspíš prohraje. Indiáni totiž vstřelili velice důležitý gól jen několik desítek sekund před koncem třetí třetiny. Důraz v brankovišti a laxnost boleslavské obrany využil ve svůj prospěch MILAN GULAŠ, který z blízka po zemi prostřelil Jana Růžičku. Asistence: Ondřej Kratěna, Michal Moravčík.

48:29
    Ani Dominik Pacovský nezvládl již poněkolikáté v tomto utkání zakončit, a to byl před částečně odkrytou plzeňskou brankou. Publikum jen nevěřícně kroutí hlavami.

46:50
    Utkání sleduje 2 458 diváků. Při oznamování tohoto nízkého čísla značné množství fanoušků, již jsou přítomni na stadionu, hlasitě pískalo. Bruslařský klub se, zejména v této sezóně, dlouhodobě potýká s nízkou návštěvností.

42:58
    Marek Rubner přihrál v mezikruží Davidu Stachovi, ten ale minul. Plzeň dál setrvává v útočném pásmu.

37:57
    David Němeček střílel z levého kruhu na prázdnou bránu, jenže ji netrefil.

34:20
    Držení protihráče, po němž bude Martin Procházka (MBL) dvě minuty na trestné lavici. Začíná druhá přesilovka Plzně.

30:50
    Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Jaroslav Kracík (PLZ).

26:29
    Jakub Orsava jel úplně sám na bránu, jenže svou kličku nedotáhl do zdárného konce, když Miroslav Svoboda výborně ponechal beton na správném místě. Týž hráč s pukem zajel za bránu a ještě stačil přihrát Lukáši Žejdlovi, jenže ten trestuhodně trefil přesouvajícího se plzeňského gólmana.

22:02
    Plzeň vstřelila gól, jenže to bylo z ofsajdu. Hlavní rozhodčí rozpažil a bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:45
    Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vykázán Petr Holík (MBL). Diváci tedy uvidí první přesilovku tohoto zápasu.

10:30
    Po pohledu na obrazovku a opakovaný záběr se fanoušci i hráči obou stran proti rozhodnutí sudího rázně ohradili, ten svůj verdikt odvolal. Důležitá byla slova Milana Gulaše, který za sudím dojel a rozsudek mu vymluvil. Málokdy vídaná situace se skutečně stala, hlavní rozhodčí své rozhodnutí vzal zpět.

09:07
    Boleslavští fanoušci během komerční přestávky vytáhli vzkaz, na které přáli hezké Vánoce a do nového roku požadují "stop buzerace fanoušků". Blíže svůj vzkaz ale nespecifikovali.

07:49
    Jakub Valský jel sám na branku, jenže nakonec trefil jen boční síť.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 60. Žejdl (Orsava), rozh. náj. Orsava – 58. Gulaš (Kratěna, Moravčík)