Třinec – Liberec 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:1 (3:2 po s.n.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:5 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:2 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 22.12.2017, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR) • 32. kolo
Předzápasové kurzy: 2.55 4.0 2.45
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a někdy zase u extraligových onlajnů na počtěnou. (19:49:43)
   
  Je konec. Vítkovice v Chomutově vítězí 4:1 a odváží si tři body. Chomutovští dnes podali parádní výkon, ale góly se jim nepovedlo dávat – parádně zachytal Patrik Bartošák. Jedinou branku domácích dal Nicolas Hlava, za hosty se prosadili dvakrát Roman Szturc, po jedné brance přidal David Květoň a Patrik Zdráhal.

  Nejlepší hráči: Nicolas Hlava (CHM) – Roman Szturc (VIT)
  Střely na branku: 37:28
   
  Konec zápasu.
   
  59:22
  Domácí celek se ještě dostal do aktivní kombinace, která byla ukončena vyhozením hostujícího celku na icing. Pokračovat se tak bude před Bartošákem.
   
  58:49
  Utkání se už jen dohrává. Daniel Krenželok to zkoušel od modré čáry, branku se mu přes bránícího hráče ovšem trefit nepovedlo.
   
  57:37
  Do nahození Juraje Valacha strkaly hokejky dva chomutovští hráči. Ani jeden z nich ovšem nedokázal kotouč tečovat.
   
  56:52
  Následoval protiútok Davida Květoně, jenž z levého kruhu zakončoval pod ruku chomutovského brankáře. Volný prostor ovšem nenašel a stav zůstává nezměněn!
   
  56:20
  Tomáš Slovák dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, sjel si před branku a zakončoval do vzdálenější šibenice. Branku ovšem nedokázal trefit.
   
  55:33
  Piráti se prokombinovali do zakončení, Michal Vondrka z levého kruhu mířil ovšem jen do připraveného Bartošáka a ničím jej nedokázal překvapit.
   
  54:51
  Domácí v plném počtu.
   
  54:41
  Do skvělé pozice se následně dostal David Květoň, jenž zakončoval z pravého kruhu. Tvrdá střela ovšem skončila na přesouvajícím se Lacovi.
   
  53:58
  Petr Koblasa se dostal do úniku v oslabení, na pravé straně se mu ovšem nepovedlo ideálně trefit kotouč. Patrik Bartošák nemusel zasahovat.
   
  53:05
  Piráti začali oslabení vyhozením kotouče až k brance Patrika Bartošáka. Vítkovice se vrací pro kotouč až na druhou stranu kluziště.
   
  52:51
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Nicolas Hlava – 2 min., vražení na hrazení).
   
  52:41
  Po skončení přesilové hry se do zakončení prodral Lukáš Kucsera, kterému se ovšem střelou nad betony nepovedlo překvapit domácího brankáře. Následuje komerční pauza.
   
  52:35
  Domácí v plném počtu.
   
  51:57
  První pokus směrem na branku vyslal od modré čáry Marek Hrbas, kterému se ale připraveného Laca překonat nepovedlo. Parádně máchl lapačkou a kotouč ukryl v lapačce.
   
  51:20
  Vítkovice dlouho kombinovaly, vše zakončoval svým pokusem od modré čáry Jakub Lev. Jeho střelu ovšem zablokoval Vladimír Růžička a Piráti vyhodili.
   
  50:35
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., podražení).

  David Panuška

  Branky a nahrávky: 5. Hlava (A. Dlouhý, Knot) – 15. Szturc (Sloboda, D. Květoň), 20. P. Zdráhal, 33. Szturc, 44. D. Květoň (Szturc, O. Roman)


  Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, J. Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava.
  HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda, Urbanec, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok, Puzič – Bartovič, Lev, Olesz – Szturc, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Hudeček.

  Rozhodčí: Pavlovič, Bulanov – Ondráček, Špůr.