Slavia – Třebíč 4:1 (kon.) | Motor ČB – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 9:3 (kon.)
Přerov – K. Vary 1:6 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 4:1 (kon.) | Havířov – Vsetín 2:3 (1:2 po s.n.)
Prostějov – Kadaň 2:1 (1:0 po s.n.)
HC Slavia Praha
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pátek 22.12.2017, 17:00 • ZS Eden • Chance liga • 33. kolo

To je z Edenu vše. Přeji příjemný zbytek dne a u onlajnů znovu na shledanou. (19:16:05)

Je dobojováno. Tři body zůstávají v Edenu. Sešívaní zápas, ve kterém byla k vidění cela řada přesilových her, zvládli. Ve druhé třetině na Frodlovu branku vypálil Horáci dvaadvacetkrát, přesto dokázali vedení Pražanů jen snížit. Závěrečnou část už si červenobílí pohlídali a po Endálově gólu, který upravil na konečných 4:1, si mohou užít vítěznou děkovačku.

59:46
    Ještě jedno buly před Frodlem. S výsledkem zápasu už Třebíč ale nic neudělá.

58:55
    Pokus o rychlé přenesení hry nevyšel. Třebíč zahrála na zakázané uvolnění.

58:34
    Přece jen šance hostů. Diviš zachytil před Frodlem nepřesný pas a hledal pasem Erata. Oba borci ale svůj úkol nezvládli, šanci zahodili.

57:44
    Ondráček zblokoval střelu z modré čáry a puk vystrnadil z pásma. Udělal to šikovně, aby nebyl odpískán icing.

57:14
    Hraje se dlouho bez přerušení. Čas utíká rychle, což sešívaným vyhovuje.

56:27
    Před branku si dokázal nabruslit Ferda. V zakončení mu ale zabránili přesní obránci.

55:38
    Třebíčští se zdají být poněkud zlomení. Jen obtížně hledají cestu do útoku.

55:00
    Krejčík se chtěl prezentovat epesní kličkou. Za modrou ho ale o puk připravili obránci.

54:21
    Barák má puk za brankou. Sešívaná obrana nechce udělat zbytečnou chybu, a tak se čeká na dostřídání.

53:49
    Bude se ale vhazovat před Frodlem. Sešívaní zahráli na zakázané uvolnění.

52:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ ENDÁL umí skórovat z každé pozice. Kubica na něj nasměroval puk zpoza branky. Endál se nebál vypálit, ač byl postavený na brankové čáře. Ze skutečně nulového úhlu se dokázal neomylně trefit. Asistence: Zdeněk Kubica.

52:25

51:54
    Třebíč dobře brání a sešívaní se nikam neženou. Puk je před Frodlem.

51:06
    Vodný využil zaváhání domácích a řítil se na Frodla sám. Kličku nevymyslel ideálně a dovolil brankáři vytáhnout se pěkným zákrokem.

50:49
    Ihned po buly přesunula Třebíč puk do středního pásma.

50:25
    Přesilovka Pražanům přijde vhod. Čejka si odsedí dvě minuty za držení.

50:16
    Slavia šetří čas s pukem na hokejkách. Sudí signalizují trest.

49:34
    Vodný dobře mezi kruhy přizvedl a tečoval puk. Frodl byl v pohybu k tyči a změna směru puku ho zaskočila. Vyrážel nad ve výskoku. O jistý zákrok se ale nejednalo.

48:49
    Ofsajd Třebíče. Hra je přerušena.

48:05
    Pražané mají puk na hokejkách. Na velké útočné snažení to zatím nevypadá, domácí se ještě vzpamatovávají z minut odehraných v oslabení.

47:11
    Domácí v plném počtu. Sešívaní dvojnásobné oslabení ustáli.

47:05
    Třebíč se nepřesnou kombinací dostala sama z pásma.

46:35
    Vyhození. Puk doklouzal až k Dostálovi.

46:26
    Ryzák zpět na ledě. Pražané jsou z nejhoršího venku. Bude se ale vhazovat před Frodlem.

45:59
    Slavia vyhodila. A hned dvakrát.

45:36
    Kaláb dokázal na modré vypálit. Frodl vytáhl jistý zákrok.

45:11
    Slavia Praha ve třech! Holý si jede odsedět trest za sekání.

44:40
    Diviš dorážel z hodně nadějné pozice. Z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout Frodla, jehož jméno kotel domácích nyní skanduje.

44:26
    Vyloučení, se kterým domácí moc nesouhlasí. Ovšem s tím, že musí Ryzák na trestnou za nedovolené bránění, nic neudělají.

44:16
    Holý pálil z modré. Nebezpečný puk dokázal Dostál zkrotit – stejně tak dorážku.

44:00
    Celé čtyři minuty v závěrečné části hraje bez přerušení. Tlak není k vidění ani na jedné straně, pohledný hokej však ano.

43:09
    Z modré pálil Kasík. Dostálova lapačka byla na svém místě.

42:30
    Třebíč je dál hodně aktivní. Süss to zkoušel bekhendem. Mimo.

41:51
    Před Frodlem chtěl zakončovat Kristl. Nevypálil ale příliš nebezpečně.

41:25
    Začalo se v dobrém tempu. Oba celky ale bojují s usazením se v útoku.

40:39
    Puk do útočné třetiny zavážel Erat. Přes modrou prošel, nahrát už ale nedokázal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Druhou třetinu hodně ovlivnily fauly, a to na obou stranách. Většinu času se hrálo právě v nerovnoměrném počtu bruslařů. Spokojenější mohou být dál sešívaní, který své vedení navýšili na rozdíl dvou branek. Na Barákovu trefu ještě dokázal zareagovat Novák. Pak ale přišla rychlá odpověď – po Endálově akci se trefil Šagát.

Statistiky druhé třetiny (zápasu):
    Střely: 10:22 (18:24)
    Trestné minuty: 8:6 (10:8)
    Zblokované střely: 5:6 (14:8)

40:00

39:20
    To je odpověď! Endál na pravé straně projel kolem všech obránců. Zpoza branky se rozhodl najít spoluhráče před brankou. Pas do prostoru mezi kruhy přesně našel MARTINA ŠAGÁTA, který dokázal šanci využít. Asistence: Lukáš Endál.

39:00
    Poslední minutu druhé třetiny začínají s pukem na hokejce Pražané.

37:33
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Nyní už ale hosté snižují. MATĚJ NOVÁK nabral rychlost a využil nepřesného střídání soupeře. Na modré dokázal ujet a na pravé straně měl hodně prostoru. Střelu zacílil přesně do horního rohu branky. Asistence: Jan Süss a Lukáš Vágner.

37:16
    Dolníček byl dobře postavený před Frodlem. Nejenže clonil, pokusil se i o dorážku. Neúspěšně.

36:50

36:39
    Další Frodlův zákrok. Tentokrát v jeho lapačce skončila rána Vágnera.

36:14
    Frodl znovu přerušuje hru. Sešívaný brankář se zdá být v dobrém rozpoložení.

35:53
    Kasík se nebál blokovat Vodného střelu. Puk ho zasáhl do ruky, což sešívaný bek okomentoval bolestivou grimasou.

35:43
    Dolníček si dobře našel místo mezi dvěma obránci. Do mezikruží záhy zamířil i puk. Hráč z Třebíče dokázal vypálit. Střelu do středu brány ale Frodl pokryl.

35:17
    Vágner sice zprvu dokázal pálil na Frodla, druhý puk už na něj neprošel. Šagát přečetl záměr hostů nahrát na modrou

34:50
    Další vyloučení. Holý se provinil proti pravidlům a inkasuje menší trest (podražení).

34:17
    Pohl hned z trestné vyjel do útoku. Ke střele vybídl Holého, který nevypálil špatně. Dostál prostor u své pravé tyče pokryl.

33:54

33:25
    Puk ke střele dostal Vodný. Z pravé strany se ale neprosadil.

33:01
    Další vyhození domácích. Třebíč to zkouší znovu z vlastního pásma.

32:20
    Dlouhou kombinaci zakončoval Erat. Do dráhy střely vložil jeden hráčů hůl. Puk skončil nad, kde si ho našla domácí Slavia a vyhodila.

31:54
    Horáci ale zabrali a hned se natlačili do pásma. Pohla navíc donutit k faulu (hákování) a zahrají si v početní výhodě.

30:52
    Tuto přesilovou hru už domácí využili. Skvělou práci odvedl Šafránek, který podržel kotouč a stáhl k sobě obránce. JINDŘICH BARÁK tak měl při střele z první jednodušší úkol. Svou ránu umístil neomylně. Dostál neměl ani moc dobrý výhled. Asistence: David Šafránek.

30:35
    Další vyloučení na straně Třebíče. Furch si odsedí trest za podražení.

30:02
    Dostál raději nahození ze středního pásma ve své lapačce podržel. K jeho pracovišti se sjížděli útočníci soupeře.

29:31

29:29
    Znovu podobná akce. Kasík pálil z modré a Šafránek chtěl dorážet. Ani on ale nadějnou situaci nevyužil.

28:59
    Hosté vyhazují. Tlak Pražanů se jim daří přerušit.

28:27
    Slušnou šanci měl Krejčík. Po Pohlově dělovce mohl dorážet. Mezírku mezi tyčí a Dostálovým betonem ale netrefil.

27:54
    Šagát dostal z rohu puk přesně na hokejku. Střela z první vyslaná z prostoru mezi kruhy byla povedená, za Dostála ale neprošla.

27:31
    Sotva jedno oslabení Třebíči skončilo, musí se hosté bránit znovu. Krejčíka u pravého mantinelu podrazil Erat, který tak oslabuje svůj tým.

27:19
    Nahodit zkusil Holý. Domácím se povedla i teč, Dostál byl ale připraven.

26:58
    Barák z modré trefil prvního obránce a Horáci vyhazují.

26:20
    Dostál měl co dělat. Puk na brankovišti se snažilo dorazit hned duo útočníků. Brankář situaci zvládl.

25:58

25:54
    Ve čtyřech se víc daří domácím. Červenobílí jsou natlačení v útoku.

25:29
    Sešívaní šetřili čas v útočné třetině a vybojovali si faul. Kusko v obranné třetině hákoval. Pokračuje se ve čtyřech.

25:05
    Pražská Slavia se v obraně zvedla. Už dvakrát vyhodila.

24:49
    Tato početní převaha už vypadá lépe. Na Frodla letěla tečovaná střela. Po zásahu brankáře skončil puk v ochranné síti.

23:58
    Další přesilovka a další šance pro Horáky. Jankovský sekl protihráče a dostává adekvátní trest.

23:16
    Nebezpečnější akce pro domácí přišla až po návratu vyloučeného Krejčíka. Vodný na brankovišti ale dorazit nedokázal.

22:39

22:12
    Třebíčští s usazením se v pásmu bojují. Sešívaní vyhodil dvakrát po sobě a soupeři útočné snažení maří.

21:30
    Jedno vyhození Pražanů a střela Kalába, kterou Frodl lapil. Více toho přesilovka Horáků zatím nenabídla.

20:39
    Stejný hráč ale ve stejné akci fauloval a svůj tým oslabil. Za hákování bude pykat dvě minuty.

20:34
    Pěkná obětavost Pražanů. Krejčík padl do střely Kalába a poslal kotouč ze střeleckých pozic.

20:28

20:17
    Třebíč začíná v přesilovce. Erat hned posílá kotouč do útoku.

20:01

Prvních dvacet minut hry je minulostí. Pěkná podívaná zatím přinesla radost jen na jedné straně. V polovině úvodní části ujel Endál a otevřel skóre zápasu. Vyrovnat mohl Vágner, ale v přesilovce ze závěru třetiny trefil horní tyčku.

19:27
    Puk putuje až za Dostála. Třebíč to musí zkusit znovu.

18:59
    Vágner projel kolem obránců a pálil ze slibné pozice. Jeho ránu zastavila až horní tyčka! Moc nechybělo a mohli hosté i dorážet, neposedný puk se ale nepovedlo zkrotit.

18:44
    Pražané vyhazují a střídají.

18:28
    Minutu a půl před první sirénou mají hosté šanci vyrovnat. Barák odpravil soupeře vysokou holí a už sedí za katrem.

17:27
    Pokus o útok Horácké Slavie přerušil ofsajd.

17:12
    Endálova formace se pokusila udělat rozruch v pásmu soupeře. Obrana hostů ale zafungovala skvěle, a bylo rychle po akci.

16:05
    Šmíd dostal na modré hodně prostoru. Zakrátko se k němu i dostal kotouč. Do puku se opřel dostatečně, ale branku netrefil.

15:01
    Třebíč má puk na hokejce. Sešívaní je ale dokázali udržet jen v rohu pásma. Po nepřehledné situaci se rozhodčí rozhodli hru přerušit.

14:12
    Barák se do puku opřel na modré. Jeho pokus byl znovu tečovaný. Tentokrát puk proletěl těsně vedle tyče branky hostů.

13:46
    Puk se své výstroji ukryl Vodný, který zblokoval střelu z modré. Po odpískání následuje komerční přestávka.

12:26

12:14
    Puk se zničehonic dostal zpoza branky před Dostála. Ten musel likvidovat pokus o dorážku v podání Račuka.

11:56
    Ke střele se odhodlal až Barák. Šafránek chtěl jeho pokus správně tečovat, kotouč ale namířil až do ochranné sítě.

11:16
    Dobré napadání rozehrávky a z trestu Malce uběhlo několik dalších sekund. Slavia těžko hledá cestu přes střední pásmo.

10:36
    Holý pálil krátce po buly z modré. Pravou tyčku jen těsně minul. Třebíč se osvobodí.

10:26
    První přesilovou hru si zahrají domácí. Malec si odpyká dvě minuty za hákování.

10:05
    Domácí Slavia je na koni. Hostující obrana musí řešit další potíže. Dostál ale zasahovat nemusel.

09:38
    Na pravém křídle měl hodně prostoru Krejčík. Střela pod vyrážečku mu ale nevyšla. Dostál zasáhl.

08:07
    Jako první se prosazují slávisté. LUKÁŠ ENDÁL dostal na modré puk a ujel obraně. Přestože byl faulovaný, dokázal si kličkou do forhendu položit brankáře a skórovat. Asistence: Martin Šagát a Tomáš Šmerha.

07:18
    Šafránek chtěl po přejetí modré ještě najít Jankovského. Kotouč ale neprošel, a tak zaútočí hokejisté z Třebíče.

06:27
    Erat ujel domácí obraně a mířil na Frodla téměř osamocený. Frodl dokázal proti jeho forhendové střele zasáhnout. Vyrazil do rohu.

05:48
    Na Ondráčka mířil přes polovinu kluziště dlouhý pas. Slávista na modré puk sice zachytil, ale nevypálil ideálně.

05:05
    Dostál musel vytáhnout slušný zákrok. V ochozech to jen zahučelo a hosté po vyhraném buly raději urychleně vyhodili.

04:17
    Obráně pomohl David Šafránek, který zachytil před Frodlem puk. Následně sám založil útočnou akci, úspěšná ale nebyla.

03:49
    Hra se kouskuje. Další nepřesná rozehrávka a icing Horáků.

03:16
    Hokejisté z Třebíče toho s pukem na hokejce moc nevymysleli. Frodl jedinou střelu hostů odrazil do rohu betonem.

02:38
    Hra se přesune zpět před Dostála. Třebíč z vlastního pásma poslala puk přes všechny čáry.

02:04
    Endál zavezl kotouč za třebíčskou branku a hledal pasem Kubicu. Ten puk minul.

01:31
    První útok založili i hosté z Třebíče. Frodl zasáhl.

00:15
    Sešívaní začali zakázaným uvolněním, ale už se ženou do útoku.

00:01

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, J. Holý, Barák, Kasík, Ryzák, Kolařík (C) – J. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek (A), Nedvídek – Endál, Šagát, Šmerha – Z. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – L. Vágner, Kaláb (A), Čejka, D. Mikyska, Půža, Furch, Hort – R. Erat (A), Dolníček (C), Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Diviš – Ferda, Matěj Novák, Süss.

Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Jílek, Šperl.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, J. Holý, Barák, Kasík, Ryzák, Kolařík – J. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – Endál, Šagát, Šmerha – Z. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda (Dostál) – Půža, Čejka, Furch, Kaláb, D. Mikyska, L. Vágner, Hort – Malec, R. Erat, Dolníček – Kusko, Kratochvíl, Tadeáš Král – Ferda, Kristl, Matěj Novák – Diviš..

HC Slavia Praha – 6. místo, 56. bodů

Sešívaní zažívají lehce překotné období. Po dlouhé sérii vítězství přišly na začátku prosince komplikace, když se přestalo dařit a Slavii se zranili dva klíčoví beci – Jan Novák a Jiří Drtina. Ti nehrají dodnes, ale sešívaní s nepřízní osudu bojují statečně. Poslední dva zápasy vyhráli a snaží se udržet vedoucí čtyřky WSM Ligy, kterou si před začátkem sezony stanovili jako cíl. Dnes ale budou muset v Edenu bezpodmínečně vyhrát, aby na čelo tabulky neztratili kontakt.

Poslední zápasy:

Slavia – Frýdek 5:4sn
    Vsetín – Slavia 2:4

SK Horácká Slavia Třebíč – 7. místo, 51 bodů

To hosté se zatím vezou na vlně euforie. Z posledních 13 zápasů vyhráli hned 11 a Slavii tak v tabulce už dýchají na záda. V poslední době dokázali porazit třeba Budějovice, Vary i Kladno a budou si věřit i na Slavii. Vždyť oba vzájemné duely letos dokázala Třebíč vyhrát. Horáci spoléhají hlavně na velkou vyrovnanost útočných řad a chtějí se na Vánoce naladit dalším vítězstvím.

Přerov – Třebíč 4:0
    Třebíč – Litoměřice 4:2

Vítejte naposledy před Vánoci v Edenu, kde nás dnes čeká duel dvou sousedů v tabulce – domácí Slavie a hostující Třebíče!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Soumar

Jakub Slunečko

Branky a nahrávky: 9. Endál (Šagát, Šmerha), 31. Barák (Šafránek), 40. Šagát (Endál), 53. Endál (Kubica) – 38. Matěj Novák (Süss, L. Vágner)

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – L. Vágner, Kaláb (A), Čejka, D. Mikyska, Půža, Furch, Hort – R. Erat (A), Dolníček (C), Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Diviš – Ferda, Süss, Matěj Novák.

Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Jílek, Šperl