Pátek 22.12.2017, 16:30 • Chrudim • Reprezentace do 16 let

To je z reprezentačního srazu šestnáctky v Chrudimi vše, přeji příjemný zbytek večera. (18:38:14)

60:48
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Rusové si domů odvezou tři vítězství, kombinaci až do prázdné branky zakončil ILJA RYCHKOV a rozhodl tím dnešní utkání – 2:3! Asistence: Ivan Didkovskij.

60:09
    Rusům na začátku prodloužení zbývá ještě minuta přesilové hry, nyní tedy čtyři na tři.

60:01

Dnešní utkání sleduje 480 diváků.

Řádná hrací doba nám o vítězi nerozhodla, po krátké přestávce nás čeká pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:39
    Vzápětí jsou Rusové vyhnáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

59:21
    Střelu Ivana Didkovského gólman Čajan viděl a neměl s ní sebemenší problém.

58:59
    Vyloučení v týmu Česko (Dominik Vacík – 2 min., podražení).

58:59
    Před začátkem přesilové hry si ruští trenéři berou oddechový čas!

58:59
    V signalizované výhodě trefil Vasilij Ponomarev tyčku!

58:18
    Nebezpečný Guščin znovu zahrozil, jeho střelu gólman Čajan vyrazil pouze k dojíždějícímu Ponomarevovi, následnou dorážku již ze své výstroje nepustil.

57:20
    I před brankovištěm Šarabarina se nepříjemně blýskalo, všechen vzruch nakonec ukončil ruský brankář jistým zákrokem lapačkou.

56:56
    Ivan Didkovskij na druhé straně využil českého zaváhání, ve velké šanci ale rozvlnil naši síť pouze z boku!

56:35
    Dvě slušné střely vyprodukoval útočník Jan Myšák, ani v jednom případě ale ruskou klec zasáhnout nedokázal. Češi se nevzdávají a chtějí utkání rozhodnout ještě v řádné hrací době.

55:23
    Krutil nahozením z vlastní poloviny přesně trefil branku Ruska a vybojoval tím vhazování v útočné třetině.

54:52
    Pět minut před koncem je pískán další ofsajd naší šestnáctky.

54:19
    Novák se šikovně uvolnil přes dva ruské protihráče, svým zakončením ale branku Rusů jen o kousek přestřelil.

53:12
    Rusům se současný stav vůbec nelíbí, směrem do ofenzívy výrazně přidali a snaží se vzít si náskok zpět na svoji stranu.

52:34
    Česko právě vstřelilo branku!
    Rusové hru v oslabení přežili, krátce po skončení početní nevýhody ale vyrovnávají! Střela Biniase skončila na boční síti, následně ale stejný hráč posunul zpoza branky puk do brankoviště, kde ho do branky poslal JAN CIKHART – 2:2! Asistence: Dominik Binias.

51:35
    Stejný scénář se opakuje, opět je pískáno postavení mimo hru.

51:20
    Rusové ve čtyřech, Čechům je pískán ofsajd. Tak tato dvojnásobná přesilová hra našim hokejistům vůbec nevyšla.

50:57
    Pěkná kombinace, prudké střely, ale branka žádná. Češi jsou následně vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

50:28
    Trenér Beran cítí velkou šanci a okamžitě si vybírá oddechový čas!

50:28
    Vyloučení v týmu Rusko (Šakir Muchamadullin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:28
    Na stranu Ruska přibyl po vyhození kotouče mimo hrací plochu další dvouminutový trest, Češi budou hrát 52 sekund přesilovou hru pěti proti třem!

50:19
    Střela Ondřeje Baláže od modré čáry zaduněla o pravý beton brankáře Šarabarina.

50:00
    Odstartovala poslední desetiminutovka třetí třetiny, podaří se českému týmu vyrovnat?

49:20
    Naši reprezentanti mají slušnou šanci na smazání soupeřova vedení, Ivan Didkovskij (RUS) dostává za podražení menší trest a nabídne Čechům další přesilovou hru.

48:09
    Češi jsou v laufu a nyní byli blízko vyrovnání! Dominik Luža si střihl samostatný únik, bekhendovou kličku mu ale Šarabarin přečetl a skvělým zákrokem lapačkou udržel vedení ruského týmu!

47:41
    O zápletku je postaráno, Češi střílí kontaktní branku! Po kostrbatém přechodu přes útočnou modrou čáru nabil Hampl JANU CIKHARTOVI, který z první poslal puk pod horní tyčku ruské klece – 1:2! Asistence: Jan Hampl a Dominik Binias.

47:25
    Icing Rusů vrací hru před Šarabarina.

46:56
    Pavel Tjutnej svedl souboj s vyjetým brankářem Čajanem, tomu se nakonec podařilo odrazit puk na modrou čáru, odkud Rusové prázdnou českou klec netrefili.

46:17
    Klička na modré čáře znamená ofsajdové postavení a přerušenou hru v podání českého výběru.

45:02
    Češi jsou aktivnější a naději na kvalitní výsledek chtějí co nejrychleji oživit.

44:20
    Hra je znovu přerušena, na vině je zakázané uvolnění Ruska.

43:19
    Krutilova nepřesná přihrávka vybídla k šanci Alexandera Pašin, český zadák ale následně svoji chybu napravil, když ránu ruského útočníka dokázal zablokovat.

42:55

42:10
    Další přechod do útočné třetiny jim zastavilo postavení mimo hru.

41:58
    Střela Muchamadullina se od bruslí jednoho z ruských hráčů odrazila až do ochranné sítě, hosté jsou z útočného pásma vykázáni.

41:18
    Sborná se velmi rychle usadila v útočném pásmu a kombinuje.

40:55
    Češi se sice hned na začátku dostali do útočného pásma, po hákování Jana Cikharta (CZE) ale stráví následující okamžiky v oslabení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:59.

V závěru druhé třetiny se ještě strhla za českou brankou drobná strkanici, kterou ale, zdá se, rozhodčí ponechají bez trestů. Rusové jsou dvacet minut před koncem blíže k vítězství, vedou o dva góly a vypadá to, že ani dnes Češi alespoň na remízový výsledek nedosáhnou. Ve druhé třetině již byli aktivnější hokejisté z Ruska, jejich vedení lze tedy nazvat zaslouženým.

40:00

39:16
    Snížit dvoubrankové manko se pokusil i Dominik Luža, jeho pokus z mezikruží si ale ruský gólman pohlídal.

38:13
    Výrazně přesněji již pálil z rychlé útočné akce Chlubna, jeho bekhednová střela zaplula mezi betony Šarabarina a tam také skončila. Ani tentokrát nebyla ruská kletba odčarována.

37:59
    Michal Gut je dnes směrem dopředu hodně vidět, další jeho samostatný únik končí bekhendovou kličkou a zakončením mimo branku!

37:39
    Ve spleti těl u mantinelu vyšťoural kotouč již dvoubrankový Guščin, který s ním bleskurychle vylétl před branku. Čajan jeho ostré zakončení vytáhl do ochranné sítě.

36:49
    Řada osobních soubojů ve středním pásmu přinesla pro českého hokejisty pobyt před Šarabarinem, bohužel však jen dočasný.

35:39
    Nepřesnost se nyní vkradla také na ruské hokejky, sborná se dopustila zakázaného uvolnění.

35:05
    Alexej Prokopenko využil nedůslednosti v české obraně, prudká střela se ale mezi tři tyče Čajanovy branky nevešla.

34:18
    Ruská akce končí postavením mimo hru, čeká nás buly ve středním pásmu.

33:35
    Myšák se po chybě v ruské obraně dostal do zajímavé šanci, ještě před tím, než si srovnal kotouč na holi se ale sám vytlačil ze střelecké pozice.

32:16
    Po pěkné přihrávce od mantinelu mířil do velké šance Michal Gut, místo zakončení ale volil ještě zadovku a to nebylo v ten okamžik nejlepším možným řešením.

31:16
    Na českou klec se vzápětí valil další rychlý protiútok, tentokrát to ale hokejisté z Ruska překombinovali.

30:45
    Na druhé straně Čajan vytěsnil ramenem mimo branku nepříjemné zakončení Ivana Didkovského.

29:49
    A právě Šarabarin se uvedl tím, že ukryl volný kotouč pod svoji lapačku a tím nabídl pro český výběr vhazování v útočném pásmu.

28:58
    To bylo také to poslední, co Jaroslav Askarov předvedl. Místo něj se téměř v polovině utkání mezi tři tyče staví Sergej Šarabarin.

28:58
    Po delší odmlce si na kotouč sáhl také brankář Askarov, pro puk si musel vyskočit a v poklidu ho sebrat do své lapačky.

27:57
    Daniil Guščin nyní odmítl šanci na hattrick a místo toho elegantně připravil velkou šanci pro Vasilije Ponomareva! Ruský mladík si ale v souboji proti brankáři další gólovou radost nepřipsal!

27:15
    Druhý gól ruské hokejisty nakopl a ti si hlasitě říkají o další branky. Čajan si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

24:48
    Nyní se již ruská sborná raduje podruhé! Rychlá akce po levém mantinelu v podání DANIILA GUŠČINA, který prudkým nahozením na přední tyč nachytal brankáře Čajana nepřipraveného – 0:2! Asistence: Alexander Pašin.

23:40
    Naprosto hladce prošel až do českého brankoviště Dmitrij Zlodějev, Čajan se roztáhl na brankové čáře a s vypětím všech sil udržel kotouč před brankovou čarou!

23:16
    Šujdinova střela z levého kruhu branku Čajana netrefila, následně se Rusové sami vyprovodili z útočného pásma.

22:42
    Na jejím úvodu se ale sami dopustili zakázaného uvolnění.

22:29
    Hra ve čtyřech více vyšla ruským hokejistům, kteří jsou v pěti a budou hrát první dnešní přesilovku.

21:23
    Navíc i Češi půjdou do čtyř. Za sekání dostává dvouminutový trest navíc Pavel Novák (CZE), který si spolu s Rusem Kuzminem (RUS) odnesl další menší trest za hrubost.

21:06
    Ani tentokrát není přesilová hra českého výběru vydařená, na dva vstřelené góly v minulém utkání se již nyní zapomnělo.

20:28
    Zkraje druhé části si Češi znovu vyzkouší hru v početní převaze. Za podražení míří se skloněnou hlavou za katr Kirill Vasčilin (RUS).

20:01

Střely v první třetině: 14:7

Další třetina začne přibližně v 17:14.

První třetina má jednoho hrdinu a tím je ruský brankář Jaroslav Askarov, který pochytal čtyři obrovské příležitosti českého týmu a zatím drží ruskou sbornou nad vodou. Té stačil důraz na brankovišti v podání Guščina, díky čemuž vede Rusko nejtěsnějším možným způsobem 1:0.

20:00

19:53
    Na konci prvního dějství mohlo být vyrovnáno! Vladimír Kremláček nahazoval puk z levé strany, od Askarova se puk odrazil k Janu Cikhartovi, jemuž stačilo do kotouče zlehka plácnout! Ruský brankář se ale velmi rychle přesunul a fantastickým zákrokem udržel vedení sborné!

19:29
    Další ruská akce přinesla dvě zblokované střely, Čajan tentokrát vůbec zasahovat nemusel.

18:36
    Chvíli na to přichází trest na druhé straně! Rusové se dostávají do vedení po akci Vasilije Ponomareva, který dostal kotouč na brankoviště. Jeho zakončení Čajan pouze vyrazil, přijíždějící DANIIL GUŠČIN bleskově dorazil puk do sítě. Včera třígólový Guščin tak pokračuje ve svém střeleckém koncertu – 0:1! Asistence: Vasilij Ponomarev.

18:08
    Tadeáš Talafa postupoval od modré čáry ze strany sám na brankáře, zkusil mu roztáhnout nohy a zakončovat mezi betony, gólman Askarov ale českého hráče vychytal!

17:19
    Jan Myšák se nezalekl ruské přesily a vyrazil směrem k brance Askarova. Nakonec z toho byla skrytá střela mezi nohama obránce, ruský gólman ji odrazil do rohu ramenem.

16:53
    Icing Čechů vrací hru do obranného pásma našich reprezentantů.

16:46
    Hosté jsou v pěti a na ledě je to ihned znát ještě víc. Burujanov šikovně obral jednoho z českých zadáků o kotouč, skulinku mezi Čajanovými betony ale najít nedokázal.

15:59
    Nyní dokonce zahrozil Ponomarev, který přesprintoval posledního bránícího hráče, ale z ostrého úhlu na českého brankáře nevyzrál.

15:24
    Ani tuto přesilovou hru zatím rozhodně nelze nazvat povedenou.

14:43
    Kombinace přesilovkové pětice přinesla nepřesnou střelu, soupeř následně vyhazuje až k Čajanovi.

14:09
    Aktivita českého výběru po zásluze nese ovoce, naši budou hrát druhou přesilovou hru. Podražením se totiž provinil Daniil Kuzmin (RUS).

13:50
    Trochu se štěstím se kotouč odrazil do jízdy Nikity Burijanova, který byl ale příliš blízko brance, aby dokázal něco vymyslet. Zakončení v těžké pozici Čajanovu klec minulo.

13:25
    Na druhé straně Ivan Didkovskij zaplul do české branky a posunul jí. Český tlak se tímto trochu umírní.

12:39
    Rusové jsou v silné defenzívě a naše šestnáctka si hlasitě říká o vstřelení vedoucí branku! Po nastřeleném puku se kotouč odrazili na hokejku Jana Myšáka, který z prostoru kruhů trestuhodně minul ruskou klec!

12:05
    Po trochu ospalém začátku se čeští hokejisté i fanoušci probudili a jsou to právě Češi, kdo nyní diktuje tempo hry.

10:59
    Vzápětí se do šance prodral Pavel Novák, také jeho šanci ale mladý ruský brankář reflexivně zlikvidoval.

10:38
    Doposud největší šanci třetího přátelského utkání měli Češi! Jakub Konečný s Pavlem Novákem snad načtyřikrát doráželi puk do ruské síti, Askarov v sedě předvedl řadu skvělých zákroků a díky tomu uhájil skóre nerozhodné!

10:06
    Chlubnovo zakončení již vypadalo o poznání nebezpečněji, ruský gólman ale znovu neomylný.

09:59
    Tak přece jen v samotném závěru přišel první pokus v početní výhodě, střela z hokejky Pavla Nováka ale bez okolků zaplula do výstroje Askarova.

09:27
    A opět.

08:52
    Rusové se dobře brání, již dvakrát se jim podařilo vyhodit kotouč až za Čajana.

08:03
    Na začátku deváté minuty dostane český výběr první možnost přesilové hry. Na trestnou lavici je za podražení poslán Arťjom Didkovskij (RUS).

07:55
    Úderná ruská formace, která se včera postarala o pět z šesti branek, zatím dnes mlčí. Jejich další akce přinesla opět pouze ofsajd.

07:36
    Na opačné straně se Češi při přesunu do útočného pásma provinili ofsajdem.

07:20
    Rusové rozhodně působí živějším dojmem, zdá se však, že česká obrana má dnes velmi dobrý den. A já jen věřím, že jí to vydrží co nejdéle.

06:31
    Dobrou minutu se ruským hokejistům dařilo svého soka motat v obranné třetině, po sražené střele se puk dostat do ochranné sítě. Vhazovat se však bude ve střední třetině.

05:25
    Po rychlém začátku se začíná hra značně kouskovat, na velkou brankovou příležitost stále čekáme.

04:26
    Útočná akce Česka je také zastavena pro postavení mimo hru.

03:48
    Rus Tjutnej se dostal do nebezpečné blízkosti ruské brance, jeho bekhendové zakončení ale brankář Čajan zpacifikoval. Sborná však zůstane nastěhována v obranné třetině našich reprezentantů.

02:58
    Na druhé straně si to na branku namířil Jan Cikhart, dle mého názoru byl při úniku podražen, hlavní rozhodčí je ale jiného názoru.

01:33
    Vasilij Ponomarev vyslal od modré čáry ostré zakončení, které se zastavilo na tyčce. Těsně před tím byl ale Rusům odpískán ofsajd.

01:14
    Obě mužstva posílají na led čerstvé síly, puk za brankou Pavla Čajana.

00:26
    Jako první se do útočného pásma dostali čeští hokejisté, brankář Askarov ale zasahovat nemusel. Odpověď Rusů však také postrádala efektivitu.

00:01

Jako již tradičně jsou před startem připraveny státní hymny obou dnešních soupeřů.

Příjemné páteční odpoledne z Chrudimi! Trojboj České republiky s Ruskem dnes zakončí soustředění obou mužstev na východě Čech. První dva zápasy vyzněly lépe pro ruskou sbornou, která vyhrála 3:1 a 6:3 a dnes chce potvrdit svoje kvality.

Česko: Čajan (Lekeš) – Hampl, Krutil, Perička, Kremláček, Vacík, Sedláček, Baláž, Talafa – Handl, Chlubna, Cikhart, Novák, Konečný, Myšák, Matěj, Geidl, Malát, Binias, Gut, Luža

Rusko: Askarov (Šarabarin) – Pustovalov, Vasčilin, Steklov, Šigajev, Kondratěnko, Kuzmin, Muchamadullin – Guščin, I. Didkovskij, Šujdin, Ponomarev, Burujanov, Tjutnej, Rychkov, A. Didkovskij, Kontantinov, Chusnutdinov, Zlodějev, Prokopenko, Pašin

Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Kotlík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 48. Cikhart (Hampl, Binias), 53. Cikhart (Binias) – 19. Guščin (Ponomarev), 25. Guščin (Pašin), 61. Rychkov (I. Didkovskij)

Rusko: Askarov (29. Šarabarin) – Pustovalov, Vasčilin, Steklov, Šigajev, Kondratěnko, Kuzmin, Muchamadullin – Guščin, I. Didkovskij, Šujdin, Ponomarev, Burujanov, Tjutnej, Rychkov, A. Didkovskij, Kontantinov, Chusnutdinov, Zlodějev, Prokopenko, Pašin

Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Kotlík