Košice – Lipt. Mikuláš 3:2 (2:0 po s.n.) | Zvolen – Nitra 4:5 (0:2 po s.n.) | Trenčín – Poprad 0:2 (kon.)
Žilina – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Detva 3:1 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
HK Detva
sk Pátek 22.12.2017, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 29. kolo

Tretia tretina priniesla rozuzlenie tohto zápasu, ktorý po druhom góle domácich Detva ešte zamotala, avšak Cetkovský presným zásahom do prázdnej brány definitívne rozhodol. Odo mňa je to všetko, ďakujem za pozornosť a pekný večer. (20:54:46)

59:58
    Lorraine sám pred Hackettom, v páde Švéd Kanaďana neprekonal.

59:24
    Oddychový čas hostí.
    59:24 CETKOVSKÝ - 3:1

59:24
    HC Nové Zámky dali gól!

JIŘÍ CETKOVSKÝ vystrelil z vlastnej tretiny cez celé ihrisko, puk poslal do opustenej brány a definitívne tento duel rozhodol.

59:15
    Nahodenie od modrej Baroš vyrazil, Videlka puk prudko vrátil, slovenský brankár domácich znova zasiahol.

58:48
    Medzičasom je Hackett už na striedačke, Ščurko zastavil strelu letiacu do prázdnej brány.

58:34
    Detva sa dostala do útočnej tretiny, kde sa snaží udržať, ale vôbec jej to nejde.

58:06
    Z otočky to skúsil Saulietis, mieril tesne vedľa brány Hacketta.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:57
    Štepán Novotný sa rútil sám na brankára Matta Hacketta. Český útočník namieril dobre, lenže kanadský brankár predviedol famózny zákrok lapačkou.

57:43
    Ofsajd Nových Zámkov.

57:25
    Nové Zámky sa teraz pokúsili otupiť tlak súpera, pretože vedia, že ak by Baroš inkasoval, tak by to smrdelo po predĺžení.

56:17
    Detva si vytvára tlak a taktiež i šance. Teraz prišiel do bránkoviska súpera Kuklev, trafil Baroša. Dorážka Ščurka sa neujala.

55:52
    Tibenský dostal prihrávku od Ščurka, okamžite vystrelil, no Chovan tento pokus zrazil na ochrannú sieť.

55:14
    Surový to skúšal znova, jeho pokus neprešiel a Huňady taktiež nasmeroval svoj pokus z otočky len do hráčov Nových Zámkov.

54:53
    Maroš Surový strieľal dosť zaujímavo cez Saliju, puk skončil na bočnej sieti Barošovej brány.

54:34
    Ani jeden tím teraz nevie v ofenzíve vymyslieť niečo zaujímavé. Potvrdila to aj štvrtá formácia Nových Zámkov.

53:55
    Saulietis hľadal pred bránou Šimuna, prihrávka neprešla.

53:35
    Po dlhej rozohrávke za bránou Hacketta sa Detva dostala do útočnej tretiny, tam sa hra drží iba pri mantineloch.

52:44
    Maroš Surový potiahol puk do protiútoku, nedokázal prihrať, ani vystreliť na bránu Baroša.

51:48
    Hackett zasiahol proti prvej strele, stačil aj na druhú. Všetko napriek tomu, že Hruškove nahodenie ešte chcel tečovať Lorraine.

50:58
    Saulietis prihral pred bránu na Šimuna, ktorý ešte hľadal Zbořila, táto prihrávka do veľkej šance neprešla.

50:29
    Niekoľko súbojov v tretine Detvy vyzneli v prospech hostí. Chovan počkal za bránou, až po striedaní spoluhráčov rozohral. Akciu zastavil ofsajd.

49:45
    Milan Hruška je dnes strelecky pomerne aktívny, tento pokus cez Sládka išiel iba do náruče Hacketta.

49:26
    Puk zmizol niekde pod hráčmi v súbojoch v rohu ihriska, hra sa prerušuje.

48:50
    Tak, teraz to bude zaujímavé. Uvidíme, aký postoj k priebehu stretnutia predvedie jedno i druhé mužstvo.
    47:57 VIDELKA - 2:1

47:57
    Detva dala gól!

Hostia rýchlo využívajú presilovku a vracajú sa späť do hry o body. DAVID VIDELKA dostal prihrávku medzi kruhy. Vystrelil a puk prešiel popod Baroša.

47:39
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Gratton – 2 min., sekanie).
    47:16 M. NOVÁK - 2:0

47:16

Saulietis hrá veľmi dobrý zápas a teraz našiel voľného MICHALA NOVÁKA, ktorý mal enormne veľa priestoru. Z prvej vystrelil a puk precedil cez Hacketta.

46:59
    Saulietis bol sám medzi kruhmi, jeho strela z prvej bránu Hacketta tesne minula.

46:26
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Šimon – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

45:31
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

45:16
    Nepríjemná strela narobila starosti Barošovi, ktorý zvládol vyraziť puk, avšak ten sa odrazil späť do bránkoviska. Slovenský brankár si dal takmer vlastný gól.

44:56
    Róbert Varga vystrelil z dobrej pozície, Hackett rýchlym zásahom betónom zasiahol.

44:39
    Detva sa nevie dostať do nejakej plynulej kombinácie, Nové Zámky odvádzajú veľmi dobrú prácu.

43:59
    Dlho kombinovali hráči Nových Zámkov v útočnom pásme, strela Plášila až na brankára Hacketta neprešla.

43:23
    Zdá sa, že po ošetrení bude postranný rozhodca v poriadku a pokračuje v hre.

43:23
    Jeden z čiarových rozhodcov nepríjemne spadol pri mantineli a veľmi ťažko sa dvíha z ľadu. Vyzerá to na problémy s kolenom.

42:49
    Domáci v plnom počte.

42:19
    Nové Zámky hrajú toto oslabenie fantasticky. Novotný zas dostal puk dopredu a ohrozil Hacketta.

41:41

41:11
    Milan Hruška vo vlastnom oslabení vyslal tvrdú strelu od modrej, Matt Hackett hru radšej prerušil.

40:49
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Saulietis – 2 min., hákovanie).

40:34
    Zakázané uvoľnenie Detvy. Ak sa nemýlim, tak prvé v zápase.

40:26
    Nové Zámky sa snažili v prvej ofenzívnej akcii vymyslieť niečo zaujímavé, avšak skončilo to iba strelou do miest, kde Hackett nemal problém.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sme nevideli ani jeden gól, takže stále ostáva v platnosti stav 1:0, ktorý ešte v desiatej minúte zariadil Róbert Lantoši.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:37
    Fábry využil miesto v tretine súpera na strelu, jeho pokus z krídla Hackett videl a dokázal pokryť.

39:05
    Hostia v plnom počte.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:27
    Saulietis vyslal poriadnu bombu, trafil iba do Martina Chovana. Ten ešte nazbieral cenné sekundy.

37:55
    Detva sa prvýkrát v tomto oslabení oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

37:35
    Veľmi pekne to teraz vykombinovali domáci, finálna prihrávka na Lantošiho nakoniec pre tohto útočníka nebola ideálna.

37:05
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fekiač – 2 min., sekanie).

36:32
    Saulientis sa krásne otočil poza bránu, backhandom zakončil, Hackett vyrazil. Šimun ešte chcel dorážať, nepodarilo sa mu to.

36:13
    Po chybe v rozohrávke Detvy prišla rýchla kombinácia domácich a strela spomedzi kruhov od Cetkovského, ktorá našla len Hacketta.

35:26
    Gratton dostal pred bránu prihrávku do Fábryho, medzi tri žrde backhandom nenamieril a netrafil sa ani po ďalšom pase na jeho osobu.

35:06
    Nahodenie Matúša Chovana smerom na bránu nešla, Detvancom sa navyše ani nepodarilo tečovať.

34:22
    Salija sa dostal s pukom k bráne Hacketta, nezakončil. Do protiútoku prešiel Tibenský, ešte prihrával, obranca domácich Látal ju zastavil.

33:34
    Hřebejk prihrával od mantinelu pred bránu, kam korčuľoval Lorraine. Švédsky útočník puk netečoval, následná strela od modrej skončila zákrokom Hacketta.

33:14
    Šimon síce založil akciu Detvy, lenže Piačka o puk v súboji s Plášilom prišiel.

32:34
    Arturs Salija sa dostal k dvom strelám zblízka. Prvá mierila do obrancu, druhá zoči-voči Hackettovi do Kanaďana!

31:50
    Gratton mohol ísť do brejku, defenzíva Detvy ho zvládla. Kanaďan vzápätí strieľal z uhlu len do brankára Hacketta.

31:28
    Domáci hráči sa síce v tretine Detvy nedostali k ničomu, no puk udržali na hokejkách a v pohode si ho pridali smerom dozadu.

30:40
    Po súbojoch v strede poľa sa k puku dostali hráči Nových Zámkov, ktorí v tejto chvíli kontrolujú hru.

30:01
    Videlka hľadal Huňadyho, ktorý keby puk dostal, tak by išiel sám na brankára súpera. Veľmi dobre situáciu vyriešil Plášil.

29:41

28:40
    Ščurko vyslal krížnu strelu, jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil a išiel mimo bránu.

28:03
    Dvaja hráči domácich sa dostali dopredu v oslabení, lenže dobre vyzerajúca akcia zakončenie nepriniesla.

27:41
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Plášil – 2 min., podrazenie).

27:32
    Baroš prihral iba na hokejku Surovku, ktorý nahadzoval pred bránu. Tam bol Ščurko, teč skúseného útočníka smeroval do gólmana domáceho tímu.

26:52
    Detva sa ani za nič nevedela dostať zo svojho pásma. Do bránkoviska Hacketta prišli dve dobré prihrávky, Kanaďan obe odvrátil.

26:10
    Prudká strela Hrušku od modrej bránu tesne minula, navyše takmer puk do siete tečoval Šimun.

25:29
    Lantoši strieľal z krídla po tom, ako ho dobre vysunul Cetkovský. Hackett vyrazil, vzápätí si poradil s prudkým nahodením Nováka.

25:00
    Strela Nových Zámkov z krídla bránu Baroša netrafila, po prechode Detvy dopredu nepresne prihrával Gašpar.

24:21
    Jozef Sládok sa pokúsil o rozohrávku, ktorá mu nakoniec nevyšla. Puk po teči skončil na tribúne.

23:59
    Videlka zachytil puk v útočnom pásme. Fekiač ho po prihrávke udržal aj s problémami, no Detva nezakončila.

23:27

22:52
    Nové Zámky sa v tejto presilovke zatiaľ trápia a vôbec sa im nedarí ohrozovať Hacketta.

22:19
    Maroš Surový dobre zapracoval. Okrem toho, že nazbieral sekundy, tak aj ohrozil Baroša.

21:58
    Detva okamžite vyhodila puk a aj keď ho Zámky dostal do útočnej tretiny, tak Látalova strela neprešla.

21:27
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Videlka – 2 min., hákovanie).

21:10
    Saulietis sa dostal hneď k dvom strelám. Prvá bola zrazená, druhá išla tesne vedľa brány Hacketta.

20:50
    Nové Zámky vo zvyšku presilovky súperovi nedovolili nič, vzápätí vyhodili puk a idú striedať.

20:36

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Jediný gól sme videli v prvej časti hry. Róbert Lantoši sa zblízka presadil po zaváhaní defenzívy Detvy, takže domáci po úvodnej dvadsaťminútovke môžu byť spokojnejší.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:49
    Videlka pálil z prvej, tečovaná strela skončila na ochrannej sieti.

19:32
    Niekoľko dobrých pokusov vyslali hráči Detvy. Ten posledný od Ščurka bol asi najlepší, Baroš puk udržal v lapačke.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:36
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jass – 2 min., držanie).

18:33
    Na druhej strane sa činil Samuel Baroš. Tomu delovka vypadla z lapačky, na druhýkrát puk skrotil.

18:16
    Maris Jass poslal poriadnu bombu od modrej, nanešťastie pre Nové Zámky presne nemieril.

18:16

17:51
    Lorraine prudko nahodil puk smerom na bránu, Hřebejk tečoval puk vedľa brány súpera.

17:14
    Nové Zámky hrajú túto presilovku celkom dobre. Lorraine mal tečovať prihrávku do bránkoviska, pri puku bol skôr gólman Hackett.

16:30
    Zbořil sa dostal k prihrávke k vzdialenejšej žrdi, kde bol sám. Matt Hackett sa rýchlo presunul a puk vyrazil.

16:16
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Ščurko – 2 min., hákovanie).

16:05
    Fekiač poslal puk z vlastnej tretiny cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie sa pískať nebude.

15:33
    Detva si sama narobila problémy pri prechode do ofenzívy, na modrej čiare sa tak Kuklev dostal do postavenia mimo hry.

15:15

14:44
    Milan Hruška vystrelil po ľade veľmi dobre, Matt Hackett vyrazil pred seba, odkiaľ puk odpálil obrancovia.

14:17
    Nové Zámky sa nevedia usadiť v útočnom pásme, Detva vyhadzuje puky a perfektne bráni modrú čiaru.

13:48
    Ščurko sa mohol dostať v oslabení do šance, prihrávku medzi dvoch hráčov súpera spracovať nedokázal.

13:15
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Žilka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

12:23

12:01
    Až teraz sa Detva naozaj dostala až ku kombinácii, ktorá je síce dobrá, avšak neprišla ešte ani jedna strela.

11:08
    Detva sa síce dlho držala v útočnom pásme, bolo to iba po rohoch. Nové Zámky preto po zisku puku okamžite vyhadzujú.

10:23
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novák – 2 min., podrazenie).

10:19
    Detva sa snaží odpovedať na ďalší zbytočný gól, ktorý v tejto sezóne dostala, zatiaľ sa jej to nedarí.
    09:33 LANTOŠI - 1:0

09:33

Nakoniec ale hostia nedostali puk von z vlastnej tretiny, čo na prihrávku spoza brány využil Salija a RÓBERT LANTOŠI osamotený spred bránkoviska trafil za Hacketta.

09:25
    Salija získal puk od Videlku. Novotný s ním prešiel cez celé ihrisko, kde ho stratil.

08:37
    Aktivita prvej formácie Detvy pokračovala. Ščurko sa natlačil k bráne z rohu, Baroš pri bližšej žrdi odolal.

08:11
    Ščurko to skúšal znova zblízka, netrafil. Spomedzi kruhov pálil Surovka, Baroš vyrazil.

08:02
    Ladislav Ščurko mieril do ľavého rohu Barošovej brány, lapačke mladého brankára nakoniec bola na mieste.

07:48
    Rozohrávka domáceho celku spoza vlastnej brány nebola dobrá, puk sa od mantinelu dostal na striedačku.

07:15
    Nové Zámky ostali nasťahované v ofenzívnej tretine, kde hlavne Lorraine mohol mať šancu, no ešte prihrával a to robiť asi nemal.

06:50
    Strela cez defenzívneho hráča Detvy mohla Hacketta prekvapiť, avšak puk netrafil bránu.

06:07
    Michal Novák prudko vystrelil po rýchlom protiútoku, tento pokus Hackett bez problémov vyrazil.

05:49
    Baroš dokázal pokryť strelu z krídla, dorážky detvianskych hokejistov preto prísť nemohli.

05:27
    Neúspešný prechod Detvy do útočného pásma daroval puk domácim hokejistom, tí to skúsia od vlastnej brány.

04:48
    Róbert Varga v rohu ihriska bol pri puku prvý a puk okamžite nahodil do bránkoviska, kde Hackett chvíľu nevedel, kam sa puk dostal, ale zvládol to.

04:22
    Hřebejk len vyhodil puk z vlastného pásma na hokejky súpera. Oba tímy striedajú.

03:53
    Po snahe Nových Zámkov za bránou súpera prešla dopredu Detva, pokus Huňadyho cez obrancu Baroš vyrazil.

03:31

02:59
    Nové Zámky sa s problémami nakoniec do útočného pásma dostali, strela od modrej až pred Hacketta neprešla.

02:17
    Novotný krásne naviezol puk spoza vlastnej brány až do bránkoviska, kde dokonca vystrelil, avšak Hackett si situáciu postrážil.

01:31
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Huňady – 2 min., faul kolenom).

01:21
    Po zlej rozohrávke domácich strieľal od modrej Plášil, Hackett dokázal puk ramenom vytesniť.

00:53
    Lantoši ostal ležať pri mantineli po jednom zo súbojov. Niekoľko sekúnd sa ešte hralo, prerušilo sa až po tom, ako puk trafil tohto útočníka, ktorý nakoniec bude v poriadku.

00:09
    Hneď po buly sa do úniku dostal Tibenský, lenže jeho blafák Baroš vystihol a vyrážačkou puk vytesnil.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plašil, M. Novák, M. Hruška, M. Jass, Vidovič – Cetkovský, Š. Novotný, Lantoši – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Hřebejk – Gratton, R. Varga, Fábry – Dubec

HC 07 Detva: Hackett (Viarbitskij) – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, D. Jendroľ – Tibenský, Ščurko, Surovka – Videlka, Matúš Chovan, Milý – Žilka, Huňady, Piačka – Abramov, Gašpar, Utkin – M. Surový.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne

HC 07 Detva – HC Nové Zámky 2:3pp
    HC Nové Zámky – HC 07 Detva 3:1
    HC 07 Detva – HC Nové Zámky 4:2

HC Mikron Nové Zámky

Juhoslovenský tím sa nachádza na na predposlednom deviatom mieste tabuľky Tipsport ligy, ale jeho náskok na poslednú Detvu je momentálne až šestnásťbodový a môže byť v prípade víťazstva ešte vyšší. Zverenci českého kouča Ladislava Lubinu by radi prerušili sériu šiestich prehier v rade, počas ktorej podľahli Banskej Bystrici, Žiline, Trenčínu, Košiciam, Nitre a naposledy aj Zvolenu. Doposiaľ sa Nové Zámky tešili v tomto ročníku iba zo siedmich výhier, čo je dosť málo. Najproduktívnejším hráčom klubu je lotyšský obranca Arturs Salija, ktorý získal už osemnásť kanadských bodov (7+11).

HC 07 Detva

Nováčik sa stále nachádza na poslednom mieste tabuľky, ale tesne pred Vianocami by si Detva rada pripísala ďalšie body, aby sa sviatkovalo lepšie. Tie však proti Košiciam neprišli, takže klub získal v posledných ôsmich zápasoch len jeden bod za prehru po predĺžení s HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Najproduktívnejším hráčom klubu je Michal Murček, ktorý strelil tri góly a pridal desať asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 10. Lantoši (Salija, Látal), 48. Novák (Saulietis), 60. Cetkovský (Novotný) – 48. Videlka (Sládok)

HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plašil, M. Novák, M. Hruška, M. Jass, Vidovič – Cetkovský, Š. Novotný, Lantoši – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Hřebejk – Gratton, R. Varga, Fábry – Dubec
    HK Detva: Hackett (Viarbitskij) – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, D. Jendroľ – Tibenský, Ščurko, Surovka – Videlka, Matúš Chovan, Milý – Žilka, Huňady, Piačka – Abramov, Gašpar, Utkin – M. Surový