Havířov – Vítkovice 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:0 (kon.)
Technika Brno – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Třemošná – Kladno 1:6 (kon.) | Poruba – Vsetín 4:3 (kon.)
AZ Havířov
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 22.12.2017, 13:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu.

Zápas třetího kola nadstavbové skupiny B extraligy mladšího dorostu uvidí v pátek po poledni havířovská Gascontrol Aréna. Havířovský AZ v něm přivítá HC Vítkovice Ridera.

Hosté jsou v tabulce se 47 body na druhém místě, když před nimi jsou jen suvéréni z Hradce Králové. Vítkovičtí byli zatím jediní kdo hráče Mountfieldu letos porazil. V posledním kole ale sami v úterý podlehli 5:7 přerovským Zubrům.

Havířovští jsou v tabulce pátí se ziskem 39 bodů. V nadstavbě i oni podlehli Přerovu, pak vyhráli v Ml. Boleslavi a v pondělí v posledním kole podlehli doma Hradci.

Oba dnešní soupeři se už letos dvakrát střetli v základní skupině Východ a vždy se radoval hostující tým. V Ostravě vyhrál AZ 5:3, naopak v Havířově vítkovičtí 2:1.

Kdo se bude radovat tentorkát, uvidíme v pátek v odpoledne. Utkání začíná v 13:30.

AZ RESIDOMO Havířov: Ludvík (Nowak) – Topolanský, Černý, Bílek, Puzoň, Dabrowski, Zmarzlák – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Zapletal, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolíška) – Smolka, Veřmiřovský, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Ivan, Krejsa, Pastor, Krška, Přibyl, Melovský, Rajčan

Rozhodčí: Šutara – Stonavský, Ševčík.

00:01

00:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Cubo – 2 min., hákování).

01:00
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ bleskově využívá přesilovku a otevírá skóre utkání. MARTIN PAVLAČKA se dostal nejrychleji k puku na brankovišti a mezi betony jej prošťouchl za Bartošákova záda. Asistence Lukáš Topolanský.

01:58
    Icing hostů.

02:48
    Hosté jsou o něco více na puku, ale šance z toho neplynou žádné.

03:45
    Adámek pronikl do útočného pásma, následně pálil na Bartošáka Černý.

04:15
    Na druhé straně mířil nad horní tyčku vítkovický Cubo.

05:14
    Hraje se v rychlém tempu, převážně ve středním pásmu

05:40
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krejsa – 2 min., sekání).

06:09
    Pěkná kombinace po ose Mastič-Adámek-Szturc, na poslední chvíli Bartošák sklapl betony a puk zachytil.

06:40
    Hosté se osvobozují.

07:20
    Horváth nabil Byčkovovi v mezikruží, Bartošák vyráží betonem.

07:40

08:30
    Ivan pronikl středním pásmem, v tom útočném se ale srazil se spoluhráčem a hra se obrací na druhou stranu.

09:06
    Ludvík si podržel nahozený puk, buly před brankou AZeu.

09:35
    Zapletal se přes obránce protlačil do zakončení na brankovišti, Bartošák pozorný.

10:15
    Byčkov to zkusil z poza obránce a jen těsně minul hostující branku.

10:56
    Icing AZetu.

11:11
    Kotáskova střela byla schovaná za protihráčem a Ludvík se za ní jen ohlédl.

11:55
    Backa zastaven trojicí protihráčů.

12:25
    Dabrovského pokus od modré, Bartošák zákrokem přerušuje hru.

12:54
    Ofsajd hostů.

13:40
    Pastor se prokličkoval od mantinelu do mezikruží, Ludvík se stihl přemístit a jeho pokus zneškodnil.

15:10
    Hra má stále rychlý spád, šancí je ale pomálu.

16:45
    Vhazování před Ludvíkem.

17:55
    Horváth získal puk ve vlastním pásmu, ale po přejetí červené jej jen hahodil na Bartošáka.

18:20
    Hosté v náporu, nejprve se na Ludvíka tlačil Melovský, pak zakončoval velmi nebezpečně, ale těsně mimo, Krejsa.

18:56
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Plánka – 2 min., podražení).

19:20

19:35
    Nápor domácích na brankovišti, puk ale proklouzl těsně mimo pravou Bartošákovu tyč.

19:50
    Ivan vyváží puk a šetří čas v útočné třetině.

20:00

První třetina nabídla oboustranně rychlý hokej s nemnoha vyloženými šancemi. AZ šel do vedení už po minutě z přesilovky a toto vední si odnáší i do šatny.

Další třetina začne přibližně v 14:10.

20:01

20:10
    AZ dohrává přesilovku.

20:20
    Ivan unikl v oslabení a zastavil jej až zákrok Ludvíka.

20:56

21:51
    Boj o puk v rohu vítkovické třetiny, nakonec jej získávají hosté.

22:01
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Černý – 2 min., napadení).

22:15
    AZ se osvobozuje.

22:50
    Hosté dlouho kombinovali na modré, až je Mastič vytlačil do středního pásma.

23:17
    Boj o puk v rohu domácí třetiny.

23:25
    Nakonec je z toho buly před Ludvíkem.

23:46
    Smolkova bomba od modré, Ludvík vyráží betonem do rohu.

24:01

24:20
    Ludvík zalehl puk, který spadl na horní síťku jeho branky, hra přerušena.

24:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A hosté hned po buly vyrovnávají na 1:1, když bomba JOSEFA KREJSY zamířila přesně do šibenice. Asistence Jakub Gebauer.

25:46
    Rychlá akce hostů zastavena až na brankové čáře ležícím Ludvíkem.

25:46
    Oddechový čas pro domácí.

25:52
    Pastor se dostal ke střele hned po buly a jen o kousek minul branku.

26:30
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ivan – 2 min., sekání).

27:01
    Pěkná přesilovka v podání AZetu. Nejprve pálil na teč Mastič, pak tvrdě střílel Topalanský těsně vedle.

27:55
    Mastič sám před Bartošákem trefuje jeho beton!

28:22
    Na druhé straně unikl domácí obraně Rajčan, jeho blafák likviduje Ludvík.

28:30

28:59
    Buly na havířovské modré.

29:53
    Mastič ani nadvakrát neprotlačil na brankovišti puk za Bartošáka.

30:08
    Na druhé straně Ludvík přerušil hru zákrokem po střele Kršky.

31:00
    Pastor šikovně obehrál dva domácí hráče, ale Ludvíka nepropálil.

31:28
    Akce Vítkovic ale pokračovala až našel Pastor SAMUELA RAJČANA v mezikurží a ten se střelou z první trefil přesně k tyči. Asistence David Pastor.

31:55
    Buly před Bartošákem, který nadvakrát ztlumil nahozený puk.

32:15
    A stejná situace i na druhé straně.

33:14
    Havířovští se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale puk nakonec skončil jejich zásluhou v hledišti.

33:48
    Už je zase hra zase na druhé straně kluziště, Cubovu střelu chytá Ludvík do lapačky.

35:00
    Hoaté jsou momentálně více na puku, jakoby havířovští ztráceli síly.

36:49
    Teď ale dobré napadaní ze strany havířovských, hosté se opakovaně nemohli dostat ven ze své třetiny.

37:47
    Krejsova bomba z levé strany, Ludvík vyráží betonem do rohu.

38:05
    Puk zašlápnut v rohu domácí třetiny, vhazování ve středním pásmu.

38:22
    Adámek se snažil dorážet i pravé Bartošákovy tyče, puk ji ale těsně minul.

38:49

39:10
    Byčkov dostal nabito z poza branky na levý kruh a jeho tvrdá střela trefuje Bartošáka.

39:50
    V závěru třetiny jsou s pukem na hokejkách vítkovičtí v útočné třetině, dvě střely Kočího od modré ale míří nad branku.

40:00

Ve druhé třetině se výkon hostů viditelně zlepšil a dvěma brankami také otočili skóre. Ale ani AZ nebyl bez šancí a tak je před třetí třetinou vše otevřené.

Další třetina začne přibližně v 14:48.

40:01

40:36

42:12
    Třetí třetina začala oboustranně řadou nepřesností.

42:55
    Cubo výborně zastavil natřikrát rozvíjející akci Azetu.

43:19
    Ofsajd Vítkovic.

44:11
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Plánka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

44:47
    Havířovští málem přišli o pásmo, ale nakonec se dostal ke střele v dobré pozici Mastič a jen těsně minul branku hostů.

45:15
    Hosté se osovbozují.

45:55
    Hosté se opět dostali v oslabení do protiakce, využili zmatky v domácí obraně a zcela volný IVAN IVAN poslal z blízka puk přesně pod víko – 1:3. Adam Veřmiřovský.

46:11

47:18
    Buly před Bartošákem.

47:40
    Adámek v samostatném úniku nepřelstil kličkou do bekendu Batošáka.

48:55
    Na druhé straně krásně obešel obránce vítkovický Tvrdý, ale ani on sám před brankou nepřekonal gólmana.

50:32
    Puk na havířovské střídačce, buly ve středním pásmu.

51:03
    Rychlá akce domácích, Backa se tlačil do brankoviště, Bartošák odolal.

51:45
    Na druhé straně chyba AZetu v rozehře, hosté volili v situaci 2 na 1 střelu a ta míří mimo.

53:05
    Szturc nabídl puk na teč Adámkovi, tomu chyběl před brankou ke kotouči jen kousek.

54:17
    Smolkovu střelu od modré vyráží Ludvík.

55:05
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Zapletal – 2 min., napadení).

55:30
    Cubova střela nad, následně se domácí osvobozují.

55:39

56:35
    Další vyhození puku z havířovského pásma.

56:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Smolka – 2 min., faul loktem).

57:05
    Domácí v plném počtu, začíná jejich přesilovka.

57:45
    Pěkná kombinace AZetu, Mastič z mezikruží napálil tyč poloodkryté branky!

58:15

58:41
    Domácím o kousek utekl puk do středního páma, pískán jejich ofsajd.

58:51

59:48
    Hosté usazeni v útočném pásmu, Ludvík vyráží střelu Cuba.

Ve třetí třetině ještě hosté přidali gól v oslabení a vyhrávají celkovým skóre 3:1.

Ode mne je to pro tuto chvíli z mladšího dorostu vše. Za 2 a půl hodiny ale začne v havířovské Gascontrol Aréně zápas WSM ligy mezi AZetem a Vsetínem. K jeho sledování jste zváni. (15:28:15)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 1. Pavlačka (Topolanský) – 25. Krejsa (Gebauer), 32. Rajčan (Pastor), 46. Ivan (Veřmiřovský)

AZ Havířov: Ludvík (Nowak) – Topolanský, Černý, Bílek, Puzoň, Dabrowski, Zmarzlák – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Zapletal, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth

Rozhodčí: Šutara – Stonavský, Ševčík