Chabarovsk – Čerepovec 4:2 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 2:6 (kon.) | Jokerit – Slovan 2:3 (kon.)
konec
Admiral Vladivostok
2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Spartak Moskva
Úterý 26.12.2017, 10:30 • Fetisov Arena • KHL
Předzápasové kurzy: 3.13 4.1 2.0
Partner:
   
  To je ode mě vše, užívejte sváteční den a někdy zase na počtenou! (12:56:45)
   
  V tomto zápase se jediný český zástupce – Lukáš Radil, prezentoval jednou asistencí a jedním svým vyloučením za podražení.
   
  Spartak tedy vítězí i na ledě Vladivostoku a připisuje si druhé vítězství za sebou. Zápas byl, ač vzhledem k výsledku, vyrovnaný. Avšak Spartak dokázal dvakrát odskočit ve skóre, kdy se mu podařilo vstřelit dvě slepené branky a na tuhle situaci se vždy těžko reaguje.
   
  Konec zápasu.
   
  59:43
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Igor Mirnov – 2 min., sekání).
   
  59:24
  Po střele vypadl brankáři Spartaku puk, který chvíli nevěděl kde se nachází. O dorážku se snažil Maxim Kicyn, který však byl velmi rychle zpacifikován obranou hostů.
   
  59:03
  Necelá minuta do konce základní hrací doby a jisté je jedno, že Spartak po vítězství nad Kunlunem v minulém zápase, si připíše i další vítězství na ledě Vladivostoku.
   
  58:19
  Vjačeslav Leščenko po souboji za brankou domácích zůstal ležet, ale po chvíli se zvedl a odklouzal na střídačku.
   
  57:53
  Do konce hry zbývá něco málo přes dvě minuty a již se po delší době přerušuje a to o zásahu Bespalova, který kryje střelu od modré čáry.
   
  56:27
  Sledujeme hokej nahoru a dolů, oba brankáři pouze střely ze střední vzdálenosti vyrážejí a hra se tak delší dobu nepřerušuje.
   
  54:34
  Bespalov musel krýt puk před dalším pokusem Vladivostoku, který je stále houževnatým soupeřem, avšak dorovnat čtyři branky, vzhledem ke zbývajícímu času, je prakticky již nemožné.
   
  53:39
  Hosté v plném počtu.
  52:51 Anatolij NIKONCEV - 2:6
   
  52:51
  Spartak právě vstřelil branku!
  Vladivostok opět zvolil hru bez brankáře a nakonec se mu tohle riziko nevyplatilo a po zisku puku ANATOLIJ NIKONCEV neváhal a poslal puk bezpečně do prázdné branky. Bez asistence.
   
  51:43
  A Lukáš Radil fauluje a nyní to bude pro Spartak ještě těžší...Radil dostává dvě minuty za podražení.
   
  51:39
  Zatím marně odstřeluje branku Bespalova, který zatím se svou obranou odolává.
   
  50:54
  Admiral hraje přesilovou hru v šesti hráčích, nikoliv v pěti. To znamená, že má odkrytou branku.
   
  50:09
  Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., sekání).Navíc dostává Chochlačov trest do konce utkání a trest za něj půjde odsedět Mirnov.
   
  49:42
  Po dalším závaru končí puk u Bespalova v jeho výstroji a hráčů Vladivostoku je naráz plný led.

  Adam Dořák

  Branky a nahrávky: 36. Miščenko, 49. Gičibekov (Mamašev) – 13. Kolcov (V. Komarov, Kalinin), 29. Nikoncev (A. Voronin, Mirnov), 30. Leščenko, 45. Chochlačov (Maxwell, Kolcov), 46. V. Lajunen (Provolněv, Radil), 53. Nikoncev


  Admiral Vladivostok: Bobkov (30. Serebrjakov) – Blum (C), Miščenko, Mnacjan (A), Kurašov, S. Iljin, Mamašev – Gičibekov, Kicyn, Manukjan – Fiščenko, Glazačev, V. Butuzov – Sabolič, Alexandrov (A), Kazakov.
  Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – V. Sorokin, Judin, A. Osipov, Provolněv, V. Lajunen, Kolcov, Kalinin (C) – Radil, Maxwell, Chochlačov (A) – Podšendjalov, Leščenko, Stoa – Nikoncev, Mirnov, A. Voronin (A) – Cyplakov, V. Komarov, Talalujev – A. Kuzněcov.

  Rozhodčí: Viktor Birin, Denis Bondar – Dmitry Golovlyov, Alexei Maitak