Benátky n/J – Kadaň 7:3 (kon.) | Vsetín – Motor ČB 3:1 (kon.) | K. Vary – Litoměřice 2:1 (po pr.)
Třebíč – Havířov 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 2:5 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
SK Trhači Kadaň
Středa 27.12.2017, 17:30Chance liga • 34. kolo

Benátečtí po dlouhé době vítězí, avšak v průběhu třetí třetiny udělali ze zápasu pro sebe zbytečně velké drama. Závěr však ale patřil domácím hráčům, kteří třemi brankami zvýraznili své vítězství. (19:48:47)

59:12
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Podobná akce jako při šesté brance. Benátečtí získali puk ve středním pásmu, po několika rychlých přihrávkách se vydal vstříc ZDENĚK KRÁL, proměnil a dnes docílil hattricku. Asistence: Ondřej Chrtek, Ján Niko.

58:37
    Bednářova střela od modré byla sražena mimo.

57:58
    Útočnou akci hostů přerušil ofsajd.

57:32
    Vyloučen domácí Jan Jeník na 2+2 minuty za hrubost, u hostů pak Jakub Trefný na 2+2+10 minut za hrubost.

57:32
    Před brankou Dvořáka se nyní strhla bitka. Hlavní rozhodčí určitě budou vylučovat.

56:49
    Domácí si berou tříbrankové vedení zpět. Bělohorský poslal kupředu RADKA VESELÉHO, který v samostatném úniku pokořil Dvořáka. Asistence: Matouš Bělohorský, Ján Niko.

55:42
    Puk se dostal zpoza brány do mezikruží k nedostatečně obsazenému ZDEŇKU KRÁLOVI, jenž přidává svoji druhou branku v zápase. Asistence: Jan Bednář, Jan Jeník.

55:32
    Domácí šetří vteřinky za Dvořákovou svatyní.

55:17
    Nyní zakončoval Wágner, puk byl sražen za branku.

54:53
    Psotovu rozehrávku zachytil ve středním pásmu Macháček, po jehož nepříliš razantní střele si připisuje Stezka další zákrok lapačkou.

54:10
    Hosté jsou v plném počtu.

54:02
    Jeden z domácích byl nyní volný před Dvořákem, ten mu ale zmenšil úhel a puk vyrazil!

53:33
    Domácím se nedaří a hosté znovu vyhazují.

53:04
    Kadeřávek při útočném výletu prověřil Stezku, který vyráží.

52:53
    Král velmi dobrou přihrávkou našel Husu, který ale trefil pouze hráče před sebou.

52:28
    Útok domácího týmu zastavil odpískaný ofsajd.

52:17
    Hosté brzy vyhazují až ke Stezkovi.

52:10
    Vyloučen hostující Jakub Chrpa za nedovolené bránění brankáři.

52:08
    Lehký bekhend Szathmáryho benáteckou branku minul.

51:32
    Útok na druhou stranu řeší Dvořák přesným zásahem.

51:26
    Střelu z kruhu vyrazil Stezka za branku, Havlíček se poté hodně zlobil na spoluhráče, že nedostal přihrávku.

50:58
    Nyní jsme svědky velkého množství nepřesností z obou stran.

50:35
    Puk je na domácí střídačce, vhazovat se bude před Stezkou.

50:06
    Královu střelu sice Dvořák neudržel, domácí se ale k dorážce nepropracovali.

49:54
    Útok hostů zastavil odpískaný ofsajd.

49:14
    Menší závar před Stezkou, který Benátečtí vyřešili a vyváží kotouč.

48:19
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Z utkání, které nenasvědčovalo většímu dramatu se rázem drama stává! Po přesné přihrávce se z kruhu přesně do levé horní šibenice trefuje JOSEF RINDOŠ. Asistence: František Wágner, Jiří Tupý.

48:04
    Mirochnikovovu nepříliš razantní střelu od modré čáry má Dvořák ve své lapačce.

47:31
    Střelu od modré čáry stahuje Stezka do své lapačky.

46:23
    Vyloučen domácí Tomáš Havlín na 10 minut za nesportovní chování.

46:23
    PETR CHLÁN si své první mistrovské utkání v seniorském hokeji okořenil brankou. Ve středu hřiště se zmocnil kotouče, se kterým pelášil vstříc Stezkovi a i když byl faulován Havlínem, dokázal ho poslat přesně k pravé tyči. Bez asistence.

46:02
    Kuťákovo nahození Dvořák zachytil a ihned rozehrál.

45:20
    Domácí jsou v plném počtu.

45:11
    Až nyní byl domácí gólman doslova v ohni střel, se kterými si ale na brankové čáře poradil!

44:43
    Hosté sice drží puk, Stezka ale stále nemusel zasahovat.

43:53
    Szathmáry minul, Havlíčkovi poté utekl puk do středního pásma a Král mohl uhánět kupředu. Jeho následnou střelu nadvakrát krotí Dvořák.

43:20
    Vyloučen domácí Tomáš Havlín za podražení.

42:56
    Wiencek obral váhající obránce o puk a našel Nezbedu, jehož střelu buď vyrazil Dvořák do ochranné sítě, možná to spíš byla dokonce tyčka, která srazila puk mimo!

42:15
    Nikova střela od modré byla sražena do rohu kluziště.

41:46
    Hosté se nyní usadili před Stezkou, kde sice kombinovali, k zákroku jej ale nedonutili.

40:51
    Dnešnímu zápasu přihlíží 208 diváků.

40:35
    Havlín je dnes hodně střelecky aktivní. Jeho další střelu od modré ale krotí pozorný Dvořák.

40:01

Domácí ve druhé třetině dvěma brankami během sedmi sekund navýšili brankový stav a nutno dodat, že tato třetina jim patřila. Hosty drží brankář Tadeáš Dvořák, který další šance domácích zneškodnil.

39:02
    Havlínovu střelu od modré opět Dvořák vyrazil, z druhé strany poté pálil Kunst mimo.

38:37
    Nyní se ale Benátečtí sami vyhání do pásma středního.

38:24
    Benátky jsou stále pevně usazené v útočném pásmu.

38:01
    Havlínovu střelu vyrazil Dvořák před Krále, který ale trefil jen bránícího Szathmáryho.

37:30
    Vyloučen hostující Josef Rindoš za hákování.

37:27
    Zaútočil také Mirochnikov, jehož první střelu Dvořák vyrazil. Domácí obránce objel branku, u pravé tyčky ale místo nebylo.

36:07
    Na druhé straně se Wiencek prodral až před Dvořáka, který mu ale ukořistil kotouč.

35:56
    Domácí trošku pozapomněli na sjíždějícího Černého, který protáhl Stezku.

35:07
    Bittnerovu střelu z levého křídla Dvořák lapil a dojíždějícímu Hrníčkovi dorážku nenabídl.

34:21
    Po nebezpečném odrazu musel Stezka dávat pozor a přikrýt kotouč.

34:05
    Vyloučený Bittner je na ledě.

33:58
    Benátečtí drží puk na holi, tato přesilovka hostům příliš nevychází.

33:26
    Psota v oslabení vysunul Hrníčka, proti jehož střele se blýskl Dvořák dalším velmi dobrým zákrokem!

33:16
    Puk se dotkl kadaňské střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:48
    Kunst donutil Dvořáka k zákroku, hostům se nedaří založit útok.

32:14
    Szathmáry umí vystřelit od modré, jeho pokus ale nyní Stezka vyrazil a domácí vyhazují.

32:05
    Vyloučen domácí Ladislav Bittner za sekání.

31:59
    Husa střílel od modré, Bittner dobře clonil, přesto dokázal Dvořák vyrazit kotouč.

31:23
    Puk je mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu. Trestnou lavici také opustil hostující Macháček, který na ni pobyl více než dvanáct minut.

30:59
    Další útok kadaňského týmu vyřešil roztažený brankář domácích Benátek.

30:44
    Szathmáryho střelu od modré srazili domácí za Stezkovu branku.

30:04
    Kuťák vybojoval kotouč pro Veselého, kterému ale před brankou přeskočil hokejku.

29:24

29:17
    Právě Psota adresoval nyní přihrávku před branku Bělohorskému, který ale na puk nedosáhl.

29:04
    Bittnerovu přihrávku před branku Psota přejel a hosté vyhazují.

28:40
    Bělohorský přikopl Hrníčkovi, ten našel Kunsta, jemuž ale střela nevyšla.

28:11
    Hostům se daří vyhodit až ke Stezkovi.

27:51
    Najíždějící Havlín mířil z levého křídla na vzdálenější tyč, avšak Dvořák vyrazil!

27:32
    Chrtek přišel o puk a Cestr vyhodil.

27:24
    Vyloučen hostující Darek Hejcman za podražení.

27:12
    Puk v ochranné síti, poslední se ho ale dotkl Veselý, proto se vhazuje ve středním pásmu.

26:40
    Hosté jsou pod tlakem, a tak raději vyhazují na icing.

26:33
    Nepříjemná teč domácích mířila vedle bližší tyčky.

25:15
    Havlín obkroužil branku, dostal se zpět na modrou, kde tvrdým pokusem donutil Dvořáka vyrazit puk jen před Chrtka, který netrefil z ostrého úhlu.

24:29
    Nezbedovo nahození raději ponechal Dvořák ve své výstroji.

24:00
    Domácí vstřelené branky nabudily. Veselý útočil z pravého křídla, avšak přestřelil.

23:28
    Pouze sedm vteřin stačilo domácím k tomu, aby vstřelili další branku. Benátečtí vyhráli buly, poté Bittner vysunul DOMINIKA HRNÍČKA, který sám proti Dvořákovi zvolil rychlou kličku a puk dostal k pravé tyči. Asistence: Ladislav Bittner, Vratislav Kunst.

23:21
    Benátečtí se prosazují po velmi pěkné kombinaci v přesilové hře. Chrtek si ťukl puk s Jeníkem, který přes šíří brankoviště našel najíždějícího JÁNA NIKA, jenž zvedl puk nad Dvořákův beton. Asistence: Jan Jeník, Ondřej Chrtek.

22:45
    Trefný získal kotouč a téměř ihned vyhodil až ke Stezkovi.

22:38
    Vyloučen hostující Ondřej Havlíček za nedovolené bránění.

22:16
    Z hranice kruhu cpal Veselý kotouč nad Dvořákovo rameno, ten ale přesně zasáhl.

21:30
    Bittner získal puk na hranici středního pásma a tvrdým pokusem prověřil Dvořáka, který vyrazil pouze před sebe, kde se ale v tísni neprosadil právě Bittner s Hrníčkem.

20:28
    Střela z levého křídla mezi tři tyče domácí branky nemířila, a tak se může hra otočit.

20:16
    Trefného rozehrávka ze středního pásma končí mimo kluziště, vhazovat se bude právě ve střední třetině.

20:01

Sledovali jsme vyrovnaný průběh první třetiny, domácím se podařili dvě oku lahodící akce, díky kterým o jednu branku vedou. Sami ale určitě cítí, že z jedenasedmdesáti sekundové dvojnásobné přesilové hry se dalo vytěžit určitě více.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:58
    Tak nakonec od modré střílel Niko, který ale Dvořáka zasahovat nedonutil.

19:40
    Domácí jsou u puku, spíše čekají na závěrečný hvizd.

18:59
    Nepřesné přihrávky benáteckého mužstva se chopil Wágner, který střílel k levé tyči, kam ale Stezka natáhl lapačku a puk vyrazil.

18:47
    Tak se právě stalo, hosté jsou v pěti.

18:41
    Kotouč je ve středním pásmu a také Szathmáry se již chystá na led.

18:28
    Husa si najel před branku, z otočky ale minul!

18:07
    Kadaňští dostali puk alespoň do středního pásma.

17:58
    Hosté jsou ve čtyřech.

17:42
    Bittner se opřel do puku z první, úspěšný ale také nebyl.

17:23
    Až tentokrát střílel Havlín, Dvořák si připisuje úspěšný zákrok.

17:16
    Havlínovi střela nevyšla, hosté ale znovu nevyhodili.

16:47
    Hosté ale jdou do tří. Potrestán hostující Šimon Szathmáry za hrubost.

16:47
    Havlínovu střelu od modré Dvořák dobře viděl a puk mu zůstává ve výstroji.

16:32
    Nikovo nahození Dvořák neudržel, domácí ale nedokázali dorazit kotouč, přesto hosté nevyhodili.

15:58
    Vyloučen hostující Aleš Macháček na 2+10 minut za naražení zezadu. Menší trest odpyká Martin Tůma.

15:58
    Následuje porada rozhodčích, na kterou jsou přizváni i oba kapitáni Bittner s Trefným.

15:58
    Po velmi tvrdém zákroku jednoho z hostů se strhla na ledě potyčka. Toto se bez vyloučení neobejde.

15:49
    Po vyhraném buly musel Dvořák být opět ve střehu.

15:45
    Kunst se zmocnil kotouče na levém kruhu a prověřil Dvořáka, jemuž zůstal kotouč ve výstroji.

15:19
    Chrtek obral v útočném pásmu hosty o kotouč, našel Jeníka, který si udělal prostor k přesné přihrávce, kterou adresoval ZDEŇKU KRÁLOVI, ten poté překonal přesunujícího se Dvořáka. Asistence: Jan Jeník, Ondřej Chrtek.

15:02
    Domácí si nadělali problémy před Stezkou, Chlánova přihrávka ale nenašla adresáta, přesto domácí brankář raději přikryl puk.

14:44
    Plachtící pokus ze středního pásma raději přidržel Stezka na své hrudi.

14:22
    Podél pravého mantinelu se vydal kupředu Bednář, jehož střela byla sražena mimo.

13:52
    Nahození před Dvořákovo brankoviště nadělalo zmatek, vehementně se snažil k puku dostat Jeník. Hostující brankář ho ale ze své moci nepustil.

13:37
    Jeník projel téměř celým hřištěm, poté mu ale střela nesedla tak, jak by si sám představoval.

13:20
    Tak nakonec čtveřice rozhodčích posílá buly do středního pásma.

13:20
    Puk byl zašlápnut za Stezkovou brankou, právě před tímto brankářem se také bude vhazovat.

13:05
    Chrpovu střelu z kruhu srazil bránící Havlín do rohu kluziště, hosté jsou mírně aktivnějším týmem.

12:21
    Domácí se dožadovali faulu na Veselého, nebude jim vyslyšeno. Na první přesilovku si tak budou muset počkat.

11:57
    Zakázané uvolnění posílá hru zpět před Stezkovu branku.

11:31
    Bednář poslal kupředu Bělohorského, jehož štiplavou střelu vyrazil Dvořák jen před sebe, tam ale vládli hosté.

10:29
    Po odrazu kotouče od mantinelu Stezka raději přerušil hru.

10:24
    Černý se na útočném výletě snažil umotat Husu, poté ale přestřelil.

10:00
    Přesně po deseti minutách hry Dvořák přikryl kotouč a přerušil tak hru.

9:42
    Hostům se podařilo využít přesilovou hru. Už to vypadalo, že domácí i tuto akci ustojí, neboť střela Hejcmana z mezikruží nevyšla, puk se ale poté dostal na hůl ONDŘEJE HAVLÍČKA, který střelou z kruhu překonal roztaženého Stezku. Asistence: Darek Hejcman, Šimon Szathmáry.

9:26
    Trefný dělal rozruch před brankou, právě díky tomu mohl z mezikruží nebezpečně střílet Hejcman. Stezka má opět puk ve svém klíně. Následně vznikla menší šarvátka mezi Trefným a Havlínem, vylučovat se však nebude.

8:45
    Domácím se podařilo dostat kotouč až k Dvořákově brance.

8:33
    Trefný napřáhl na modré čáře, avšak Stezka na jeho střelu viděl a lapil ji.

8:26
    Vyloučen domácí Tomáš Hanousek za hákování.

8:26
    Na druhé straně si klestil cestu Tůma, jenž byl faulován. Budeme tak svědky první přesilové hry.

8:15
    Závar před Dvořákem, který ale hosté ustáli.

7:56
    Chrpa vystihl nepřesnou přihrávku, navedl si puk na střed kluziště a pokus do protipohybu se snažil zaskočit Stezku, ten ale dostatečně natáhl svůj levý beton.

7:06
    Krejčiříkovo nahození z hranice středního pásma nebylo přesné, Stezka nemusel zasahovat.

6:39
    Bittner získal puk a uháněl po levém křídle, přihrával před branku Kuťákovi, jemuž ale kotouč při zpracování utekl.

6:04
    Po vyhraném buly střílel od modré Havlín, puk až ke Dvořákovi neprošel.

5:57
    Hostující brankář nyní přerušil hru a vynutil si vhazování po své levici.

5:41
    Chrtek proskočil mezi dvěma hráči a směřoval sám na Dvořáka, jenž jej ale vychytal!

5:16
    Wágner velmi dobrou zadovkou uvolnil Rindoše, který ale z nadějné pozice minul.

4:30
    Benátečtí zakládali další útok, Veselého přihrávka v útočném pásmu ale byla nepřesná.

3:23
    Hejcman obešel Kunsta, na Stezku ale nevyzrál! Poté střílel z mezikruží Szathmáry, avšak domácí brankář nachází puk ve své výstroji.

2:47
    Husa se vydal na útočný výlet, dostal přihrávku před branku, kde se ale v souboji jeden na jednoho neprosadil.

1:53
    Kuťákův bekhend Dvořák neudržel, domácí ale nebyli připraveni k dorážce.

1:38
    Na druhou stranu zaútočil Blaha, jehož pokus byl sražen mimo.

0:22
    Domácí se velmi rychle ujímají vedení. Trefného čistě obral o puk Havlín, který poslal kupředu Chrtka, ten přes Krále v rychlém útoku nalezl před brankou JANA JENÍKA, jenž první střelou dnešního zápasu pokořil Dvořáka. Asistence: Zdeněk Král, Tomáš Havlín.

00:01

HC Benátky nad Jizerou: Stezka (Žajdlík) – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Niko, Mirochnikov, T. Hanousek, Tržický – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Kuťák, Bělohorský – Nezbeda, Wiencek.

SK Trhači Kadaň: Tadeáš Dvořák (Spěšný) – R. Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr, Šesták – O. Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Chrpa – Wágner, Rindoš, Tupý – Tůma, Chlán.

Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Podrazil, Kotlík.

Dobrý den, vítejte u dalšího online přenosu z benáteckého zimního stadionu.

Domácí by rádi utnuli nepříznivou sérii proher, kterou ohraničuje právě vítězství na kadaňském ledě. Od té doby získaly Benátky pouhý jeden bod z domácího utkání proti Přerovu. Taktéž poslední zápas se středočeskému týmu vůbec nepovedl, neboť prohrál na Kladně vysoko 3:9.

Kadaňští odjížděli z Prostějova před Vánoci daleko spokojenější. V utkání dokonce vedli, přesto se mohli po šedesáti minutách radovat ze zisku bodu po remíze 1:1. V prodloužení branka nepadla, v samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí. Kadaň tak stáhla předposlední Benátky na rozdíl sedmi bodů. Jak velká mezera bude dělit oba soupeře po dnešním klání, to se dozvíme po půl šesté večerní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Nejedlo

Branky a nahrávky: 1. Jeník (Z. Král, Chrtek), 16. Z. Král (Jeník, Chrtek), 24. Niko (Jeník, Chrtek), 24. Hrníčko (Bittner, Kunst), 56. Z. Král (Jan Bednář, Jeník), 57. R. Veselý (Bělohorský, Niko), 60. Z. Král (Chrtek, Niko) – 10. Havlíček (Hejcman, Szathmáry), 47. Chlán, 49. Rindoš (Wágner, Tupý)

Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Podrazil, Kotlík