Benátky n/J – Kadaň 7:3 (kon.) | Vsetín – Motor ČB 3:1 (kon.) | K. Vary – Litoměřice 2:1 (po pr.)
Třebíč – Havířov 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 2:5 (kon.)
HC Frýdek-Místek
2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 27.12.2017, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Frýdek-Místek čeká ve středu poslední zápas roku 2017, na domácím ledě v hale Polárka přivítá od 18 hodin prostějovské Jestřáby. Slezané ještě mají šanci strávit Nový rok mezi nejlepší osmičkou, ale potřebují vyhrát a zároveň musí doufat v zaváhání Havířova.

SLEZANÉ POTŘEBUJÍ ZASTAVIT SÉRII PORÁŽEK

Frýdek-Místek neprožívá jednoduchý prosinec. Konec roku rysům nevychází, prohráli už čtyři zápasy po sobě, během kterých brali jen body za porážky na nájezdy se Slavií a v prodloužení s Havířovem. S Přerovem a naposledy Českými Budějovicemi prohráli už po základní hrací době.

V Českých Budějovicích Slezané prohráli 1:4. V první třetině se z přesilovky prosadil domácí Václav Nedorost, ve druhé části zápasu pak náskok Jihočechů navýšili Rok Pajič a znovu Nedorost. V polovině třetí třetiny sice snížil Rostislav Martinek na 1:3, ale konečnou podobu skóre dal o tři minuty později Heřman.

Právě Martynek, který se teprve nedávno vrátil na led po dlouhém zranění způsobeném v letní přípravě, hraje v dobré formě a pravidelně boduje. Ve třech zápasech má dva góly a jednu asistenci. Jeho produktivita však zatím bohužel tým k vítězství nedotáhla. To samé se dá říci i o nedávno příchozímu útočníkovi Danielu Štumpfovi, který si ve třech zápasech připsal jeden gól a dvě asistence.

ROZJETÝ PROSTĚJOV SAHÁ PO PRVNÍ ČTYŘCE

Prostějov má na konci roku výbornou náladu, sbírá výhru za výhrou a stoupá tabulkou nahoru. Šňůru po sobě jdoucích vítězství natáhl už na šest a vytáhl se až na páté místo tabulky. Na čtvrtý Přerov přitom ztrácí jen jeden bod a má zápas k dobru.

Naposledy Hanáci porazili v těsném zápase poslední Kadaň. Ta se na ledě Prostějova dlouho držela a až do třetí třetiny se hrálo bez branek. V té se dokonce právě Kadaň dostala do vedení, když se prosadil Kadeřábek. Za tři minuty pak ale Rudovský vyrovnal a šlo se do prodloužení i následných nájezdů. V těch z deseti exekutorů proměnil jen domácí Jan Starý a Prostějov tak získal dva body.

Stejně jako Frýdek-Místek, i Prostějov v prosinci posílil. Do týmu si přivedl do zadních řad obránce Alexe Rašnera. Ten sezonu začal v extraligovém Chomutově. Tam ve dvanácti zápasech nebodoval a naskakoval také ve farmě Chomutova v Kadani. Nyní patří Prostějovu, v jehož dresu zatím odehrál tři zápasy. Získal asistenci a má jeden záporný bod v tabulce plus mínus.

Prostějov má však na sbírání kanadských bodů úplně jiné hráče. Na čele produktivity WSM Ligy jsou hned tři hráči Jestřábů. Ligové produktivitě s 37 body vévodí Rudovský, který je následován Nouzou a Divíškem. Tato trojice spolu tradičně spojuje síly v jedné formaci pouze v přesilovkách, které má Prostějov nejlepší v celé WSM Lize (25,32 %). V rovnovážném počtu hráčů má Prostějov svou ofenzivní sílu rozdělenou do více formací.

VE VZÁJEMNÝCH ZÁPASECH ZATÍM VYHRÁVALI DOMÁCÍ

Frýdek-Místek se s Prostějovem utkal zatím v této sezoně dvakrát. V rámci osmého kola rysi jestřáby přehráli 4:1, góly se o tří body tehdy zasloužili Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík a dvakrát se trefil Aron Chmielewski.

V listopadu ve 21. kole zase vyhrál doma Prostějov. Zápas nabídl víceméně vyrovnanou partii. V úvodní třetině byl lepší domácí tým a zaslouženě se ujal vedení. V druhé třetině Frýdek-Místek během tří minut díky brankám Kaluse a Christova vývoj zápasu obrátil. Ovšem během poslední periody domácí vyrovnali. Pak už se skóre nezměnilo a došlo na prodloužení, ve kterém rozhodl domácí Dvořáček.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (L. Daneček) – Bartko, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Matyáš, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Christov – Martynek (C), Bajtek, Kofroň – Štumpf, Klimša (A), Kvasnica – Franek, Przybyla, J. Kalus.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Mikliš, Žovinec, Horyna – Nouza (A), Divíšek (A), L. Luňák – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Hajný, V. Meidl, Zabloudil – Nestrašil, Prokeš, Fiala.

Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Reich.

Oba týmy už vyjely na ledovou plochu. Zápas za malou chvíli začne.

00:01

01:18
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., sekání).

05:52
    Pechanec před brankou tečí usměrňoval puk na branku, ale Neužila z blízka nepřekonal.

06:47
    Zahradníčkova střela z hranice levého kruhu neprošla, obrana Prostějova ji zablokovala.

08:18
    Frýdek-Místek jen nahodil kotouč do útočného pásma a tam získali kotouč hráči Prostějova.

08:54
    Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

09:04
    Ctirad Ovčačík zastavil akci Prostějova, dokázal zastavit nebezpečnou přihrávku na volného útočníka Jestřábů.

10:07
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., hákování).

10:10
    Hned po vhazování si připsal Neužil první zákrok v prostějovském oslabení. Prostor u své pravé tyče si dobře pohlídal.

10:42
    Štumpf od pravého mantinelu nahazoval puk na branku, kde byl Pechanec. Tomu se ale tečí puk na branku usměrnit nepovedlo.

11:20
    Z levé strany pálil kapitán domácích Rostislav Martynek, ale Neužil předvedl další úspěšný zákrok.

12:07

12:16
    Frýdecko-místečtí se dostali do zakončení, ovšem Neužil byl připraven a puk chytil do své moci.

12:50
    Jan Kalus dostal přihrávku na pravé straně a následně vypálil tvrdou ránu, ta šla ale pouze vedle levé tyče Neužilovy brány.

13:03
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Dan Przybyla – 2 min., sekání).

13:40
    Domácí se brání velmi dobře a nenechali Prostějovské vystřelit na bránu Strmeně.

15:03

15:37
    Pechancovi se nepodařila přihrávka z levé strany a dopředu šli hosté, ovšem potom co se dostali do třetiny Frýdku-Místku o kotouč přišli.

16:25
    Nyní puk skončil mimo hrací plochu a následuje vhazování ve středním pásmu.

16:46
    Frýdecko-místečtí vyhodili puk pouze do středního pásma kde se jej zmocnili hosté z Prostějova.

17:16
    Po skvělé akci se ke střele dostal David Kofroň, ale Neužil puk vyrazil pravý betonem, poté se dostal další domácí hráč do dorážky, ale i sní si věděl rady prostějovský brankář.

17:41
    Velká chyba domácích, která mohla hodně mrzet. Po nepřesné přihrávce frýdecko-místeckého hráče dostal puk na hůl hráč z hostujícího celku a vyslal tvrdou střelu, kterou Strmeň jen se štěstím dostal mimo tři tyče své svatyně.

18:15
    Vysoká hůl domácího hráče a následuje vhazování ve třetině Frýdku-Místku.

18:26
    Poté Frýdecko-místečtí vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a následuje další buly před bránou Strmeně.

18:49
    Hosté se dostali do úniku 2 na 1, ale přihrávka Nestrašila nebyla přesná a puku se zmocnil domácí hráč.

19:30
    Frýdecko-místečtí přišli o puk v pásmu Prostějova a dopředu se řítí hosté.

20:00

První třetina je za námi. Branky jsme se zatím nedočkali, ale hra je velmi atraktivní a přelévá se z jedné strany na druhou. Ani jeden tým nemá žádnou převahu. Jedinou větší šanci měli v úvodním dějství domácí, ale kotouč pouze orazítkoval levou tyč.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:22
    Krátce po začátku druhé periody se hosté dostali ke střele, ale Jan Strmeň byl připraven a puk chytil do své moci.

20:57
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., nedovolené bránění).

22:08
    Hosté se zatím bráni parádně a domácí jsou s pukem až u své brány.

22:27
    Marek Růžička nebezpečně vypálil z levé strany a Neužil měl se střelou problémy, ale nakonec vyrazil puk mimo hostující svatyni.

22:57

23:15
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (trestné střílení).

23:15
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    JAN RUDOVSKÝ si vzal na starost trestné střílení a poradil si sním skvěle, když poslal puk mezi betony domácího brankáře Strmeně.

23:27

24:07
    Rostislav Martynek čekal před bránu na přihrávku, kterou nakonec dostal ale z voleje přestřelil hostující svatyni.

24:49
    Po střele domácího hráče skončil kotouč v moci Neužila a následuje buly v pásmu Jestřábů.

25:27

25:50
    Marek Růžička se dostal ve skvělé příležitosti ke střele, ale sám před brankářem vypálil jen vedle pravé tyče!

26:24
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

26:52
    Jan Strmeň raději schoval puk do lapačky a následuje vhazování ve třetině Frýdku-Místku.

27:14
    O skvělou atmosféru se starají především hostující fanoušci, jejich sektor je plně zaplněn.

28:02
    Tomáš Nouza vypíchl přihrávku domácích a následně se vydal dopředu, poté se dostal i ke střele, ale Jan Strmeň byl připraven a vyrazil puk.

28:42
    Po zmatku před domácím brankářem nakonec skončil puk právě v moci Jana Strmeně.

29:11
    Postavení hostujícího hráče v brankovišti a hra se přesune do středního pásma.

30:01
    Rostislav Martynek vypálil z velkého úhlu, ale Neužil jeho pokus vyrazil.

31:06
    Tak to byla velká paráda! MAREK DRTINA dostal přihrávku, po které se ocitl před domácím brankářem naprosto sám a nádherným blafákem dostal Strmeně ze hry, po kterém doťukl puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek.

32:21
    Jestřábi pokračují ve skvělé formě dál a v dnešním utkání jdou do vedení už 3:0! Viktor Nestrašil vypálil ránu od modré, kde před bránu skvěle tečoval puk RADEK PROKEŠ a poslal Prostějov už do tříbrankového vedení! Asistence: Viktor Nestrašil, Dušan Žovinec.

33:44
    Lukáš Luňák dostal puk před bránu, ale ke střele se nakonec nedostal.

34:31
    Jan Strmeň si poradil s další střelou hostů, kteří jsou nyní jasně lepším týmem a v aktuálně skvělé formě si do Frýdku-Místku přijeli pro tři body.

35:08
    Hosté půjdou do oslabení, ale domácí nyní ještě zkouší hru v šesti.

35:27
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., podražení).

35:58
    Frýdek-Místek má velkou šanci vstřelil branku v přesilovce 5 na 3!

36:26
    Ovšem přihrávky domácích nejsou přesní a Jestřábi se ve třech hráčích brání nadmíru skvěle.

37:00
    Rostislav Martynek nastřelil pouze horní tyč!

37:15
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    JAKUB MATYÁŠ vypálil tvrdou ránu a propálil vše, co mu stálo v cestě! Frýdek-Místek tak využil přesilovou hru. Asistence: Rostislav Martynek.

37:27

38:35
    Nyní ovšem půjdou do přesilové hry hosté, ale i ti ještě zkouší hru v šesti hráčích.

39:08
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ctirad Ovčačík – 2 min., držení protihráče).

39:36
    Christov vypíchl přihrávku hostů, kteří tak musí pryč z domácího pásma.

40:00

Druhá třetina byla od té první jako den a noc, jelikož padly hned čtyři branky! Ve 24. minutě se domácí provinili faulem u své brány a Prostějov měl výhodu trestného střílení, které si vzal na starost Jan Rudovský a střelou mezi betony poslal Jestřáby do vedení. Ve 32. minutě předvedl Martin Drtina velkou parádu, když blafákem uklidil puk do prázdné svatyně Frýdku-Místku. Hosté byli na koni a o minutu později je poslal do tříbrankového vedení Radek Prokeš. Ve 38. minutě šli rysi do přesilové hry 5 na 3, ve které vypálil Jakub Matyáš tvrdou střelu a propálil vše co mu stálo v cestě.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:01

40:34
    Nyní skončil puk mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.

40:59
    Tomáš Divíšek vymyslel skvělou a přesnou přihrávkou, kterou našel na levé straně volného JANA RUDOVSKÉHO a ten usměrnil střelu do poloodkryté brány! Prostějov tak jde opět do tříbrankového vedení. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Nouza.

42:28
    Dnes to v Hale Polárka vypadá na debakl domácího týmu. Viktor Nestrašil vypálil ránu, kterou Strmeň sice vyrazil, ale jen na hůl DUŠANA ŽIVONCE, který dorazil kotouč do odkryté brány. Asistence: Viktor Nestrašil, Radek Prokeš.

42:28
    Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Jan Strmeň, přichází Lukáš Daneček.

43:24

44:40
    Domácí sice hrají přesilovou hru, ale na ledě to nejde moc vidět, jelikož u puku jsou Jestřábi.

45:19
    Posléze se domácí hráči dopustili ofsajdu a akce je tak u konce.

45:24

45:53
    Lukáš Daneček si připsal jeden z prvních zákroků v dnešním zápase jako střídající brankář. Hosté ovšem do třetí periody vlétli velmi aktivně a vytvořili si čtyřbrankový náskok, který se bude Frýdku-Místku velmi těžce dohánět.

46:21
    Frýdecko-místecký hráč se dostal až před Neužila, ale hostující brankář byl připraven a chytil pokus domácího útočníka do lapačky.

47:31
    Pokus o nahození puku na hostující bránu skončil jen vedle Neužilovy svatyně.

48:03
    Daniel Štumpf se snažil dostat puk před bránu Neužila, ale obránce Jestřábů přihrávku skvělým zákrokem zneškodnil.

49:16
    Po velmi nepřesné přihrávce se dostal ke střele Tomáš Nouza, ale Daneček byl připraven.

49:25
    Domácí šli do rychlého protiútoku, kdy Dan Przybyla poslal puk před bránu, kde do rybičky skončil JAN KALUS a dorazil puk do hostující klece! Asistence: Dan Przybyla.

50:25
    Po zblokované střele domácího hráče se puk dostal až do středního pásma a Frýdecko-místečtí tak musí z pásma Jestřábů.

51:03
    Na pravou stranu dostal puk Lukáš Kovář, který následně vystřelil, ale Jakub Neužil jeho pokus viděl a zlikvidoval.

51:36
    Další střela Lukáše Kováře, ale i nyní si s ní poradil Jakub Neužil.

51:50
    Velmi dobrá střela Tomáše Franka, ale ještě lepší zákrok Jakuba Neužila, který pokus domácího hráče vyrazil do ochranné sítě.

52:25
    Další snaha Franka vstřelil třetí branku Frýdku-Místku, ale brankář hostů byl i nyní připraven a kotouč skončil pouze na vyrážečce.

52:53
    Tomáš Nouza jel naprosto sám na domácího brankáře a snažil se mu procpat puk mezi betony, ovšem Lukáš Daněček předvedl fantastický zákrok a drží čisté konto!

52:55
    Dnešní utkání sleduje 1685 diváků.

52:55
    Po ošetření hostujícího hráče na ledě může hra pokračovat.

53:10
    Jakub Matyáš vyslal střelu na svatyni Prostějova, ale brankou tento pokus opět neskončil.

53:48
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (René Piegl – 2 min., nedovolené bránění).

54:12
    Lukáš Daneček předvedl dva skvělé zákroky po sobě a následuje buly v pásmu Frýdku-Místku.

54:55
    Po vhazování v domácím pásmu se puk dostal do třetiny Prostějova, odkud puk putoval pouze na zakázané uvolnění.

55:05
    Daneček musel jít z brány, jelikož se na něj řítili hned dva hráči hostů, ale u puku byl dřív právě domácí brankář a odehrál ho do bezpečí.

55:48

56:13
    Daniel Štumpf vypálil tvrdou střelu od modré čáry, ale Jakub Neužil předvedl ne moc viděný zákrok a úmyslně vyrazil maskou puk do ochranné sítě.

57:02
    Dan Przybyla se chtěl dostat dopředu, ale byl osamocen a následně přišel o kotouč.

57:34
    Tentokrát se už Dan Przybyla dostal ke střele, ale ta šla pouze nad horní tyč Neužilovy brány.

58:26
    Jan Bartko vystřelil od modré čáry, ale hostující brankář si s jeho pokusem věděl rady a zpacifikoval ho.

58:59
    Ladislav Havlík vystřelil zpoza modré čáry, ale Daneček puk vyrazil.

59:37
    Hra se už pouze dohrává, jelikož o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto.

59:52
    Domácí se ještě dostali ke střele z pravé strany, ale Neužil si sní lehce poradil.

Je konec. Prostějov předvedl jasnou dominanci a domácímu Frýdku-Místku nadělil hned pět branek. Jestřábi tak pokračují ve skvělé formě a připisují si už sedmou výhru v řadě.
    Ze začátku utkání se začalo pozvolna a jedinou větší šanci měli v úvodním dějství domácí, ale kotouč pouze orazítkoval levou tyč. Druhá třetina byla od té první jako den a noc, jelikož padly hned čtyři branky! Ve 24. minutě se domácí provinili faulem u své brány a Prostějov měl výhodu trestného střílení, které si vzal na starost Jan Rudovský a střelou mezi betony poslal Jestřáby do vedení. Ve 32. minutě předvedl Martin Drtina velkou parádu, když blafákem uklidil puk do prázdné svatyně Frýdku-Místku. Hosté byli na koni a o minutu později je poslal do tříbrankového vedení Radek Prokeš. Ve 38. minutě šli rysi do přesilové hry 5 na 3, ve které vypálil Jakub Matyáš tvrdou střelu a propálil vše co mu stálo v cestě. Do třetí periody vstoupil hosté skvěle a už po minutě se radovali, když se prosadil Jan Rudovský, který si připsal druhou branku. Ve 43. minutě přidal pátou branku Dušan Živonec. V 50. minutě sice vstřelil branku domácí Jan Kalus, ale to bylo vše. Prostějov tak vyhrál jasně 5:2.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:14:08)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 38. Matyáš (Martynek), 50. J. Kalus (Przybyla) – 24. Rudovský (TS), 32. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 33. Prokeš (Nestrašil, Žovinec), 41. Rudovský (Divíšek, Nouza), 43. Žovinec (Nestrašil, Prokeš)

HC Frýdek-Místek: Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Matyáš, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Christov – Martynek (C), Bajtek, Kofroň – Štumpf, Klimša (A), Kvasnica – Franek, Przybyla, J. Kalus.

Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Reich