Kanada – Finsko 4:2 (kon.) | Dánsko – USA 0:9 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
Dánsko
0:9 (0:5, 0:2, 0:2)
USA
Středa 27.12.2017, 02:00 • Key Bank Center • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

USA jasně potvrdily roli favorita a porazily Dánsko jasně 9:0. O výhře Spojených států rozhodla už první třetina, která skončila pro zámořský celek jasně 5:0. Zbytek zápasu domácí reprezentace už jen navyšovala své vedení, naopak Dánové se snažili inkasovat co nejméně branek. (04:42:48)

Nejlepší hráči:
    Dánsko: Phillip Schultz
    USA: Casey Mittelstadt

58:31
    Vyloučení v týmu Dánsko (Lucas Andersen – 2 min., vysoká hůl).
    53:23 Dylan SAMBERG - 0:9

53:23
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Perunovich od modré čáry sjel na levé kruh, tam se rozhlédl a poslal kotouč na pravou stranu, kde stál volný DYLAN SAMBERG. Ten okamžitě vypálil a dánský brankář puk ani ve skoku nezachytil. Asistence: Scott Perunovich, Josh Norris.
    52:30 Andrew PEEKE - 0:8

52:30
    Američané si v útočném pásmu několikrát vyměnili kotouč. Pak vypálil Jones, jehož střelu za záda Kroga dorazil ANDREW PEEKE. Asistence: Max Jones.

51:48
    Vyloučení v týmu Dánsko (Joachim Blichfeld – 2 min., hrubost).

49:11
    Andreas Grundtvig tvrdě vypálil z levé strany, ale Wollovi čisté konto nepřekazil

48:12
    Dánsko v plném počtu.

47:10
    Krog předvedl skvělý zákrok betonem, ale USA dál zůstávají na puku.

46:12
    Vyloučení v týmu Dánsko (David Madsen – 2 min., sekání).

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:52.

Dánsko mělo druhou třetinu rozhodně lepší než tu první. Teď už se nebálo občas zaútočit, ačkoliv brankáře USA nijak výrazně neprověřilo. Domácí hokejisté nakonec vstřelili dvě branky. Z nájezdu se prosadil Bellows, poté ještě v poslední minutě třetiny Harper.

40:00
    39:31 Patrick HARPER - 0:7

39:31
    Ještě jeden gól v dánské síti před druhou pauzou. PATRICK HARPER si najel na osu hřiště, zamířil a poslal puk přesně k levé tyči. Asistence: Adam Fox.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 3. Jones (Peeke, Norris), 6. Bellows (Brown), 9. Mittelstadt (Hughes, M. Anderson), 12. Yamamoto (B. Tkachuk, Hughes), 19. Mittelstadt (Harper, Tufte), 25. Bellows (TS), 40. Harper (Fox), 53. Peeke (Jones), 54. Samberg (Perunovich, Norris)

Dánsko: Krog (Gransöe) – Setkov, Jessen, O. Larsen, Ch. Larsen, Mogensen, Heine, Mortensen – Röndbjerg, Krag Christensen (A), Blichfeld – Schmidt-Svejstrup, Ahlberg, Madsen – Mathiasen-Wejse (C), Andersen, Nielsen (A) – Grundtvig, Molge, Schultz – Gath.
    USA: Woll (Oettinger) – Fox, Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes, Kemp – Poehling (C), J. Anderson, Bellows – B. Tkachuk, Yamamoto, Brown – Mittelstadt, Harper, Tufte – Lockwood, Frederic, Jones – Norris.

Rozhodčí: Schukies, Sir – Šefčík, Sysujev