Třinec – Olomouc 3:4 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Litvínov 0:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 7:6 (po pr.)
Jihlava – Vítkovice 1:2 (po pr.) | Pardubice – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:0 (kon.)
Piráti Chomutov
7:6 (2:2, 0:3, 4:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 28.12.2017, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u čtyřiatřicátého kola Tipsport extraligy, v němž budeme sledovat souboj celků z opačných pólů tabulky. Zatímco chomutovští Piráti bojují o místa zaručující předkolo play-off, tak plzeňští indiáni se vyhřívají na vedoucí příčce.

Západočeši se po třiatřiceti odehraných kolech vyhřívají na první pozici extraligové tabulky, když získali jednasedmdesát bodů. Svěřenci Martina Straky mají sedmibodový náskok na druhý Hradec, jenž má ještě odehrané utkání navíc. Hostující celek je směrem dopředu velmi produktivní, když soupeřům vsítil už 114 branek. Ovšem v posledních čtyřech duelech odešli indiáni hned třikrát poraženi.

Poslední zápasy Plzně:

Plzeň – Pardubice 2:3 sn.
    Mladá Boleslav – Plzeň 2:1 sn.
    Plzeň – Sparta 3:1
    Hradec Králové – Plzeň 6:0
    Plzeň – Olomouc 6:0

Zatímco Plzeň bojuje o Prezidentský pohár, tak Severočeši mají zcela jiné starosti. Chomutovu totiž patří až jedenáctá příčka, když získal jednačtyřicet bodů. Ovšem svěřencům Vladimíra Růžičky schází pouze dva body na desáté místo, které hájí Mladá Boleslav a zároveň zajišťuje boje v předkole play-off. Největším problémem Pirátů je hra do obrany, jelikož už inkasovali sto gólů, což je společně s Libercem nejvyšší počet.

Změny v chomutovské kabině:

Sportovní manažer a hlavní trenér Vladimír Růžička je s postavením svého celku nespokojen, a tak se v posledních týdnech představují v Chomutově nové tváře. Vše začal příchod Adama Dlouhého, jenž přišel na měsíční hostování z Liberce. Ovšem jeho dny jsou pomalu, ale jistě sečny a o dalším jeho působení se bude teprve jednat. Dalším nováčkem se stal Stanislav Dietz, který putoval k Pirátům z nedalekého Litvínova. Tým se dále rozloučil pro letošní sezónu s Ondřejem Dlapou, jehož nahradil Ronald Knot z Mladé Boleslavi. Nejnovější změnou je odchod Jána Laca do pražské Sparty. Opačným směrem putovali obránce Tomáš Dvořák a útočník Jiří Smejkal. Zda je kádr týmu ze severu Čech uzavřený, ukáží až nejbližší dny.

Vzájemné zápasy:

Ve vzájemných zápasech obou celků jsou v poslední době úspěšnější indiáni. Naopak poslední tříbodová výhra Chomutova se datuje až do září roku 2016, kdy Piráti zvítězili 6:4.

Plzeň – Chomutov 3:2
    Chomutov – Plzeň 1:4
    Chomutov – Plzeň 1:4 – přátelské utkání
    Plzeň – Chomutov 2:3 prodl. – přátelské utkání
    Plzeň – Chomutov 4:1
    Milan Gulaš je nejproduktivnějším hráčem extraligy.

Piráti Chomutov: Pavlát (Š. Lukeš) – Tomáš Dvořák, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Mrázek – Smejkal, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Chlouba, Koblasa – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava.

HC Škoda Plzeň: Hylák (M. Svoboda) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kvasnička – Indrák, Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, D. Kindl – Schleiss, Kratěna, Eret – Rubner, Preisinger, Straka.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kajínek, Zavřel.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dobrý podvečer z Chomutova. Vítejte u 34. kola Tipsport extraligy mezi Piráty z Chomutova a indiány ze Škody Plzeň.

Premiéra jako hrom čeká na domácího, osmnáctiletého brankáře Dominika Pavláta, který dnes nastoupí poprvé v extralize, a to hned proti vedoucímu týmu tabulky.

00:01

00:20
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Odehráno je 20 vteřin a Dominik Pavlát již loví kotouč ze své sítě. MILAN GULAŠ vybojoval u hrazení kotouč, otočil se a prostřelil domácího brankáře. Asistence: Tomáš Mertl, Miroslav Indrák.
    00:20 Milan GULAŠ - 0:1

01:16
    Plzni je pískán ofsajd.

01:36
    Piráti se hnali do útoku, ale za hostující brankou přišli o kotouč.

01:57
    Hlava střílí pouze do betonů Hyláka.

02:23
    Šťovíček aktivně bojoval o kotouč, na ten se ale nedostal.

02:34
    Brankář Dominik Pavlát vyhodil kotouč z hřiště a je potrestán dvěma minutami.

03:08
    Závar před domácí brankou nekončí gólem. Kotouč nakonec vyplul z hloučku těl mimo tři tyče.

03:34
    Hosté začínají další akci za svou brankou.

03:59
    Domácím se nedaří vyhodit kotouč z pásma, Plzeň dobře napadá.

04:21
    David Stach si počkal na kotouč, jeho dělovku ale Pavlát chytá. Navíc je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

04:34

04:43
    Další trest pro domácí. Juraj Valach dostává dvě minuty za vysokou hůl.

05:16
    Dva zákroky Pavláta v krátkém sledu, domácí brankář ale odolává.

05:44
    Domácí ušetřili pár vteřin svou útočnou akcí, Poletín obkroužil branku, ale Hylák byl u tyče včas.

06:29
    Od Vondrky se kotouč dostal před bránu, kde ale nikdo z Chomutovských nestál.

06:43

07:35
    JAN SCHLEISS dostal kotouč od Rubnera, vybruslil si a střelou přes obránce prostřelil Pavláta. Asistence: Marek Rubner, Miroslav Preisinger.
    07:35 Jan SCHLEISS - 0:2

08:15
    Smejkal poslal na Hyláka skákavou střelu, s tou si ale hostující brankář poradil. Následuje komerční přestávka.

09:00
    Huml neúnavně bojoval u hrazení o kotouč, který sice vybojoval, spoluhráči toho však nevyužili.

10:07
    Pavlát si připisuje další zákrok betonem.

10:41
    Rubner si vyjel zpoza brány, ale ani nadvakrát neprocedil kotouč do sítě.

11:19
    Indrák se snažil obskočit protihráče, ten ho ale nepustil.

12:31
    Plzeň je opět zabydlena v útočném pásmu.

12:37
    Domácí brankář skončil bez masky, hra se proto přerušila. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

13:04
    Piráti právě vstřelili branku!
    Krásná akce domácích. Flemming zastavil kotouč na modré čáře, předal ho MICHALU VONDRKOVI, který si ho ještě vyměnil s Humlem a zakončil skoro do prázdné brány. Hylák tak poprvé v této sezóně inkasuje. Asistence: Ivan Huml, Brett Flemming.
    13:04 Michal VONDRKA - 1:2

13:13
    Chlouba to hned zkoušel z ostrého úhlu, ale neprosadil se.

14:07
    Po dlouhém zápolení u mantinelu se kotouče zmocnili domácí, dělovku Valacha poté schytal Indrák.

14:49
    Ronald Knot vypálil nenápadnou střelu od modré, kterou tečoval DÁVID SKOKAN za záda Hyláka. Asistence: Ronald Knot, Tomáš Slovák.
    14:49 Dávid SKOKAN - 2:2

15:52
    K Michalu Vondrkovi se dostal nečekaně kotouč, tváří v tvář Hylákovi ale neuspěl.

16:18
    Třetí trest pro domácí, Mrázek je vyloučen za hákování.

16:51
    Na Plzeňské již číhala prázdná branka, hosté ale poslali kotouč trestuhodně do Pavláta, který ho jen přikryl.

17:09
    Indrákovu střelu z otočky Pavlát vyráží.

17:51
    Valach tvrdě srazil Mertla, vše bylo ale podle pravidel.

18:18

18:34
    Vondrka vydoloval kotouč ve vlastním pásmu, ujel s ním přes celé kluziště, ale bekhendem Hyláka neprostřelil.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:23
    Schleiss zahrál vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hosté se dostali do dvougólového vedení zásluhou Gulaše a Schleisse, domácí ale vyrovnali po gólech Vondrky a Skokana. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:23
    Vondrka to zkoušel od modré, ale neuspěl.

20:49
    Indrák si vybruslil do prostoru mezi kruhy, ale Pavlát jeho pokus chytil.

21:05
    První zakázané uvolnění utkání, dopustili se ho Piráti.

21:36
    Poletínova střela letěla hodně nad bránu.

21:44
    Nyní si již Hylák zákrok připsal.

21:58
    Šťovíček přestřeluje.

22:34
    Dobrý obranný zákrok Martina Šťovíčka, který překazil přihrávku před bránu.

23:24
    Piráti jsou nyní aktivnější, ale ohrozit Hyláka se jim příliš nedaří.

24:14
    Velká nedůslednost v domácí obraně. Ta nechala zcela bez povšimnutí TOMÁŠE MERTLA, který se zmocnil kotouče, najel si do volného prostoru a vypálil přesně pod horní tyč. Asistence: Michal Moravčík.
    24:14 Tomáš MERTL - 2:3

24:57
    Poletín si stáhl kotouč ze vzduchu, obešel protihráče, ale jeho bekhend v bráně neskončil.

25:14
    Tak to je další rána pro domácí. Stach vypálil na Pavláta, který sice střelu vyrazil, ale pouze k DAVIDU SKLENIČKOVI, který kotouč do brány již dostal. Asistence: David Stach, Ondřej Kratěna.
    25:14 David SKLENIČKA - 2:4

25:14
    Dominik Pavlát odjíždí po čtvrtém inkasovaném gólu z brány, nahrazuje ho Štěpán Lukeš.

26:12
    David Sklenička dostává dvě minuty za pád pod nohy, Piráti tak mají k dispozici první přesilovku.

26:57
    Hosté bez problémů vyhazují.

27:40
    Střelu Knota zblokoval Huml, následně hosté vyhazují.

28:14

28:17
    Kotouč je v hledišti, pokračovat se bude po komerční přestávce.

28:45
    Indrák byl sám na dorážku, Lukeš ale udržel beton na ledě.

29:12
    Juraj Valach opět dostává dvě minuty za vysokou hůl.

31:26
    Další nedůslednost domácích. Ti skoro přestali hrát, po střele od modré se ke kotouči dostal DAVID STACH, který objel brankáře a zakončil do prázdné brány. Asistence: Michal Moravčík, Miroslav Preisinger.
    31:26 David STACH - 2:5

32:20
    Mertl dostal přihrávku do volného prostoru, těžký kotouč ale nezpracoval.

32:30
    Pokračovat se bude po komerční přestávce.

32:46
    Lukeš raději podržel kotouč na ledě.

33:24
    Plzeň stále tlačí na pilu, Piráti se prakticky jen brání.

34:01
    Chlouba trefuje boční síť hostující brány.

34:48
    Plzeň si na ledě dělá prakticky co se jí zlíbí, Piráti nemohou založit akci.

35:51
    Piráti se po dlouhé době dostali do útočného pásma.

36:46
    Čerešňák od modré čáry neuspěl.

37:43
    Piráti se nyní snaží útočit, ale kotouč jim odskakuje od holí.

37:53
    Rychlý brejk hostů brzdí ofsajd.

Dnešní utkání sleduje 4842 diváků.

38:37
    Eret se snažil najít před bránou stojícího spoluhráče, k tomu ale kotouč nedojel.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Samostatný únik Michala Vondrky. Ten zvolil jako zakončení střelu, kteoru našel Hylák v lapačce.

39:43
    Dvě střely Dietze si nenašly cestu do brány.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině skórovali pouze hosté, a to konkrétně Mertl, Sklenička a Stach. Piráti se nedokázali vůbec dostat do tempa. Po čtvrtém inkasovaném gólu navíc opustil domácí brankoviště debutující Dominik Pavlát, kterého nahradil Lukeš. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:14
    Tak rychlého gólu se dočkali i Piráti. Po střele Skokana se kotouč dostal k Humlovi, který ho ještě poslal na PETRA KOBLASU, který již jen posunul puk do prázdné brány. Asistence: Ivan Huml, Dávid Skokan.
    40:14 Petr KOBLASA - 3:5

40:44
    Flemmingova střela od modré šla, bohužel pro Piráty, mimo tři tyče. Hylák jí vůbec neviděl.

42:01
    Smejkalovu nenápadnou střelu Hylák vyráží.

42:36
    Kotouč skončil v ochranné síti nad domácí brankou, vhazovat se bude po levici Lukeše.

43:12
    Na ledě vidíme úplně jiné Piráty, než na konci druhé třetiny. Domácí se tlačí do útoku.

44:08
    Růžička byl zcela evidentně podražen Hylákem, rozhodčí ale nevylučují.

44:43
    Kotouč skončil mimo led, vhazuje se ve středovém kruhu.

45:29
    Domácí teď nepouští Plzeň ke kotouči a snaží se s výsledkem ještě něco udělat.

46:01
    Nyní již Piráti přesilovku hrát budou, David Sklenička je potrestán dvěma minutami za podražení.

46:31
    Hosté vyvezli kotouč až za Lukeše.

47:07
    Další vyhození hostů.

47:40
    Přesilovka se domácím vůbec nedaří, naopak je přibrzdila v útočení.

47:55
    Ofsajd Pirátů.

48:01

48:44
    Tempo hry se poněkud zastavilo, domácím je pískáno zakázané uvolnění.

48:49
    Skleničkovu střelu Lukeš chytá.

49:18
    Gulaš nabral za domácí bránou kotouč na hůl, zakončit ale již nestihl, neboť byl odzbrojen.

50:10
    Růžička dostal dlouhý pas z vlastního pásma, Hyláka ale neprostřelil.

51:00
    Hosté začínají akci za svou bránou.

51:24
    Nakonec je ale indiánům pískáno zakázané uvolnění.

51:52
    Střela Dietze letěla mimo bránu.

52:07
    Následuje komerční přestávka. Rozhodčí se ještě domlouvají, zda vyloučí jednoho z hostů, jelikož má Vondrka krvavé zranění.

Pokračovat se bude v plném počtu na obou stranách.

52:36
    Šťovíček jen tak plácl do kotouče, Hylák si ale s tímto pokusem poradil.

52:47
    JAROSLAV MRÁZEK nejprve sestřelil od modré tvrdou ranou Gulaše, poté se zmocnil kotouče, objel branku a přesně zakončil. Bez asistence.
    52:47 Jaroslav MRÁZEK - 4:5

53:21
    Růžička od modré překvapil Hyláka, ten ale nakonec kotouč nepropustil.

54:07
    Další kotouč mimo led, tentokrát po dělovce Slováka.

54:36
    Zakázané uvolnění Pirátů. Závěr utkání zřejmě bude ještě napínavý.

55:05
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná, Piráti se dopustili dalšího icingu.

55:56
    A další puk mimo led. Vhazovat se bude před Lukešem.

56:37
    O kotouč se bojuje v hostujícím obranném pásmu.

57:00
    Tak to je neuvěřitelný průběh utkání. Po velikém závaru před hostující bránou se ke kotouči dostal JIŘÍ SMEJKAL, který si v prvním startu za Piráty připisuje i první gól. Bez asistence.
    57:00 Jiří SMEJKAL - 5:5

57:35
    Jedním slovem neskutečné. Piráti dávají čtvrtou branku ve třetí třetině a otáčejí průběh utkání. Ronald Knot vypálil od modré a před bránou přesně tečoval IVAN HUML. Asistence: Ronald Knot, Petr Koblasa.
    57:35 Ivan HUML - 6:5

58:02
    Tak to je hotový brankostroj ve třetí třetině. DAVID STACH vypálil, Lukeš měl zakrytý výhled a kotouč proplachtil až do sítě. Asistence: Petr Kadlec.

59:34
    Další icing hostů. Ti jsou na ledě již dlouho.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Piráti sice otočili průběh utkání z 2:5 na 6:5, hosté ale ještě dokázali vyrovnat. Následovat tak bude pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

61:05
    Preisinger trefuje tyč domácí brány.

61:58
    IVAN HUML ujel se spoluhráčem do úniku dva na jednoho, úlohu vzal na sebe a vystřeluje Pirátům dva body.
    61:58 Ivan HUML - 7:6

Po neskutečné třetí třetině došlo utkání do prodloužení, ve kterém rozhodl o bonusovém bodu pro Piráty Ivan Huml.

Nejlepší hráči utkání:
    HC ŠKODA Plzeň – Michal Moravčík (0+2)
    Piráti Chomutov – Ivan Huml (2+2) (20:01:50)

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml, Flemming), 15. Skokan (Knot, Slovák), 41. Koblasa (Huml, Skokan), 53. Mrázek, 57. Smejkal, 58. Huml (Knot, Koblasa), 62. Huml – 1. Gulaš (Mertl, Indrák), 8. Schleiss (Rubner, Preisinger), 25. Mertl (Moravčík), 26. D. Sklenička (Stach, Kratěna), 32. Stach (Moravčík, Preisinger), 59. Stach (P. Kadlec)

Piráti Chomutov: Pavlát (26. Š. Lukeš) – Tomáš Dvořák, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Mrázek – Smejkal, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Chlouba, Koblasa – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Kajínek, Zavřel