Vladivostok – Kunlun 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 2:3 (po pr.)
Barys – Soči 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 3:4 (po pr.)
Toljatti – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 6:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Dynamo Moskva
Pátek 29.12.2017, 15:00 • Uralec Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jekatěrimburg je v současné době na 4.místě východní konference KHL, se ziskem 80 bodů, s bilancí 21 výher, 11 porážek, 2 vítězství v prodloužení, 3 vítězství na samostatné nájezdy, 4 porážky v prodloužení a 3 porážky v samostatných nájezdech.
    Posledních 5 zápasů: 27.12.2017 Jekatěrinburg – Petrohrad 4:3
    23.12.2017 Slovan – Jekatěrinburg 4:5sn
    21.12.2017 Jokerit – Jekatěrinburg 2:3sn
    11.12.2017 Jekatěrinburg – Chanty Mansijsk 3:4sn
    9.12.2017 Jekatěrinburg – Omsk 3:2
    Dynamo Moskva okupuje v současnosti 6.místo západní konference KHL, se ziskem 69 bodů, s bilancí 17 výher, 19 porážek, 0 vítězství v prodloužení, 7 vítězství na samostatné nájezdy, 3 porážky v samostatných nájezdech.
    Jekatěrinburg Dynamo Moskva
    Anatolij Gloyšev 7 (3+4) Alexander Petunin 4 (0+4)
    Jevgenij Česalin 6 (4+2) Andrej Kutějkin 4 (0+4)
    Francis Pare 5 (3+2) Ilja Nikulin 3 (2+1)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Za pár minut odstartuje utkání, ve kterém může zanechat stopu český brankář Jakub Kovář, který je pro dnešní zápas jedničkou Jekatěrinburgu.

00:01

00:53
    Týmy začaly svižně, zatím však žádný z nich neměl výraznou šanci.

02:17
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    ANDREJ OBIDIN si sjel do blízkosti Furcha a dokázal ho prostřelit po bleskové akci domácího celku – 1:0. Avtomobilist se tak ujímá velmi brzy vedení. Asistence: Vitalij Popov.
    02:17 Andrej OBIDIN - 1:0

03:28
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Po akci na druhé straně se dokázal po dobré přihrávce prosadit ALEXANDER PETUNIN a hosté tak s domácími srovnávají stav tohoto utkání – 1:1. Asistence: Jakov Rylov.
    03:28 Alexander PETUNIN - 1:1

04:58
    Šance hostí zůstala po vynikajícím zásahu Jakuba Kováře nevyužita.

05:02
    Hosté jsou po vyrovnávacím gólu aktivnější a mají více ze hry.

05:12
    Hosté zahráli vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu.

06:22
    Podél levého mantinelu z vlastní obranné třetiny ujel všem ANATOLIJ GOLYŠEV, dostal se až za obranu Dynama a poté zblízka prostřelil brankáře Jerjomenka – 2:1. Hráči Avtomobilistu si tak vracejí své ztracené vedení zase zpátky. Bez asistence.
    06:22 Anatolij GOLYŠEV - 2:1

08:24
    Domácí se opět usadili v obranném pásmu Dynama, to se však ubránilo.

09:40
    Domácí hokejisté do zápasu vlétli jako uragán a nyní jdou do dvoubrankového náskoku. Na pravé straně nechal kotouč Ljamin ALEXANDRU TORČEŇUKOVI, který si sjel na pravý kruh a odtud střelou švihem nedal Jerjomenkovi sebemenší šanci – 3:1. Asistence: Kirill Ljamin a Alexej Michnov.
    09:40 Alexandr TORČEŇUK - 3:1

12:42
    Hosté po dlouhé době navštívili útočné pásmo domácích, jejich snaha byla však bez efektu.

13:59
    Jekatěrinburg bez problémů kontroluje průběh první třetiny.

15:21
    Po tečované střele hostí se bude vhazovat v obranném pásmu Jekatěrinburgu.

18:21
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., krosček).

19:50
    Domácím se zatím přesilovka nedaří a zřejmě ji v této části hry nevyužijí. První třetina se blíží ke svému konci.

19:55
    Domácí končí první dvacetiminutovku přesilovkou, která bude pokračovat i v úvodu druhého dějství.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

střely na branku 11:9

20:01

20:01
    Druhá třetina začala, Jekatěrinburg pokračuje v přesilovce, kterou přerušila první přestávka.

21:15
    Zakázané uvolnění Dynama Moskva.

23:02
    Útok Jekatěrinburgu končí úspěšným zásahem Jerjomenka.

24:03
    Po tlaku domácích se Dynamo osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

25:05
    Dynamo kombinuje ve vlastním obranném pásmu.

25:33
    Domácí zvyšují svůj náskok a pokračují v destrukci Dynama Moskva. NIKOLAJ TIMAŠOV tečoval před Jerjomenkem střelu od modré čáry a znovu se tak jeho tým raduje – 4:1. Pro hosty nyní bude velmi těžké dohnat tříbrankovou ztrátu. Asistence: Alexandr Kučerjavenko a Michal Čajkovský.
    25:33 Nikolaj TIMAŠOV - 4:1

27:35
    Další vhazování v obranném pásmu Dynama, po kterém hosté přenášejí hru před branku Jekatěrinburgu.

29:35
    Po nepřesné rozehrávce domácího mužstva se píská zakázané uvolnění.

33:32
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., hákování).

34:28
    Domácí mají v úvodu přesilovky tlak, branku se jim zatím vstřelit nepodařilo.

35:35
    Dynamo ubránilo své oslabení, pokračuje se ve hře 5 na 5

35:43
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michail Anisin – 2 min., podražení).

36:50
    Domácí dokončují přesilovou hru před brankou Dynama, gólem však nekončí.

39:01
    Začala poslední minuta druhého dějství, ve kterém Jekatěrinburg vstřelil prozatím jednu branku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na branku 10:7

Za malou chvíli bude zahájena třetí třetina zápasu.

40:01

40:01
    Jekatěrinburg zahajuje třetí dějství v obranném pásmu Dynama.

41:05
    Po nahození kotouče Dynamem se bude vhazovat před Jakubem Kovářem.

41:26
    Po přihrávce zpoza branky Markovinem se z předbrankového prostoru prosadil IGOR IGNATUŠKIN a snižuje na rozdíl dvou branek. Hosté jsou tak zpět ve hře – 4:2. Asistence: Dmitrij Markovin a Daniil Tarasov.
    41:26 Igor IGNATUŠKIN - 4:2

42:49
    A hned vzápětí přidávají hosté další přesnou trefu a jsou domácím na dostřel jediného gólu. Mají tak velkou šanci s utkáním ještě něco udělat. NIKITA KOMAROV dokázal zužitkovat přihrávku od Hietanena a domácí se tak mohou o svůj výsledek začít obávat – 4:3. Asistence: Juuso Hietanen.
    42:49 Nikita KOMAROV - 4:3

42:49
    Oddechový čas pro domácí.
    Po kontaktní brance Dynama si Jekatěrinburg vyžádal oddechový čas.

45:53
    Vitalij Popov Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. – příliš mnoho hráčů).

47:53
    Domácí ubránili oslabení a hrají již v plném počtu hráčů.

49:30
    Dynamo má od snižující branky více ze hry, čeká nás ještě zajímavý závěr utkání.

52:10
    Dynamo Stupňuje svůj tlak, domácí prozatím odolávají i zásluhou zákroků Jakuba Kováře.

53:02
    Hosté měli vynikající příležitost k vyrovnání, Jakub Kovář však vynikajícím zákrokem podržel Jekatěrinburg.

54:28
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., vysoká hůl).

54:32
    Domácí mají ideální příležitost jak uklidnit domácí fanoušky a přidat další branku v přesilové hře. Zatím se jim to však nedaří.

56:32
    Hosté celkem v pohodě ubránili své oslabení a pokračují v pěti proti pěti.

58:30
    Hosté zkoušejí vyrovnat utkání hrou bez brankáře.

59:20
    Hosté uzamkli Jekatěrinburg v jejich obranném pásmu, vyrovnat se jim však nepodařilo. Domácí tak po dramatické koncovce vítězí.

Střely na branku 26:30
    vyloučení 1:4
    využití přesilových her 0:0 (17:16:28)

Pavel Oláh

Branky a nahrávky: 3. Obidin (V. Popov), 7. Golyšev, 10. Torčeňuk (Ljamin, Michnov), 26. Timašov (Kučerjavenko, Čajkovský) – 4. Petunin (Rylov), 42. Ignatuškin (Markovin, Tarasov), 43. N. Komarov (Hietanen)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ljamin, Čajkovský, Timašov, Jegoršev, Kuljaš – Chripunov, Krikunov, Kučerjavenko – A. Garejev, Michnov, Torčeňuk – Paré, Golyšev, Česalin – V. Popov, Obidin, Kuzněcov – King.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin, Kutějkin, Hietanen, Solovjov, Rylov, Korjagin – Anisin, Karsums, Boyd – Tarasov, Ignatuškin, Petunin – Brjukvin, Igumnov, N. Komarov – Alexejev, Markovin, Dm. Kazionov – Sopin.

Rozhodčí: Fatějev, Lavrentjev – Stroganov, Galimov