Vladivostok – Kunlun 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 2:3 (po pr.)
Barys – Soči 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 3:4 (po pr.)
Toljatti – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 6:3 (kon.)

VOJTĚCH POLÁK – čas na ledě 14:35, 4 střely, vhazování 2 – 3

Děkuji za pozornost, hezký večer a celý prodloužený silvestrovský víkend! (17:33:09)

V Chanty-Mansijsku se hrál na závěr roku pohledný útočný hokej. Ufa v každé třetině vedla a domácí pokaždé vyrovnali. Druhý bonusový bod získal Salavat Julajev gólem z poslední vteřiny prodloužení. Ufa tedy vyhrála čtvrtý zápas venku v řadě, byť na rozdíl od předchozích tří ztratila jeden bod za výhru po prodloužení.
    Střely na bránu v prodloužení 0:2, celkem 31:27.
    64:59 Grigorij PANIN - 3:4

64:59
    Ufa právě vstřelila branku!
    Celé prodloužení se hrálo bez jediného přerušení a prakticky bez šancí, v poslední vteřině však odmítl nájezdy po Larsenově křížném pasu bombou pod víko nad tělem padajícího Proskurjakova GRIGORIJ PANIN.
    Domácí propadli takticky, celá čtyřka se soustředila na pravé křídlo a střelce si nikdo nevšímal.
    Gól ještě posvětil videorozhodčí a teprve po minutě očekávání mohla radost na střídačce Ufy vypuknout naplno.
    Asistence: Philipp Larsen, Vladimir Tkačov.

63:40
    Krásnou stahovačku předvedl domácí Pogorišnyj, akce Jugry se poté zadrhla v rozích kluziště.

62:45
    V prodloužení se ještě nepískalo, obě mužstva tedy hrají stále ve čtyřech, ani jedno se zatím nedostalo do šance.

60:29
    Hosté hráli čtyři na tři, vyloučený Pestuško však už skáče na led a do prvního přerušení hry se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Třetí třetina skončila. Do třetice 1:1 a znovu to byli hosté, kteří šli do vedení. Tentokrát si podrželi náskok výrazně déle než v minulých dvou případech, jenže domácí se v předposlední minutě zásluhou Viklunda v přesilové hře i potřetí vyrovnali. Jugra tak popáté z posledních šesti zápasů boduje a posune se z posledního místa KHL před Rigu, která má kvůli účasti na Spenglerově poháru odehráno o zápas méně.
    Střely na bránu ve 3. třetině 14:7, celkem 31:25.

59:20
    Larsenovu ránu od modré dorážel z hranice brankoviště Kemppainen, neuspěla však ani druhá dorážka Burdasova z úhlu. Ilja Proskurjakov třemi zásahy během pár vteřin drží domácí nad vodou.

58:29
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Maxim Pestuško – 2 min., vysoká hůl).
    Domácí forvard neuhlídal hůl, která vyletěla do obličeje jednoho z protihráčů, a teď mohou naopak zápas rozseknout hosté.

58:22
    Chanty-Mansijsk touží po třech bodech! Michejev to zkoušel zblízka a poté ještě zasunout zpoza brány.

58:04
    Oddechový čas pro domácí.
    58:04 Tobias VIKLUND - 3:3

58:04
    Jugra právě vstřelila branku!
    Třetí vyrovnání domácích, kteří si ho za drtivý tlak od 51. minuty zasloužili. V přesilovce napnul síť nechytatelnou střelou od modré po několikeré výměně puku se Savinainenem švédský obránce TOBIAS VIKLUND.
    Asistence: Veli Savinainen.

57:35
    Vzápětí mohli naopak dát pojistku hosté, kteří ujeli dva na jednoho. Maxim Majorov se rozhodl zakončit sám, ale Proskurjakov podržel naděje Jugry.

57:08
    Vojtěch Polák se protáhl kolem obránců Ufy až před Karejeva, ten však jeho tutovku vychytal.

56:49
    Domácí dlouze kombinovali a vyčkávali se střelbou, až Pestuško vypálil po křížné přihrávce z pravého kruhu. Karejev se stačil přesunout.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 14. K. Majorov, 24. Koroljov (Komaristyj, Burström), 59. Viklund (Savinainen) – 11. Burdasov (Omark, Larsen), 22. Zubov (I. Makarov), 44. Lisin (Panin, Zubov), 65. Panin (Larsen, Tkačov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Biljalov) – Burström, Viklund, Ugolnikov, Vitásek, Kozlovskij, Žuravljov, Pogorišnyj, Šulakov – Koroljov, Savinainen, Komaristyj – A. Michejev, Varfolomejev, Pestuško – Timirjov, V. Polák, K. Majorov – Šen, Panov, Grymzin.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (Nalimov) – Larsen, Panin, Arzamascev, S. Garejev, Loginov, Bartulis, Gončarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – I. Makarov, Lisin, Zubov – Burdasov, M. Majorov, Sajustov – Kuzmin, Juňkov, Tkačov – Busarov.

Rozhodčí: Gamalej, Cyplakov – Otmachov, Semečkov