Vladivostok – Kunlun 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 2:3 (po pr.)
Barys – Soči 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 3:4 (po pr.)
Toljatti – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 6:3 (kon.)
Lada Toljatti
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
CSKA Moskva
Pátek 29.12.2017, 16:00 • Lada Arena • KHL

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy nashledanou. (18:55:29)

V utkání se představil jediný Čech, Jiří Novotný, který se však bodově neprosadil.

Utkání nabídlo množství šancí na obou stranách, zápas však nakonec končí vítězně pro favorita z Moskvy, který si i díky skvělé zvládnuté druhé třetině připisuje tři body za vítězství 2:1.

Třetí třetina nenabídla nic zajímavého, kromě pár střel, které však nijak neohrozily žádného z brankářů. Domácí nedokázali v závěru využít ani odvolání brankáře, tudíž třetina končí bezgólově 0:0 a konečný stav zápasu je 1:2.

59:45
    Zakázané uvolnění CSKA, vhazovat se bude před Sorokinem.

59:10
    Domácí nic nedokázali vymyslet ani v šesti hráčích, jejich akce končí ofsajdem.

58:35
    Krasotkin na střídačce, domácí v šesti.

58:00
    Brankář domácích stále na svém místě, odvolání se tedy ještě odkládá.

57:00
    Lada si bere oddechový čas, vypadá to, že každou chvíli odvolá brankáře.

56:50
    Po dlouhé době přišla série střel ze strany CSKA, Krasotkin s nimi však neměl sebemenší problém.

56:20
    Střely na bránu: 21-29

54:20
    Hosté zvolili taktiku pouze bránit, na Ladu to zatím evidentně platí.

52:50
    Domácí zkoušejí všechno možné, k Sorokinově brance se však stále dostat nemohou.

50:50
    Po skrumáži před brankou hostí padá na zem jeden z domácích útočníků, vypadalo to na podražení, rozhodčí však zůstávají klidnými.

47:50
    Jedna nepřesná přihrávka střídá druhou, momentálně opravdu není k vidění pohledný hokej.

46:15
    Střely na bránu: 19-28

46:10
    Hosté se nikam nehrnou, je patrné, že už nechtějí dostat žádný gól.

44:40
    Další zakázané uvolnění na straně CSKA, záměr udržet vedení je z jejich strany jasný.

Daniel Juráš

Branky a nahrávky: 11. Zernov (Aljajev, Skorochodov) – 23. Světlakov (Kaprizov), 27. Kaprizov (Grigorenko, Nestěrov)

Lada Toljatti: Krasotkin (Lazušin) – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Aljajev, Ďjakov (A), D. Ježov, Kirillov, Sotnieks – Harper, Kapustin (A), Novotný – Bělousov, Skorochodov, Zernov – Mastrjukov (C), Soin, Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, Babenko – Rachimullin.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič (A), M. Robinson, Ožiganov, Nestěrov, Ar. Sergejev, Pašnin, Naumenkov – Ničuškin, Grigorenko, Tělegin – Šalunov (C), Kaprizov, Šumakov (A) – Andronov, Ljubimov, Scott – Okulov, Světlakov, Kuzmenko – Platt.

Rozhodčí: Oskirko, Vasilyev – Shadrin, Savenkov