Slavia – K. Vary 2:1 (3:2 po s.n.) | Motor ČB – Třebíč 2:1 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 4:3 (kon.)
Litoměřice – Kladno 1:8 (kon.) | Prostějov – Vsetín 1:4 (kon.)

Trestné minuty – 8:24 (19:53:51)

Je konec. Motor vydoloval tři body, když po dlouhé době poráží Třebíč za tři body a zároveň se posouvá do čela tabulky. To je ode mne vše, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.

59:58
    O poslední šanci se Třebíč obrala díky ofsajdu. Z dnešního utkání si Motor odnese plný počet bodů.

58:56
    Už to pro domácí vypadá dobře. Jonák zakončoval do prázdné branky, ale byl faulován a Třebíč jde do čtyř. Dvě minuty za sekání dostává Ondřej Malec.

58:43
    Máme tu drama! Třebíč odvolala brankáře a zároveň bude Motor muset střídat brankáře! Po jednom ze soubojů před brankou odstupuje Petr Kváča a nahrazuje ho David Gába!

Oddechový čas pro hosty.

57:21
    Nyní malinko zabrnkal na nervy domácím fanouškům Petr Kváča, když se mu nepovedla rozehrávka. Vše pro domácí dobře skončilo, Motor je zpět v útočném pásmu.

56:18
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ondřej Malec – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (David Dolníček – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:49
    Už, už se ke střele z mezikruží dostával Jakub Doktor, ale Třebíčští mu na poslední chvíli vložili do střely hůl a pokus tak nedoletěl na branku.

53:49
    Nyní se bojuje o puk v rohu kluziště, poslední minuty se hraje pouze v pásmu Třebíče.

52:14
    Střelu Romana Vráblíka od modré čáry zkoušel tečovat Jakub Doktor, ale kotouč přizvedl příliš vysoko a puk skončil v ochranné síti.

51:38
    Zpoza branky to zkoušel Filip Vlček, ale na Dostála si nepřišel.

49:56
    Nyní šel Michal Bárta možná zbytečně do přihrávky, místo aby zvolil střelu. Motor tak přišel o zajímavou možnost a u puku je Třebíč.

47:15
    Motor v plném počtu, nyní má možnost krátké přesilové hry.

47:01
    Nyní měl Dostál namále! Nenápadná střela Václava Nedorosta mu vypadla z lapačky a zazvonila o břevno!

46:15
    Do samostatného brejku se dostal Michal Bárta, jenže při zakončení mu střela nesedla a trefila pouze Dostálův beton!

45:50
    Na ledě nastává situace jako v prodloužení, hraje se ve třech na obou stranách.

45:50
    Nyní sporné vyloučení i na druhé straně. David Dolníček dostává dvě minuty za sekání brankáře.

45:15
    Třebíč má nyní výhodu přesilové hry čtyřem proti třem.

45:15
    Rozporuplný moment nyní rozhodli sudí v neprospěch Motoru. Kučný (CEB( zřejmě čistě sestřelil Romana Erata, přesto dostává dvě minuty za napadení.

44:19
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Nedorost – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tomáš Kaláb – 2 min., držení protihráče).

42:43
    Aktivitou hýří nejmladší útočník Motoru v dnešním utkání Jakub Doktor, který dnes podává jeden z nejlepších výkonů v sezoně a od trenérů dostává větší prostor na ledě.

41:17
    V dobré střelecké pozici Václav Nedorost ještě hledal Petera Galamboše, jehož pokus pokryl Dostál.

40:44
    Velká šance hned na úvod. Střela Martina Heřmana propadla Dostálovi mezi betony, jenže Budějovičtí nedokázali procpat kotouč do odkryté branky za zuřivě bránící obránce.

40:02
    První buly třetí třetiny ovládl Luboš Rob, Motor rozjíždí první akci.

Trestné minuty – 4:6

Máme za sebou druhou třetinu, ve které Motor potvrdil větší aktivitu a zaslouženě se ujal vedení. O prozatím vítěznou branku se postaral Luboš Rob. Další třetina začne v 19:15.

40:00

38:55
    Z palebné pozice to zkusil Nedorost, ale tentokrát nenavázal na dva přesilovkové góly proti Frýdku.

38:11
    Rob hledal před brankou volného Heřmana, ale ten si nedokázal pořádně zpracovat puk a Dostál ho přikryl lapačkou.

37:32
    Nyní jsou Budějovičtí v dobrém rozmaru a mají velkou šanci na navýšení náskoku. Jiří Wasserbauer (TRE) dostává dvě minuty za sekání.

36:52
    Třebíč špatně střídala a sama se připravila o možnost zajímavé akce. Ofsajd.

36:00
    Do samostatného úniku vyrazil Martin Heřman, zkusil rychlou střelu na vyrážečku, ale Dostál tasil skvělý zákrok!

35:29
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

35:01
    Po dlouhé době zákrok Petra Kváči, nyní kryl střelu od modré.

34:47
    Druhý ofsajd Budějovických v krátkém sledu za sebou, buly ve středním pásmu.

33:46
    Obrovskou šanci nyní neproměnil Lukáš Květoň! Při rychlém přečíslení mu Václav Nedorost okamžitě přehrál puk, Květoň si počkal na správný moment, jenže odkrytou zadní tyč minul o vlásek!

33:17
    Ihned po buly se ke střele dostal Václav Nedorost, ale vyčkával o něco déle a jeho pokus mu srazil jeden z obránců do ochranné sítě.

32:50
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Velká úleva pro domácí za jejich dobývaní třebíčské branky! Po dalším delším pobytu v útočném pásmu si puk narovnal LUBOŠ ROB a golfákem zasadil puk o tyčku do hostující svatyně. Branku věnoval svému zesnulému dědečkovi. Asistence: Martin Heřman, Vít Jonák.

30:16
    Další závar před brankou týmu z Vysočiny a ani nyní to nekončí brankou. Blízko byl Mitch Fillman, jenže jeho rána švihem skončila nad břevnem.

29:58
    Vhazovat se bude před Dostálem, Třebíčští hráli vysokou holí.

28:21
    Třebíč znovu pod tlakem vyhazuje na icing. Ještě před tím proletěl pokus Filipa Nováka po teči jednoho z hostů těsně vedle levé tyče.

26:58
    Rychlou střelou těsně nad ledem se prezentoval autor první branky zápasu, ale Kváča letící pokus vykopl betonem do rohu kluziště.

26:31
    Od modré to zkusil Jiří Kučný, avšak Dostál střelu viděl a neměl problém ji uklidit do své lapačky.

25:55
    Horácká Slavia se dostala pod tlak a nezmohla se na nic jiného, než vyhodit kotouč přes všechny čáry.

24:30
    Vlček našel před brankou sjíždějícího Květoně, který v gólové pozici nadvakrát nedokázal dostat puk za Dostálova záda.

24:10
    Svižnou střelou prověřil Dostála zkušený Lukáš Květoň, ale hostující brankář se nenechal nachytat.

23:26
    Domácí fanoušci již zvedali ruce, jenže Zdeněk Kutlák od modré čáry rozvlnil pouze boční síť.

22:36
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Petr Kratochvíl – 2 min., podražení).

22:30
    Do samostatného úniku se odhodlal Martin Heřman, ale třebíčská obrana na hraně faulu zasáhla. Sudí vylučuje až po dalším zákroku.

22:15
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vlastimil Dostálek – 2 min., faul kolenem).

21:10
    Na druhé straně se k několika pokusům dostali Budějovičtí, ale brankou ošemetná situace neskončila. Naposledy to zkusil Heřman, jenže bekhendem minul.

20:20
    Z levého kruhu to zkusil Petr Kratochvíl, ale trefil pouze beky Motoru.

Trestné minuty – 2:2

Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve kterém měl Motor o něco navrch nad svým dnešním soupeřem. Do vedení šli už v první minutě Třebíčští, když se trefil Tomáš Kaláb. Vyrovnání obstaral povedenou ranou Michal Bárta. Další třetina začne v 18:20.

20:00

18:55
    Z poměrně dobré pozice zakončoval Ondřej Malec, ale střelu mu nesedla podle představ a Petr Kváča si připsal úspěšný zákrok.

17:41
    Poslední minuty se Třebíčí nedaří vymanit z pásma ani přerušit hru. Povedlo se to až brankáři Dostálovi, když kryl střelu Mitche Fillmana od modré.

16:15
    Roman Vráblík se střelou dlouho otálel, až mu ji dokázal zblokovat obětavý Václav Půža.

15:11
    Puk po odrazu od zadního mantinelu zůstal na brance Dostála a čárový sudí raději přerušil hru.

14:12
    Velký zmatek vznikl před brankou Motoru, hru zklidnil až Lukáš Květoň, když dostal puk z nebezpečného prostoru svého týmu.

13:48
    Při střele zlomil Jiří Kučný hůl, a tak Dostál neměl těžkou úlohu. Na druhé straně úspěšně zasáhl Kváča a přinesl tak druhou komerční přestávku.

12:17
    Střelu od modré zůstala v klubku těl mezi kruhy, odkud střílel Vít Jonák těsně nad!

12:00
    Dolníček hledal Havránka v útočném pásmu, ale sudí přechod posoudili jako úmyslný ofsajd.

10:01
    Těžký zákrok pro Dostála. Od modré natáhl Filip Novák a nepříjemnou ránu se štěstím udržel brankář hostů mezi betony.

08:29
    Útočník MICHAL BÁRTA vystihl rozehrávku Třebíče na útočné modré čáře. Připravil si puk na střelu a tečovanou ranou do pravého růžku nedal hostujícímu brankáři šanci. Nutno podotknout, že Dostál nestihl zareagovat kvůli zakrytém výhledu. Asistence: Jakub Doktor, Roman Vráblík.

07:24
    Velká šance Motoru! Ihned po buly šli domácí do brejku, ve kterém našel Martin Heřman před brankou volného Pavla Pýchu, jenže tomu se nepodařilo přidat svou druhou branku v sezoně znovu do sítě Třebíče!

07:14
    Po jednom z nahození přerušil Petr Kváča hru a přichází na řadu komerční přestávka.

06:01
    Třebíč v kompletní počtu.

05:35
    Galamboš na ledě, krátká přesilovka pro Motor.

04:54
    Jeden z Třebíčských ztratil hůl, takže se hosté bránili ve třech. Motor toho nevyužil, nejblíže srovnání byla tečovaná střela Filipa Nováka.

04:01
    Přesilová hra nevydržela hostům dlouho. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Havránek.

03:35
    První vyloučení v zápase. Peter Galamboš (CEB) dostává dvě minuty za držení hole.

03:02
    Nepřesná rozehrávka Horácké Slavie, icing.

02:22
    Jednoduše pronikl do pásma David Dolníček, zkusil vystřelit přes obránce, ale domácí brankář střelu viděl a v klidu ji pokryl.

00:55
    Okamžitě srovnat mohl slovenský centr Peter Galamboš. Prokličkoval se až před Dostála, jenže byl už moc blízko, takže nedokázal pořádně zakončit.

00:36
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    To bylo rychlé! Roman Erat podržel kotouč v útočném pásmu a nabil přijíždějícímu TOMÁŠI KALÁBOVI, který právě naskočil na led. Obránce Třebíče natáhl ke střele švihem a tečovanou ranou pokořil Kváču poprvé v zápase. Asistence: Roman Erat, David Dolníček.

00:03
    Po úvodním buly zápasu jsou u puku Třebíčští, kteří rozjíždějí první akci zápasu.

00:01

Oba celky již jsou na ledové ploše, za malou chvilku začínáme.

Budvar aréna se pomalu zaplňuje, ale jedno je již jisté. Dnes bude na jihu Čech vyprodáno, takže o diváckou kulisu bude postaráno!

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, F. Novák, Vráblík, Kachyňa – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – Dostálek, Vlček, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Doktor.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Jekel) – Čejka, Nedbal, Hort, Kaláb, Půža, Furch, Jiří Wasserbauer, Spurný – R. Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, T. Havránek, Ferda – Süss, Matěj Novák..

Vzájemné zápasy

Prozatímní bilance obou soupeřů je dosud na chlup stejná. V úvodním utkání. Motor po velké boji dokázal uspět, když soupeře z Vysočiny přehrál 2:1 po prodloužení. O vítěznou branku se postaral Pavel Pýcha, pro něhož to byla zatím jediná trefa v letošním ligovém ročníku.
    V odvetě diváci viděli opačný výsledek. Duel znovu dospěl až do prodloužení, kde rozhodl střelec a nyní už člen brněnské Komety Luboš Horký.

Horácká Slavia Třebíč

Třebíč se po 34 odehraných kolech drží na sedmé pozice, přičemž má solidní náskok na osmý Havířov. Svěřenci Martina Sobotky dokázali v posledním odehraném kole přehrát právě Havířov, když na domácím ledě uspěli 3:2. Nejproduktivnějším hráčem Třebíčských je Roman Erat (3+18), obráncům kraluje Lukáš Vágner (5+5).

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši se po posledním kole propadli na druhou příčku tabulky, kterou okupují pouze o skóre za prvními Karlovými Vary. Motor v posledním měření sil podlehl Vsetínu na jeho ledě 1:3, když o jedinou branku se postaral Filip Vlček. Nejproduktivnějším hráčem Budějovických je Václav Nedorost (13+20), mezi obránce je nejlepší další předsezónní posila Zdeněk Kutlák (7+12).

Dobrý den,
    vítám vás u sledování online přenosu z utkání WSM ligy mezi domácím Motorem a hosty z Třebíče.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 9. M. Bárta (Doktor, Vráblík), 33. Rob (Heřman, Jonák) – 1. Kaláb (R. Erat, Dolníček)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, F. Novák, Vráblík, Kachyňa – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – Dostálek, Vlček, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Doktor.

Rozhodčí: Zubzanda, Vokřál – Kreuzer, Belko