New Jersey – Buffalo 3:4 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 5:4 (kon.) | Minnesota – Nashville 4:2 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:2 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (po pr.)
Edmonton – Chicago 3:4 (po pr.) | Anaheim – Calgary 2:1 (kon.)
New Jersey Devils
3:4 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Buffalo Sabres
Sobota 30.12.2017, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New Jersey Devils a Buffalo Sabres.

Favoritem zápasu je domácí celek, který je na druhém místě Východní konference. Naopak Buffalo je na posledním místě a neprožíva povedenou sezónu. Devils jsou v dobrém rozpoložení. Z posledních pěti zápasů vyhráli všechny. Naopak Sabres z posledních pěti zápasů vyhráli jediný. Papírový favorit je jasný.Tak

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Santini, J. Moore, Vatanen, Butcher, Severson – Hall, Hischier, Bratt – Ma. Johansson, Zajac, Palmieri – Coleman, Boyle, Gibbons – Wood, Zacha, Noesen.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Beaulieu, Falk – Girgensons, Eichel, S. Reinhart – E. Kane, R. O'Reilly, Okposo – B. Pouliot, Rodrigues, Pominville – Jo. Larsson, Josefson, Nolan..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Za malý moment zápas začne.

00:01

00:36
    Domácí celek vstoupil do zápasu aktivněji, usadil se v útočném pásmu, obrana musí být pozorná.

01:22
    Hostující Jack Eichel zablokoval střelecký pokus, který vyslal Steven Santini.

01:49
    Hra je nyní přerušena pro domácí postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:30
    První práce pro brankáře v tomto zápasu, Brian Gibbons výborně tečoval kotouč před brankou, a tak musel zasahovat brankář Buffala.

03:06
    Robin Lehner předvedl další dva výborné zákroky. Dvakrát se ke střele dostal Sami Vatanen, ale ani jeden jeho pokus nebyl povedený.

04:23
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Stefan Noesen – 2 min., držení hole).

04:34
    Cory Schneider si dokázal poradit při oslabení s pokusem, který vyslal od modré čáry Nathan Beaulieu.

04:55
    Evan Rodrigues branku netrefil, ale pro puk se natáhl brankář, a tak je hra znovu přerušena.

05:44
    Steven Santini zablokoval střelecký pokus, jehož autorem je Jack Eichel.

05:50
    Následně už hostující hráč vypálil lépe, a proto musel zasahovat brankář Cory Schneider.

06:21
    Cory Schneider vyrazil střelu soupeře, přesilovka Buffala končí.

06:23

06:47
    Jacob Josefson zakončoval rychlou akci Buffala, a proto raději domácí brankář přikryl kotouč. Hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, na výraznější střelecký pokus stále čekáme.

07:37
    Will Butcher má kotouč za svou brankou, pokouší se něco vymyslet, oba týmy střídají.

07:54
    Vhazovat se bude před brankou Buffala, kotouč totiž vypadl mimo hrací plochu.

08:50
    Cory Schneider se štěstím dokázal vyrazit střelu, kterou vyslal Evan Rodrigues.

09:00
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, domácí obrana musela být pozorná. Cory Schneider nadvakrát puk vyrazil z bezprostřední blízkosti.

09:26
    John Moore musí až za svou branku pro puk, domácí mají nyní více ze hry, ale nemohou se usadit stabilněji před brankou soupeře.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:20
    Evan Rodrigues bekhendovou stranou hole vyslal puk na branku, domácí brankář musel být pozorný.

12:00
    Po delší době bez střely se dostali domácí do šance, ale Brian Gibbons dostal přihrávku v přečíslení dva na jednoho. Kotouč netrefil ideálně, a tak mohl zasáhnout brankář.

12:56
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže dostat do útočné pásma.

13:35
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Tlaku před brankou využil Pavel Zacha a MILES WOOD. Druhý jmenovaný dokázal najít v nepřehledné situaci kotouč před brankou, a pak prostřelil brankáře mezi betony. Asistence: Stefan Noesen a Pavel Zacha.
    13:35 Miles WOOD - 1:0

14:23
    Robin Lehner kryje kotouč po střele Taylora Halla, který vypálil od modré.

14:44
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:01
    Přesilovku hrají domácí, mohou tak navýšit své vedení.

15:12
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Brian Boyle – 2 min., vysoká hůl).

15:20
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.

15:30
    Jason Pominville má kotouč za svou brankou a nikam se nežene.

16:13
    Hostující gólman musel zasahovat proti střele, kterou vyslal Steven Santini. Komerční přestávka.

17:00
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do pásma.

17:22
    Ryan O'Reilly dobře vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář. Bude se vhazovat před jeho brankou.

17:30
    Výborně to sehráli domácí, po rychlé akci zakončoval Miles Wood a jeho projektil kryje gólman.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:45
    Bojuje se o nadvládu nad středním pásmem.

19:08
    Cory Schneider vyrazil puk po střele Kyle Okoposoa před sebe, následně dobře zahrála obrana.

19:40
    Robin Lehner dobře zasáhl proti střele, kterou od modré vyslal Sami Vatanen.

19:56
    Ještě jedno vhazování.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Domácí celek vede po první třetině o jednu branku, příliš mnoho šancí jsme neviděli, jediným úspěšným střelcem je zatím Miles Wood.

20:01

20:34
    Hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:01
    Robin Lehner si připisuje první zákrok ve druhé třetině, poradil si s pokusem, který ze střední vzdálenosti vyslal Jesper Bratt.

21:50
    Další šanci si vypracoval Will Butcher, který od modré nebyl přesný, následně Stefan Noesen vypálil o poznání lépe, a tak musel zasahovat brankář Buffala.

22:22
    Sledujeme rychlý hokej, hraje se zejména ve středním pásmu.

23:30
    Po dlouhé době registrujeme střelecký pokus, vypálil Steven Santini a jeho pokus kryje brankář hostujícího celku.

23:46
    Po postavení mimo hru bude následovat vhazování ve středním pásmu. Provinil se domácí tým.

24:56
    Hosté se dostali do ofsajdu, Buffalo tak zakončit nedokázalo. Buly v neutrální zóně.

25:27
    Sabres právě vstřelili branku!
    Po nepříliš atraktivní pasáži hry je vyrovnáno. Nolan posunul puk JACOBU JOSEFSONOVI, který se dostal do brejku a dokázal si poradil s brankářem Devils. Sabres vyrovnávají. Asistence: Jordan Nolan.
    25:27 Jacob JOSEFSON - 1:1

25:34
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Buffala, které se nyní musí bránit.

26:15
    Kyle Palmieri vypálil z dobré pozice, jeho tvrdou ránu kryje brankář Robin Lehner.

27:26
    Sami Vatanen se dostal do výborné šance, ale poskakující kotouč nedokázal trefit a poslat do odkryté branky.

27:42
    Stejný hráč se nyní dostal do lepší střelecké pozice, ale ani tak nevypálil úspěšně.

28:05
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zemgus Girgensons – 2 min., držení protihráče).

28:34
    Bleskově využitá přesilovka, díky které se domácí dostávají do vedení. Po rychlé akci se puk dostal až do míst, kde byl MARCUS JOHANSSON. Jeho rána z první zapadla do horní části branky, gólman na puk nedosáhl. Asistence: Sami Vatanen a Nico Hischier.
    28:34 Marcus JOHANSSON - 2:1

29:13
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v pásmu.

29:35
    Andy Greene se dostal před odkrytou branku, ale letící kotouč nedokázal baseballovým způsobem poslat do brány.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Domácí celek je úspěšnější, vede o gól.

30:19
    Taylor Hall se propracoval do dobré střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.

31:20
    Andy Greene zablokoval střelecký pokus, kterým se pokoušel ohrozit branku Evan Rodrigues.

31:33
    Robin Lehner si snadno porazil s pokusem Colemana z mezikruží.

32:00
    Damon Severson od modré čáry tvrdou ránou minul branku.

32:11
    Komerční přestávka.

32:25
    Pavel Zacha nejprve vyhrál buly, a pak se dostal i do střelecké pozice, ale minul branku.

33:08
    Travis Zajac zablokoval střelecký pokus, který vyslal z levého kruhu Evander Kane.

33:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže na delší dobu usadit v útoku.

34:00
    Ve středním pásmu mají puk domácí.

34:10
    Kotouč vypadl mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

34:41
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry a dostáváme se do finální fáze druhé třetiny.

34:55
    Domácí celek navyšuje své vedení na dva góly. Puk vybojoval Brian Gibbons a poslal jej na modrou. Následná střela JOHNA MOOREA propadla brankáři až za čáru. Gólman měl zakrytý výhled, a tak puk vůbec neviděl. Asistence: Brian Gibbons.
    34:55 John MOORE - 3:1

35:23
    Miles Wood vypálil z dobré pozice, jeho rána končí mimo. Nepřesný byl následně i Pavel Zacha.

36:24
    Domácí fanoušci ženou své oblíbence v před, naopak Buffalo je v těžké pozici.

37:23
    Sami Vatanen vypálil z dobré střelecké pozice, jeho rána končí mimo branku.

37:42
    Nico Hischier dobře zakončoval, s jeho ránou si poradil brankář Sabres. Hra je přerušena.

38:05
    Je sníženo na rozdíl jediné branky, McCabe nahazoval od modré čáry a jeho pokus výborně před brankou tečoval obranou zapomenutý JACK EICHEL. Asistence: Jake McCabe a Zemgus Girgensons.
    38:05 Jack EICHEL - 3:2

38:58
    Robin Lehner si poradil s pokusem, který vyslal Blake Coleman.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:27
    Miles Wood znovu vyzkoušel pozornost brankáře soupeře, ale neuspěl.

39:53
    Ještě jedno vhazování, kotouč skončil v ochranné síti.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině, dílčí stav je 2:2. Díky gólu z první třetiny ale vede domácí komando o branku, tedy 3:2. Střelecky jsou domácí aktivnější – 25:14 na střely na branku.

40:01

40:55
    První střelu třetí třetiny vyslal hostující celek. Byl to Jake McCabe, který vyzkoušel pozornost brankáře soupeře.

41:06
    Steven Santini ani Nico Hischier nedokázali prostřelit brankáře Buffala. Robin Lehner oba pokusy kryje.

42:14
    Hra je nyní přerušena, puk má brankář Buffala po střele Zachy. Vhazovat se bude před jeho brankou.

43:07
    Střelou zápěstím to zkoušel Brian Boyle, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

43:19
    Cory Schneider kryje kotouč po střele jednoho z hráčů Buffala, hra je tak přerušena.

44:20
    Hra je nyní přerušena, z horní hranice kruhu vypálil Jesper Bratt a jeho ránu kryje Robin Lehner.

45:13
    Nyní se hostující celek dostal ke střele od modré čáry. Zkoušel to Zach Bogosian. Jeho rána ale končí mimo branku, Cory Schneider zasahovat nemusel.

45:50
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:22
    Po delší době jsme viděli střelecký pokus. Marcus Johansson tečoval před branku střelu od modré a puk drží Robin Lehner. Komerční přestávka.

47:40
    Marco Scandella vypálil od modré čáry, s jeho nepříliš důraznou střelou si snadno poradil brankář.

49:11
    Nyní musel být pozorný brankář domácího celku, který si musel poradit s pokusem Sama Reinharta.

49:36
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Evan Rodrigues, jeho rána ale končí mimo.

49:40
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Sami Vatanen – 2 min., sekání).

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

50:26
    Rasmus Ristolainen od modré čáry napřáhl, ale jeho rána končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

50:42
    Kyle Okposo tečoval kotouč před brankou, a tak raději puk přikryl domácí maskovaný muž. Velká šance Sabres na vyrovnání využitá nebyla.

51:04
    Gól v přesilovce a je vyrovnáno. Po rychlé kombinaci se střelou do odkryté části branky prosazuje nikým neatakovaný JACK EICHEL. Asistence: Kyle Okposo a Rasmus Ristolainen.
    51:04 Jack EICHEL - 3:3

52:21
    Taylor Hall dosáhl gólu, ale předcházelo tomu postavení mimo hru, hostujícímu celku vyšla trenérská výzva.

52:53
    Ryan O'Reilly vypálil a jeho pokus kryje brankář Devils. Fanoušci ženou domácí hokejisty vpřed.

53:35
    New Jersey se nyní dostalo do střelecké pozice, od modré zakončoval Sami Vatanen.

54:18
    Po tlaku domácích se hosté dostali do rychlého kontru, který nepřesně zakončoval Sam Reinhart.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, stav zápasu je nerozhodný.

55:04
    Jordan Nolan bekhendovou stranou hole neprostřelil brankáře soupeře.

55:30
    Evan Rodrigues hledal spoluhráče v lepší střelecké pozici, ale pas postrádal přesnost.

56:27
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu.

57:19
    Zakázané uvolnění proti Buffalu. Vhazovat se bude před jeho brankou.

58:36
    Jack Eichel mohl rozhodnout zápas ve prospěch Buffala. Jeho rána z dobré pozice mezi kruhy trefila břevno!

59:09
    Taylor Hall si vypracoval dobrou šanci před brankou hostů, ale minul.

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině dokázal střelecky méně aktivní tým vyrovnat. Základní hrací doba nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:35
    Cory Schneider kryje střelecký pokus, který z horní hranice kruhu vyslal Marco Scandella.

60:53
    Evander Kane z bezprostřední blízkosti minul domácí branku.

61:21
    Cory Schneider si poradil s dalším pokusem soupeře, tentokrát to bekhendem neúspěšně zkoušel Sam Reinhart.

61:49
    Nico Hischier neprostřelil brankáře Buffala a neuspěl ani Jesper Bratt bekhendovou stranou hokejky.

62:30
    Marcus Johansson se opřel do kotouče a jeho rána končí mimo branku.

62:37
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde. K puku se dostal RASMUS RISTOLAINEN. Vybruslil si do předbrankového prostoru, odkud prostřelil brankáře Devils. Sabres vyhrávají.
    62:37 Rasmus RISTOLAINEN - 3:4

1. Rasmus Ristolainen (BUF) 1+1
    2. Jack Eichel (BUF) 2+0
    3. Marcus Johansson (NJD) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Pavel Zacha (NJD) 0+1, 5 střel, čas na ledě 14:16 (03:47:29)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Wood (Noesen, Zacha), 29. Ma. Johansson (Vatanen, Hischier), 35. J. Moore (Gibbons) – 26. Josefson (Nolan), 39. Eichel (McCabe, Girgensons), 52. Eichel (Okposo, Ristolainen), 63. Ristolainen

Rozhodčí: Rehman, Kowal – Murphy, Nowak

Diváci: 16 514