Třinec – Zlín 0:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 2:3 (0:3 po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:3 (kon.) | Plzeň – Jihlava 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
HC Sparta Praha
Sobota 30.12.2017, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 35. kolo

Dnešní utkání sleduje 5 500 diváků, je vyprodáno.
    54:08 Richard JARŮŠEK - 2:5

54:08
    Sparta právě vstřelila branku!
    Staněk zaváhal na útočné modré čáře a Hlinka s RICHARDEM JARŮŠKEM ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný dostal přihrávku a střelou k bližší tyči překonal Konráda. Asistence: Jaroslav Hlinka.

49:27
    V obrovské šanci se ocitl Strapáč, když byl sám v mezikruží, ale puk mezi tři tyče nezamířil.
    48:22 Jan PISKÁČEK - 2:4

48:22
    Pech v náznaku přečíslení zavezl puk do pásma, stáhl k sobě obránce, až se od mantinelu kotouč dostal ke zcela volnému JANU PISKÁČKOVI, který střelou překonal Konráda. Asistence: Lukáš Pech, Miroslav Forman.

47:28
    Současně byli za hrubost vyloučeni Knotek (OLO) a Vrána (SPA), následuje hra ve čtyřech hráčích na obou stranách.
    46:15 Petr STRAPÁČ - 2:3

46:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí rychle snižují na rozdíl jediné branky! Burianovu střelu Aittokallio vyrazil k PETRU STRAPÁČOVI, který kotouč zametl do branky. Asistence: Vilém Burian, Roman Vlach.
    45:56 Petr VRÁNA - 1:3

45:56
    Sparta se prosazuje z přečíslení, když Houdek neudržel modrou čáru a puk se po přihrávkách dostal k PETRU VRÁNOVI, na kterého zívala odkrytá branka. Asistence: Robert Říčka, Andrej Kudrna.
    41:40 Tomáš HOUDEK - 1:2

41:40
    Domácí využívají přesilovou hru. Dlouho se nemohli usadit v útočném pásmu, až se to povedlo, puk po kombinaci doputoval k TOMÁŠI HOUDKOVI na modrou čáru, který se nerozpakoval a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Herman, Miroslav Holec.

40:50
    Olomouc má hned v úvodu třetiny šanci ke snížení, Mikuš (SPA) vyhodil puk z obranné třetiny a dostává dvě trestné minuty.

36:22
    Druhá přesilová hra pro Kohouty. Nedomlel (SPA) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

31:26
    První přesilová hra pro domácí! Reichenberg (SPA) obdržel dvě minuty za hákování.

30:21
    Vrána vystihl rozehrávku domácích a byl z toho velký závar před Konrádem. Avšak ani Kudrna ani znovu Vrána nedokázali dorazit kotouč do poloodkryté branky.
    27:28 Robert ŘÍČKA - 0:2

27:28
    Sparta přetavuje tlak ve druhé třetině v další branku. Andrej Kudrna vypálil z pravého kruhu, Konrád pouze vyrazil a ROBERT ŘÍČKA dorazil za bezmocného Konráda. Asistence: Andrej Kudrna, Petr Vrána.

17:45
    Říčka s Hlinkou uprchli do přečíslení, první křižná přihrávka však směřovala na paty, a tak Hlinka vracel Říčkovi, ten před prázdnou brankou promáchl.

14:40
    Eberle dostal křižnou přihrávku na levý kruh a ihned pálil, gólman hostů úspěšný.
    12:39 Lukáš KLIMEK - 0:1

12:39
    LUKÁŠ KLIMEK ujížděl s Formanem do přečíslení dva na jednoho a ve chvíli, kdy se domácí obránce položil do možné přihrávky, vzal zakončení na sebe a poslal puk nad Konrádovo rameno. Asistence: Jan Piskáček.

09:58
    Jergl obehrál dva hráče hostí a poslal puk křižně přes brankoviště, kde zakončoval Holec, ale ani tentokrát nebyli domácí úspěšní.

09:05
    Velká šance domácích, Strapáč dostal po dvou rychlých křižných přihrávkách puk na pravou stranu, Aittokallio se stihl rychle přesunout a kotouč vyrazit.

03:25
    První přesilová hra pro hosty, Vlach (OLO) se provinil vysokou holí.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 42. Houdek (Herman, Holec), 47. Strapáč (Burian, R. Vlach) – 13. Klimek (Piskáček), 28. Říčka (Kudrna, P. Vrána), 46. P. Vrána (Říčka, Kudrna), 49. Piskáček (Pech, Forman), 55. Jarůšek (J. Hlinka)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Staněk, Jaroměřský, Rutar, Houdek (A), Čáp, Dujsík – Laš, J. Knotek (C), Eberle – Burian (A), R. Vlach, Sundher – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Holec, Herman, Jergl.
    HC Sparta Praha: Aittokallio (J. Laco) – Švrček, Piskáček, Mikuš, Kalina, Nedomlel, T. Pavelka, M. Jandus – Říčka, P. Vrána (A), Kudrna – Reichenberg, J. Hlinka (C), Jarůšek – Klimek, Pech, Forman – Rousek, Pšenička, Uher.

Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Jindra, Zíka