Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Ottawa Senators
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Boston Bruins
Neděle 31.12.2017, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

48:52
    Cody Ceci zachyboval a poté hasil doutnající požár faulem na rozjetého Pastrňáka. Ten se alespoň snažil přihrát doprava, ale tam byl jen padající hlavní rozhodčí. Ceci inkasuje dvě minuty za držení.

39:14
    DeBrusk si obhodil Bena Harpura a dostal se k nepřesné střele. Bruins mohou přidat i další, protože obránce Sens dostává dvě minuty za držení.

36:45
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., sekání).

32:35
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Stone – 2 min., podražení).

13:42
    Backes se před domácí střídačkou chytl s Harpurem. Rozhodčím došla trpělivost a oba hráče poslali na dvě minutu za katr.

06:59
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Derick Brassard – 2 min., sekání).

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 9. Spooner (Backes, Krejčí), 24. Acciari (Krug, Schaller), 26. Spooner, 34. Krejčí (McAvoy, Spooner), 42. Bergeron (Krug, Pastrňák)

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Phaneuf (A), Chabot, Harpur – B. Ryan, Duchene, Dzingel – Mark Stone (A), Brassard, Pyatt – Pageau, Chlapík, Hoffman – Burrows, N. Thompson, N. Paul.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Spooner, Krejčí, DeBrusk – Backes (A), Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Rozhodčí: Walsh, Skilliter – Brisebois, Cherrey

Diváci: 17 579