Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Washington Capitals
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
New Jersey Devils
Neděle 31.12.2017, 01:10 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:45:17)

Trestné minuty: 4:4

Zápas je u konce a body zůstávají ve Washingtonu. Ve třetí části hry se sice hosté snažili o zvrat, jenže Washington se dostal do tříbrankového trháku po parádní kombinaci do prázdné branky. O gól se postaral Matt Niskanen a vše vypadalo jasně. Jenže na konci 49. minuty snížil Travis Zajac a vykřesal pro New Jersey naději. Víc už ale hosté nezvládli, naopak při závěrečné power-play inkasovali z hole Nicklase Bäckströma. Konečný výsledek je tedy 5:2 a Washington jde na první místo Metropolitní divize.

59:19 Nicklas BÄCKSTRÖM - 5:2

59:19
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Domácí vyhráli ve vlastním pásmu buly, hravě vyvezli puk a NICKLAS BÄCKSTRÖM trefil střelou ze středního pásma opuštěnou branku New Jersey – 5:2. Asistence: John Carlson.

59:11
    Carlosn vyhodil puk po mantinelu, je z toho zakázané uvolnění.

58:59
    Hosté si berou oddechový čas.

58:59
    Boyle napálil svou ranou tyčku a poté vznikl v brankovišti Washingtonu velký zmatek. Hned několik hráčů leželo okolo gólmana, jedni se snažili dostrkat puk za brankovou čáru, ti další tomu zase zabránit. Uspěli domácí, skóre se nemění.

58:35
    Nyní je už ale Schneider na střídačce a hosté hrají power-play.

57:42
    Puk je v pásmu New Jersey, hosté tak zatím nemohou pomýšlet na power-play.

56:53
    Neuspěl ani Wilson, ten od pravého mantinelu trefil Greenea.

55:58
    Schneider teď udržel naděje hostů na případný bodový zisk, když natažený přes celé brankoviště lapil Bäckströmovu střelu zpoza kruhů.

55:17
    Zajac nahazoval od pravého mantinelu na Johanssona, ten nedokázal puk zasáhnout, hra se tak posunula do rohu kluziště.

54:56
    Od levého mantinelu pálil Butcher, našel však pouze Holtbyho lapačku. Ten si tak připsal pohodový zákrok.

53:57
    New Jersey se ubránilo a opět hraje v plném počtu.

53:51
    Ellerova střela z pravé strany šla nad, Washington ale zůstává v útočném pásmu.

53:10
    Do protiakce se cpal Zajac, těsně před zakončením však byl dohnán a obrán o puk.

52:31
    Útok domácích se opět snažil o rozebrání obrany New Jersey, Ovečkin nabíjel Bäckströmovi, ten však zblízka sklepl puk těsně mimo Schneiderovu branku.

51:57
    Domácí si zahrají přesilovku, dvě minuty za podražení dostal Damon Severson.

51:24
    Holtby si teď zajisté oddechl, neboť Zachova tečovaná střela mu nadělala dosti problémů a musel ji vyrážet ramenem.

50:38
    Nahození od modré čáry končí u Schneidera, ten vyrazil puk do rohu.

49:59
    Opět se hraje v pásmu Washingtonu, domácí si ale začali dávat více pozor.
    49:00 Travis ZAJAC - 4:2

49:00
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak rozhodnuto ještě není. Hosté snížili, když od modré nahodil Johansson a před brankou číhající TRAVIS ZAJAC tečoval puk za Holtbyho záda. Akce to byla rychlá, gólman Washingtonu neměl šanci zasáhnout. Asistence: Marcus Johansson, Sami Vatanen.

47:55
    Z rohu si před branku najížděl Ovečkin, z úhlu ale nenašel mezírku v postoji hostujícího gólmana.

47:18
    Po nějaké době se hra přestěhuje před Holtbyho a to po zakázaném uvolnění.

46:55
    Další akce domácích byla zastavena kousek před útočným pásmem.

45:55
    Washington pokračuje ve skvělém představení, nyní je jasně lepším týmem.
    44:25 Matt NISKANEN - 4:1

44:25
    Domácí utíkají o další branku a bylo to po další rozborce obrany New Jersey. Na konci kombinace na jeden dotek stál MATT NISKANEN a na něj už zívala odkrytá branka. Tohle byl moment do sestřihů! Asistence: Devante Smith-Pelly, Alexandr Ovečkin.

43:45
    Obrovský závar před brnakou hostů, Schneider se musel hodně mrskat, aby obsáhl všechny rohy a zastavil všechny dorážky.

42:58
    Trocha nepřesností na obou stranách, hra se přelévá ze strany na stranu.

41:58
    Hosté střídají za hry, mezitím kombinují ve vlastním pásmu.

41:26
    Schneider má puk ve svém držení po tvrdé ráně Carlsona od modré čáry, vhazuje se po jeho levici.

40:33
    Už to vypadalo, že se Ovečkin proháčkuje k zakončení z pravé strany, v rozhodujícím okamžiku mu ale sjel puk z hole a skončil u mantinelu.

Trestné minuty: 4:2

Čtyřicet minut hry je za námi a Washingtonu se podařilo svůj náskok navýšit na dvě branky. Ve druhé třetině se hrál o trochu klidnější hokej, obrany si dávaly více pozoru a ubylo tak velkých šancí. Přesto jsme se dočkali jedné branky. Domácí využili přesilovku po vyloučení Pavla Zachy a John Carlson svou bombu poslal pod horní tyčku Schneiderovy branky. Domácí tak vedou 3:1 a jsou dvacet minut od dvou bodů a vedoucí pozice v Metropolitní divizi.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Vrána sice dokázal dojet nahozený puk, kombinaci ovšem z rohu dále nerozvinul.

38:57
    Domácí se nyní snaží uklidnit závěr druhé třetiny, nikam se neženou. Pouze drží puk na hokejkách.

37:49
    A Washington je již v plném počtu.

37:35
    Eller se v oslabení dostal celkem bez problémů do protiakce a švihem zkusil, jestli dává Schneider pozor. Gól sice domácí útočník nedal, vybojoval ale útočné pásmo.

36:38
    Hosté se sice nějakou dobu udrželi v útočném pásmu, nedokázali ale vyprodukovat žádnou nebezpečnou střelu. Beagle poté v poklidu vyvezl puk do středního pásma.

35:49
    New Jersey si zahraje přesilovku, na trestné lavici je již T. J. Oshie s dvouminutovým trestem za vysokou hůl.

35:42
    O pár vteřin později si do střelecké pozice najel Oshie, nechal ovšem vyniknout gólmana a jeho bleskurychlou lapačku. Je to stále 3:1.

35:30
    Po krátkém náporu pálil bekhendem Ovečkin, ale ani on nebyl přesný.

34:22
    Do rychlého kontru se dostal Smith-Pelly, v plné rychlosti ovšem nemířil přesně a o kousek minul.

33:42
    Palmieriho bomba byla dosti nebezpečná, Holtby chvíli nevěděl, odkud se puk vynoří. Nakonec šla rána těsně vedle.

32:50
    Podobně to dopadlo i na druhé straně, ani Butcherova střela od modré se k brankáři pro teč nedostala.

31:49
    Orpikovo nahození od modré čáry se k Schneiderovi nedostalo, puk zastavil chumel hráčů před ním.

30:42
    Wood dojel nahozený puk a zkusil bekhendem překvapit Holtbyho. Ten byl na něco podobného připravený a střelu vyrazil.

29:57
    Zleva si do pásma najel Hall a z úhlu se snažil najít mezírku v Holtbyho postoji. Neúspěšně.

29:32
    Schneider zastavil puk pro své spoluhráče, Zajac s Palmierim rozjíždí akci.

28:22
    New Jersey se pochopitelně snaží o rychlou reakci na nepříznivý stav, nyní je to ale o narážení na připravenou obranu domácích.
    27:01 John CARLSON - 3:1

27:01
    Přesilovka je využitá, Washington zase vede o dva góly. Na přihrávku zpoza branky si najel nekrytý JOHN CARLSON a bombou z pravého kruhu pro vhazování pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Nicklas Bäckström, Alexandr Ovečkin.

26:29
    Další Ovečkinova střela Schneiderovi vypadalo z chráničů a pomalu klouzala za brankovou čáru. Gólman New Jersey se ale po puku zvládl natáhnout a přikrýt jej lapačkou.

26:12
    Ovečkin stál na svém oblíbeném místě v kruhu pro vhazování a po přesné přihrávce vyslal tvrdou střelu. Schneider se zvládl přemístit a puk vyrazit.

25:34
    Washington si zahraje přesilovku, neboť Pavel Zacha se v útočném pásmu dopustil držení.

24:41
    Smith-Pelly vyvezl puk z vlastního pásma a najednou mohl sám zakončovat. Z bekhendu ale nevymyslel kdovíjak prudkou střelu.

23:31
    Už se ale hrálo na druhé straně a trochu prostoru na zakončení měl Orlov. Jeho pokus byl na poslední chvíli zablokován a Schneider si mohl oddechnout.

23:14
    Holtby má další úspěšný zákrok, nyní proti svižné střele ze střední vzdálenosti. Pro jistotu přerušil hru, vhazuje se po jeho levici.

22:36
    Zacha poslal zpoza branky žabičku na Wooda, jeho zakončení zblízka pokryl pozorný Holtby.

21:59
    Kuzněcov vjel středem do pásma a vyslal rychlou střelu. Schneider ale vše dobře viděl a nedělalo mu problém ránu pokrýt.

21:21
    New Jersey je v úvodu druhé třetiny hodně aktivní, snaží se o rychlé vyrovnání.

20:26
    Hostující Palmieri objel s pukem na holi branku a pokusil se o překvapivé zakončení. Nevyšlo mu to ale podle představ, branku minul.

Trestné minuty: 2:0

Máme za sebou první část utkání, která byla velmi svižná a musela bavit. Domácí se do soupeře pustili hned od začátku a na začátku 12. minuty vedli po trefách Toma Wilsona a Christiana Djoose o dva góly. Další šance zůstaly nevyužity, ale vypadalo to, že Washington hraje v naprosté pohodě a klidu. To ovšem narušila 18. minuta, když snížil John Moore. Od té doby se New Jersey zvedlo a v závěrečných okamžicích první třetiny se snažilo o vyrovnání. To se sice nepovedlo, zoufat si ale hosté nemusí, nic není ztraceno.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46
    Na druhé straně se musel Schneider spolehnout na pomoc svých spoluhráčů, jinak hrozil gól do šatny. Gólman nejprve vyrazil tečovanou střelu z dálky, Vatanen pak vyvezl puk do bezpečí.

19:25
    Vatanen prověřil Holtbyho poté, co si stáhl puk na střed a poté vyslal prudkou ránu. Gólman Washingtonu udržel svému týmu těsný náskok.

18:48
    Nahozený puk skončil za brankou Washingtonu, tam ale byli pouze domácí hráči. Hra se tak otáčí opačným směrem.
    17:35 John MOORE - 2:1

17:35
    Je sníženo. Hosté se usadili v pásmu, od levého mantinelu přilétla křížná přihrávka do kruhu pro vhazování a JOHN MOORE odtud mířil přesně do protipohybu gólmana Holtbyho. Asistence: Travis Zajac, Marcus Johansson.

16:48
    Smith-Pelly našel na pravém křídle zcela volného Orpika, který si sjel do pásma a švihem prověřil Schneidera. Ten v tuto chvíli obstál na jedničku.

15:47
    Holtby odvrátil střelu od modré svou maskou, pokračuje se ve hře bez přerušení.

14:55
    Domácí hrají skoro až exhibičně kombinační hokej, přihrávky míří do prostor v mezikruží. Schneider má plné ruce práce.

14:24
    Niskanen našel zpoza branky najíždějícího Bäckströma, ten ale v plné rychlosti hostující branku minul.

13:51
    Na druhé straně předvedl Washington další akci na jeden dotek, tentokrát to skončilo Orpikovou sraženou střelou.

13:07
    Stephenson chyboval na modré čáře a nepřesnou bekhendovou přihrávkou pustil soupeře do sóla. Vše pak musel na brankovišti hasit gólman Holtby.

12:27
    Snaha New Jersey o povedenější akci zatím končí na dobře organizované obraně domácích.
    11:09 Christian DJOOS - 2:0

11:09
    Už je to 2:0 a to po parádním vyšachování hostující obrany. Po kombinaci na jeden dotek mohl CHRISTIAN DJOOS zakončovat do odkryté branky a také toho využil. Schneider se sice po puku natahoval, jenže marně. Asistence: Nicklas Bäckström, Alexandr Ovečkin.

10:57
    Hostující Butcher je v úvodu utkání hodné aktivní, jeho střely ale zatím nemají potřebnou přesnost.

10:23
    Před Schneiderem chvíli poskakoval volný puk, žádný z hráčů Washingtonu jej ale nedokázal dostrkat za brankovou čáru.

09:07
    Zlomit to chtěl Orpik, na levé straně měl dostatek prostoru pro střelu příklepem, prudký pokus mu ale Schneider vyrazil.

08:38
    Obě obrany si teď dávají velký pozor výpady soupeře, spousta akcí tak končí ještě před střelou.

07:41
    Akce New Jersey byla přerušena sraženým pukem mimo ledovou plochu. Vhazuje se v pásmu Washingtonu.

06:32
    Ovečkinova střela Schneidera neohrozila, ten skryl puk v chráničích a přerušil hru.

05:52
    Oslabení Washingtonu je u konce, Orpik se vrátil do hry.

05:46
    Nyní vyjel Schneider velký kus ze své branky a málem se mu to nevyplatilo. Eller se zmocnil puku a moc nescházelo, aby využil poodkryté branky.

05:18
    A další zastavení hostujícího útoku, puk poté letěl až ke Schneiderovi.

04:26
    Úvod oslabení domácím vyšel, hraje se mimo jejich obranné pásmo.

03:52
    Hosté budou moci pokračovat v útočení, nyní dokonce v přesilovce. Dvě minuty za hákování dostal Brooks Orpik.

03:40
    Od modré pálil Butcher, branku Washingtonu ale netrefil.
    02:26 Tom WILSON - 1:0

02:26
    Tak tohle byl rychlý úvod utkání. Po kroužení v pásmu objel branku Djoos a poté naservíroval před parádní přihrávku na TOMA WILSONA. Ten nezaváhal a střelou z první propálil Schneidera. Asistence: Christian Djoos, John Carlson.

01:37
    Butcher si počkal, až jeho spoluhráči vystřídají a rozjel akci New Jersey.

00:57
    Úvod utkání přinesl první přerušení, zakázané uvolnění Washingtonu.

00:01

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Orpik (A), Carlson, Djoos, Chorney – Smith-Pelly, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – T. Wilson, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, Stephenson.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Santini, A. Greene (C), Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher – Bratt, Hischier, Hall (A) – Palmieri, Zajac (A), Ma. Johansson – Gibbons, Boyle, Coleman – Noesen, Zacha, Wood.

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski – Cameron, Kovachik.

Utkání se nám o maličkou chvíli zdrží, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Capital One Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Nico Hischier 24 (7+17)

Jak už bylo řečeno, New Jersey je lídrem Metropolitní divize s 50 body. Dnes tak uvidíme přímý souboj o vedoucí pozici. New Jersey má za sebou šestizápasovou sérii na vlastním ledě a v každém utkání zvládl bodovat! Prohrál pouze v posledním utkání proti Buffalu 3:4, a to ještě po prodloužení. Góly za domácí tým dali Wood, Johansson a Moore.

Nicklas Bäckström 28 (7+21)

Domácí tým je momentálně na druhém místě Metropolitní divize se ziskem 49 bodů. Na první New Jersey ztrácí pouhý bod. Do dnešního utkání jde Washington s výhrou v zádech, na svém ledě zdolal v napínavé bitvě Boston 4:3 po samostatných nájezdech. V základní hrací době se trefili Eller, Ovečkin a Connolly, v nájezdech pak o prémiovém bodu rozhodl Ovečkin.

Dallas – Washington 3:4 pp
    Arizona – Washington 3:2 pp
    Vegas – Washington 3:0
    NY Rangers – Washington 1:0 sn
    Washington – Boston 4:3 sn

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. T. Wilson (Djoos, Carlson), 12. Djoos (Bäckström, Ovečkin), 28. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 45. Niskanen (Smith-Pelly, Ovečkin), 60. Bäckström (Carlson) – 18. J. Moore (Zajac, Ma. Johansson), 49. Zajac (Ma. Johansson, Vatanen)

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski – Cameron, Kovachik

Diváci: 18 506