Chabarovsk – Novosibirsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Omsk 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 2:3 (2:3 po s.n.)
Magnitogorsk – Minsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Jaroslavl 5:6 (0:2 po s.n.) | Barys – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Jokerit 2:1 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 03.01.2018, 15:00 • Kazachstan Arena • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:15:28)

Sledovali jsme utkání mezi Barysem Astanou a Jugrou Chanty-Mansijsk, který končí výhrou hostů 2:3. Za hosty vstřelil HATTRICK ALEXANDR UGOLNIKOV, který všechny branky zaznamenal v přesilové hře a z příklepu. V třetí třetině snížil Starčenko a Vey. Na konci zápasu sahali domácí po vyrovnání, nicméně to se nepodařilo díky skvělé obraně a brankářovi. Astana zůstává na desátém místě, Jugra na posledním čtrnáctém.

59:18
    Barys hraje v šesti hráčích v poli!

59:17
    Oddechový čas pro domácí Barys Astana. Fanoušci vytvářejí bujarou atmosféru.

58:37
    Kevin Dallman pálí od modré kdykoliv je u puku, jenže zatím to nekončí kýženým vyrovnávajícím gólem.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Anton Koroljov drží puk za domácí brankou a šetří cenné vteřinky pro svůj mančaft.

56:32
    Hra má strhující tempo, Barys tlačí, jenže Jugra hází všechny sílí do obranné činnosti.

55:50
    Domácí hráči i fanoušci jsou najednou plní aktivity a ženou se za vyrovnáním. Uvidíme, jak se jim to podaří.
    55:14 Linden VEY - 2:3

55:14
    Astana právě vstřelila branku!
    Autorem branky je LINDEN VEY., který dostal nezištnou přihrávku od Frattina a snižuje stav utkání na 2:3!Asistence: Matt Frattin a Nigel Dawes.

54:42
    Ondřej Vitásek posílá puk až k domácímu brankáři Sergejovi Kudrjavcevovi.

53:53
    Astana se snaží o druhou branku, nicméně Jugra zatím brání perfektně.

53:32
    Ilja Proskurjakov udělal chybu v rozehrávce. Následně rozhodčí píská jeho faul.

52:13
    Do zajímavé šance se dostal domácí Vladimir Markelov, jenže nedokázal zvednout puk do horních pater brány, kde by nejspíš Ilja Proskurjakov neměl nárok.

51:31
    Puk se přesouvá ze strany na stranu. Většinou to jsou ovšem nahození, které bývají rychle uklidněny obranou.

50:50
    Pavel Varfolomejev udělal krásnou kličku, jenže poté trestuhodně netrefil puk při pokusu o střelu.

50:00
    Posledních deset minut utkání a hostující Jugra nadále vede, tentokrát již 1:3, když snížil stav utkání Starčenko.

49:25
    Konstantin Majorov vyvezl puk do útočné třetiny, kde byl ovšem sám a tak ho domácí obrana lehce odebrala o kotouč.

48:17
    Zrovna když jsem napsal, že se Chanty-Mansijk pouze brání, tak se vydali na útočný výlet, kde dělali domácím velkou neplechu.

48:01
    Jugra se už soustředí pouze na obranu a tak Astana dominuje v držení gumové hmoty.

47:56
    Po blokované střele Konstantina Panova následuje první komerční pauza třetí třetiny.

46:11
    Hra je v posledních sekundách hodně rozkouskovaná, hodně ofsajdů a zakázaných uvolnění.

45:37
    O další střelu se pokusil Maxim Semjonov, ovšem jeho pokus úspěšně blokuje Viklund.

44:09
    Ofsajd hostující celku. Vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře Sergeje Kundrjavceva.

43:00
    Alexandr Timirjov kroužil přes svoje obranné pásmo a hledal volné spoluhráče, nakonec sám zavezl puk do útočného pásma, kde Jugra pozvolna kombinuje.

42:38
    Roman Savčenko vyslal od modré prudkou ránu, jenže brankář Ilja Proskurjakov vše kryje. Dnes drží svůj celek hodně vysoko.

42:16
    Zakázané uvolnění domácího celku.

41:42
    Barys je jak vyměněný a hned bruslí dvakrát tak lépe, jak málo stačí k takovému zlepšení.
    41:31 Roman STARČENKO - 1:3

41:31
    Autorem branky je ROMAN STARČENKO, který se natlačil přes obránce a bekhendem krásně zakončil pod horní tyč! Asistence: Konstantin Puškarjov a Alexej Makljukov.

40:32
    K nebezpečnému zakončení se dostal Nigel Dawes, jenže jeho rána končí těsně vedle levé tyče!

40:01
    Alexandr Komaristyj vyhrál úvodní buly třetí třetiny.

40:01

Sledovali jsme druhou třetinu, která nabídla jednu branku. Tu vstřelil obránce Ugolnikov, který zkompletoval hattrick. Jinak se hrálo s velkým počtem vyloučení, konkrétně v druhé třetině padlo 24 trestných minut. Uvidíme, zda v třetí třetině uvidíme nějaké branky.

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:02
    Domácí v plném počtu. Astana se bez žádných větších problémů ubránila.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Barys po několikráte v tomto oslabení vyhazuje přes celé hřiště, Jugře se tato přesilovka vůbec nedaří.

37:29
    Pestuško se tentokrát pokusil o střelu, jenže nechal vyniknout domácího brankáře.

37:02
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., vysoká hůl).

36:59
    Hosté v plném počtu. Jugra nadále drží čisté konto.

35:42
    Chanty-Mansijsk se opět ubránil, Astana sice často střílí, jenže pouze do úspěšného bloku.

35:06
    Hosté jsou již ve čtyřech, Pogorišnyj se ihned zapojuje do bránění.

34:59
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Jegor Žuravljov – 2 min., podražení).

34:09
    Jugra se dokázala bez problémů osvobodit. Astana podtrhuje svoji nevýraznou formu a dál stoupá níž a níž.

33:45
    Kevin Dallman se pokusil o střelu jako Ugolnikov, jenže nebyl ani z třetiny tak úspěšný, jako tento ruský obránce, který dnes zaznamenal hattrick.

33:06
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Oleg Pogorišnyj – 2 min., podražení).

32:03
    Dmitrij Ševčenko zkoušel své střelecké štěstí, ovšem Jugra stále drží své objemné vedení. Následuje komerční pauza.

31:50
    K prudké střele se dostal domácí obránce Alexandr Lipin, jenže Ilja Proskurjakov si dobře vyjel z brány a bez problémů chytá puk do lapačky.

31:31
    Chanty-Mansijsk drží puk a nedává domácímu družstvu nějakou šanci na snížení stavu.

30:42
    Barysu se nadále nedaří a potvrzuje svou mizernou formu, kdy v posledních pěti utkání nezískali ani jeden bod a dnes prohrávají se suverénně posledním celkem.

30:09
    Po polovině utkání stále Juga vede již 0:3, navíc domácí zaznamenávají další zakázané uvolnění.

29:30
    Hosté v plném počtu. Hra se nám po velmi dlouhé době dostala do fáze, kdy oba celky mají na kluzišti pět borců.

28:41
    Barys již hraje normální přesilovou hru, snad se hra přestane plnit nedovolenými zákroky.

27:30
    Hraje se přesilovka domácího celku čtyři na tři, jenže český obránce Ondřej Vitásek vyhazuje puk přes celé hřiště do bezpečí.

27:14
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Komaristyj – 2 min., držení hole).
    26:38 Alexandr UGOLNIKOV - 0:3

26:38
    Jugra právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ALEXANDR UGOLNIKOV, který zaznamenává HATTRICK. Všechny tři branky vstřelil po úplně totožné situaci, když dostal přihrávku od Pestuška a z první vždy překonal domácího brankáře. Asistence: Maxim Pestuško.

26:10
    S vyloučením se roztrhl pytel a opět domácí hráči trestají za velkou agresivitu a nešikovnost v osobních soubojích.

26:08
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Varfolomejev – 2 min., podražení).

26:05
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadejev – 2 min., podražení).

25:22
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., držení protihráče).

25:22
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Linden Vey – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

24:39
    Arťom Michejev se hnal sám na domácího brankáře, včas se vrátil Kevin Dallman, který ho čistě odstavil od puku.

23:42
    Hráči Barysu se snaží střílet z každé pozice. Většina střel ale jde mimo bránu Ilji Proskurjakova, který nadále drží čisté konto.

22:57
    Tentokrát hostům se nedaří rozehrávka a dopouštějí se již druhého zakázaného uvolnění v krátkém intervalu.

22:25
    Zakázané uvolnění hostující Jugry.

22:00
    Dmitrij Ševčenko se hnal po pravém křídle do útočného pásma, dobruslil až za bránu, jenže zde ho odzbrojil Vitalij Šulakov.

21:30
    Astana drží puk ve své obranné třetině, nicméně se jí vůbec nedaří kloudná rozehrávka.

20:36
    Matt Frattin nedokázal udržet puk v útočném pásmu, oba celky jdou v poklidu střídat.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Linden Vey.

20:01

Sledovali jsme první třetinu mezi Astanou a Chanty-Mansijsk, která končí výhrou hostů 0:2, když se dvakrát v přesilové hře prosadil obránce Ugolnikov přesnou střelou příklepem. Astana je sice při hře pět na pět lepší, nicméně dělají jeden zbytečný faul za druhým a z toho slabá Jugra těží. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:55 Alexandr UGOLNIKOV - 0:2

19:55
    Úplně stejná branková situace jako v prvním případě. Autorem branky je ALEXANDR UGOLNIKOV, který opět dostal přesnou přihrávku od Pestuška a krásnou střelou k pravé tyči posílá Jugru do dvoubrankového vedení. Asistence: Maxim Pestuško.

19:19
    Jugra si přihrává ze strany na stranu, jenže zatím z toho není ani jedna střela na bránu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:41
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Puškarjov – 2 min., krosček).

18:20
    Nadějný útok domácích byl zastaven, neboť jeden z útočníků se dostal do brankoviště.

18:06
    Sergej Kudrjavcev předvedl jednoduchý zákrok proti dalekonosné střele od Pavla Šena.

17:17
    Hosté drží puk za svou brankou a co nejradši by chtěli ukončit první třetinu.

16:00
    James Wright díky skvělému obrannému zákroku zabránil již jisté brance Biljalova.

15:23
    Chanty-Mansijsk zatím parádně brání svou modrou čáru, přes kterou se domácí jen horko těžko dostávají.

14:42
    Patnáctá minuta utkání byla ve znamení dlouhé rozehrávky Jugry, která si stále dokola nepřesně přihrávala.

13:38
    Domácí v plném počtu. Barys ubránil druhé oslabení v řadě, ale stále mají v hlavě velice nepovedenou první, ve které dostali první branku utkání.

13:14
    Tobias Viklund se pokusil vystřelit od modré čáry, nicméně jeden z útočníků ránu blokuje a poté posílá puk až k brankáři jménem Ilja Proskurjakov.

12:56
    Vladimir Markelov se dostal do menší potyčky s jedním z hostujících útočníků. Nakonec ale rozhodčí Kislov nebude vylučovat.

12:01
    Nigel Dawes tentokrát zapracoval místo útočného pásma v obranném a pomohl Veyovi vyhodit puk do středního pásma.

11:45
    Astana se ne a ne poučit a v prvních dvanácti minutách čelí již třetímu oslabení po třech naprosto zbytečných faulech, dva v útočném pásmu a jeden za příliš mnoho hráčů na ledě.

11:38

10:25
    Obránci Chanty-Mansijsk chytře vyhodili puk do středního pásma, kde musí domácí celek znova začínat útočnou snahu o vyrovnání.

9:31
    Domácí v plném počtu. Astana druhé oslabení zdárně přežila ihned se žene do útočného pásma.

9:13
    Barys v tomto oslabení dobře napadá a nenechává Jugře nějaký prostor. K puk use dostal Alexandr Lipin, který vyhazuje pře celé kluziště.

8:50
    Alexandr Ugolnikov se dostal k další střele od modré. Tato střela nebyla tak přesná jako ta první, protože puk končí na dobře připraveném brankáři.

7:57
    Jugra hraje další přesilovou hru. Jsem zvědavý, jestli i v druhé přesilovce dokážou vstřelit branku.

7:31
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., faul kolenem).

7:04
    Aktivní Roman Starčenko se po levém křídle hnal po mantinelu, nicméně český obránce Ondřej Vitásek potvrdil své defenzivní kvality a puk lehce získává.

6:53
    Na druhé straně se k zakončení dostal Anton Koroljov. Domácí brankář Sergej Kudrjavcev tentokrát kryje. Následuje první komerční přestávka v utkání.

6:10
    Velká šance Astany! Kevin Dallman vystřelil, Ilja Proskurjakov vyrazil před sebe, kde stál Frattin, nicméně ani ten nedokázal překonat brankáře Jugry.

5:11
    Domácí mužstvo tlačí svého soupeře, který se soustředí pouze na obrannou činnost.

4:00
    James Wright jel po pravém křídle, obehrál jednoho obránce, poté vystřelil, nicméně hostující brankář předvedl další kvalitní zákrok.

3:42
    Astana se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, nicméně Jugra zatím skvěle brání.
    2:39 Alexandr UGOLNIKOV - 0:1

2:39
    Autorem branky je ALEXANDR UGOLNIKOV, který dostal na modré dobrou přihrávku a ihned z první zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Maxim Pestuško.

1:49
    Domácí formace na oslabení poprvé vyhodila díky dobrému vypíchnutí Semjonova.

1:30
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. – příliš mnoho hráčů).

1:06
    Zakázané uvolnění Chanty-Mansijsk.

00:58
    Do zajímavé šance se dostal domácí Roman Starčenko, jenže jeho střela zápěstím končí v náručí brankáře Ilji Proskurjakova.

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Barys, který oblékl modré dresy. Jugra oblékla bílé.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Barys Astana: Kudrjavcev (Malgin) – Dallman (A), M. Semjonov (C), Makljukov, Savčenko, Polochov, Dietz, Orechov, Lipin, Ryspajev – Dawes, Vey (A), Frattin – Wright, Puškarjov, R. Starčenko – Jevdokimov, Sagadejev, Markelov – Akolzin, Ševčenko.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Biljalov) – Viklund, Burström, Vitásek, Ugolnikov, Kozlovskij, Žuravljov, Šulakov, Pogorišnyj – V. Polák, Komaristyj, Koroljov – Pestuško (A), A. Michejev, Varfolomejev – Buljanskij (A), K. Majorov, Timirjov – Šen, Panov (C), Grymzin.

Rozhodčí: Anton Kislov, Anton Lavrentiev.

Posledních pět vzájemných utkání:
    12.10.17 Jugra-Barys Astana 2 : 5
    16.08.17 Barys Astana-Jugra 4 : 2
    09.12.16 Jugra-Barys Astana 2 : 4
    09.09.16 Barys Astana-Jugra 3 : 2
    18.08.16 Barys Astana-Jugra 4 : 3

Jugra se nachází na posledním místě celé ligy zcela zaslouženě. Za 46 utkání získali 39 bodů za pět výher, devět výher v prodloužení a šest proher v prodloužení. Skóre mají příšerné 83:143. Z posledních pěti utkání získali devět bodů za dvě výhry, výhru v prodloužení a prohru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 2 body Varfolomejev.

Barys Astana se nachází na desátém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 47 utkání 63 bodů za 16 výher, pět výher v prodloužení a stejný počet proher v prodloužení. Na osmý Chabarovsk ztrácí již osm bodů a mají o tři zápasy více. Skóre mají záporné 124:139. Z posledních pěti utkání nezískali ani bod. Nejproduktivnější hráč je s 51 body Vey.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním kole se představí domácí Barys Astana, která vyzve Jugru Chanty-Mansijsk. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 42. R. Starčenko (Puškarjov, Makljukov), 56. Vey (Frattin, Dawes) – 3. Ugolnikov (Pestuško), 20. Ugolnikov (Pestuško, Varfolomejev), 27. Ugolnikov (Pestuško)

Barys Nur-Sultan: Kudrjavcev (Malgin (A)) – Dallman (A), M. Semjonov (C), Makljukov, Savčenko, Polochov, Dietz, Orechov, Lipin, Ryspajev – Dawes, Vey (A), Frattin – Wright, Puškarjov, R. Starčenko – Jevdokimov, Sagadejev, Markelov – Akolzin, Ševčenko.

Rozhodčí: Anton Kislov, Anton Lavrentiev