Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Toronto – Tampa 0:2 (kon.) | Carolina – Washington 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Boston 1:5 (kon.) | Montreal – San Jose 1:4 (kon.) | St. Louis – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Columbus 1:2 (kon.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Edmonton – Los Angeles 0:5 (kon.) | Vancouver – Anaheim 0:5 (kon.) | Vegas – Nashville 3:0 (kon.)
Montreal Canadiens
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
San Jose Sharks
Středa 03.01.2018, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

59:45
    Ještě se bude vylučovat, i když už jen symbolicky. Domácí hokejista Deslauriers dostává dvě minuty za krosček. Ale to už zbývá do konce zápasu jen pár vteřin.

38:06
    Tentokrát je tu trest na opačné straně barikády. Montrealský Morrow dostává dvě minuty za vysokou hůl, takže následuje přesilová hra San Jose Sharks.

35:48
    Jenže pozor. Brent Burns vyhodil puk přes mantinel, dostane dvě minuty za zdržování hry a Montreal bude mít k dispozici docela dost dlouho přesilovku pět na tři.

34:55
    Montreal má šanci zlepšit výsledek, Mikkel Boedker musí kvůli podražení na trestnou lavici a bude doufat, že jeho spoluhráči ubrání také další početní nevýhodu.

18:25
    Jenže moc dlouho to nevydrželo. San Jose Sharks si zahrají další přesilovku, protože Byron inkasuje dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.

15:51
    Počet hráčů na ledě se na nějaká čas srovná. Je tu totiž první trest na straně Montrealu, inkasuje ho kvůli podražení Morrow. Potom začne zkrácená přesilovka San Jose.

14:24
    Potřetí ve třetí části si domácí zahrají přesilovku, takže mají šanci vyrovnat. Útočník bude muset jít pykat, provinil se podražením soupeře.

06:19
    Další trest na hostující straně. Dvě minuty za vysokou hůl si bude muset jít odsedět hokejista San Jose Dylan DeMelo, jenž fauloval soupeře vysokou holí.

03:11
    Montreal si zahraje přesilovou hru, protože San Jose Sharks dostanou trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Menší trest hostující střídačky odpyká za celou družinu Kevin Labanc.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 37. A. Shaw (Pacioretty, Galchenyuk) – 13. J. Thornton (Braun, Vlasic), 32. Vlasic (Bødker, Labanc), 40. Meier (Labanc, Tierney), 42. Meier (Pavelski, Burns)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Jo. Benn, Petry, Morrow, Jeřábek, Alzner, Schlemko – Pacioretty (C), Danault, Hudon – Galchenyuk, Drouin, Lehkonen – Byron, Plekanec, Gallagher – Deslauriers, A. Shaw, Carr.
    San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Dillon, Burns, Vlasic, Braun, J. Ryan, DeMelo – Meier, J. Thornton, Pavelski (C) – Hertl, Couture, Donskoi – Bødker, Tierney, Labanc – Sörensen, J. Ward, M. Karlsson.

Rozhodčí: Rank, Pochmara – Miller, Amell

Diváci: 21 302