Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Toronto – Tampa 0:2 (kon.) | Carolina – Washington 4:5 (po pr.)
NY Islanders – Boston 1:5 (kon.) | Montreal – San Jose 1:4 (kon.) | St. Louis – New Jersey 3:2 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Columbus 1:2 (kon.) | Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Edmonton – Los Angeles 0:5 (kon.) | Vancouver – Anaheim 0:5 (kon.) | Vegas – Nashville 3:0 (kon.)
Edmonton Oilers
0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Los Angeles Kings
Středa 03.01.2018, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Já Vám děkuji za pozornost a přeji dobré ráno. (06:33:08)

Slovenská stopa v utkání:

Andrej Sekera (Edmonton) – 0+0, čas na ledě 20:29, 1 střela.
    Marián Gáborík (LA) – 1+1, čas na ledě 15:58, 3 střely.

3. Drew Doughty – 1 střela, 3 hity.

Kings nakonec vítězí na ledě Oilers vysoko 5:0 a to zejména díky 5 minutové přesilové hře, když byl v závěru druhé třetiny vyloučen Patrick Maroon za zákrok na Doughtyho. Kings vstřeliil v této přesilovce tři slepené branky a bylo po zápase. Za Kings se nakonec postupně prosadili Andreoff, Gáborík, Kempe a dva zásahy si zapsal Brown. Navíc Jonathan Quick se blýskl čistým kontem.

58:28
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Nakonec jsme se dočkali ještě jedné branky v síti Cama Talbota. Výborně to provedl Anže Kopitar, který se středem hrací plochy dostal do pásma a vytvořil prostor svou přihrávkou na pravý mantinel pro DUSTINA BROWNA, který prostřelil Talbota. Asistence: Anže Kopitar, Tanner Pearson

57:47
    Střelu Clliforda vyráží Talbot, ale už opravdu velké šance nejspíš neuvidíme.

56:03
    McDavid a Puljujarvi se snažili teď motat obranu Kings, ale ukazuje se kvalita defenzívy, jelikož obrana nechala tuto dvojici hrát pouze po rozích a žádné nebezpečí tak nevzniklo.

55:00
    Zápasu schází již i tempo. Kings nyní v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu přesně pět minut před koncem, troufám si říct závěrečné sirény.

54:05
    Oscar Klefbom dostal nabito na modrou čáru, ale Quick na kotouč dobře viděl a skryl jej do své lapačky a pomalu vyhlíží další vychytanou nulu na svém kontě.

52:30
    Podle situace na ledě to vypadá, že je rozhodnuto. Kings poklidně kombinují s kotoučem a nepouští Olejáře vůbec do hry.

51:03
    Drew Doughty tentokrát ukázal svoji kvalitu a stahovačkou se dostal od modré čáry mezi kruhy, ale jeho střelu vyrazil vyrážečkou Talbot do rohu.

50:46
    Trevor Lewise zablokoval střelu Nurse a kotouč skončil, až v ochranné síti. Pokračovat se bude po reklamní pauze.

48:56
    Edmonton se snaží ještě něco s utkáním udělat, obrovskou možnost nyní spálil Cammalleri, který byl úplně sám před Quickem, ale ten opět dokázal, že je jedním z nejlepším brankářů v NHL.

47:40
    Oilers svou přesilovku naopak nevyužili a tak je Muzzin zpátky na ledové ploše.

47:01
    Milan Lučič napřáhl až ke strop, ale Quick na místě.

46:45
    Až nyní se Kings osvobodili, ale jen na chvíli.

46:02
    Edmonton vzal přesilovku hodně poctivě a na branku Quicka létá jedna rána za druhou.

45:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., hákování).

44:55
    Oilers v pěti a Nugent – Hopkins svou ranou označkoval břevno Quickovi branky!

44:34
    A přesilová destrukce domácích pokračuje! ADRIAN KEMPE si našel odražený kotouč po ráně Gáboríka do pleksiskla a dorazil jej za bezmocného Talbota. Asistence: Marián Gáborík, Jake Muzzin.
    43:59 Dustin BROWN - 0:3

43:59
    A faul Patricka Maroona je dále trestán. DUSTIN BROWN zvyšuje již na rozdíl třídy, když dorazil přihrávku Kopitara, která prošla až za záda Talbota a tak měl Brown opravdu velmi jednoduchou pozici. Asistence: Anže Kopitar, Alec Martinez

43:38
    Kings jsou opět v pásmu s kotoučem na holi.

43:12
    V pokračující přesilovce měl další velkou možnost Gáborík, ale Talbot i když byl v leže tak dokázal překazit další radost slovenskému útočníkovi.
    41:36 Marián GÁBORÍK - 0:2

41:36
    Kings odskakují na dvou brankový rozdíl a rychle využívají 5 minutovou přesilovku. MARIÁN GÁBORÍK dostal kotouč od Toffolliho mezi kruhy a švihem nad rameno Talbota trefil přesně! Asistence: Tyler Toffolli, Trevor Lewis

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:41 .

Střely na branku ve druhé třetině: 6-6.

Ve druhé třetině jsme již viděli branku o kterou se postarali hosté z Los Angeles. Situaci dva na jednoho vyřešil přihrávkou Mitchell na Andy Andreoffa, který zamířil přesně a zatím vstřelil vítěznou branku dnešního utkání. Uvidíme jak dopadne třetí třetina, kterou začnou Kings 5 minutou přesilovkou za zákrok Maroona na Doughtyho.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 5 min., bitka).

39:55
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Maroon – osobní trest do konce utkání, hrubost).

39:55
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Maroon – 5 min., bitka).

39:55
    V závěru třetiny se strhla ještě bitka Patrick Maroon versus Derek Forbort. Bez vítěze. Derek Forbort mstil tvrdý zákrok na Dougtyho, který této bitce předcházel. Nyní se ještě radí sudí o výši trestů.

39:08
    Ale ne na dlouho. Puljujavi krásně našel mezi kruhy McDavida, který trestuhodně přestřelil branku. Kotouč se poté ještě odrazil na hokejku finského útočníka, ale Jesse Puljujarvi před prázdnou brankou selhal a nepochopitelně minul!

38:25
    Leon Draisaitl se snažil silou dostat před Quicka, ale obrana Kings jej do před brankového prostoru nepustila a puk opět na holích Kings.

37:06
    A Oilers jsou již v pěti a přežili i své druhé oslabení.

36:40
    Další ránu, tentokrát Browna od modré již kryje Talbot do své lapačky a přerušuje hru.

36:01
    Marián Gáborík poslal svou ránu z levého křídla nad branku Talbota a vyhnal Kings z pásma.

35:06
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., hákování).
    34:21 Andy ANDREOFF - 0:1

34:21
    Jen sem to dořekl a jsou to Kings, kteří otevírají účet dnešního utkání.Situaci dva na jednoho vyřešil krásnou přihrávkou Mitchell, který našel ANDY ANDREOFFA, který sám před Talbotem nezaváhal a poslal kotouč k levé tyči. Asistence: Torrey Mitchell, Oscar Fantenberg.

34:01
    Kings zatím dnes potvrzují své první místo v celé NHL co se týče defenzivy a zatím si vylepšují své defenzivní statistiky, ale doufejme, že se nějaké té branky dočkáme.

34:01
    Po neurovnané části hry ve středním pásmu následuje postavení mimo hru Kings a komerční přestávka.

33:07
    McDavid vyhrál buly na Sekeru, který z první vypálil a Quickovi vypadl kotouč z lapačky, ale nakonec jej stihl na podruhé pokrýt před dorážejícím Maroonem.

32:16
    Dustin Brown krásně obešel v situaci jeden na jednoho Nurse, ale nakonec se do zakončení nedostal přes Andreje Sekeru.

31:27
    Torrey Mitchell zkoušel štěstí od modré, ale kotouč se nedostal až k Talbotovi a nakonec skončil sražený v rohu.

30:49
    Kopitar ještě zůstal na ledě a rozdával puk na Jokinena, který to zkoušel z nulového úhlu, ale bez úspěchu. Cam Talbot si přední tyč pohlídal a tak po polovině zápasu čekáme stále na úvodní branku. Komerční přestávka.

29:35
    Brown a Kopitar umě kombinovali v útočné třetině a na konci kombinace byl nakonec Dustin Brown, ale jeho pokus skončil mimo branku. Z protiútoku se poté dostal ke střele od levého mantinelu McDavid, ale Quick byl připraven a přerušil hru.

28:09
    Ani druhá přesilovka Oilers neskončila brankou a ani nebyla příliš nebezpečná. Kings v plném počtu.

27:00
    Nyní už zámek Oilers, ale střela Sekery na teč nenašla žádnou z domácích hokejek a následná nabídka McDavida také nenašla adresáta a tak Kings vyhodili kotouč přes všechny čáry.

26:15
    Nicméně Doughty po vhazování osvobozuje Kings.

26:09
    Oilers si zahrají druhou přesilovku v zápase. Kyle Clifford je vyloučen na dvě minuty za podražení, když se okolo něj proháněl rychlík jménem McDavid tak neměl jinou šanci než zatáhnout za záchranou brzdu.

24:45
    Kings se svou první formací dlouho motalo hlavy domácím, ale kromě sražené střely Muzzina jsme se nedočkali žádného ohrožení branky Cama Talbota a pokračujeme tak stále bez branek.

23:20
    Obrovskou šanci měl nyní Caggiula ke kterému se odrazil sražená střela Draisatla a Quick se již nestihl přesunout, ale domácí útočník trefil pouze obránce Muzzina, který tak zabránil jisté brance.

22:30
    Po vyhraném buly si počkal na kotouč mezi kruhy Jokinen, ale svojí ránu namířil vedle levé tyče Cama Talbota.

22:15
    Icing Oilers a hra se přesouvá před branku domácích.

21:17
    Doughty poslal Maroona k zemi a domácí se dožadovali přesilovky, ale marně. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

21:00
    Na druhé straně vložil hůl do střely Puljujarviho Martinez a kotouč skončil v ochranné síti. Vhazování po pravici Quicka.

20:25
    Muzzin hledal hned v úvodu druhé třetiny Browna před brankou, ale v cestě stál Nurse, který šanci včas překazil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:40 .

Střely na branku po 1. třetině 14 – 12.

Po první třetině souboje mezi Oilers a Kings jsme branku neviděli. Sledujeme absolutně vyrovnaný hokej, ale ve kterém není nouze o šance. Hned tu první měl ve druhé minutě Drew Doughty, jehož rána orazítkoval hned dvakrát brankovou konstrukci. Na straně domácích řádí McDavid, který rozdává jednu brankovou přihrávku za druhou, avšak zatím ani jedna brankou po hříchu neskončila.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Poslední minuta se odehrála v útočném pásmu Oilers, ale až v závěru se pokusil ohrozit branku Quicka Nurse, ale brankář Kings si svou tyč pohlídal.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:45
    A další chyba v defenzivě Kings. Patrick Maroon vypíchl rozehrávku Muzzinovi s čímž nepočítal Quick, ale stihl zareagovat na poslední chvíli a přiložil betony včas k ledu a zachránil situaci.

18:10
    A tu mohl dát německý reprezentant Leon Draisaitl, když vystihl rozehrávku Králů, ale sám proti Quickovi neuspěl.

18:01
    Ofsajd Oilers přerušuje další část hry a my čekáme na úvodní branku zápasu.

17:05
    Králové nyní kombinují v útočné třetině, ale až po dlouhém obléhání vystřelil Adrian Kempe, ale Talbor vyrazil jeho pokus mimo tyče.

15:45
    To byla nádhera co toto střídání předváděl Connor McDavid, doslova one man show. Nejprve obkroužil útočnou třetinu a hledal přihrávkou do prázdné branky Andreje Sekeru, ale přihrávka byla lehce tečována a tak nenašla adresáta. McDavid si ale znovu našel kotouč a znovu obkroužil třetinu a hledal před prázdnou brankou tentokrát Puljujariho, ale i do této přihrávky sáhla obrana Kings, jinak byl již Quick překonán. A do třetice si našel domácí kapitán kotouč a šel sám ze strany na Quicka, ale ten jej vychytal.

14:24
    Toffoli se nepohodl s Gáboríkem a výsledkem toho je postavení mimo hru Kings.

14:06
    Drew Doughty rozehrál kotouč přes pravou stranu na Tannera Pearsona, který propagační ranou vyzkoušel Cama Talbota, ten přidržel kotouč a následuje komerční přestávka.

13:53
    Po nepovedené rozehrávce následuje icing Olejářů.

12:34
    Kings přežili oslabení a jsou v plném počtu a hned zahrozil Gáborík, který tváří tvář na Talbota nevyzrál s bekhendovou kličkou. Obrovská šance Kings!

12:18
    Po přihrávce McDavida střílel z první od pravého mantinelu Draisaitl a kotouč škrtl tyč Quickovy branky.

11:48
    Ryan Nugent – Hopkins zapsal první střelu v přesilové hře, ale Quick na ránu od modré viděl a kryje v lapačce.

11:10
    Anže Kopitar dokonce kotouč vyvezl a následoval ofsajd Kings, což hostům nijak nevadí v početní nevýhodě.

10:45
    Kings ihned po vhazování vyhazují kotouč přes všechny čáry.

10:34
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings – Kurtis MacDermid musel přidržet unikajícího Nugent – Hopkinse, který zrychlil po pravé straně a budou z toho dvě minuty pro obránce Kings a první přesiovka pro Oilers.

10:06
    Drew Doughty si teď vyšlápl na McDavida a poslal jej k zemi bodyčekem!

09:24
    McDavid hledal skrz celé pásmo Lučiče, ale přihrávka byla sražena.

08:50
    Milan Lučič dalekonosnou ranou nepřekvapil Quicka, následoval ofsajd Adama Larssona. Vzahování ve středním pásmu.

07:30
    I na druhé straně se pokoušel o střelu bekhendem Anže Kopitar, ale i Talbot byl na místě a vyrazil kotouč holí do rohu kluziště.

06:31
    Zajímavá střela Michaela Cammalleriho z otočky bekhendem, ale Quick vyráží do rohu.

05:26
    Teď už musel být Quick pozornější. McDavid dostal přihrávku na brankoviště od Puljujarviho a moc nechybělo, aby změnil stav utkání. Quick zasáhl skvěle pravým betonem. První šance Oilers.

05:10
    Poprvé o sobě dal vědět i domácí kapitán McDavid, ale jeho pokus zamířil vysoko nad branku Quicka.

05:00
    O ten se o chvíli později pokusil Marián Gáborík, ale jeho pokus byl zablokován do ochranné sítě.

04:07
    Na ledě znovu formace Anže Kopitara, ale tentokrát v útočném pásmu bez střeleckého pokusu.

03:07
    Edmonton v plné počtu a s velkou dávkou štěstí ubráněné první oslabení v zápase.

02:35
    Lewis vybízel přihrávkou do prázdné branky Toffoliho, ale přihrávce scházela přesnost.

02:06
    Talbor v permanenci. Po křížné přihrávce Kopitara pálil Martinez, ale trefil terč Talbota a bude se vhazovat po jeho levici.

01:20
    Po ráně Drew Doughtyho zazvonila za Talbotem tyč a kotouč se poté odrazil od betonu Talbota podruhé do tyče. První obrovské šance Kings v zápase a velmi dobře rozehraná první přesilová hra v zápase.

01:07
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers. Brandon Davidson na 2 minuty za zbytečné nedovolené bránění Mariána Gáboríka ve středním pásmu.

00:10
    První střely zápasu mají na svědomí za Kings Dustin Brown a za domácí zamířil mimo branku Nurse.

00:01

Následují státní hymny USA a Kanady a pak již nic nebudu bránit v začátku dnešního střetnutí mezi Oilers proti Kings.

Hráči již nastupují na ledovou plochu, zanedlouho začneme.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Russell, Nurse, A. Larsson, Klefbom, Davidson, Sekera, Auvitu – Puljujärvi (C), McDavid, Maroon – Caggiula, Draisaitl, Cammalleri – R. Strome (A), Nugent-Hopkins (A), Lucic – Slepyšev, Letestu. Trenér: McLellan

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty, Muzzin, Martinez, MacDermid, Gravel, Forbort – D. Brown, Kopitar (C), Pearson – Toffoli, Kempe, Gáborík – Lewis, N. Shore, Clifford – J. Jokinen, T. Mitchell, Iafallo. Trenér: Stevens.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy
    Zajímavostí tohoto střetnutí je i fakt, že posledních osm vzájemných zápasů vždy vyhrál domácí tým a to vždy v řádné hrací době .

Československá stopa v utkání
    V dresu Oilers by měl nastoupit ke svému šestému utkání v sezoně Slovák Andrej Sekera, který zatím získal jeden bod v dosavadním průběhu sezony (0+1).
    V dresu Kings by se měl i dnes představit slovenský rodák Marián Gáborik, který v 17 ti zápasech nasbíral 11 kanadských bodů (7+4).

Dnešní souboj přinese vůbec první měření sil těchto soupeřů z Pacifické divize v této sezoně.

Olejářům zatím patří v Západní konferenci až 14 místo při zisku 37 bodů. Podle očekávání je nejlepším mužem v kanadské bodování týmu Connor McDavid (14+31). Nejlepším střelcem týmu je pak Ryan Nugent – Hopkins, který se trefil do černého zatím 15 krát.

Kings jsou na tom mnohem lépe a patří jim v Západní konferenci 4.místo při zisku 51 bodů. Kings se můžou také pochlubit nejlepší obranou v NHL, když inkasovali nejméně branek ze všech týmů a to pouhých 91 branek. Vedoucím produktivity týmu a zároveň nejlepším střelcem týmu je Slovinec Anže Kopitar (17+23).

Vítejte při sledování utkání NHL. Provedu Vás utkáním Edmonton Oilers a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 35. Andreoff (T. Mitchell, Fantenberg), 42. Gáborík (Toffoli, Lewis), 44. D. Brown (Kopitar, Martinez), 45. Kempe (Gáborík, Muzzin), 59. D. Brown (Kopitar, Pearson)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty, Muzzin, Martinez, MacDermid, Gravel, Forbort, Fantenberg – D. Brown (C), Kopitar, Pearson – Toffoli, Kempe, Gáborík – Lewis, N. Shore, Clifford – J. Jokinen, T. Mitchell, Iafallo – Andreoff.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Gibbons, Cormier

Diváci: 18437