Pardubice – Olomouc 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (1:3 po s.n.) | Jihlava – Litvínov 5:4 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Plzeň 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.)
Sparta – Třinec 3:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Olomouc
Středa 03.01.2018, 17:20 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 36. kolo

59:25
    V samém závěru ještě usedne na trestnou lavici Petr Sýkora, když se snažil vyhodit kotouč po mantinelu, ale místo toho poslal kotouč z obranného pásma mimo hřiště. Dvě minuty za zdržování hry.
    58:16 Tomáš MOJŽÍŠ - 3:1

58:16
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubickou výhru nejspíš pečetí pěkným obloučkem z obranného pásma až do prázdné branky TOMÁŠ MOJŽÍŠ. Bez asistence.

57:31
    Konrád zůstává na střídačce a Kohouti budou hrát v šesti!

54:23
    Ján Sýkora totiž odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

54:23
    Dynamo sice překonalo brankáře Konráda, ale gól neplatí pro faul pardubického hráče.

52:47
    Dynamo může utkání rozhodnout v přesilovce. Dvě minuty za hákování totiž dostává Kevin Sundher a odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici.

50:50
    Bojko byl sám před Konrádem, dostal přihrávku a vypadalo to, že zasune kotouč do branky, trefil ovšem pouze přemisťujícího se olomouckého brankáře!

46:32
    Olomouc bude hrát přesilovku. Vadislav Bojko dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.

45:00
    Kotouč se odrazil k Jordannu Perretovi, který byl úplně sám před Konrádem, ale nedokázal puk zvednout přes jeho beton!

33:10
    Aleš Jergl obkroužil pardubickou klec a už poslílal kotouč do volného prostoru před prázdnou branku, na poslední chvíli ale do přihrávky vložil svou nohu domácí obránce!
    31:55 Petr STRAPÁČ - 2:1

31:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zato Olomouc z protiútoku snižuje na 1:2 ze svého pohledu. PETR STRAPÁČ se s ničím nemazal a překonal Kacetla přesně mířenou střelou pod víko. Asistence: Jan Eberle.

31:44
    Dynamo spálilo velikou šanci! Tomáš Rolinek posunul kotouč na Marosze, který se krásně uvolnil, ale Konráda překonat nedokázal. S dorážkou neuspěl ani Petr Sýkora.

28:25
    Obrovská šance Jana Knotka v oslabení! Olomoucký útočník projel až do útočného pásma, kde se kličkou zbavil obránce a Kacetl jeho pokus vyrazil jen tak tak!

27:32
    Dynamo si krátce po gólu zahraje další přesilovku. Vilém Burian dostává dvě minuty za podražení.
    26:39 Petr SÝKORA - 2:0

26:39
    A z protiútoku domácí navyšují své vedení! Rostislav Marosz přihrával v útočném pásmu doleva na Tomáše Rolinka, který vytáhl Konráda z brankoviště a ještě trochu se štěstím zvládl vrátit kotouč před prázdnou branku, odkud v pádu zaúřadoval PETR SÝKORA. Asistence: Tomáš Rolinek a Rostislav Marosz.

15:59
    Treilleho střelu šikovně tečoval jeden z útočníků clonících před Konrádem a jen tak tak, že ho nepřekonal!

14:03
    Dynamo si navíc zahraje přesilovku. Robin Staněk dostává dvě minuty za hákování.

13:51
    Wishart na modré čáře plácl do puku a jeho střela byla tečována jen těsně mimo!

10:19
    Olomouc bude hrát další přesilovku. Na trestnou lavici znovu míří Tomáš Mojžíš, tentokrát za nedovolené bránění.
    07:04 Tomáš VONDRÁČEK - 1:0

07:04
    Olomouci se vůbec nedařilo usadit se v útočném pásmu a toho domácí dokonale využívají! Kotouč propadl Tomáši Houdkovi na modré čáře a podél mantinelu mu pláchl TOMÁŠ VONDRÁČEK, který ve vlastním oslabení překonává Konráda. Asistence: Ty Wishart a Sacha Treille.

06:11
    Také Hanáci si vyzkouší početní výhodu. Tomáš Mojžíš odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče.

01:02
    Dynamo si dnes jako první zahraje přesilovku. Olomoucký Vilém Burian dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Wishart, Treille), 27. P. Sýkora (Rolinek, Marosz), 59. Mojžíš – 32. Strapáč (Eberle)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
    HC Olomouc: Konrád (Falter) – Jaroměřský, Staněk, Houdek, Rutar, Dujsík, Čáp – Eberle, J. Knotek, Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Jergl, Herman, Holec – Mráz, Sundher, Ostřížek.

Rozhodčí: Svododa, Hodek – Flegl, Polonyi