Lipt. Mikuláš – Nitra 1:3 (kon.) | Košice – Trenčín 4:2 (kon.) | Detva – Poprad 1:3 (kon.)
Zvolen – Banská Bystrica 1:8 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 5:4 (po pr.)
HC MIKRON Nové Zámky
5:4 (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)
MsHK Žilina
sk Středa 03.01.2018, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Ďakujem za pozornosť a prajem vám pekný zvyšok večera. (21:11:28)

Dnes posledný skončený zápas Tipsport ligy priniesol možno až nečakane veľa gólov. Dlho to vyzeralo na víťazstvo Žiliny, lenže Nové Zámky v tretej tretine vyrovnali a v predĺžení dokonca rozhodli zásluhou Saliju.

62:52
    HC Nové Zámky dali gól!

ARTURS SALIJA síce v prvej šancu neuspel, ale potom ho našiel na chvíľu voľného bránou Zbořil a lotyšský obranca trafil presne pod ruku Tomeka.

62:18
    Michal Novák zle prihral, v situácii jeden proti jednému na opačnej strane neuspel Jurík.

61:39
    Eduard Šimun strieľal z mierneho uhlu, medzi tri žrde žilinskej brány sa jeho pokus nezmestil.

61:06
    Róbert Lantoši v situácii dvoch proti jednému strieľal sám, Tomáš Tomek stál v dobrom postavení a uspel.

60:42
    Kozák našiel pred bránou Pospíšila, ktorý však váhal a Zbořil mu puk odobral.

60:22
    Novotný to skúšal sám, mal proti sebe dvojicu protihráčov, čiže nemal kadiaľ prejsť.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Síce sa po dvoch tretinách zdalo, že Žilina si dokráča k víťazstvu, lenže Nové Zámky zapli na plné obrátky a strelili štyri góly. Jeden uznaný nebol, tri na predĺženie stačili. Tretinu otvoril Varga, v úplnom závere uspeli aj Šimun a Saulietis.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:34
    Saulietis to skúšal individuálne, lotyšský útočník sa nakoniec nedostal cez posledného brániaceho hráča.

59:02
    Nové Zámky ako keby cítili šancu, že v závere môžu pridať ešte aspoň jeden gól, ale Žilina v defenzíve predvádza lepší výkon.

58:22

Zbořil vystrelil veľmi prudko a aj za pomoci teču puk minul bránu, lenže od zadného mantinelu sa odrazil pred bránu hostí a KASPARS SAULIETIS ho doklepol za dezorientovaného Tomeka.

58:13
    Samuel Baroš odchádza na striedačku, Nové Zámky budú hrať so šiestimi hráčmi.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:35

EDUARD ŠIMUN nahadzoval puk od mantinelu smerom na bránu súpera, lenže jeden zo Žilinčanov zmenil jeho smer a Tomáš Tomek ostal bez šance.

57:26
    Oddychový čas domácich.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 24. Lantoši (Škoda), 41. Varga (Novotný, Cetkovský), 58. Šimun (Saulietis, Plášil), 59. Saulietis (Zbořil, Lorraine), 63. Salija (Zbořil) – 12. Jurík (Tvrdoň), 15. Hruška, 21. Klimenta (Pospíšil, Kozák), 39. Klimenta (Pospíšil)

HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plášil, Michal Novák, M. Hruška, M. Jass, Šimek, Vidovič – Cetkovský, Novotný, R. Varga – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Dubec, Rehák, Fábry
    MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Juraško, Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, M. Roman, Meliško, Mendrej – Pospíšil, Handlovský, Klimenta – J. Jurík, R. Hruška, Tvrdoň – Stupka, Holovič, Konečný – Rogoň, Húževka, Švihálek