Mountfield HK – Salzburg 1:6 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 1:3 (kon.)
1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
EC Red Bull Salzburg
Čtvrtek 04.01.2018, 17:00 • ČPP Aréna • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

To je pro dnešek vše, budu se těšit příště. (19:05:44)

Utkání skončilo vítězstvím rakouského EC Red Bull Salcburg, nutno říci že naprosto zaslouženého. Od začátku utkání měli hosté herní převahu a od 16. minuty už nepustili svůj náskok. Za zmínku určitě stojí výkon Marcela Barinky, který zaznamenal 4 body za 2 góly a 2 asistence.

59:49
    Ještě jedno vhazování na druhé straně hřiště, po střele Jakuba Kynčla.

59:36
    Vacek se musí mít stále na pozoru a připisuje si další zákrok.

58:35
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Nyní už ani výborně chytající Vacek nepomohl. FILIP HADAMCZIK dostal nabito v prostoru mezi kruhy od Marcela Barinky a propálil vše co mu stálo v cestě – 1:6. Asistence: Marcel Barinka.

57:50
    Pasanen sám před Vackem neuspěl, výborný přesun hradeckého fantoma.

56:46
    Hradecký kapitán to nyní přehnal s tvrdostí a půjde si na dvě minuty odpočinout.

56:13
    Schütz se pěkně prokličkoval obranou, ale ani on nevyzrál na hradeckého brankáře.

55:30
    Rebernig vystřelil dobře do horního koutu branky, znovu ovšem pozorný Vacek.

54:46
    Edwin Schitz vystřelil nepříjemnou střelu nad beton, i s tím to pokusem si Vacek poradil.

54:02
    A hned se žene do útoku, s jednoduchou střelou Harnische si ale Vacek poradil.

53:47
    Salcburk už hraje v pěti.

53:32
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

53:03
    Salcburk hrozí i v oslabení, Paula Hubera znovu však vychytal dnes výborný Vacek.

51:47
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Alanov – 2 min., podražení).

51:14
    Erik Čermák dostal krásně nabito od spoluhráče, parádním zákrokem mu ale gól sebral Denis Vacek.

50:20
    Domácí v plném počtu. Tentokrát se Hradec ubránil bez větších obtíží.

Patrik Soukup

Branky a nahrávky: 13. Jušta (Hrabčák, Voňka) – 8. Schitz (Barinka, Hadamczik), 16. Barinka (Szuber, Čermák), 25. Huber (Rebernig, Zündel), 31. Čermák (Jentzsch, Pasanen), 40. Barinka (Čermák, Schitz), 59. Hadamczik (Barinka)

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Řehák, Voňka, Junek, Naar, Janoušek, Pěnčík "C", Kynčl, Kuboš – Jakubec, M. Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, Jušta, Lang, Komma, Kašpar. Trenér: Libor Pivko.
    EC Red Bull Salzburg: Mnich (Kolarz) – Obu, Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Szuber – Schütz "C", Rebernig, Lobach, Barinka, Schitz, Harnisch, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Peterka, Dube. Trenér: Teemu Levijoki.

Rozhodčí: Pilný – Lučan, Kis.