Slalom mužů, 1. kolo, Záhřeb Vítěz: M. Matt (AUT) (kon.) | Slalom mužů, 2. kolo, Záhřeb Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.)
konec
SP - slalom mužů, 1. kolo, Záhřeb

Vítěz: M. Matt (AUT)

Čtvrtek 04.01.2018, 12:45 • Crveni spust, Záhřeb (Chorvatsko) • Sjezdové lyžování
     
    Konečné pořadí:
    1. Michael Matt (AUT) 55,37
    2. Marcel Hirscher (AUT) +0,21
    3. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,59

    4. Manuel Feller (AUT) +1,07
    5. Stefano Gross (ITA) +1,36
    6. Luca Aerni (SUI) +1,38
    7. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +1,41
    8. Alexis Pinturault (FRA) +1,51
    9. Marco Schwarz (AUT) +1,55
    10. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,71
    11. Fritz Dopfer (GER) +1,85
    12. Manfred Mölgg (ITA) +1,86
    13. André Myhrer (SWE) +1,99
    14. Jonathan Nordbotten (NOR) +2,02
    15. Daniel Yule (SUI) +2,06
    16. Julien Lizeroux (FRA) +2,08
    17. Mattias Hargin (SWE) +2,11
    18. Dave Ryding (GBR) +2,14
    19. Christian Hirschbühl (AUT) +2,17
    20. Aleksandr Chorošilov (RUS) +2,21
    21. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2,55
    22. Mark Engel (USA) +2,89
    23. Marc Digruber (AUT) +2,90
    24. Cristian Deville (ITA) +2,92
    25. Adam Žampa (SVK) +3,01
    26. Loïc Meillard (SUI) +3,08
    27. Linus Strasser (GER) +3,17
    28. Jean-Baptiste Grange (FRA) +3,21
    29. Erik Read (CAN) +3,27
    30. David Ketterer (GER) +3,36
    ...
    Kryštof Krýzl (CZE) diskvalifikován
    Ondřej Berndt (CZE) nedokončil
    Matej Falat (SVK) nedokončil (14:33:09)
     
    První kolo slalomu skončilo. V nejlepší pozici půjde do finálového kola, které startuje od 16:30, Rakušan Michael Matt. Za ním se na pomyslné bedně seřadili dva největší favorité Hirscher a Kristoffersen, na medaili ještě může zaútočit další rakouský slalomář Manuel Feller, odstup závodníků od pátého místa dále už je příliš vysoký.
    Do druhého kola postoupil i slovenský lyžař Adam Žampa z 25. místa, jeho krajan Falat stejně jako oba Češi Krýzl s Berndtem první kolo nedokončili.
     
    80
    Tradičně posledním závodníkem na trati byl rakouský bohém reprezentující Bolívii Simon Breitfuss Kammerlander.
    Ten na rozdíl od většiny předchozích slalomářů celou trať projel, s časem rovnou minutu a 5 vteřin se zařadil podle očekávání na úplný konec výsledkové listiny.
     
    79
    Samuel Kolega (CRO) zakončil chorvatskou účast na záhřebském slalomu předčasně, do cíle také nedorazil.
     
    78
    Crveni spust byl také nad síly Emira Lokmiće (BIH), ani on nedojel do cíle.
     
    77
    Joaquim Salarich (ESP) nedokázal projet celou trať a je vyřazen.
     
    76
    Předposlední naděje domácích fanoušků na účast chorvatského závodníka ve druhém kole zhasla. Časy Ivici Kosteliće jsou nenávratně pryč, Natko Zrnčić-Dim zajel jednu z nejpomalejších jízd a v cíli je s odstupem 6,17 vteřiny až šedesátý.
     
    75
    Matej Falat (SVK), poslední slovenské želízko v ohni, dopadl přesně stejně jako před chvilkou Ondřej Berndt.
     
    74
    Alexe Vinatzera (ITA) potkal stejný osud jako českého lyžaře.
     
    73
    Ondřej Berndt (CZE) byl na úvodním mezičase 61., pak minul branku a ještě před polovinou trati je vyřazen.
     
    72
    Chorvat Zubčić do závodu nenastoupil a tak následuje rovnou Anton Tremmel (GER), který je s výkonem 1:01,68 až šedesátý.
     
    70
    Timon Haugan (NOR) končí hluboko v poli poražených časem 1:00,82.
     
    69
    Istok Rodeš (CRO) také domácí příznivce nepotěšil, druhé kolo bude zřejmě bez Chorvatů. 1:00,71 stačí jen na 52. místo.
     
    68
    Emil Johansson (SWE) zajel ještě hůře, s časem 1:02,49 poráží jen svého krajana Jakobsena a pak neklasifikované závodníky.
     
    67
    Dominik Raschner (AUT) závodí převážně v Evropském poháru, letošní premiéra v elitním seriálu mu vůbec nevyšla. S časem 1:01,44 se řadí až na 57. místo.
     
    66
    Dalibor Šamšal (HUN) dojel čtyřiapadesátý v čase 1:01,07.
     
    65
    Elias Kolega (CRO), druhý domácí slalomář na trati. Do finále se stejně jako Vidović nepodívá, za výkon 59,79 vteřiny mu patří padesátá příčka.
     
    64
    Michael Ankeny (USA) také nestlačil svůj čas pod minutu a je jedinou setinu před Lundbäckem.
     
    63
    Gustav Lundbäck (SWE) končí se ztrátou přes šest vteřin předposlední z klasifikovaných slalomářů.
     
    62
    Hig Roberts (USA) také první kolo slalomu nedokončil.

    Karel Jedlička

    Konečné pořadí:
    1. Michael Matt (AUT) 55,37
    2. Marcel Hirscher (AUT) +0,21
    3. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,59
    4. Manuel Feller (AUT) +1,07
    5. Stefano Gross (ITA) +1,36
    6. Luca Aerni (SUI) +1,38
    7. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +1,41
    8. Alexis Pinturault (FRA) +1,51
    9. Marco Schwarz (AUT) +1,55
    10. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,71
    11. Fritz Dopfer (GER) +1,85
    12. Manfred Mölgg (ITA) +1,86
    13. André Myhrer (SWE) +1,99
    14. Jonathan Nordbotten (NOR) +2,02
    15. Daniel Yule (SUI) +2,06
    16. Julien Lizeroux (FRA) +2,08
    17. Mattias Hargin (SWE) +2,11
    18. Dave Ryding (GBR) +2,14
    19. Christian Hirschbühl (AUT) +2,17
    20. Aleksandr Chorošilov (RUS) +2,21
    21. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2,55
    22. Mark Engel (USA) +2,89
    23. Marc Digruber (AUT) +2,90
    24. Cristian Deville (ITA) +2,92
    25. Adam Žampa (SVK) +3,01
    26. Loïc Meillard (SUI) +3,08
    27. Linus Strasser (GER) +3,17
    28. Jean-Baptiste Grange (FRA) +3,21
    29. Erik Read (CAN) +3,27
    30. David Ketterer (GER) +3,36
    ...
    Kryštof Krýzl (CZE) diskvalifikován
    Ondřej Berndt (CZE) nedokončil
    Matej Falat (SVK) nedokončil

    Startovní listina:
    1. Stefano Gross (ITA)
    2. Michael Matt (AUT)
    3. Manfred Mölgg (ITA)
    4. Henrik Kristoffersen (NOR)
    5. Marcel Hirscher (AUT)
    6. André Myhrer (SWE)
    7. Fritz Dopfer (GER)
    8. Aleksandr Chorošilov (RUS)
    9. Manuel Feller (AUT)
    10. Dave Ryding (GBR)
    11. Alexis Pinturault (FRA)
    12. Mattias Hargin (SWE)
    13. Daniel Yule (SUI)
    14. Luca Aerni (SUI)
    15. Julien Lizeroux (FRA)
    16. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
    17. Marco Schwarz (AUT)
    18. Jean-Baptiste Grange (FRA)
    19. Jonathan Nordbotten (NOR)
    20. Leif Kristian Haugen (NOR)
    21. Christian Hirschbühl (AUT)
    22. Naoki Juasa (JPN)
    23. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
    24. Ramon Zenhäusern (SUI)
    25. Linus Strasser (GER)
    26. Marc Digruber (AUT)
    27. Patrick Thaler (ITA)
    28. David Chodounsky (USA)
    29. Erik Read (CAN)
    30. Loïc Meillard (SUI)
    31. Marc Rochat (SUI)
    32. Sebastian Holzmann (GER)
    33. David Ketterer (GER)
    34. Pavel Trichičev (RUS)
    35. Matej Vidović (CRO)
    36. Mark Engel (USA)
    37. Robby Kelley (USA)
    38. Tong-hjon Čong (KOR)
    39. Phil Brown (CAN)
    40. Trevor Philp (CAN)
    41. Tommaso Sala (ITA)
    42. Adam Žampa (SVK)
    43. Dominik Stehle (GER)
    44. Cristian Deville (ITA)
    45. Thomas Hettegger (AUT)
    46. Robin Buffet (FRA)
    47. Stefan Hadalin (SLO)
    48. Giuliano Razzoli (ITA)
    49. AJ Ginnis (USA)
    50. Clement Noël (FRA)
    51. Sandro Simonet (SUI)
    52. Kristoffer Jakobsen (SWE)
    53. Rjunosuke Ohkoši (JPN)
    54. Johannes Strolz (AUT)
    55. Fabian Bacher (ITA)
    56. Kamen Zlatkov (BUL)
    57. Philipp Schmid (GER)
    58. Žan Grošelj (SLO)
    59. Federico Liberatore (ITA)
    60. Mattias Roenngren (SWE)
    61. Kryštof Krýzl (CZE)
    62. Hig Roberts (USA)
    63. Gustav Lundbäck (SWE)
    64. Michael Ankeny (USA)
    65. Elias Kolega (CRO)
    66. Dalibor Šamšal (HUN)
    67. Dominik Raschner (AUT)
    68. Emil Johansson (SWE)
    69. Istok Rodeš (CRO)
    70. Timon Haugan (NOR)
    71. Filip Zubčić (CRO)
    72. Anton Tremmel (GER)
    73. Ondřej Berndt (CZE)
    74. Alex Vinatzer (ITA)
    75. Matej Falat (SVK) ...
    76. Natko Zrnčić-Dim (CRO)
    77. Joaquim Salarich (ESP)
    78. Emir Lokmić (BIH)
    79. Samuel Kolega (CRO)
    80. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)