Leganés – Villarreal 1:0 (kon.) | Celta Vigo – Barcelona 1:1 (kon.) | Numancia – Real Madrid 0:3 (kon.)
Espanyol – Levante 1:2 (kon.)
CD Leganés
1:0 (0:0)
Villarreal CF
Čtvrtek 04.01.2018, 19:00 • Estadio Municipal de Butarque, Leganés • Španělský pohár • Osmifinále

To bude z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím. Zároveň Vám také přeju příjemný zbytek večera a celého pracovního týdne. U fotbalu se zase někdy na počtenou. (20:54:45)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:16.
    Leganés opět na domácím hřišti přehrál Villarreal

Je dobojováno! Leganés po měsíci vítězí na svém stadionu proti Villarrealu. Tentokrát ovšem hubeným výsledkem 1:0. O jedinou branku v zápase se postaral domácí Nordin Amrabat ve 49. minutě. Leganés tedy půjde do odvety se slibným výsledkem. Druhý zápas je naplánován na příští středu a my u toho nebude chybět.

90+4

90+3
    Domácí tým měl podle všeho rozehrávat rohový kop, jenže podle opakovaných záběru se jako poslední míče dotknul domácí hráč. Barbosa rychle nakopává míč na útočnou polovinu.

90+2
    Další ofenzivní snažení hostujícího celku končí skrze dost zbytečný útočný faul. Leganés je s tímto vývojem spokojený a vyčkává na konec tohoto zápasu.

90+1
    Pan José Sánchez nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Žlutou kartu dostává Siovas (CD Leganés).

89
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází El Zhar, přichází Mantovani.

89
    Leganés měl možnost zaútočit do otevřené obrany, ale El Zhara zklamala zemská gravitace. Při kličce se poslal na trávník.

88
    Bacca se snažil lišácky přihrát, ale míč nasměroval pouze do zámezí. Leganés bude za malou chvíli míč vhazovat zpátky do hry.

87
    Villarreal tentokrát pouze zbytečně střílí, ale jejich střely jsou vzápětí skvěle zablokované. Domácí brankář nemá vůbec práci.

86
    Dlouhý odkop domácího brankáře končí až u brankáře hostí. Villarreal je opět na míči a míří na útočnou polovinu.

85
    V hostující akci opět Castillejo, který patičkou nabil Fornalsovi, který střelu z první namířil pouze vedle pravé tyčky domácí branky.

84
    Jenže akce hostí netrvá dlouho, jelikož se Castillejo provinil proti fotbalové etiketě. Rozhodčí odpískal útočný faul.

83
    Domácí obrana se osvobozuje pouze za cenu odkopu na hostující polovinu. Za malou chvíli se bude řítit další hostující útok.

82
    Žluté ponorce se stále krátí čas na vyrovnání, v ofenzivní části hřiště jsou dnes zatím bez nějakého výborného nápadu.

Jan Mládek

Branky: 49. Amrabat

Karty:   32. Pérez (LGS), 90. Siovas (LGS) – 67. Bustinza (VLR)

CD Leganés: Champagne – Tito, Bustinza, Siovas, García – Gumbau, Pérez (46. Eraso) – El Zhar (89. Mantovani), Gabriel, Naranjo – Amrabat (57. Beauvue)
    Náhradníci: Cuéllar – Mantovani, Guerrero, Beauvue, Rico, Eraso, Ramos

Villarreal CF: Barbosa – Gaspar (C), González, Torres, Rukavina – Trigueros, Guerra (75. Hernández), Čeryšev (68. Fornals) – Castillejo – Raba, Ünal (61. Bacca)
    Náhradníci: Asenjo – Marín, Ruíz, Fornals, Bacca, Hernández, Chuca

Rozhodčí: Sánchez – Aguilar, Gallego

Diváci: 9 173
    Středa 10.01.2018
    Villarreal - Leganés 2:1

Branky: 48. Raba, 89. Čeryšev – 31. El Zhar

Karty:   36. Rukavina (VLR), 65. Fornals (VLR) – 44. Siovas (LGS), 53. Gumbau (LGS), 64. Champagne (LGS), 90+4. Pérez (LGS)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 6:3. Fauly: 13:14.