Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Toronto – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Buffalo 6:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 2:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 3:2 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Colorado – Columbus 2:0 (kon.)
Philadelphia Flyers
6:4 (1:1, 4:1, 1:2)
New York Islanders
Pátek 05.01.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Zápas je u konce domácí dokázali zvítězit díky skvělé produktivitě v útoku, ale také díky dobré defenzivní hře. Tímto se s Vámi loučím a budu se těšit na další přenosy z NHL. (03:57:44)

3) Travis Konecny (PHI) 1+0

Zápas je u konce. Po vyrovnané první třetině přišla drtivá druhá třetina, kde Philadelphia získala drtivý náskok o který málem přišla v poslední části. V zápase se ukázalo, že proti sobě nastoupily vyrovnaná mužstva. Definitivní tečka za zápasem přišla brankou do prázdné branky.

59:48
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Nyní se to již podařilo. IVAN PROVOROV doklepl do prázdné branky puk, který dokázal dojet Giroux, ale své zakončení nezvládl ani on ani Jakub Voráček, a proto jejich práci dokonal jejich spoluhráč z obrany. Asistence: Jakub Voráček a Claude Giroux.

59:30
    Tyč prázdné branky Islanders trefuje obránce Provorov. Mohlo být rozhodnuto.

59:10
    Vhazujeme před brankou Flyers a Islanders hrají bez brankáře.

59:10
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Jordan Eberle – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Wayne Simmonds – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:10

59:10
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., sekání).

59:10
    Na ledě se strhla šarvátka mezí několika hráči. Zapojeni jsou Ladd, Eberle a spousta dalších.

58:45
    Islanders hrají bez brankáře.

58:23
    Neuvěřitelný tlak před brankářem Brianem Elliottem. Do střely se postupně dostávali Eberle, Barzal i Tavares, ale domácí brankář se činní a drží jednobrankové vedení.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Wayne Simmonds a šance Philadelphie. Sám před brankářem se tento útočník nedokázal prosadit a trefil jen padajícího brankáře Greisse.

56:55
    Tři ostré hity v útočném pásmu předvádí Raffl. Tvrdá hra od domácích, ale přináší ovoce.

56:35
    Vyrovnané týmy – vyrovnané utkání. Přesně toto se nám v dnešním utkání potvrzuje.

55:40
    Nick Leddy to zkusil také, ale branku trefit nezvládl.

55:20
    Eberle (New York Islanders) byl tím, který měl na své hokejce vyrovnání. Sám před Elliottem poslal puk jen do přesouvajícího se brankáře. S touto šancí se dalo naložit lépe.

55:00
    Do konce třetí třetiny chybí pět minut. Islanders prohrávají jen o jednu branku a vše je otevřené.

54:50
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 5 min., bitka).

54:40
    Bailey a Couturier se dostali do dalšího pěstního souboje na polovině hřiště. Vylučovat se bude na obou stranách.
    54:35 Ryan PULOCK - 5:4

54:35
    Islanders právě vstřelili branku!
    RYAN PULOCK naznačil na modré čáře střelu díky které dokázal obejít Hagga a svou střelou prostřelit i brankáře Elliota. Ze zápasu je tak rázem drama.

53:52
    Letci hrají úsporný hokej plný hitů a vyhazovaní puku do středního pásma.

52:55
    Jakub Voráček dovezl puk do útočného pásma,obešel obránce Barzala, ale již nedokázal přihrát před branku na osamělého Girouxe.

52:20
    Anders Lee zkusil své štěstí, ale svou střelou neuspěl.

51:30
    Dvě branky se dají smazat v hokeji velmi rychle, ale domácí hrají dobrý hokej a nepouští své soupeře do šance.

51:10
    Ryan Pulock se pokusil ohrozit Elliotta, ale trefuje pouze prostředek branky Flyers.

51:10
    Radko Gudas se provinil postavením mimo hru.

50:59
    Dvojice Tavares – Bailey získala v letošní sezóně již 100 bodů. Na druhé straně Giroux – Voráček 94

50:30
    Andrew Ladd a jeho další pokus na brankáře Elliotta končí pouze v náručí domácího brankáře.

49:40
    Puk je za brankou Philadelphie a čas na vyrovnání pro ostrovany utíká hodně rychle.

49:20
    Thomas Greiss drží skóre na rozdílu dvou branek, když dokázal vychytat střelu od MacDonalda z pravého kruhu.

48:50
    Islanders hrají v plném počtu a navrátilec z trestné lavice hned ohrožuje Elliotta střelou od modré.

48:20
    Do konce přesilové hry chybí zhruba půl minuty a Islanders vyhazují puk ze své třetiny.

47:15
    Podobný vzorec jako ve všech přesilových hrách Flyers. Giroux a Voráček střílí od modré čáry a Couturier stíní brankáři. Zatím to letcům nevychází.

47:00
    Šance pro domácí tým v přesilové hře. Zatím rozmisťují přisolovkový signál.

46:50
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., podražení).

46:28
    O svůj střelecký pokus se snažil znovu Radko Guadas, ale Adam Pelech přispěchal se svým blokem včas.
    46:02 John TAVARES - 5:3

46:02
    Kapitán hostujícího celku JOHN TAVARES. snižuje skóre v přesilové hře. Svou střelou trefil přesně a brankář Elliott toho moc neviděl díky teči od Leddyho. Asistence: Nick Leddy a Mathew Barzal.

45:50
    Po necelé půl minutě získali hráči Islanders útočné pásmo.

45:22
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., hákování).

45:10
    Nyní mají výhodu hráči Islanders, kteří hrají přesilovou hru 6 na 5 bez brankáře.

44:40
    Brankář Greiss sice dnes dostal již pět branek, ale chytá poměrně zodpovědě. Toto byl velmi dobrý zákrok proti bekhendu Weiseho.

44:19
    Zajímavý střelecký pokus nám předvedl Prince, ale podobně zajímavý byl také zákrok brankáře Elliotta v brance Flyers.

43:47
    Oba celky nám předvádí spoustu nepřesností a šance ve třetí třetině nepřicházejí.

43:07
    Na ledě znovu probíhá boj o puk za brankou brankáře Elliotta.

43:03
    Icing Islanders.

42:30
    Taylor Leier (Philadelphia Flyers) vystřelil, ale svůj pokus poslal vysoko nad branku.

41:41
    Brankáři jsou ve třetí třetině zatím bez práce. Další pomoc pro Greisse přišla od Pulocka po střele Fulppuli-

41:11
    Na druhé straně je k vidění také pouze zblokovaná střela od MacDonalda. Blok si připsal Tavares.

40:50
    Střelu, která byla zblokovaná Gudasem vyslal na branku Casey Cizikas.

40:30
    První útok však nevyšel a Islanders vyhazují.

40:14
    První vhazovaní třetí třetiny pro sebe ukořistil Couturier a letci mohou vymyslet útočnou akci.

40:01

Dvě třetiny jsou u konce. V té druhé jsme viděli koncert domácích Flyers. kteří se dostali do vedení 5:2 hlavně díky druhému a třetímu gólu, které dělilo jen čtyřicet vteřin. Domácí jsou zatím aktivnějším celkem i ve statistice střel kde vedou 25:14. Třetí třetina tak bude úkol pro Islanders zápas zdramatizovat. Začínat budeme zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:28
    Třetina se dohrává ve středním pásmu.

39:15
    Aktivní Provorov a jeho další neúspěšná střela směrem na Greisse.

39:00
    Do konce druhé třetiny chybí jedna minuta.

38:49
    Vhazujeme před brankářem Thomasem Greissem poté co Bailey ohrozil střídačku domácích vyhozeným pukem.

38:46
    Icing Philadelphie Flyers.

37:25
    Od modré zkusil ohrozit Elliottovu branku Pulock, ale trefit nedokázal.

37:17
    Valtteri Filppula dobře zblokoval střelu Snane Prince.

37:00
    Domácí v posledních minutách poněkud zklidnili hru a již se nikam netlačí. To je přesně důvod, proč mají hráči Islanders šanci hrát s pukem.

36:43
    Na druhé straně se objevila také obrovská šance. Nejvíce bodující hráč Islanders Josh Bailey, ale sám před brankářem Elliottem zklamal.

36:20
    Claude Giroux připravoval obrovskou šanci svému spoluhráči Travisi Konecnymu, který se nakonec ocitl sám před brankou a svou střelou trefil jen brankáře Greisse.

35:36
    Nejzajímavější co se nyní na ledě děje jsou souboje podél mantinelu. Jeden z takových se odehrál mezi Raflem a Seidenbergem.

34:57
    Hra se začíná kouskovat. Domácí letci drží modrou čáru a nikam se neženou. Další ofsajd od hráčů Islanders.

34:56
    Postavení mimo hru Islanders.

34:25
    Po snížení je branka v síti Greisse pro Islanders opravdu špatná. Nutno podotknout, že domácí letci jsou lepším týmem.
    33:56 Travis KONECNY - 5:2

33:56
    Nádherná žabička Couturiera a ještě lepší zakončení, které předvedl TRAVIS KONECNY. Ve druhé třetině branky opravdu padají. Asistence: Sean Couturier.

32:55
    New York Islanders přešel do režimu hitů a snaží se aby to soupeře co nejvíc bolelo.
    32:26 Cal CLUTTERBUCK - 4:2

32:26
    Máme sníženo. Autorem branky je CAL CLUTTERBUCK, který se ocitl sám před brankou a chladnokrevně zakončil. Asistence: Shane Prince a Dennis Seidenberg.

32:15
    Po dlouhé době se puku dotkl také Brian Elliott, když zastavil střelu od Shane Price.

31:55
    Velký souboj za brankou předvedl Brock Nelson společně s Waynem Simmondsem.

31:15
    O ohrožení Greisse se postaral také Valtteri Filppula. Brankář Greiss puk ukryl do své výstroje.

31:00
    Ivan Provorov a další jeho pokus z pravé strany útočného pásma branku netrefuje.

30:10
    O střelu se pokusil Hickey, ale tento pokus je zblokovaný.

29:38
    Hra připomíná spíše boj o střední pásmo. Hosté se nedokáží vůbec dostat k zakončení na branku Elliotta.

29:12
    Postavení mimo hru Philadelphia Flyers. Následuje komerční pauza.

28:55
    Po ledě ozkoušel Greisse střelou Travis Konecny. Tato střela však byla příliš slabá.

28:31
    Zakázané uvolnění Islanders. Vhazovat budeme před Greissem.

28:10
    Domácí hráči jsou daleko lepším týmem. Ve druhé třetině vedou na střely 7:3

27:58
    Patrick Nolan vyslal na branku další střelu, ale tentokrát neúspěšnou.
    26:24 Ivan PROVOROV - 4:1

26:24
    Autorem branky je IVAN PROVOROV nádherně prostřelil vše co mu stálo v cestě. Brankář Greiss střelu nemohl vidět, a proto nezareagoval. Asistence: Nolan Patrick a Robert Hägg.

26:04
    Brandon Manning vyslal na greisse střelu, která se však neujala.

25:56
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., vysoká hůl).

25:32
    přesilová hra, která bude trvat čtyři minuty začala pro domácí dobře a mají tlak v útočném pásmu.

25:09
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Tanner Fritz – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

25:05
    Letci budou hrát další přesilovku a jsou na ledě znovu v šesti.

24:14
    Ojedinělý pokus si ve druhé třetině připisují i hráči Islanders konkrétně Adam Pelech. Brian Elliott je však pozorný.

23:58
    Domácí Flyers jsou stále aktivnějším týmem. Do další střely se dostal Dale Weise, který branku minul.

23:47
    Robert Hägg (Philadelphia Flyers) jiš byl se svou střelou úspěšnější a trefuje pravý beton brankáře Greisse.

23:27
    Jakub Voráček se pokusil vystřelit, ale trefil pouze brusle Dennise Seidenberga.

22:42
    K vidění je opravdu rychlý start domácích letců do druhé třetiny.
    22:16 Wayne SIMMONDS - 3:1

22:16
    Autorem branky je WAYNE SIMMONDS, který se nejlépe zorientoval před brankou Greisse a doklepl do branky puk po střele Roberta Hägga . Asistence: Robert Hägg a Jordan Weal.

21:53
    Radko Gudas ani svou druho střelou netrefuje branku.
    21:36 Michael RAFFL - 2:1

21:36
    Znovu další teč přímo před brankářem. Tentokrát je jejím autorem MICHAEL RAFFL a domácí jdou do vedení. Asistence: Ivan Provorov a Shayne Gostisbehere.

21:16
    Greisse chtěl prozkoušet Couturier, ale branku netrefil.

21:00
    Když nehrajeme v rohu útočného pásma Islanders tak hrajeme v rohu obraného pásma hostí. Na začátku třetiny chybí střely.

20:48
    Ofsajd Islanders.

20:25
    Celý útok Islanders však směřuje znovu jen do pravého rohu útočného pásma.

20:10
    Start druhé třetiny vyšel lépe hráčům Islanders, které vyhráli první vhazování a jdou do útoku.

20:01

První třetina je u konce. Oběma celkům se podařila vstřelit jedna branka. Za domácí se v přesilové hře trefil Sean Couturier, který tečoval Voráčkovu střelu za záda Greisse. Na druhé straně padl prakticky totožný gól, ale tentokrát tečoval Clutterbuck střelu od Ladda. Druhá třetina začne zhruba za 15 minut.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Jednu z posledních střel třetiny vyslal na branku Ladd, ale tentokrát před Elliottem nikdo netečoval.

19:15
    Travis Konecny se dostal na střed útočného pásma a vyslal tvrdou střelu vysoko nad branku.

19:00
    Do konce třetiny chybí jedna minuta a hra se odehrává ve středním pásmu.

18:31
    Ofsajd New York Islanders.

17:53
    Další vhazování po levici brankáře domácích, které vyhrál Valtteri Filppula a vyváží puk směrem do útoku.

17:41
    Tato střela hodně ulítla z hokejky Brocka Nelsona a brankář Elliott je v klidu.

17:13
    Český obránce Radko Gudas se svým pokusem neuspěl a nechává vyniknout Greissovu lapačku.

17:03
    Na druhé straně to zkoušel Hickey, který svým pokusem dokázal trefit jen Claude Girouxe.

16:33
    Philadelphia se pokusila o další střelu, ale Valtteri Filppula tři tyče Greissovi branky minul.
    15:37 Cal CLUTTERBUCK - 1:1

15:37
    Znovu jsme svědky tečované střely. CAL CLUTTERBUCK dokázal do brány tečovat střelu od Nicka Leddyho. Asistence: Nick Leddy a Dennis Seidenberg.

15:13
    Robert Hagg blokuje střelu Cala Clutterbacka.

13:40
    Thomas Greiss (New York Islanders) byl nyní sám hned proti trojici protihráčů, ale střelec branky Sean Couturier nedokázal procpat přihrávku na druhou stranu kluziště, kde by zakončoval Voráček do prázdné.

12:54
    Nejvíce se dnes opravdu hraje v rohu kluziště. I nyní tam svádí souboj Lee a Hagg.

12:10
    Puk je zašlápnutý v rohu kluziště za brankou Elliotta. Vhazovat budeme po pravé ruce brankáře Philadelphie.

11:57
    Na střely vede domácí tým 7:2

11:11
    Casey Cizikas vyhrál buly v obraném pásmu a poslal kotouč až do středního pásma, kde se nikdo nenacházel.

11:04
    I na trestné lavici mají Konecny a Prince slovní dohru jejich sporu.
    11:04 šarvátka na ledě

11:04
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Shane Prince – 5 min., bitka).

10:18
    Naopak Jordan Weal (Philadelphia Flyers) branku trefit nedokázal, ale domácí pokračují v útoku.

09:51
    Dobrý zákrok si připisuje Greiss po střele Manninga.

09:03
    Domácí Philadelphie hraje zatím velmi dobrý zápas plný ostrých zákroků. Další hit nám předvedl Weise.
    08:38 Sean COUTURIER - 1:0

08:38
    SEAN COUTURIER si dokázal najít kotouč před brankou a skvěle tečovat střelu od modré, kterou vyslal Jakub Voráček. S tímto Greiss nemohl nic dělat. Asistence: Jakub Voráček a Claude Giroux.

08:20
    Flyers zatím hrajou opravdu dobrou přesilovou hru. Další střelu vyslal znovu Voráček, ale trefil pouze před brankou stojícího Coutiera.

07:50
    Ihned po buly se do střely opřel Jakub Voráček, ale trefil pouze padajícího Greisse. Domácí mají tlak v útočném pásmu.
    Pohled do Areny.

07:43
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Dennis Seidenberg – 2 min., hákování).

07:28
    Další střelecký pokus poslal na branku Ivan Provorov, ale Greisse neohrozil.

06:55
    Stále se hraje přesilová hra Flyers 6 na 5. Tlak hráčů v oranžových dresech je velký.

06:40
    Domácí Philadelphie je na ledě v šesti a bez brankáře. Bude se vylučovat na straně Islanders.

05:16
    Hra se nám začala trochu vyrovnávat. Na střely však vedou domácí 5:2

05:08
    Ryan Pulock (New York Islanders) prozkoušel Elliotta střelou z pravého kruhu. Trefil však pouze lapačku domácího brankáře.

04:45
    O střelu se pokusil Hickey, ale branku Elliotta minul.

04:15
    Hosté z New Yorku se poprvé v zápase dostali do útočného pásma na delší čas, ale vážnější střelu nevyprodukovali.

03:52
    Thomas Greiss (New York Islanders) nám předvedl dvojitý zákrok proti střele Roberta Hagga. Zatím velmi jistý brankář hostů.

03:25
    Na ledě je k vidění také hodně nepřesností a to na obou stranách kluziště.

03:12
    Domácí jsou ze začátku utkání trochu lepším celkem. V šanci byl Simmonds, ale v zakončení před brankou zklamal a puk poslal pouze do brankáře Greisse.

02:01
    Thomas Greiss se protáhl při zákroku pravým ramenem proti střele Hagg. Puk však skončil pouze v rohu kluziště.

01:34
    První pokus vyslal Ivan Provorov (Philadelphia Flyers), ale branku netrefil.

01:20
    V první minutě se hra odehrává především v rozích kluziště, ale střela datím nepřišla.

00:30
    První opravdu ostrý hit zápasu nám předvedl Brandon Manning (Philadelphia Flyers).

00:10
    Úvodní buly zápasu ukořistil domácí Patrick. Ze začátku utkání se nám představují čtvrté formace.

00:01

V bráně bohužel neuvidíme souboj Michale Neuwirtha a Jaroslava Haláka, ale v domácím dresu nechybí Jakub Voráček ani Radko Gudas.

Začátek utkání se blíží. Oba celky jsou pomalu připraveni nastoupit na ledovou plochu. Domácí hráči nastoupí v dresech oranžové barvy. Hosté mají bílé.
    Rozbruslení mají za sebou také hráči Islanders

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux – Voráček, Filppula, M. Raffl – Simmonds, Patrick, Weal – Weise, Laughton, Lehterä.

New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, D. Seidenberg, Hickey, Mayfield, Pelech, Pulock – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Ladd, Barzal, Eberle – Prince, B. Nelson, Fritz – Chimera, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: O´Rourke, Brenk – Nagy, Murray.

Z československých hráčů může být k vidění brankář Jaroslav Halák (New York Islanders). Na druhé straně hraje trojice českých hráčů brankář Michal Neuwirth, obránce Radko Gudas a útočník Jakub Voráček.

New York Islanders je na tom o pouhé čtyři body lépe než jejich dnešní soupeř. Odehráno o jeden zápas více a bilanci 40 zápasů 14-6-4-16 což je 44 bodů. Navíc bilance posledních zápasů je otřesná. New York Islanders má 3 prohry a pouhé čtyři vstřelené góly. V kanadském bodování však mají dva hráče na druhém a třetím místě Bailey 50 bodů (12+38) a Tavares 49 bodů.
    Jakub Voráček při rozbruslení

Philadephia Flyers neprožívá úspěšný průběh sezóny. Odehráno má 39 zápasů s bilancí 14-2-8-15 a 40ti body. Díky tomuto výsledku patří letcům z Philadelphie 11 příčka ve východní konferenci. Navíc v posledních zápasech se příliš nedaří, kdy hned čtyřikrát prohráli. Nejvíce bodů v týmu má dvojice Giroux (13+33) a Voráček (8+38) Oba útočníci mají 46 bodů.

Dobré páteční ráno. Vítám Vás u zápasu nejsledovanější a nejlepší ligy světa NHL. V dnešní zápas nás čeká souboj mezi Philadelphia Flyers a New York Islanders. Zápas začne v hale Wells Fargo Center v 1 hodinu středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Pištora

Branky a nahrávky: 9. Couturier (Voráček, Giroux), 22. M. Raffl (Provorov, Gostisbehere), 23. Simmonds (Hägg, Weal), 27. Provorov (Patrick, Hägg), 34. Konecny (Couturier), 60. Provorov (Voráček, Giroux) – 16. Clutterbuck (Leddy, D. Seidenberg), 33. Clutterbuck (Prince, D. Seidenberg), 47. Tavares (Leddy, Barzal), 55. Pulock

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Filppula (A), M. Raffl – Simmonds (A), Patrick, Weal – Weise, Laughton, Lehterä.
    New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, D. Seidenberg, Hickey, Mayfield, Pelech, Pulock – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), Barzal, Eberle – Prince, B. Nelson, Fritz – Chimera, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: O´Rourke, Brenk – Nagy, Murray

Diváci: 19358