Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Toronto – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Buffalo 6:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 2:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 3:2 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Colorado – Columbus 2:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Carolina Hurricanes
Pátek 05.01.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

45:45
    Cam Ward skvěle vychytal Conora Shearyho, který se neprosadil v blízkosti levé tyče, a Justin Faulk poté puk ze vzduchu vyhodil bez teče přes ochranné sklo. Dvě minuty za zdržování hry.

27:22
    Jeff Skinner před pár okamžiky otevřel skóre, nyní ale v obranném pásmu vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

17:48
    Phil Kessel dostal dvě minuty za sekání a Carolina má v závěru první třetiny k dispozici přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 27. Skinner, 37. T. Teräväinen (Aho, Slavin), 50. Aho (J. Staal, Pesce), 53. Aho (T. Teräväinen, Pesce)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Hunwick, Letang (A), Cole, J. Schultz, Määttä, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Hörnqvist – Hagelin, Guentzel, Sprong – Kühnhackl, Sheahan, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk (C), Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal (A), T. Teräväinen – B. McGinn, D. Ryan, E. Lindholm – Skinner (A), Jooris, Di Giuseppe – Nordström, V. Rask, Williams. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Brad Watson. Čároví: Brad Kovachik, Shandor Alphonso

Diváci: 18595