Olomouc – Pardubice 4:7 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 5:1 (kon.)
Liberec – K. Vary 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 5:1 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 6:4 (kon.)
Slavia – Chomutov 3:2 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 1:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:2 (1:0, 2:0, 3:2)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 05.01.2018, 17:00DHL Extraliga juniorů • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké odpoledne všem fanouškům juniorského hokeje! V dnešním utkání poměří s domácími Bílými Tygry síly celek karlovarské Energie. Pro oba týmu půjde o první soutěžní utkání roku 2018 a zápas slibuje atraktivní podívanou, protože oba týmy jsou na výkonnostním vzestupu, což potvrdily v předchozích prosincových kolech.

Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše aktuálně drží osmé místo juniorské extraligy se čtyřiceti získanými body. Liberečtí jsou v těsném závěsu za oběma pražskými „S“. Prosinec vyšel Severočechům velmi dobře, když dokázali porazit Zlín, Olomouc, Jihlavu, Hradec Králové a Pardubice. Podlehli pouze Českým Budějovicím a vedoucí Plzni.

O produktivitu Tygrů se v čele s kapitánem Nezbedou stará i Teplý, Průžek, Šír nebo Burda, mezi obránci se nejčastěji bodově prosazuje Starosta, Mirochnikov a Turský. Liberci se daří i defenzivní činnost, a i disponuje vyrovnanou brankářskou dvojicí Polášek – Žajdlík. První jmenovaný si drží velmi solidní úspěšnost zákroků atakující třiadevadesát procent a i díky maskovaným mužům se Bílí Tygři mohou pyšnit druhou nejlepší obranou v soutěži.

I Západočeši v průběhu prosince vylepšili své postavení v tabulce, a to díky výhrám proti Plzni, Chomutovu, Slavii a Spartě. Naopak v zápasech s Kladnem, Chomutovem a Českými Budějovicemi vstřelili Energetici o branku méně něž jejich soupeř. Aktuálně je tak tým trenéra Pavla Arnošta na třináctém místě tabulky se třiatřiceti body.

V útočné fázi spoléhá zejména na trojici Horký – Pastyřík – Bečka, nejproduktivnějším obráncem je Hrůša, následovaný Vodičkou a Pajkem. V brankovišti Karlovarských se nejčastěji objevuje Grančarov, který drží úspěšnost svých zásahu těsně nad dvaadevadesáti procenty.

Bílí Tygři Liberec: Polášek (Pařík) – Hanousek, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Starosta (A) – Janele, Průžek, Vlach, Juščák, Piroutek, Rychlovský, Wiencek (A), Nezbeda (C), Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Gračarov) – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Kala, Klejna, Vodička (A) – Horký, Tlačil, Salnikov, Šik, Pastyřík, Davídek, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata (C), Hotěk Prošek.

00:01

00:35
    Úvodní buly pro hosty, první střela přišla vzápětí, když se Benák opřel do odraženého puku. Karlovarský brankář má puk v lapačce.

01:10
    Na druhé straně se probíjel do šance Horký, obrana domácích ho ale dokázala zastavit.

01:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pastyřík – 2 min., podražení).

02:02
    Západočeši zatím oslabení zvládají dobře, napadají libereckou rozehrávku a drží hru ve střední třetině.

02:47
    Ale nyní nepokryli Turského, který se dostal k teči nahazovaného puku a následně dorážce. Kašpar ale puk drží pod betony.

03:21
    V závěru přesilovky se Liberec usadil v útočném pásmu, k ohrožení branky již nedošlo a už se hraje v plném počtu.

04:40
    Zmatky v karlovarské obraně mohl potrestat Jursa, pohotovou střelou ale trefil pouze bránícího soupeře.

05:16
    Burda našlápl a snažil se protáhnout před brankáře Kašpara, Pajk ho ale dokázal tělem vytlačit do rohu.

06:26
    Dobrá práce Průžka v rohu kluziště znamená, že Tygři získali puk v útočném pásmu a kombinují.

07:08
    Krejsova střela zpoza obránce brankáře Kašpara nepřekvapila, stejně jako podobný pokus Nezbedy o několik okamžiků později.

08:20
    Dobrou střelu vyslal z mezikruží Davídek, poté co ho přesnou přihrávkou našel Prošek. Polášek byl na svém místě a vyrážečkou puk vyrazil.

09:05
    Karlovarští zvýšili agresivitu a důrazně napadají domácí. Ti se osobozují zakázaným uvolněním.

09:27
    Střela Pastyříka mířila přímo do náruče Poláška, vhazovat se bude po pravici brankáře Tygrů.

10:05
    Hosté se již dobrou půlminutu drží v pásmu, puk se ale pohybuje spíš v rozích hřiště.

11:15
    Wiencek zkusil štěstí proti třem soupeřům, ti ho o puk obrali.

12:19
    Po chybě Libereckých se ke střele bekhendem dostal Janata a stejný hráč vzápětí zakončoval souhru Karlových Varů. Polášek svůj tým v obou případech podržel.

13:03
    Hra se opět přesunula na druhou stranu, nyní útočí domácí.

14:05
    Liberec právě vstřelil branku!
    Skóre utkání otevírá RADIM PIROUTEK střelou zápěstím. Asistence: Kotyza, Had.

15:06
    Z rohu až do mezikruží se podařilo vybruslit Piroutkovi, následná střela se ale libereckému útočníkovi příliš nevyvedla.

15:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vodička – 2 min., sekání).

16:11
    Průžek zavezl puk do třetiny a hledal před brankou stojícího Burdu, přihrávka však byla jedním z hostů ztečována do rohu.

16:46
    Hanouskovu štiplavou střelu od modré Kašpar vyrazil, a poradil si i s následným únikem Juščáka!

17:04
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Turský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vodička– 2 min., hrubost).

17:46
    Domácí předvedli pohlednou a efektivní kombinaci v útočném pásmu. Jejím výsledkem byla rána Hada od modré, Kašpar vyráží.

18:16
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Hotěk – 2 min., hákování).

18:29
    Liberečtí si zahrají další početní výhodu. Rychlovský zavezl puk do útočné třetiny a domácí si vyměňují puk.

19:25
    Největší šance se ale urodila na druhé straně, Prošek pláchl obraně Tygrů a dostal se i k zakončení. To však bylo velmi nepřesné.

20:00

První třetina utkání nabídla svižný hokej okořeněný šancemi na obou stranách. Úvod vyšel lépe Tygrům, poté Karlovy Vary hru vyrovnali a několikrát Poláška prověřili. Závěr třetiny ale patřil znovu domácím, kteří se v patnácté minutě dostali do vedení díky Piroutkově trefě. Druhá třetina začne přibližně v 17:43.

20:01

20:31
    Druhou třetiny zahájili hosté vyhozením přes všechny čáry, vhazovat se bude před Kašparem.

21:06
    Davídek zkusil překvapit Poláška střelou z téměř nulového úhlu, puk se ale odrazil od vnější strany tyčky pryč.

22:04
    Na druhé straně se výborném křižném pasu dostal ke střele rozjetý Krejsa, ale Kašpar jeho pokus vytlačil mimo tři tyče.

22:28
    Pastyříkova tečováná rána míjí libereckou klec.

22:39
    Bouřil se důrazně probíjel do šance, a podařilo se mu dvakrát dorážet, ani jedna střela si však cestu do branky nenašla.

23:35
    Tlačil se protáhl po pravé straně a tvrdou střelou ohrozil libereckou branku. Polášek ale puk ramenem vyrazil.

24:44
    Liberec se dostává do dvoubrankového vedení! Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil liberecký kapitán TOMÁŠ NEZBEDA, když zachoval chladnou hlavu a z těsné blízkosti prostřelil Kašpara. Asistence: Wiencek.

25:28
    A mohlo to být již 3:0! Vlach unikl hostující obraně a pokusil se vyzrát na Kašpara bekhendovou kličkou se zakončením mezi nohy. Karlovarský brankář svůj tým již poněkolikáté podržel a šanci zlikvidoval.

26:19
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min.).

27:08
    Hokejisté z lázeňského města se drží u puku a kombinují v útočném pásmu.

27:51
    Střelu Vodičky od modré Polášek dobře viděl a bez problémů ji chytá.

28:49
    Hosté si během přesilovky sice zahráli s pukem, šanci si ale vytvořit nedokázali. Hraje se v plném počtu.

29:28
    Kašpar drží svůj tým! Tentokrát zlikvidoval únik Janeleho.

30:06
    Tlačil sebral puk za svojí brankou a zavezl jej až do útočného pásma. Tam o něj ovšem přišel.

30:43
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Bouřil – 2 min., sekání).

31:32
    Obraz hry je podobný jako při předchozí přesilovce Západočechů. Ti sice drží kotouč v útočném pásmu, ale když už se odhodlají ke střele, tak je většinou zblována, případně ji Polášek bez větších problémů lapí.

33:35
    Těsně po skončení přesilovky hostů se pohotovou dorážkou z předbrankového prostoru prosazuje TOMÁŠ NEZBEDA. Asistence: Wiencek, Janele.

34:43
    Klejnovu bombu od modré zbloval Turský a s bolestivou grimasou odchází střídat.

35:18
    Polášek vyjel z branky aby odpálil dlouhou přihrávku Karlovarských za libereckou obranu. Svým vyhozením ale trefil dojíždějícího útočníka hostů, od kterého se puk odrazil, naštěstí pro domácí, do rohu hřiště.

35:49
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hanousek – 2 min., nesportovní chování).

36:17
    Tygři zvýšili aktivitu při napadání a je to znát. Hosté mají se založením útoku viditelné problémy.

37:37
    Přesilovka hostů končí bez výraznějšího ohrožení domácí klece.

38:30
    Na druhé straně je nyní v permanenci Kašpar, který musel likvidovat několik pokusů šelem.

39:10
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Wiencek – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Prošek – 2 min., hrubost).

40:00

Druhá třetina je minulostí. Více ze hry v ní měli domácí Bílí Tygři, kteří svou převahu vyjádřili i gólově. Dvakrát se prosadil jejich kapitán Nezbeda a skóre tak je 3:0 pro domácí. Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

40:01

40:20
    Třetí třetinu zahájili aktivněji hosté, kteří se ženou do útoku. Jistě se budou snažit se stavem utkání něco udělat.

41:08
    Zakázané uvolnění Liberce, hra se přesune před Poláška.

42:17
    Tygři vyrazili do rychlého protiútoku a pozornost Kašpara prověřil po Wiencekově přiťuknutí Janele.

42:44
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, žádný z týmů si puku dlouho neužije.

43:48
    Přibylova rána od modré končí v Poláškově náručí. Hosté zůstavají usazeni v útočném pásmu.

44:39
    Průžek zpoza branky vybídl ke skórování před brankou stojícího Burdu, tomu ale puk sjel z hole a střela byla nepřesná.

45:08
    Winecekova rána propadla za Kašparova záda, ale ještě než se puk stačil překulit za brankovou čáru, stihl jej jeden z hostů odpálit. Puk se skončil pouze u ALBERTA JANELEHO, který kotouč zametl do sítě. Asistence: Wiencek, Nezbeda.

46:35
    Oko hokejového fanouška bylo potěšeno kombinací Liberce. Puk se po ose Benák – Průžek dostal až k VÁCLAVU BURDOVI, který jen nastavil svou hůl a puk nasměroval za čáru. Následně si střelec a nahravač sundali rukavice a potřásli pravicemi. Asistence: Průžek, Benák.

47:20
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kotyza – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pastyřík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Horký – 2 min., hrubost).

47:25
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ihned po vhazování se do puku opřel JAN TLAČIL a kotouč skončil v sítí. Polášek měl zakrytý výhled. Asistence: Bečka

48:40
    Liberečtí drží puk na svých hokejkách a snaží se prokombinovat do útočného pásma.

50:07
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Juščák – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vápeník – 2 min., hrubost).

50:08
    O boxerskou vložku se postarali Juščák s Vápeníkem. Úspěšnější byl první jmenovaný, který svému sokovi nejdříve přetáhl dres přes hlavu a poté jej povalil na led.

51:28
    Hotěk s Šikem se dostali do úniku proti jedinému obránci Liberce, ten však vyřešil situaci výborně a přihrávku na Šika vypíchl.

52:22
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Juščák – 2 min., vysoká hůl).

53:17
    Hosté hrají přesilovku, ale na ledě to tak přílš nevypadá, Liberečtí bez problémů zastavují útoky Energetiků a puky vyhazují.

54:33
    Liberec oslabení přestál bez úhony a nyní si zahraje přesilovku.

54:33
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tlačil – 2 min., krosček).

54:37
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vodička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:40
    A přesilovka to bude dokonce dvojnásobná, jelikož Vodička vystřelil puk mimo hřiště.

55:14
    Liberec rozestavěl přesilovkovou formaci a kombinuje.

55:28
    Starostova rána od modré končí v Kašparově rukavici.

55:40
    Pokus Hanouska je pro změnu zblokován obranou hostů.

56:37
    Domácí zavřeli karlovarskou trojici v pásmu, vyslali na Kašpara několik tvrdých ran, ale hostující brankář odolal.

56:42
    Tlačil naskočil na led z trestné lavice a hned dostal přihrávku do úniku. Při zakončení byl ale faulován Starostou a pojede trestné střílení!

56:45
    JAN TLAČIL nájezd s přehledem proměňuje, Poláška překonal střelou přesně mířenou do horního rohu.

57:50
    Polášek vyrazil střelu betonem jen do strany, Tlačil mohl puk dorazit do odkryté klece, ale těsně na něj nedosáhl.

58:51
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tlačil – 2 min., napadení).

59:15
    Krásná akce domácího obránce TOMÁŠE HANOUSKA, který si nejdříve šikovnou finesou na modré čáře prohodil hostujícího hráče a následně s pukem nabruslil do mezikruží, odkud propálil Kašpara. Asistence: Průžek.

Utkání je u konce, spokojenější jsou domácí Bílí Tygři, kteří i v poslední třetině svého soupeře přestříleli. Poslední perioda ale nabídla více branek než dvě předchozí. Nejdříve se prosadili Janele s Burdou, za hosty odpověděl dvěma trefami Tlačil. V poslední minutě utkání uzavřel skóre po hezkém uvolnění Hanousek a stanovil tak konečný stav na 6:2. Z mé strany je to vše, přeji hezký večer! (19:36:49)

Jaroslav Vondrák

Branky a nahrávky: 15. Piroutek (Kotyza, Had), 25. Nezbeda (Wiencek), 34. Nezbeda (Wiencek, Janele), 46. Janele (Wiencek, Nezbeda), 47. Burda (Průžek, Benák), 60. Hanousek (Průžek) – 48. Tlačil (Bečka), 57. Tlačil (TS)

Rozhodčí: Wagner – Bosák, Maštalíř