Třinec – Chomutov 1:6 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Letňany – Olomouc 2:1 (po s.n.)
Pardubice – Č. Budějovice 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Sparta 3:2 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:2 (kon.)
K. Vary – Liberec 1:2 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 1:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
Piráti Chomutov
Pátek 05.01.2018, 12:00 • mini WERK ARENA • Extraliga staršího dorostu • O umístění

Konec zápasu. (14:16:16)

59:40
    Michálek pálil z prostoru mezi kruhy, ovšem jen do mantinelu.

59:15
    Chomutovská trestná lavice začíná čím dál více připomínat střídačku. K vyloučeným hráčům se přidává také Seemann s menším trestem za krosček.

57:48
    Jarý u mantinelu trefil Čmiela přímo do hlavy a dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Za hrubost je pak dvouminutovými tresty potrestáni Brandner, Zeman, Geidl a Konderla.

57:48
    Naprosto zbytečný faul předvedl Jarý, vzápětí došlo k velké potyčce a bude se vylučovat.

56:05
    Prokop se vydal do útoku, před hráčem Chomutova ale srazil puk mimo vracející se Havránek.

55:15
    Homola vyslal střelu od modré čáry, Skokan na puk dobře viděl a bez obtíží ho chytil do lapačky.

52:49
    Benda už odpykal trest Lobodowského a Piráti jsou kompletní. Oceláři toho v přesilové hře moc nevymysleli a branku Skokana vůbec neohrozili.

50:49
    Plandor schytal tvrdý úder u mantinelu a bude se vylučovat. Lobodowski dostává dvě minuty a osobní desetiminutový trest za zásah do hlavy nebo krku. Menší z trestů odpyká Benda.

50:34
    Adámek vypálil od modré a Krč se málem dostal k dorážce, hůl ale neměl položenou na ledě včas.

50:23
    Stebel pálil od mantinelu, branku soupeře ale netrefil. Poté puk doklouzal až ke Skokanovi a ten přerušuje hru.

49:38
    Michálek naskočil z trestné lavice a Třinec je v plném počtu.

49:17
    Po ráně Seemanna od modré neměl Kučera puk pod kontrolou, nakonec jej ale stačil ukrýt pod lapačkou včas.

48:21
    Konderla se obětavě vrhl na led a zablokoval střelu Beneše. Hosté ovšem pokračují v útočném pásmu.

47:38
    Michálek se provinil držením hole a čekají je dvě minuty na trestné.

47:24
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté se vydali do rychlého protiútoku a podařilo se jim přidat šestý gól. Po přihrávce Guta zakončoval JAKUB VESELÝ a přesnou ranou překonal Kučeru. Asistence: Michal Gut, Jakub Jaroš.

47:13
    Geidl se vydal za pukem, na modré čáře ale narazil do dvojice obránců a přišel o hůl.

45:55
    Bulava nejprve krosčekoval jednoho z hostů a vzápětí neudržel nervy na uzdě Prokop. Oba hráči si tedy vykoledovali dvě minuty za krosček a hrát se bude ve čtyřech.

45:45
    Piráti jsou po dvou rychlých gólech na koni a už se opět drží v útočném pásmu.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 15. Geidl (Matěj, Čmiel) – 28. Veselý (Koláček), 30. Lobodowski (Pech), 39. Seemann (Matějka), 45. Koláček (Veselý), 45. Mežnar (Štochl), 48. Veselý (Gut, Jaroš)

HC Oceláři Třinec: Ochman (45. Kučera) – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor
    Piráti Chomutov: Skokan (Pěkný) – Rudy, Seemann, Zeman, Matějka, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Veselý, Černý, Vjačka, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Brandner

Rozhodčí: Čahoj – Marek, Stonavský