Čerepovec – Nižněkamsk 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Soči 1:2 (1:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Kazaň 2:3 (kon.)
Riga – Ufa 3:4 (po pr.)
Spartak Moskva
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Sobota 06.01.2018, 15:00 • Lužniki Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky, kteří kromě MS dvacítek jsou zvědavi i na nejprestižnější evropskou soutěž, ruskou KHL.

Spartak Moskva:
    Moskevští mají poslední zápasy vynikající formu. Z posledních čtyř zápasů tři dokázali vyhrát a potvrdit to budou chtít i doma v Lužnikách proti silné Kazani. V tabulce jim doposud patří třinácté místo, se kterým ale tým z hlavního města není určitě spokojen. Možnost jej opět vylepšit mají dnes doma proti velmi silnému soupeři.

Kazaň:
    Kazani se v dosavadním průběhu KHL daří. Drží velmi pěkné páté místo a medailové pozice mají na dohled. Čeká je už pátý zápas v řadě na venkovních hřištích a zatím jsou úspěšní na padesát procent. Navíc ve všech zápasech padalo spoustu gólů, tak na ně snad budeme mít štěstí i dnes v Lužnikách.

Vzájemné zápasy:
    V letošní sezoně se týmy utkaly zatím v jediném případě. Už v září byli na stadionu Kazaně úspěšnější hosté z Moskvy. Výhru 4:3 vydřeli až v prodloužení.

Padne dnes v Moskvě pět a více branek?

Vítejte v moskevských Lužnikách. Přibližně za čtyřicet minut zde vypukne dnešní souboj v KHL mezi domácím Spartakem a hosty z Kazaně.

V Moskvě panuje nepatrně chladnější počasí než v České republice a dnes odpoledne zde i poletují sněhové vločky. Věřím, že na návštěvu zápasu to nebude mít pražádný vliv a uvidíme zajímavý hokej v pravé hokejové atmosféře.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Spartak Moskva: Bespalov – Kalinin, Kolcov, Kulik, V. Lajunen, A. Osipov, Judin, V. Sorokin – Chochlačov, Maxwell, Radil – Leščenko, Podšendjalov, Stoa – V. Komarov, Mirnov, A. Voronin – A. Kuzněcov, Orlov, Cyplakov – Talalujev.

Ak Bars Kazaň: Garipov – Batyršin, Tokranov, Jarullin, Markov, Ljamkin, Ohtamaa, Fatkullin – Azevedo, Tkačov, Sekáč – Galijev, Lander, Zaripov – Lukojanov, Jazkov, A. Potapov – Glinkin, M. Gluchov, Burmistrov – Kara.

Rozhodčí: Alexei Belov, Sergei Belyayev – Evgeny Streltsov, Alexei Mikhel.

Dnešní zápas je i zajímavější pro české diváky, protože na každé straně nastupuje jeden český útočník. Na straně domácích v prvním útoku Lukáš Radil. Na straně hostů z Kazaně, také v první pětce, Jiří Sekáč.

Domácí na led Lužnika Arény nastupují v červených dresech, hosté přijeli v dresech bílých.

Po slavnostním nástupu pokračuje i slavností akce před zápasem. Ke stropu areny je vyvěšen dres jedné z domácích legend a následuje ruská státní hymna.

00:01

0:30
    Hned na úvod zakázané uvolnění hostů.

01:20
    První šance hostů. Na přihrávku zpoza branky si najel Ohtamaa, ale minul.

02:15
    Hosté jsou mírným favoritem zápasu a v jeho úvodu jsou také aktivnější.

03:25
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., nedovolené bránění).

04:10
    První šanci měl Lukáš Radil, ale nastřelil jen brankaře Kazaně.

05:50
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vjačeslav Leščenko – 2 min.).

06:30
    Hostům se přesilová hra zatím nedaří a nemohou se usadit v útočném pásmu.

06:40
    Velmi slušně zaplněné Lužniky si zatím užívají jen průměrný hokej, téměř bez šancí.

07:50

08:00
    Kazaň za celou přesilovou hru prakticky neohrozila brankaře Spartaku Bespalova.

08:33
    Blesk z čistého nebe. Ohtamaa nahodil od modré a těsně před domácím brankářem výborně tečovat Gluchov.
    08:33 Michail GLUCHOV - 0:0

10:00
    Domácí se ze šoku nemohou vzpamatovat a zatím nejsou schopni na vedení Kazaně reagovat.

12:00
    Hra se poslední minuty odehrává převážně ve středním pásmu. Kazani to stačí, domácí na víc nemají.

12:50
    Šance Kazaně. Azevedo zavezl kotouč do útočné třetiny. Vystřelil z kruhu, ale domácí golman si poradil.

14:40
    Kazaň zvyšuje tlak a snahu o navýšení skore. V dobré pozici se ocitl Burmistrov, ale opět dobře zasáhl Bespalov.

15:10
    A zase hosté. Zaripov s Landerem udělali zmatek před domácím brankovištěm. Ztroskotali ovšem tradičně na domácím strážci branky.

15:50
    Z ničeho nic velká šance na vyrovnání. Od pravého mantinelu se až před branku natlačil Voronin, ale nedokázal zakončit.

16:40
    Kazaň vstřelila branku!
    Autorem branky je ANTON GLINKIN. Asistence: Michail Gluchov.
    16:40 Anton GLINKIN - 0:2

16:40
    Domácí si nepohlídali rychlou akci. Gluchov zpoza branky našel před bránou volného Glinkina a ten nezaváhal.

18:40
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., vysoká hůl).

19:20
    Domácí uzavřeli soupeře v útočné třetině. Snaží se ke konci třetiny snížit, ale nedaří se.

19:55
    Obrovská šance na snížení. radil trefuje z metru ležícího golmana do betonu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hosté vedou po první třetině naprosto zaslouženě. Prokazují pozici favorita a domácí si kromě přesilových her prakticky nic nevypracovali. Druhou třetinu ovšem začnou pokračováním přesilovky a tím i šancí na vrácení do zápasu.

20:01

20:40

21:00
    Domácí z přesilovky nic nevytěžili a v druhé třetině už branku hostů ani neohrozili.

21:10
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., hákování).

23:10

24:00
    Hosté v přesilovce prakticky nic nevymysleli.

24:20
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podražení).

26:00
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Komarov od mantinelu přihrává a zakončující Judin se nemýlí.
    26:00 Dmitrij JUDIN - 1:2

26:45
    Velká šance domácích na srovnání končí jen mírnou potyčkou vedle branky Garipova.

27:30
    A další nápor Spartaku. Nebezpečný závár ale Garipov znovu vyřešil.

29:00
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 10 min. osobní trest).

29:30
    První pětka Spartaku teď Kazani zle zatápěla. I přes šance se vyrovnání nedočkala.

30:45
    Galijev pálí nebezpečně od modré. Brankář si i přes clonu poradil.

32:10
    A zase první pětka Spartaku. ta dělá Kazani obrovské problémy. Znovu je na celé střídání zamkli v jejich třetině. Gólu se ovšem opět nedočkali.

34:00
    Hra je poslední minuty a vteřiny velmi neurovnaná a plná nepřesností.

34:40
    Azevedo najel zleva do třetiny, vypálil ale i přes nejistý zákrok golmana se z golu neradoval.

36:00
    Pozornost domácí brankáře vyzkoušel Lajunen. Se střelou za modrou však neměl nárok na úspěch.

36:50
    Dobrá šance domácích na vyrovnání. Kolcov si najel mezi kruhy, brankář hostů zůstal pozorný.

39:30
    A zase nevyužitá šance první moskevské pětky.

39:40
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vasilij Tokranov – 2 min., držení hole).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme viděli jen jednu branku. Dočkal se jí domácí Spartak a díky ní se můžeme těšit na otevřenou závěrečnou část hry.

40:01

41:40
    Bleskové srovnání. Domácí hned na úvod třetí třetiny využívají přesilovou hru. Po přihrávce Chochlačova se střelou prosazuje český útočník Lukáš Radil.
    41:40 Lukáš RADIL - 2:2

42:20
    Kazaň zabírá na plné obrátky. Chce si vzít své vedení zpět. velko příležitost zahazuje Jarullin.

44:40
    Spartak teď vůbec nestíhá. Kazaň roztočila několikaminutový kolotoč v útočné třetině. Bohužel pro ně neúspěšný.

45:00
    Obrovský závar na brankovišti Spartaku končí trestným střílením.

45:00
    Trestné střílení za Kazaň jede Sekáč. Pokusil se o blafák, ale Bespalov nechal beton pevně přikovaný k ledu a střelu chytil.

45:30
    Hosté značně zvyšují svůj tlak.

46:40
    A další skvělý zákrok Bespalova. Prudkou ránu od modré udržel ve výstroji a nedovolil útočníkům dorážet.

48:20
    Pěkný pokus Batyršina. Domácí Bespalov stále drží moskevské naděje na body.

50:00
    Jsme v polovině závěrečné třetiny a tlak hostů přeci jen trochu polevuje.

51:10
    Velmi aktivní první pětka Kazaně, zejména Azevedo. Pořádný závar zakončil střelou v pokleku, ale tradičně ztroskotal na Bespalovovi..

53:50
    A Spartak může zase děkovat jen svému golmanovi. Bespalov likviduje další nebezpečí ze strany Kazaně a stále drží naděje domácích.

54:20
    Tak už ani domácí golman nestačil. Rychlou přihrávku zpoza branky zakončuje přesně aktivní Azevedo.
    54:20 Justin AZEVEDO - 2:3

55:00
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., hrubost).

57:00

58:10
    A mohlo být rozhodnuto. Zprava najel do třetiny Galijev, trefil ale jen tyč.

58:30
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Brankář domácích opouští braku a Spartak to zkouší v šesti.

59:40
    Domácí soupeři zatápějí, ale končí to jen vzájemnou potyčkou na brankovišti.

59:40
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., hrubost).

59:40

59:40
    Zápas se nám natahuje, protože rozhodčí stále řeší potyčku a chování Markova.

Je dobojováno. Hostující Bars Kazaň potvrdili pozici favorita a v moskevských Lužnikách nad domácími vítězí 3:2. Zápas to pro mě nebyl v žádném případě jednoduchý a i přes zdánlivě snadné vedení museli ve druhém poločase hodně zabrat, aby si z Moskvy odvezli všechny body.

Vyrovnanost zápasu potvrzují i základní statistiky, kdy na střely vyhráli domácí 27:25.

Dnes jsme v Moskvě viděli velmi zajímavý zápas ve skvělé kulise. Budu se s vámi těšit při dalších přenosech ať už z KHL, nebo z některé jiné soutěže. (17:37:15)

Jakub Zeman

Branky a nahrávky: 26. Judin (V. Komarov), 42. Radil (Chochlačov) – 9. M. Gluchov (Ohtamaa), 17. Glinkin (M. Gluchov), 55. Azevedo

Rozhodčí: Alexei Belov, Sergei Belyayev – Evgeny Streltsov, Alexei Mikhel