Čerepovec – Nižněkamsk 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Soči 1:2 (1:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Kazaň 2:3 (kon.)
Riga – Ufa 3:4 (po pr.)
Spartak Moskva
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Sobota 06.01.2018, 15:00 • Lužniki Arena • KHL

59:40
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., hrubost).

59:40
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., hrubost).

58:10
    A mohlo být rozhodnuto. Zprava najel do třetiny Galijev, trefil ale jen tyč.

55:00
    54:20 Justin AZEVEDO - 2:3

54:20
    Tak už ani domácí golman nestačil. Rychlou přihrávku zpoza branky zakončuje přesně aktivní Azevedo.

51:10
    Velmi aktivní první pětka Kazaně, zejména Azevedo. Pořádný závar zakončil střelou v pokleku, ale tradičně ztroskotal na Bespalovovi..

45:00
    Trestné střílení za Kazaň jede Sekáč. Pokusil se o blafák, ale Bespalov nechal beton pevně přikovaný k ledu a střelu chytil.
    41:40 Lukáš RADIL - 2:2

41:40
    Bleskové srovnání. Domácí hned na úvod třetí třetiny využívají přesilovou hru. Po přihrávce Chochlačova se střelou prosazuje český útočník Lukáš Radil.

39:40
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vasilij Tokranov – 2 min., držení hole).

36:50
    Dobrá šance domácích na vyrovnání. Kolcov si najel mezi kruhy, brankář hostů zůstal pozorný.

29:00
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 10 min. osobní trest).

27:30
    A další nápor Spartaku. Nebezpečný závár ale Garipov znovu vyřešil.
    26:00 Dmitrij JUDIN - 1:2

26:00
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Komarov od mantinelu přihrává a zakončující Judin se nemýlí.

24:20
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podražení).

21:10
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., hákování).

19:55
    Obrovská šance na snížení. radil trefuje z metru ležícího golmana do betonu.

18:40
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., vysoká hůl).
    16:40 Anton GLINKIN - 0:2

16:40
    Kazaň vstřelila branku!
    Autorem branky je ANTON GLINKIN. Asistence: Michail Gluchov.

15:50
    Z ničeho nic velká šance na vyrovnání. Od pravého mantinelu se až před branku natlačil Voronin, ale nedokázal zakončit.

12:50
    Šance Kazaně. Azevedo zavezl kotouč do útočné třetiny. Vystřelil z kruhu, ale domácí golman si poradil.
    08:33 Michail GLUCHOV - 0:0

08:33
    Blesk z čistého nebe. Ohtamaa nahodil od modré a těsně před domácím brankářem výborně tečovat Gluchov.

05:50
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vjačeslav Leščenko – 2 min.).

04:10
    První šanci měl Lukáš Radil, ale nastřelil jen brankaře Kazaně.

03:25
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., nedovolené bránění).

Jakub Zeman

Branky a nahrávky: 26. Judin (V. Komarov), 42. Radil (Chochlačov) – 9. M. Gluchov (Ohtamaa), 17. Glinkin (M. Gluchov), 55. Azevedo

Spartak Moskva: Bespalov – Kalinin, Kolcov, Kulik, V. Lajunen, A. Osipov, Judin, V. Sorokin – Chochlačov, Maxwell, Radil – Leščenko, Podšendjalov, Stoa – V. Komarov, Mirnov, A. Voronin – A. Kuzněcov, Orlov, Cyplakov – Talalujev.
    Ak Bars Kazaň: Garipov – Batyršin, Tokranov, Jarullin, Markov, Ljamkin, Ohtamaa, Fatkullin – Azevedo, Tkačov, Sekáč – Galijev, Lander, Zaripov – Lukojanov, Jazkov, A. Potapov – Glinkin, M. Gluchov, Burmistrov – Kara.

Rozhodčí: Alexei Belov, Sergei Belyayev – Evgeny Streltsov, Alexei Mikhel