NY Islanders – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Detroit – Florida 4:2 (kon.) | Ottawa – San Jose 6:5 (po pr.)
Winnipeg – Buffalo 4:3 (kon.) | Chicago – Vegas 4:5 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 6:3 (kon.)
Dallas – Edmonton 5:1 (kon.)
Ottawa Senators
6:5 (1:2, 1:3, 3:0 - 1:0)
San Jose Sharks
Sobota 06.01.2018, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:24:39)

Tomáš Hertl (SJS) 2+0

Dlouho vše vypadalo, že si San Jose na ledě Ottawy připíše další vítězství na konto, ale opak byl nakonec pravdou. Senators sice po dvou třetinách prohrávali 2:5, ale v rozhodující dvacetiminutovce se nakopli k senzačnímu obratu, třemi góly srovnali skóre zápasu a v prodloužení otočku dokonali po rychlém gólu Matta Duchenea.

60:07 Matt DUCHENE - 6:5

60:07
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí vítězí po bleskurychlé brance jen sedm sekund po začátku prodloužení! Do úniku dvou proti jednomu se dostali Hoffman s Duchenem a MATT DUCHENE využil přesné přihrávky svého spoluhráče, čímž vybojoval pro svůj tým velmi cenné vítězství. Asistence: Mike Hoffman.

60:01

O osudu dnešního utkání rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Smith se snažil projít za pukem skrz dva hráče soupeře, ale nestihl to a Dell odpálil kotouč do rohu.

59:23
    Hosté se nadvakrát dostali ke střele, která byla pouze zablokována obranou.

59:01
    Probíhá poslední minuta normální hrací doby.

58:36
    Senators se dopouští zakázaného uvolnění.

58:26
    Pod tlakem byl nyní Anderson, který však odolal několika střelám a následně přerušil hru.

58:14
    Hertl se pokusil rozhodnout zápas, ale minul branku.

57:54
    Couture svižnou střelou z levého trefil jen betony Andersona.

57:43
    Icing San Jose.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 11. Dzingel (Mark Stone, Brassard), 25. Mark Stone (Hoffman, E. Karlsson), 41. Brassard (Mark Stone, E. Karlsson), 49. Duchene (B. Ryan, Hoffman), 51. Hoffman (Duchene, B. Ryan), 61. Duchene (Hoffman) – 7. Hertl (Couture, Burns), 13. M. Karlsson (J. Ryan, Hansen), 23. Tierney (Donskoi, Heed), 24. Burns (Couture, Pavelski), 34. Hertl (Dillon, Couture)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Phaneuf (A), Chabot, Harpur – Mark Stone (A), Brassard, Dzingel – B. Ryan, Duchene, Hoffman – Z. Smith, N. Thompson, Pyatt – Burrows, Pageau, Dumont.
    San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, Dillon, Braun, Vlasic, J. Ryan, Heed – Pavelski (C), J. Thornton (A), Meier – Donskoi, Couture (A), Hertl – Labanc, Tierney, Bødker – M. Karlsson, Hansen, Goodrow.

Rozhodčí: St. Laurent, Watson – Devorski, Smith