Slavia – Přerov 1:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:4 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 2:1 (2:1 po s.n.)
Prostějov – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Kadaň – Třebíč 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:0 (kon.)
Havířov – Kladno 2:1 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 06.01.2018, 17:00Chance liga • 37. kolo

Je dobojováno. Velmi vyrovnané utkání jako na houpačce nakonec ubojoval domácí tým a odnese si dnes všechny tři body. Ústí nad labem se rozhodně nemá za co stydět, moc nechybělo a mohlo nějaký ten bod zapsat také. (19:17:10)

59:39
    Ani tato střela se neujala, byla sražena na nad branku, hostům se an iv šesti nedaří srovnat.

59:18
    Oddechový čas pro hosty.

59:18
    Obrana ale znova úplně propadadla a mohla být hodně ráda, že hosté zakončovali z vleké blízky a nemohli tak nic vymýšlet.

58:59
    A opět, Prostějov posílá puk do středního pásma.

58:34
    Ústí nad Labem se nedaří dostat se z vlastní obranné třetiny a pokusit se ohrozit brankáře soupeře.

58:08
    Jestřábi se po delší době dostali ke střele, na Soukupa si ale od levého mantinelu nepřišli.

57:46
    Zatím ne. Domácí brankář má opět kotouč ve své moci a navíc vypršela přesilovka hostů.

57:28
    Domácí vyhodili, ale soupeř je znova před brankou. Dočkáme se vyrovnání?

57:06
    Další ostrá rána, tentokráte od modré, Neužil opět pozorný.

56:51
    Zkoušeli to bekhendem těsně před brankářem, Neužil byl ale připraven a kryje.

56:39
    Až teď se hosté dostali pět, podaří se jim něco vymyslet?

56:12
    Střela od modré trefila pouze obětavého obránce a od něj se dorazil puk mimo pásmo.

55:44
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Alex Rašner – 2 min., držení protihráče).

55:44
    Naknec však zaútočilo Ústí nad Labem a vybojovalo si přesilovou hru.

55:29
    Domácí tým nepolevuje a opět se vydává do útoku.

54:58
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov si vytvořil velký tlak a přeci jen se znova raduje. Střelu od modré tečoval LUKÁŠ LUŇÁK a ochozy slaví! Asistence: Ladisalv Havlík a Ondřej Fiala.

54:26
    Zajímavé utkání, které se hraje nahoru dolu, pokračuje. Neužil drží puk v lapačce.

53:55
    Domácí se rychle vydávají do útoku, dočkáme se ještě nějaké branky?

53:27
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Stačí však jeden výjimčený útok a vše je jinak! Obrana PRostějova poněkud zaspala, hosté našli úplně volného JAROSLAVA ROUBÍKA a ten u vzdálenější tyče nezaváhal. Máme tedy srovnáno. Asistence: Ladislav Gengel a Martin Vágner

52:59
    Ústí se ne a ne dsotat déle k puku a nevypadá to s ním v těchto okamžicích nejlépe.

52:29
    Prostějov stále hraje velmi aktivně a nepouští soupeře do závěrečného tlaku.

52:04
    Soukup podržel nahození a přerušuje tedy hru.

51:49

51:17
    Hosté zahrzili i ve vlastním oslabení poté, co překazili soupeř rozehrávku. S bombou z příklepu si však NEužil poradil.

50:58
    Až nyní se Slovan dokázal osvobodit.

50:35
    Střela od mmodré trefila klubko hráčů před brankářem a hosté poté vyhodili na střídačku.

50:24
    Domácí si vytvářejí tlak v útočném pásmu. Podaří se jim prosadit se?

50:07
    Rána od modré končí ve výstroji Soukupa.

49:49
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., podražení).

49:46
    Prostějov se ihned po vypršení trestu dostal do velké šance, ale trochu to přehnal s kombinací a zakončení tak nebylo ideální. Vybojoval však vyloučení.

49:31

49:06
    Další pokus končí sražený v ochranné síti.

48:52
    Chaupa si sjel s pukem, ale na následnou střelu mu již nezbylo dost místa a Neužil ji s přehledem pokryl.

48:21
    Hosté promáchi před brankou a puk znova končí až mimo pásmo. Ústí tak musí začít od Soukupa.

47:58
    Střela z mezikruží minula cíl a následně se k puku dostali domácí hokejsité, kteří jej ihned posílají do bezpečí.

47:29
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., držení protihráče).

47:03
    Slovan se usadil ve třetině, chybí tomu ale střelba.

46:32
    Prostějov se dostal do zajímavého únik, ale Soukup uspěl v tomto mini souboji a hosté jsou tak stále ve hře.

46:14
    Nahození Neužil pro jsitotu podržel, bude se vhazovat po jeho levici.

45:48
    Ústí nad Labem je za svou brankou a čeká na prostřídání formací.

45:22
    Tempo hry poněkud povadlo, střela z kruhu pro vhazování navíc končí v ochranné síti.

44:44
    Dalekonosná střela končí ve výstroji brankáře hostujícího týmu.

44:35
    Ofsajd Prostějova.

43:58
    Střela od pravého mantinelu jen těsně minula brnaku Soukupa, domácí pokračují v boji o puk v útočné třetině.

43:32
    Slovanu se nepodařila dlouhá rozehrávka, která nenašla nikoho u branky a odevzdal tak pouze kotouč.

42:55
    Ústí nad Labem si vytvořilo několik střeleckých šancí, ale ani jedna se neujala. Prostějov dobře a obětavě bránil.

42:14
    Jestřábi jsou při chuti, zastavil je ale ofsajd.

41:57
    Domácí se ubránili a hned na to si opět vracejí vedení. Hostům se nepodařilo vyhodit puk, JAN STARÝ jej získal, udělal si stahovačku a z mezikruží se trefil naprosto náramně. Bez asistence.

41:46
    Zakázané uvolnění Ústí nad Labem.

41:28
    Prostějov se ubránil a ihned míří na druhou stranu hřiště.

41:07

40:59
    Až nyní se hosté usadili ve třetině, podaří se jim něco vymyslet?

40:28
    Ústí ne a ne dostat se do útočné třetiny. Domácí dobře brání.

40:01

Je za nái druhá třetina, ve které hosté otočili vývoj utkní, ale stejně jako v té první inkasovali ke konci z přesilovky a do třetí třetiny, která začne zhruba v 18:42, se půjde za nerozhodného stavu.

40:00

39:31
    Ústí se dostalo až před bránu, ale již nemělo dost času na lepší zakončení.

39:05
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., držení hole).

38:39
    Stejně jako na konci té první třetiny v přesilovce, i tentokráte se Prostějov prosadil. MAREK DRTINA napřáhl od modré a propálil úplně vše, co mu stálo v cestě. Výstavní rána! Asistence: Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek

38:25
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Vágner – 2 min., nedovolené bránění).

38:21
    Hosté v mezikruží na poslední chvíli promáchli zakončení. To by je mohlo hodně mrzet.

37:58
    Další střela od modré, ale ani tentokráte neprošla k brankáři hostů.

37:29
    Střela od modré trefila pouze klubko hráčů před brankou a Ústí nad LAbem pospíchalo do protiútoku, který však Neužil dokázal vychytat.

36:59
    Soukup si pro puk doklouzal až k mantinelu, byl u něj ale dříve, než dojíždějící útočník.

36:29
    Střela od mantinelu nemohla Soukupa ohrozit. Aktivita domácích je ale patrná.

36:19
    Spousta nepřesností ve hře obou týmů, to poněkud kazí dojem ze hry.

35:48
    Jestřábům se ale nepovedla rozehrávka a také oni spíše odevzdali touš.

35:22
    Ústí nad Labem se usadilo v útočné třetině, ale ke střele se nedostalo a přišlo o kotouč.

35:00
    Prostěov rychle vyráží do útočení a snaží se ještě před koncem třetiny srovnat. Musí si dávat ale pozor i na rychlé protiútoky soupře, který znova zahrizil.

34:26
    To jsou věci! Ústí nad LAbem dokonává ve druhé třetině obrat skóre. PATRIK HUSÁK střílel z vrcholu kruhů, brankář sice vyrazil, ale Husák využil své rychlosti, dostal se k dorážce a střelou pod břevno se prosadil. Asisentce: Lukáš Volf a Matěj Chalupa

34:09
    Div, že z toho teď nebyl vlastňák. Přihrávka zpoza brány trefila do bruslí jednoho z hostů a od ní se odrazila do betonu Soukupa.

33:47
    Další spíše vyhozený puk z hokejek hostů. Domácím se ale nedaří udržet se v útočné třetině.

33:18
    Ústí nerozehrálo ideálně, přišlo o pásmo a musí se vracet před svého brankáře.

32:51
    Zajímavá šnace i na druhé straně, obrácne Prostějova byl však brzo na ledě a přihrávku před branku zachytil.

32:12
    Domácí sice měli tlak, ale střely nikde. Snaží se o to tak nyní. A nebyli daleko zásahu. Soukup byl ale včas na svém místě!

31:52

31:10
    Ústí vyhodilo a až nyní se domácí vrátili do třetiny.

30:43
    Následná pumelice byla sražena mimo a bude se vhazovat po levici Soukupa.

30:21
    Prostějov z první střely trefil pouze obránce.

29:51
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Najman – 2 min., podražení).

29:29
    Střelu od modré Neužil vyrazil přímo na hokejku spoluhráče a ten míří na druhou stranu.

28:56
    Ústí nad Labem přesilová hra hodně nakopla a je teď lepším mužstvem.

28:18

27:55
    Vše mohlo být jinak po přihrávce před bránku, tma se ale k puku dostal jeden z domácích a rychle jej poslal na druhou stranu hřiště.

27:30
    Domácí opět vyhazují, tuto přesilovku si jejich soupeř rozhodně za rámeček nedá.

26:58
    Slovan se nedokázal znova udržet v pásmu a puk je tak za Soukupem.

26:37
    Zakázané uvolnění po špatné rozehrávce Ústí nad Labem.

26:18
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., hákování).

25:57
    Ani jeden tým ne a ne dostat se do souvislejšího tlaku, bojuje se hlavně ve středu hřiště.

25:23
    Puk skončil na střídačce Prostějova.

25:02
    Aktivita domácího týmu je patrná, soupeř ale číhá na šance k protiútokům.

24:29
    Skrumáž před bránou SLovan zvládl a z následného protiútoku vybojoval vhazování.

23:57
    Teď už je to znova Prostějov, kdo se žene za změnou skóre.

23:22
    Šenkeříkovi chyběl půlkrok k tomu, aby se dostal k odraženému kotouči a dovršil tak otočku skóre.

22:57
    Jestřábi hrají opravdu velmi aktivně. Vyhození Slovanu ale pro jsitotu Neužil podržel v lapačce.

22:42
    Obtočení kolem branky a následná střela taháčkem Soukupa nepřekvapila. Ten drží kotouč ve výstroji.

22:14
    Ofsajd překazil útočnou snahu domácích.

22:06
    DANIEL KRUŽÍK využil špatné rozehrávky soupeře, dostal se k pdraženému puku a samostatný nájezd završil přesnou střelou. Bez asistence.

21:55

21:42
    Zatím je to ale bez střely, která by ohrozila Soukupa.

21:08
    Signalizované vyloučení se nakonec nekoná a Prostějov může pokračovat v přesilové hře.

20:21
    Prostějov se ihned usadil v útočné třetině a snaží se přidat další branku.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli hned několik vyloučení, a ta určovala tempo utkání. V jednom z nich se těsně před koncem dokázal prosadit Jan Starý a otevřel tak skóre dnešního utkání. Domácí jsou opticky o něco lepší a Slovan to tak bude mít hodně těžké. Jak se s tím popere zjsitíme zhruba od 17:51.

20:00

19:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ladislav Gengel – 2 min., sekání).

19:12
    Tak přeci jen jsme se dočkali branky ještě před sirénou. OD modré čáry poslal puk směrem k bráně Tomáš Divíšek a tam stál JAN STARÝ, jehož umná teč dokázala překonat Soukupa. Asistence: Tomáš Divíšek a Tomáš Nouza

19:06
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., podražení).

19:06
    Domácí obkroužili branku, vystřelili, ale hostující gólman nenechal místečko, kudy by puk mohl projít do jeho svatyně.

18:47
    Kotouč se odrazil k Neužilovi a ten jej pro jistotu udržel v lapačce.

18:29
    Soukup dokázal střelu od modré vyrazit na hůl spoluhráče, který okamžitě zakládá protiútok.

17:58
    Slovan se po pasáži nepřesností dostal na dostřel, ovšem minul bránu a následně o puk přišel.

17:28
    Ten z něj vyšel lépe a okamžitě posílá puk na druhou stranu hřiště.

16:59
    Jestřábi jsou zpět a svádí tuhý boj o kotouč v rohu obranného pásma soupeře.

16:34
    Po dlouhé době se Prostějov dostal na dostřel, ale nepřesnou přihrávkou se opět vyhnal z pásma.

16:13
    Zajímavá střela z mezikruží, která mířila na domácí branku, byla sražena do ochranné sítě.

15:57
    Holík zůstal ležet na ledě, ale rozhodčí faul neviděli a bude se tedy porkačovat již ve hře v plném počtu.

15:34
    Obrovská šance po skrumáži. Střela taháčkem ale minula branku domácího gólmana.

15:23
    Tvrdá pumelice od modré Neužilovi neunikla. Udržel ji ve výstroji a přerušil hru.

15:01
    Hráči Slovanu zahráli vysokou holí a hra se přesune k Soukupovi.

14:51
    Domácí tým vyhazuje.

14:35
    Tvrdá střela trefila pouze obětavého obránce a následná snaha o pas před branku byla sražena do ochranné sítě.

14:12
    Ústí nad Labem získalo útočnou třetinu a snaží se něco vymyslet.

13:46
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Starý – 2 min., podražení).

13:27
    Švec zakončoval situaci dva na jednoho, jež vznikla po chybě jednoho z obránců Slovanu a jen tak tak, že netrefil volné místečko. Opravdu nechybělo mnoho.

13:06
    Ústí je usazené v útočné třetině, podaří se mu něco vymyslet?

12:41
    Kružík zakončoval velmi rychlou a pohlednou kombinaci svého celku, avšak na rychle se stáhnuvšího Neužila si nepřišel.

12:29
    Teď už je Ústí nad Labem zpět a začíná velmi nebezpečně kombinovat kolem branky Neužila.

11:57
    Hosté se zuby nehty snažili udržet psámo, ale to se jim nepovedlo a Prostějovu se podařilo vyhodit do středního pásma.

11:28

11:07
    Ani Ústí se příliš nedaří při snaze ohrozit branku a tak sledujeme hru nahoru dolu, ale bez střel.

10:37
    Další vyhození JEstřábů, kteří se pomalu dostávají pod tlak. Daří se jim ale zatím bránit bez obtíží.

10:04
    Slovan za branjiz vybojoval puk, ovšem přihrávka na modrou se nepovedla a musí se tak vracet.

09:37
    Sledujeme pasáž plnou nepřesností, ani jeden tým ne a ne vypracovat si nějakou akci, jež by mohla vést k otevření gólového účtu.

08:58
    Po dlouhé době se v útočné třetině usadilo Ústí nad Labem, nedostalo se ale ani ke střele a musí se po vyhození soupeře vracet.

08:31
    Puk, jenž směřoval přes Soukupa, jen těsně nestihl tečovat jeden z Jestřábů.

07:59
    Domácí se stále drží častěji u touše, ale na pozornou obranu hostů ne a ne najít recept.

07:21
    Prostějov se usadil v útočné třetině, první pokus ale zamířil mimo a Slovan následně získal kotouč.

06:33
    Na druhé straně v permanenci i Soukup, i jeho lapačka byla na svém místě.

06:07
    Macek vyzkoušel přes obránce pozornost Neužila, který ukryl kotouč v lapačce.

05:57
    Ústí nad Labem srovnává hru a pomalu se zdá, že se dostává z úvodního tlaku soupeře.

05:15
    Pumelice od modré z hokejky Havlíka svůj cíl nenašla, brankáře Soukupa ale pořádně vystrašila. Bude se vhazovat po jeho levici.

04:58
    Ústí se po delší době ukázalo v útočné třetině, kde svádělo boj u mantinelu, avšak následná přihrávka před branku našla pouze obránce.

04:24
    Domácí tým je sice opticky aktivnější, ovšem zatím to k výraznějšímu ohrožení branky nevede.

03:57

03:39
    Chyba na modré vedla k samostatnému úniku Kružíka, který ale vypálil trestuhodně mimo.

03:19
    Prostějov se konečně usadil v útočné třetině. Podaří se mu ještě něco vymyslet?

02:57
    Koutouč u Neužila, rozehrávka domácího týmu zatím hodně vázne a přesilová hra se vůbec nedaří.

02:29
    A opět, Jestřábům se nedaří usadit se a dostat soupeře pod tlak.

02:09
    Hosté začali oslabení dobře a podařilo se jim vyhodit kotouč do bezpečí.

01:57
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Radomír Vaněk – 2 min., podražení).

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, A. Holík, Havlík, Žovinec, Rašner – L. Luňák, Fiala, Švec – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Starý, Divíšek, Nouza – Nestrašil, V. Meidl, Prokeš.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Šenkeřík, Hes, M. Vágner, Husák, Vaněk, M. Zdvořáček – L. Volf, Roubík, M. Chalupa – D. Merta, Vrdlovec, Kružík – Navarra, Gengel, Severa – Macek, Najman, T. Jandus.

Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák.

Vzájemná utkání

Ústí nad Labem 1:9 Prostějov
    Prostějov 3:2 (po prod.) Ústí nad Labem
    Ústí nad Labem 1:6 Prostějov
    Prostějov 3:5 Ústí nad Labem
    Ústí nad Labem 3:2 Prostějov

Hostům se letos úplně nedaří, vyhráli jen 13 zápasů a v 22 padli s negativním skóre 101:128. Výsledkem je tak 45 bodů a ztráta pěti na pozici zaručující play-off. To ale stále není nic hrozného a pokud se podaří Ústí zlepšit o něco výkony, stále není nic ztraceno.

Nutno ale podotknout, že v psoledních pěti zápasech to hosté měli opravdu složité. Prohra s Kladnem, Slavií a Budějovicemi. Naopak ale dokázali porazit Ústí a Přerov. Bude velmi zajímavé sledovat, co předvedou dnes.

Domácí tým je momentálně na šestém místě a tedy na výborné cestě do play-off. To díky 22 výhrám a 14 prohrám při skóre 116:90. Tyto statistiky vedly k zisku 62 bodů a mají tak náskok 12 bodů na Vsetín, který momentálěn drží osmé místo.

Prostějovu se v posledních zápasech trochu přestalo dařit. V prosinci měli Jestřábi výbornou úspěšnost, která nyní v zápasech proti Vsetínu a Třebíči trochu utrpěla. Teď se ale vrací domů, kde se budou chtít vrátit na vítěznou šňůru.

Dobrý den u dnešního utkání WSM ligy. V tomto kole poměří síly Prostějov s Ústí nad Labem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 20. Starý (Divíšek, Nouza), 39. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 42. Starý, 55. L. Luňák (Havlík, Fiala) – 23. Kružík, 35. Husák (L. Volf, M. Chalupa), 54. Roubík (Gengel, M. Vágner)

Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák