Bílina – Jablonec 4:5 (po pr.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 1:3 (kon.) | Šumperk – Val.Meziříčí 6:3 (kon.)
Hodonín – Opava 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Nymburk 5:3 (kon.)
Řisuty – Kobra 5:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Most 5:0 (kont.) | Klatovy – Žďár n/S 3:6 (kon.)
David Servis – Písek 8:2 (kon.) | Tábor – Kolín 2:5 (kon.) | Děčín – Vrchlabí 2:11 (kon.)
Letňany – Sokolov 2:3 (kon.)
konec
SHK Hodonín
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
HK Opava
Sobota 06.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ (ČR) • 34. kolo
Předzápasové kurzy: 1.13 8.5 9.22
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
  HK Opava

  Dlouhých patnáct zápasů čekal opavský Slezan na vítězství. V zápase třiatřicátého kola se mu konečně podařilo nešťastnou šňůru přerušit a zvítězit nad šumperksými Draky – stejným soupeřem, se kterým si připsali poslední výhru, která se datuje až k osmnáctému říjnu 2017.

  Opava si za vítězstvím ve středečním zápase šla už od první minuty, ve které se trefil Rudl. Draci dvě minuty nato vyrovnali, ve druhé periodě však opavští hokejisté navýšili na 2:1 a v závěrečné dvacetiminutovce pečetili svou výhru 3:1 střelou do prázdné klece.
   
  SHK Hodonín

  Drtiči měli ve středu volno a tak mohli nabrat síly po dvou prohraných utkáních. Na domácím ledě před nejvyšší návštěvou sezony podlehli těsně Porubě 3:4 po té, co ztratili dvoubrankové vedení. V dalším zápase zajížděli na led Šumperka a tam od začátku utkání tahali za kratší konec.

  Domácím Drakům se dařilo lépe a po konci utkání svítil na světelné tabuli stav 5:3. Hodonínští hokejisté tak dostávají ideální příležitost na reparát proti poslednímu celku tabulky, kterému v posledním měření sil nasázeli jedenáct branek.
   
  Úvodní sestavy:

  SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) – Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Matějka, Hajný – Sajdl (A), Vaněk, Hložánek – Jurča, Charvát, Kadlec – Romančík, Kuba, Vrána

  Trenér: Roman Čechmánek

  HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek – Štindl, Vaněk, Chalupa (A) – Maxner, Wolf (A), Hartmann – Seidler, Malina, Škoda

  Trenér: Zdeněk Pavelek

  Rozhodčí: Šudoma – Goňa, Pospíšil.
   
  Hráči obou mužstev jsou nastoupeni na modrých čarách, utkání co nevidět začne!
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:13
  Puku se první ujali hosté, následně o něj přišli ve středním pásmu a útočí Drtiči.
   
  00:32
  Matějka se ocitl před bránou a postrčil skákavý puk směrem na Šafránka. Ten za pomoci svých spoluhráčů dostal puk do bezpečné vzdálenosti od brány.
   
  00:54
  Sajdl narazil puk Vaňkovi, který se prohnal útočným pásmem jako střela a namazal puk na hůl Hložánkovi, který z předbrankového prostoru zakončoval, trefil však dobře postaveného Šafránka.
   
  00:54
  Erik Hložánek (HOD) se mimo jiné při střeleckém pokusu dopustil sekání a odpyká si dvouminutový trest.
   
  01:55
  Opava se dosud neusadila v útočném pásmu, nyní rozehrává od vlastní svatyně.
   
  02:18
  Teď už hosté úřadují před Halodou. Fišera vyslal nenápadnou střílenou přihrávku na bránu a ta skončila až na boční síti domácí brány!
   
  03:12
  Ondřej Haloda musel řešit ještě jeden střelecký pokus, který byl tečovaný, nicméně hodonínský brankář stihl zareagovat. Nyní už se hraje 5 na 5 a hra se odehrává přebážně ve středním pásmu.
   
  04:33
  Malina na sebe natáhl dva hráče a přihrával volnému Hartmannovi, který si sjížděl mezi kruhy. Ten z prostoru před bránou trefil pouze připraveného Halodu!
   
  05:16
  Tichý poslal tvrdě k zemi Vránu, tento zákrok byl však čistý a pokračuje se dál ve hře bez vyloučení.
   
  05:36
  Kobylík zavezl puk do pásma, obkroužil opavskou bránu a pokusil se zasunout puk k tyči, to se mu ale nepovedlo.
   
  06:06
  Matějka vybídnul zadovkou ke střílení Hajného. Ten so opřel do puku a o pár centimetrů minul pravou tyč!
   
  07:18
  Hartmann se dostal k dalšímu zakončení, tentokrát se prokličkoval do útočného pásma podél hrazení a z hranice kruhu mířil pod horní tyč, Haloda schoval puk v lapačce.
   
  08:03
  Tentýž hráč mohl střílet znova, Štindlova přihrávka na něj však neprošla. Škoda pro hosty, mohla z toho být zajimavá příležitost!
   
  08:08
  Opava právě vstřelila branku!
  Opava se zdála být aktivnějším týmem a po zásluze se ujímá vedení! Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, Dominik Rudl chvilku podržel kotouč na hokejce a skvělou přihrávkou našel volného PETRA WOLFA, který z první poslal kotouč do poloodkryté části hodonínské brány! Asistence: Dominik Rudl, Petr Chalupa.
   
  09:16
  Matějka neměl komu nahrát, a tak se rozhodl pro střelu. S jeho pokusem si bez problémů Šafránek poradil.
   
  10:07
  Vítek využil nepřesného střídání domácích hokejistů a mohl střílet z dobré pozice, Haloda proti němu vytáhl zákrok pravým betonem.
   
  10:37
  Hladišovu střelu od modré vyrazil Šafránek do rohu kluziště, tam si pro něj přijel Hartmann a zkusil vystřelit na hodonínskou bránu, Halod je pozorný.
   
  11:13
  Po této akci se dostali do přečíslení 3 na 1 domácí hráči, ti celou akci ale překombinovali a vůbec se nedostali k zakončení.
   
  12:10
  Matula si sjel pro dlouhou přihrávku do útočného pásma a vyslal na Šafránka tvrdou ránu, opavský brankář i tento pokus chytá.
   
  12:57
  Kadlec vybojoval puk za opavskou bránou a poslal jej do předbrankového prostoru, tam byli hned čtyři hráči v červeném dresu a puk vyhodili do neutrální třetiny.
   
  13:30
  Do nebezpečného protiútoku se hnali tři opavští hráči, celou jejich akci však překazilo postavení mimo hru.
   
  15:01
  Ani jeden z týmů se teď nemůže usadit v útočném pásmu. Oba celky si střídavě předávají kotouč a nikdo se nežene do útočení.
   
  16:26
  Sedlák předával puk Jurčovi, k tomu kotouč ale nedoputoval a místo toho skončil na holi jednoho z opavských hokejistů. Ti se díky tomu dostali do útočeného pásma a obstřelují Halodu.
   
  17:20
  Romančík se obtočil kolem brány, svům střeleckým pokusem trefil Maxnera a ten okamžitě vyváží puk do útočného pásma, kde vynutil vhazování poté, co sváděl s jedním z hodonínských hráčů souboj o puk u mantinelu.
   
  17:46
  Matějkovo nahození bylo tečované opavskýmobráncem těsně před Šafránkem do ochranné sítě.
   
  18:34
  Tichého střelu od modré tečoval v prostoru mezi kruhy Seidler, střela změnila směr a jen těsně minula hodonínskou bránu!
   
  19:19
  Jan Fišera (OPA) odjíždí na trestnou lavici poté, co se dopustil nedovoleného bránění. Domácí budou hrát první přesilovku v zápase.
   
  19:49
  Hra je přerušena poté, co opavský obr Josef Tichý sestřelil u mantinelu Jakuba Kadlece. Po delší debatě hodonínských hráčů s rozhodčím se ale vylučovat nebude, pokračuje hodonínská přesilovka pěti proti čtyřem.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  První část hry přinesla pouze jednu branku, která padla z hole Petra Wolfa. Ten si sjel po vhazování do předbrankového prostoru, kam dostal přihrávku a skóroval dřív, než se stihl hodonínský brankář přesunout. Hosté tak do druhé třetiny půjdou s jednobrankovým náskokem.
   
  Další třetina začne přibližně v 17:49.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:47
  Opava z kraje třetiny dvakrát vyhodila puk až k Halodovi. Hosté zatím hrají oslabení velice dobře.
   
  21:26
  Opava vůbec nedovolila Drtičům přiblížit se k Šafránkově bráně. Hosté už hrají v plném počtu.
   
  21:58
  Ani tentokrát se Hodonínští nedostali ped Šafránka. Naopak je pískáno zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Halodou.
   
  22:38
  V přečíslení 3 na 2 se Malina rozhodl střílet, terfil však bránícího hráče. Od něj se puk ještě odrazil k Hartmannovi a ten nahrál Seidlerovi, jehož pokus z levého kruhu Haloda zneškodnil!
   
  23:37
  Matějka se přokličkoval do útočného pásma, tan přenechal puk Matulovi a ten vybídnul ke střele Hladiše, tomu střela nesedla a puk trefil špatně, domácí ale pokračovali v útočné akci a alespoň získali vhazování před Šafránkem.
   
  23:53
  Opava hrála v šesti, teď bude hrát ve čtyřech! Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Petr Wolf (OPA).
   
  24:25
  Opavská čtveřice se pokusila vyhodit kotouč přes modrou čáru, to se jí nepovedlo a hosté byli v neobvyklém postavení, čehož využil Žabčík a okamžitě se opřel do puku. Jeho střelu schoval Šafránek do lapačky.
   
  25:00
  Bude se vhazovat před Halodou, hodonínští hokejisté se dopustili zakázaného uvolnění.
   
  25:51
  Kobylík nabil Romančíkovi a ten tvrdou ránou mířil ke vzdálenější tyči. Šafránek nakonec zasahovat nemusel, střela minula opavskou bránu.
   
  27:46
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Drtiči drželi delší dobu útočné pásmo, nedostali se však ke střele, dokud si nesjel před bránu DANIEL VANĚK, který dostal přesnou přihrávku na hůl zpoza brány a střelou z besprostřední blízkosti překonává Šafránka střelou k bližší tyči! Asistence: Jakub Sajdl.
   
  28:16
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácím stačilo půl minuty na to, aby obrátili stav utkání ve svůj prospěch! JAKUB KADLEC tečoval těsně před bránou střelu, která se sice neuchytila, o chvíli později to tentýž hráč zkusil znovu z levého kruhu a tentokrát se už nemýlil! Asistence: Matěj Charvát.
   
  28:56
  Hodonín může přidat další branku. Na trestnou odjíždí Daniel Slavík (OPA) za podražení a domácí tak budou hrát další přesilovku!
   
  30:29
  Už to mohlo být o dvě branky! Na modré se do střely opřel Hladiš a Šafránek puk vyrazil pouze do pravé tyče, od které se puk odrazil ven z brány!
   
  31:13
  Ale pozor, hosté se také dostali ke slovu. Před hodonínskou bránou bylo hodně rušno, ani jeden z hráčů v červeném dresu ale nedokázal puk dopravit až za Halodova záda.
   
  32:12
  Tichého dělovka od modré skončila v Halodově lapačce. Bude se vzahovat po pravé ruce hodonínského brankáře.
   
  32:17
  Opava právě vstřelila branku!
  Opava stejně jako v u prvního gólu skóruje po vyhraném vhazování v útočném pásmu a vyrovnává tak stav utkání na 2:2! Petr Chalupa vyhrál buly na JIŘÍHO ŠINDELÁŘE, který s ničím neváhal, napřáhl ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Petr Chalupa.
   
  33:18
  Kužílek hledal spoluhráče před bránou, puk nakonec skončil pouze na holi Vlastimila Maliny a ten jej zavezl před Halodu.
   
  34:05
  Hartmann se z otočky neprosadil, navíc trefil prvního clonícího hráče a Opava se tak sama vyhnala z útočného pásma.
   
  34:24
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácí hokejisté z protiútoku skórují a berou si zpět vedení! V přečíslení dvou na jednoho se o puk podělil Michal Romančík s MARTINEM MIKLÍKEM a ten střelou z první trefil Šafránka, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru! Asistence: Michal Romančík, Jakub Vrána.
   
  36:19
  Jurčův pokus zápěstím z levé strany si Dušan Šafránek pohlídal a chytil střelu do lapačky.
   
  37:15
  Wolf se prohnal kolem pravého mantinelu a zkusil pozornost Halody, ten úspěšně zakročil lapačkou.
   
  38:23
  Hráči obou týmů sváděli souboj o puk za opavskou bránou. Nakonec se puku ujali hosté, Drtiči si jej ale vzali zpět ve středním pásmu a přestěhovali hru zpět před Šafránka.
   
  38:48
  Šindelářova přízemní střela skončila v Halodově výstroji, vhazuje se po levé ruce hodonínského golmana.
   
  39:48
  Opava se sice dlouho držela v útočném pásmu ,poté ale přišla o puk a hosté museli předvést také něco z defenzivní činnosti, Hodonínští se totiž dostali do přečíslení 3 na 2. Hostující obránci zapracovali na jedničku a odzbrojili Sedláka.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Prostřední perioda přinesla hned čtyři branky. O tu první se postaral Daniel Vaněk, který překonal Šafránka z bezprostřední blízkosti. O 30 vteřin později už Drtiči vedli, když se trefil Jakub Kadlec. Opava dokázala odpovědět a v podání Jiřího Šindeláře vyrovnala, poslední slovo však měli Drtiči. V přečíslení dvou na jednoho se trefil Martin Miklík.
   
  Další třetina začne přibližně v 18:40.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:47
  Hosté vyhráli vhazování a ihned si to namířili před hodonínskou bránu, tam ale nepochodili. Ondřej Haloda si připsal další úspěšný zákrok.
   
  41:29
  Delší dobu se hrálo ve středním psámu, až to vzal Vítek na sebe a zavezl puk před Halodu. Tam prověřil jeho pozornost a ještě zkusil dorážet, s oběma pokusy si hodonínský golman poradil.
   
  42:10
  Také Dušan Šafránek si připisuje úspěšný zákrok. Jurčovu střelu z pravého kruhu vyrazil pravým betonem,
   
  42:33
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).
   
  43:23
  Seidler se dostal hned ke třem nebezpečným střelám, Ondřej Haloda předvedl své brankářské umění a všechny zneškodnil!
   
  44:24
  Sprinterský závod o puk mezi Šafránkem a Kobylíkem skončil lépe pro opavského golmana, který si pro puk sjel až téměř k modré čáře, obehrál hodonínského hráče a ještě pomohl svému týmu v rozehrávce.
   
  44:42
  Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., sekání).
   
  45:01
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácí využívají přesilovou hru a odskakují svému soupeři na rozdíl dvou gólů. Na ose hřiště se ocitl s pukem DOMINIK HLADIŠ, který prostřelil Šafránka mezi rukou a tělem! Asistence: Jakub Sajdl, Daniel Vaněk.
   
  45:12
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Je tady další branka Hodonína! Pouhých jedenáct vteřin hry trvalo JAKUBU KADLECOVI, než přidal další gól svého týmu a prostřelil opavského brankáře popáté v zápase! Asistence: Petr Jurča, Matěj Charvát.
   
  46:40
  Jakub Vítek si nabruslil do útočného pásma a hned za modrou čárou střílel, Haloda našel puk v lapačce.
   
  47:35
  Ondřej Hartmann stál úplně sám v útočném pásmu, ale rozhodl se rychle střílet, protože se k němu stahoval hodonínský obránce. Haloda si proti střele mírně povyjel a dokázal vykpnout puk do ochranné sítě.
   
  48:21
  Jakub Vítek využil příležitosti a z rohu kluziště povyjel před bránu. Už se chystal zvednout puk pod horní tyč, když Ondřej Haloda povysunul svou hůl a odhodil puk mimo Vítkův dosah.
   
  48:29
  Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 2 min., hrubost).
   
  48:55
  Na Matějkovu střelu do horních pater brány Šafránek dobře viděl, vzal si puk pro sebe a přerušuje hru.
   
  50:35
  Drtiči si vytvořili tlak a nepustili Opavu z vlastního pásma, nicméně se jim nepodařilo vyslat žádnou nebezpečnější střelu. Hosté již hrají v pěti, dopustili se ale zakázaného uvolnění a ještě budou muset bránit, jelikož čtveřice hráčl ,která odehrála oslabení, nestihla vystřídat.
   
  51:14
  Obrovská příležitost Opavy! Vlastimil Malina stál tváří v tvář Halodovi, mířil do horního růžku, hodonínský golman ale dokázal vykopnout beton a puk vyrazit!
   
  52:10
  Haloda se zapojil do rozehrávky svého týmu, k puku se pak dostal Rostislav Vaněk, který okamžitě střílel a ještě se cpal k dorážce. Tam si na něj počkali domácí beci a následně se strhla hromadná potyčka, ze které se utvořily tři zápasnické dvojice!
   
  52:10
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hajný – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hladiš – 2 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HK Opava (Vaněk – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
  Vyloučení v týmu HK Opava (Wolf – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
   
  54:00
  Hra 4 na 4 lépe vyhovuje hostům. Ti se dokonce odhodlali k odvolání brankáře a 6 minut před koncem třetí třetiny tak hrají s hráčem v poli navíc!
   
  54:06
  Dušan Šafránek už je zpět v bráně, Opava ale stále útočí!
   
  54:41
  Nyní už se hraje klasická přesilovka Hodonína, Šafránek musel likvidovat pokus Kobylíka.
   
  55:33
  Vrána se prokličkovl kolem obránce a nahrával před bránu, tam ale nestál nikdo z domácích a Opava vyhazuje přes všechny čáry,
   
  56:00
  Miklíkova dělovka neslavila úspěch, hodonínský obránce nemířil přesně a trefil zadní mantinel.
   
  56:25
  Drtiči drží Opavu pod tlakem, nyní se ale hra stěhuje do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
   
  57:16
  Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min. hákování).
   
  57:24
  Jurča zkusil překvapit Šafránka střelou mezi betony, ten si tuto mezírku pohlídal a nepustil puk do brány.
   
  58:21
  Kužílek střílel z levého kruhu, Dušan Šafránek chytil puk do lapačky a rychle jej rozehrál tak šikovně, že se dostal až do středního pásma.
   
  59:05
  Opava vyhazuje, Drtiči začínají znovu od vlastní brány.
   
  59:37
  Na Hajného zívala poloprázdná brána, hodonínskému útočníkovi se ale nepodařilo dopravit puk do brány a trefil bránícího hráče!
   
  Konec zápasu.
   
  Ve třetí třetině si domácí hokejisté navýšili náskok a pohlídali vítězství. O dva přesné zásahy Drtičů se postarali Dominik Hladiš a Jakub Kadlec.
   
  S konstatováním, že Hodonín získal za vítězství 5:2 všechny tři body se s vámi loučím a přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou! (20:50:56)

  Ivan Hochman

  Branky a nahrávky: 28. Vaněk D. (Sajdl), 29. Kadlec (Charvát), 35. Miklík (Romančík, Vrána), 46. Hladiš (Sajdl, Vaněk D.), 46. Kadlec (Jurča, Charvát) – 9. Wolf (Rudl, Chalupa), 33. Šindelář (Chalupa)


  SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) – Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Matějka, Hajný – Sajdl (A), Vaněk D., Hložánek – Jurča, Charvát, Kadlec – Romančík, Kuba, Vrána

  Trenér: Roman Čechmánek

  HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek – Štindl, Vaněk R., Chalupa (A) – Maxner, Wolf (A), Hartmann – Seidler, Malina, Škoda

  Trenér: Zdeněk Pavelek

  Rozhodčí: Šudoma – Goňa, Pospíšil