Bílina – Jablonec 4:5 (po pr.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 1:3 (kon.) | Šumperk – Val.Meziříčí 6:3 (kon.)
Hodonín – Opava 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Nymburk 5:3 (kon.)
Řisuty – Kobra 5:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Most 5:0 (kont.) | Klatovy – Žďár n/S 3:6 (kon.)
David Servis – Písek 8:2 (kon.) | Tábor – Kolín 2:5 (kon.) | Děčín – Vrchlabí 2:11 (kon.)
Letňany – Sokolov 2:3 (kon.)
konec
SHK Hodonín
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
HK Opava
Sobota 06.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ (ČR) • 34. kolo
Předzápasové kurzy: 1.13 8.5 9.22
Partner:
   
  59:37
  Na Hajného zívala poloprázdná brána, hodonínskému útočníkovi se ale nepodařilo dopravit puk do brány a trefil bránícího hráče!
   
  57:16
  Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min. hákování).
   
  54:00
  Hra 4 na 4 lépe vyhovuje hostům. Ti se dokonce odhodlali k odvolání brankáře a 6 minut před koncem třetí třetiny tak hrají s hráčem v poli navíc!
   
  52:10
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hajný – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hladiš – 2 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HK Opava (Vaněk – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
  Vyloučení v týmu HK Opava (Wolf – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
   
  52:10
  Haloda se zapojil do rozehrávky svého týmu, k puku se pak dostal Rostislav Vaněk, který okamžitě střílel a ještě se cpal k dorážce. Tam si na něj počkali domácí beci a následně se strhla hromadná potyčka, ze které se utvořily tři zápasnické dvojice!
   
  51:14
  Obrovská příležitost Opavy! Vlastimil Malina stál tváří v tvář Halodovi, mířil do horního růžku, hodonínský golman ale dokázal vykopnout beton a puk vyrazit!
   
  48:29
  Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 2 min., hrubost).
   
  45:12
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Je tady další branka Hodonína! Pouhých jedenáct vteřin hry trvalo JAKUBU KADLECOVI, než přidal další gól svého týmu a prostřelil opavského brankáře popáté v zápase! Asistence: Petr Jurča, Matěj Charvát.
   
  45:01
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácí využívají přesilovou hru a odskakují svému soupeři na rozdíl dvou gólů. Na ose hřiště se ocitl s pukem DOMINIK HLADIŠ, který prostřelil Šafránka mezi rukou a tělem! Asistence: Jakub Sajdl, Daniel Vaněk.
   
  44:42
  Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., sekání).
   
  43:23
  Seidler se dostal hned ke třem nebezpečným střelám, Ondřej Haloda předvedl své brankářské umění a všechny zneškodnil!
   
  42:33
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).
   
  34:24
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácí hokejisté z protiútoku skórují a berou si zpět vedení! V přečíslení dvou na jednoho se o puk podělil Michal Romančík s MARTINEM MIKLÍKEM a ten střelou z první trefil Šafránka, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru! Asistence: Michal Romančík, Jakub Vrána.
   
  32:17
  Opava právě vstřelila branku!
  Opava stejně jako v u prvního gólu skóruje po vyhraném vhazování v útočném pásmu a vyrovnává tak stav utkání na 2:2! Petr Chalupa vyhrál buly na JIŘÍHO ŠINDELÁŘE, který s ničím neváhal, napřáhl ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Petr Chalupa.
   
  30:29
  Už to mohlo být o dvě branky! Na modré se do střely opřel Hladiš a Šafránek puk vyrazil pouze do pravé tyče, od které se puk odrazil ven z brány!
   
  28:56
  Hodonín může přidat další branku. Na trestnou odjíždí Daniel Slavík (OPA) za podražení a domácí tak budou hrát další přesilovku!
   
  28:16
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácím stačilo půl minuty na to, aby obrátili stav utkání ve svůj prospěch! JAKUB KADLEC tečoval těsně před bránou střelu, která se sice neuchytila, o chvíli později to tentýž hráč zkusil znovu z levého kruhu a tentokrát se už nemýlil! Asistence: Matěj Charvát.
   
  27:46
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Drtiči drželi delší dobu útočné pásmo, nedostali se však ke střele, dokud si nesjel před bránu DANIEL VANĚK, který dostal přesnou přihrávku na hůl zpoza brány a střelou z besprostřední blízkosti překonává Šafránka střelou k bližší tyči! Asistence: Jakub Sajdl.
   
  23:53
  Opava hrála v šesti, teď bude hrát ve čtyřech! Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Petr Wolf (OPA).
   
  22:38
  V přečíslení 3 na 2 se Malina rozhodl střílet, terfil však bránícího hráče. Od něj se puk ještě odrazil k Hartmannovi a ten nahrál Seidlerovi, jehož pokus z levého kruhu Haloda zneškodnil!
   
  19:19
  Jan Fišera (OPA) odjíždí na trestnou lavici poté, co se dopustil nedovoleného bránění. Domácí budou hrát první přesilovku v zápase.
   
  18:34
  Tichého střelu od modré tečoval v prostoru mezi kruhy Seidler, střela změnila směr a jen těsně minula hodonínskou bránu!
   
  08:08
  Opava právě vstřelila branku!
  Opava se zdála být aktivnějším týmem a po zásluze se ujímá vedení! Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu, Dominik Rudl chvilku podržel kotouč na hokejce a skvělou přihrávkou našel volného PETRA WOLFA, který z první poslal kotouč do poloodkryté části hodonínské brány! Asistence: Dominik Rudl, Petr Chalupa.
   
  06:06
  Matějka vybídnul zadovkou ke střílení Hajného. Ten so opřel do puku a o pár centimetrů minul pravou tyč!
   
  04:33
  Malina na sebe natáhl dva hráče a přihrával volnému Hartmannovi, který si sjížděl mezi kruhy. Ten z prostoru před bránou trefil pouze připraveného Halodu!
   
  02:18
  Teď už hosté úřadují před Halodou. Fišera vyslal nenápadnou střílenou přihrávku na bránu a ta skončila až na boční síti domácí brány!
   
  00:54
  Erik Hložánek (HOD) se mimo jiné při střeleckém pokusu dopustil sekání a odpyká si dvouminutový trest.

  Ivan Hochman

  Branky a nahrávky: 28. Vaněk D. (Sajdl), 29. Kadlec (Charvát), 35. Miklík (Romančík, Vrána), 46. Hladiš (Sajdl, Vaněk D.), 46. Kadlec (Jurča, Charvát) – 9. Wolf (Rudl, Chalupa), 33. Šindelář (Chalupa)


  SHK Hodonín: Haloda O. (Kotvan) – Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Matějka, Hajný – Sajdl (A), Vaněk D., Hložánek – Jurča, Charvát, Kadlec – Romančík, Kuba, Vrána

  Trenér: Roman Čechmánek

  HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek – Štindl, Vaněk R., Chalupa (A) – Maxner, Wolf (A), Hartmann – Seidler, Malina, Škoda

  Trenér: Zdeněk Pavelek

  Rozhodčí: Šudoma – Goňa, Pospíšil